Kultura, sztuka i rozrywkaMuzyka

Bilety na koncerty

0
zespół muzyczny

Ranking najlepszych stron, na których można kupić bilety na koncerty:

1. TicketMaster.pl

Jeszcze całkiem niedawno wiodącym sklepem internetowym oferującym bilety na koncerty był serwis Ticketpro, brakuje go jednak w naszym zestawieniu. Dlaczego? Ponieważ firma stała się częścią Ticket Master, światowego lidera sprzedaży biletów. Dość powiedzieć, że platforma działająca na niemal 30 rynkach pośredniczy w kupnie pół miliarda wejściówek rocznie. Połączona spółka Ticketmaster Poland oraz Ticketpro Polska specjalizuje się w dystrybucji biletów organizowanych przez Live Nation, także w punktach stacjonarnych, dzięki współpracy m.in. z siecią Empik.

Główne kategorie sklepu to: muzyka, festiwale, sport, kluby, wydarzenia specjalne oraz kabaret. Koncerty zostały podzielone według różnic gatunkowych na: alternative / indie rock, dance / electronic, disco polo, flamenco / rumba, folk / country, hard rock / metal, hip-hop / R&B, jazz / blues, muzyka folkowa, muzyka klasyczna, muzyka świata, reggae, rock / pop, soul, inne. Ciekawą podkategorią jest „muzyka dla dojrzałego słuchacza”, która dla wielu osób może stać się prawdziwą inspiracją do zamówienia prezentu dla seniora. W samej kategorii „muzyka” promowane są szczególnie popularne wydarzenia – zarówno głośne, np. jedyny występ światowej gwiazdy w Polsce, jak i lokalne, np. trasa koncertowa polskich raperów zrzeszonych w jednej wytwórni.

TicketMaster wyróżnia się na tle pozostałych stron w zestawieniu nowoczesną estetyką. Strona jest czytelna, nieprzeładowana grafiką, intuicyjna. Na wszystkie często pojawiające się pytania użytkownik powinien znaleźć odpowiedź w zakładach: „Pomoc”, „FAQ”, „O nas”, itp. Sklep akceptuje płatność kartami kredytowymi VISA oraz MasterCard. Technika 3D-Secure wzmacnia bezpieczeństwo transakcji. Płatności internetowe obsługują strony poszczególnych banków, choć trzeba zaznaczyć, że opcja przelewu online jest dostępna jedynie dla klientów na terenie Polski.

2. eBilet.pl

eBilet.pl jest liderem jeśli chodzi o dystrybucję biletów w branży kulturalno–rozrywkowej. Co istotne, skupia się na sprzedaży biletów zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym. Jak twierdzi firma – trudno znaleźć wydarzenie, na które biletu nie znajdzie się na ich stronie. Z perspektywy klienta indywidualnego duże znaczenie powinien mieć nieustanny rozwój stosowanych technologii e-commerce, przekładający się na wygodę i bezpieczeństwo zakupu.

Na głównej stronie znajduje się dość czytelny podział wydarzeń, na które można zamówić bilety: koncerty, teatr, sport, dla dzieci, klasyka, widowiska, biznes oraz miejsce na wydarzenia związane z konkretnym okresem w kalendarzu (np. imprezy walentynkowe). Każdą z kategorii można rozwinąć jednym kliknięciem. W przypadku koncertów bilety są kategoryzowane według następującego podziału: festiwale, rock, metal, pop, jazz / blues, recital / poezja śpiewana, electro / techno, hip hop / rap, disco polo, reggae, etno oraz inne. Jak widać – entuzjaści poszczególnych gatunków muzyki popularnej nie mają trudności z odnalezieniem interesujących ich wydarzeń. Co z koncertami muzyki klasycznej, organizowanymi w filharmoniach i operach? Spokojnie, wydarzenia kultury wysokiej zostały zgromadzone w innej kategorii – „klasyka”.

Każdy koncert na który bilet można kupić został szczegółowo opisany, także pod kątem biografii i dokonań artystów, co z pewnością ułatwia podjęcie decyzji, np. o kupnie biletu w formie prezentu dla bliskiej osoby. Wygodnym dodatkiem jest wbudowana mapa Google, która obrazuje dokładną lokalizację klubu. Docenią to szczególnie widzowie przyjeżdżający z odległych miejscowości. Zakup biletu na stronie eBilet.pl przebiega sprawnie i bez trudności. Wszystko zaczyna się od rezerwacji, która gwarantuje że kilka zaznaczonych miejsc nie zostanie wykupionych w trakcie procesu zamawiania. Płatności są realizowane za pośrednictwem platformy eCard.

3. Bilety24.pl

Strona Bilety24.pl umożliwia wygodny zakup biletów na koncerty, seanse kinowe, imprezy sportowe, przedstawienia teatralne, kabaretowe, operowe, baletowe i organizowane w filharmoniach, a także wydarzenia dla dzieci. Dostępna jest również osobna zakładka z karnetami. Ten niezbyt rozbudowany podział pozwala szybko odnaleźć się na czytelnej stronie głównej. Wbudowana wyszukiwarka umożliwia zawężenie wyników wyszukiwania do konkretnej daty, miasta lub kategorii.

Na stronie głównej znajduje się banner z najważniejszymi, wyselekcjonowanymi wydarzeniami i praktyczny box z aktualizowanymi zmianami, o których warto informować klientów. Sklep umożliwia płatności za pomocą systemów „Przelewy24”, „MasterPass”, „Blik” oraz „Visa Checkout”. Co ciekawe, w zakładce „metody płatności” każda z możliwości zapłaty została szczegółowo opisana, co stanowi przydatny przewodnik dla osób podejmujących pierwsze próby zamawiania biletów przez Internet.

Do zalet serwisu należy zaliczyć funkcjonalność aplikacji mobilnej dostępnej dla użytkowników systemów Android, iOS oraz Windows Phone. Każde wydarzenie jest opisane – klient ma możliwość sprawdzenia szczegółów repertuaru w czytelny oraz intuicyjny sposób. Istnieje też specjalna zakładka dla organizatorów wydarzeń, którzy mogą dowiedzieć się, jakie są korzyści współpracy z platformą należącą do poznańskiej spółki DialCom24.

Proces zakupu biletów na Bilety24.pl jest intuicyjny i przyjazny. Polega na wyborze miejsc z wizualnym podglądem sektorów i miejsc. Opisane kolory pozwalają szybko zauważyć, które miejsca są wolne, a które zajęte. W celu zakupu biletu nie jest wymagane posiadanie konta w serwisie, choć na pewno warto je mieć dla zwiększenia własnej wygody. Sklep Bilety24 co jakiś czas organizuje konkursy, a od października 2017 roku odpowiada za blog poświęcony tematyce kulturalnej. To jedna z najpopularniejszych i najlepszych platform umożliwiających zakup biletów na koncerty przez Internet.

4. Eventim.pl

Platforma Eventim.pl jest jednym z pionierów sprzedaży biletów na koncerty przez Internet. Od lat działa w Polsce i całej Europie. Umożliwia sprzedaż biletów w wielu punktach stacjonarnych, m.in. dzięki współpracy z sieciami Media Markt, Empik i Saturn. Klienci mogą również wygodnie zamówić bilet korzystając ze strony internetowej, na której znajdują się osobne kategorie dla koncertów, wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych i wydarzeń rozrywkowych oraz voucherów.

Koncerty – których w bazie jest zazwyczaj kilkaset – podzielone zostały na kategorie gatunkowe: rock / pop, hard & heavy, alternatywa, muzyka filmowa, muzyka klasyczna, disco / dance, jazz, rap / hip hop, folk / world / reggae i pozostałe. Dzięki temu miłośnicy poszczególnych gatunków w szybki sposób mogą dotrzeć do wydarzeń, które najbardziej odpowiadają ich preferencjom. Ta kategoryzacja wyróżnia stronę na tle niektórych konkurencyjnych sklepów z biletami.

Portal Eventim.pl nie jest szczególnie nowoczesny, a jego interfejs wypełniono grafikami koncertów i stopkami (np. „polecani artyści”, „polecane”, „TOP 10”), co może sprawiać wrażenie małego chaosu na stronie. Jest to zresztą dość często spotykany problem na tego typu witrynach. Użytkownicy mają możliwość ściągnięcia aplikacji mobilnej na urządzenia wyposażone w systemy Android oraz iOS. Z kolei dopisanie się do newslettera pozwala być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami, co może okazać się bardzo korzystne jeżeli weźmiemy pod uwagę zainteresowanie niektórymi koncertami, na które bilety wyprzedawane są dosłownie w kilka minut.

Ze stroną Eventim.pl współpracują czołowi organizatorzy wydarzeń, dlatego znalezienie popularnego koncertu nie powinno sprawić żadnego problemu. Proces zamawiania biletu jest dość intuicyjny i prosty nawet dla początkujących użytkowników. Na plus należy odnotować szerokie możliwości płatności online – Eventim proponuje technologie Visa, MasterCard, MasterPass, DotPay, Discover oraz Diners Club International.

5. LiveNation.pl

Piąte miejsce w naszym rankingu zajmuje polski serwis należący do Live Nation – międzynarodowej platformy pośredniczącej w sprzedaży biletów w wybranych państwach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii-Oceanii, a jednocześnie organizatora koncertów. Międzynarodowe know-how przekłada się na wysoki poziom obsługi klienta oraz intuicyjność i bezpieczeństwo zamawiania biletów przez Internet.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych portali omawianych w tym zestawieniu, Live Nation „specjalizuje się” w obsłudze dużych festiwali oraz koncertów zagranicznych gwiazd, także tych wschodzących, czemu służy osobna kategoria na stronie. Grupę docelową w naturalny sposób stanowią miłośnicy globalnie rozpoznawalnych gwiazd, a nie uczestnicy lokalnych wydarzeń kulturalnych.

Szczególny dział LiveNation.pl stanowi portal Live Nation TV, gdzie w duchu technologii VOD można zapoznać się z newsami, zdjęciami, informacjami o festiwalach oraz materiałami video. Przewodniki festiwalowe, zaproszenia artystów czy kulisy koncertów to gratka dla melomanów, dodatek, który warto docenić.
Globalny charakter platformy Live Nation z jednej strony stanowi zaletę, ale z drugiej może wprowadzać drobny chaos. Sprzedaż biletów za pośrednictwem tej platformy jest wygodna i błyskawiczna – strona wspiera płatności za pośrednictwem VISA, Euro/Mastercard oraz płatności DotPay.

Jeśli planujesz udział w dużym festiwalu – także zagranicznym, np. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy USA, sklep LiveNation.pl okaże się nieocenionym wsparciem, ponieważ bilety na koncerty zamawia się za pośrednictwem polskojęzycznej strony. Jeżeli jednak na stronę trafią osoby poszukujące biletu na niewielki koncert w swojej miejscowości – mogą zostać rozczarowane.

Koncert

Koncert – przeżycie jedyne w swoim rodzaju

Muzyka jest pasją ludzi na całym świecie. Trudno wyobrazić sobie świat pozbawiony dźwięków. Piosenki przenikają do niemal każdej dziedziny życia – słuchamy ich jadąc samochodem, w reklamach, filmach, podczas spotkań, przy pracy, podczas biegania. Artyści starannie kreują swój wizerunek, a w czasach kiedy muzyka jest tak powszechnie dostępna, szukają coraz to nowszych sposobów na wyróżnienie się na tle ogromnej konkurencji. Nie sposób nawet wymienić wszystkich gatunków i podgatunków muzycznych. Nawet najwięksi pasjonaci nie są w stanie sprawdzać na bieżąco wszystkich nowości, nie starcza im czasu na dokładne zgłębienie klasyki. Jedno pozostaje jednak niezmienne – koncerty pozostają wyjątkowym aktem twórczym. Co innego przygotować piosenkę w studio, niwelując ograniczenia wokalne czy sprzętowe w programach komputerowych, a co innego wyjść na scenę, stanąć przed dużą publicznością i wykonać repertuar na żywo.

Dlaczego tak bardzo przeżywamy doniesienia o trasach koncertowych i występach naszych ulubionych wykonawców? Przecież doskonale wiemy, jakie dźwięki popłyną ze sceny, możemy zresztą obejrzeć koncerty na DVD lub w Internecie… Jednak jesteśmy gotowi pokonać nierzadko długą trasę, wydać kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, aby stanąć pod sceną, żywiołowo reagując przez godzinę, dwie, a nawet dłużej. Koncert jest jak spektakl, w którym wykonawcy powinni gwarantować niezapomniane przeżycia. Jak to robią? Na różne sposoby. „Dżemują”, wykonują covery innych zespołów, rozmawiają z publicznością, przypominają swoje stare piosenki, zapraszają do gościnnego występu inne gwiazdy, słowem – zaskakują w rozmaitym stylu.

Koncerty w PolsceFani zespołów i poszczególnych wykonawców uwielbiają powracać na koncerty swoich ulubieńców, a gdy do kraju przybywa globalna gwiazda, nie wahają się ani sekundy. W ostatnich latach Polska stała się prawdziwym rajem dla miłośników koncertów. Można wymienić co najmniej kilkanaście dużych festiwali, których line-up nigdy nie zawodzi, a skierowany jest do fanów różnych gatunków. Już nie tylko w Warszawie na scenach klubowych i salach widowiskowych pojawiają się gwiazdy, których dawniej nawet byśmy się nie spodziewali. Dziś koncert wschodzących gwiazd, topowych artystów i weteranów sceny to coś oczywistego, coś w zasięgu każdego melomana.

Właśnie dlatego rośnie zainteresowanie kupowaniem biletów na koncerty przez Internet. Nie każdy ma czas i możliwość by ustawiać się w długich kolejkach pod kasami. Gdy do Polski przybywa muzyczna gwiazda, z miejsca wyprzedaje się nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy biletów. Dosłownie w ciągu chwili, ale każdy ma równe szanse. Mieszkańcy aglomeracji i najmniejszych miejscowości mają dokładnie tyle samo czasu na podjęcie decyzji, wybór miejsc i zarezerwowanie miejscówki.

Bilety na koncert onlineNowoczesne sklepy z biletami online są bezpieczne i przyjazne użytkownikom sieci, niezależnie czy korzystasz z komputera stacjonarnego, laptopa czy urządzenia mobilnego. Płatności za pomocą kart płatniczych oraz internetowych stron banków są dziś proste, tanie (często bezpłatne) i w pełni bezpiecznie. Wygoda jest nieoceniona. Siedząc w fotelu, słuchając swojego ulubionego zespołu, możesz wyszukać jego najbliższy występ i kilkoma kliknięciami zapewnić sobie udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Serwisy, które znalazły się w naszym zestawieniu, dbają o kompleksową informację: reklamują wydarzenia, przybliżają sylwetki wykonawców, przypominają o rozpoczęciu i zakończeniu sprzedaży w newsletterach.

Wygodą kupowania biletów online jest również to, że dokładnie przygotowujemy się do wyboru miejsc, porównujemy wartość zwykłych i VIP-owskich wejściówek, sprawdzamy możliwości dojazdu, analizujemy co nam się opłaca a co nie koniecznie. Niezależnie od miejsca pobytu i zamieszkania, mamy identyczne szanse zakupu biletu na wydarzenie, co mieszkaniec okolicy w której się ono odbędzie. Oczywiście kupowanie biletów w kasach lub punktach stacjonarnych nadal ma swoje zalety i niektórzy preferują takie rozwiązanie. Jednak z roku na rok rośnie siła internetowej sprzedaży, ponieważ coraz bardziej cenimy wygodę i szukamy sposobów na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jeżeli sklepy nadal będą rozwijały swoje możliwości, upraszczały proces sprzedaży i na różne sposoby zachęcały nas do udziału w tych wydarzeniach, organizacja koncertów w Polsce będzie w przyszłości jeszcze bardziej opłacalna. Jak nietrudno się domyślić, z korzyścią dla miłośników muzyki granej na żywo, niezależnie od upodobań.

Koncerty muzyczne Jeżeli nie znasz dobrze emocji towarzyszących koncertom (festiwalowym, klubowym, kameralnym, miejskim, itd.)… spróbuj. Czasami bilet na wydarzenie muzyczne kosztuje kilkanaście złotych, a wrażenia są nieopisane. Niejednokrotnie support bije na głowę występ gwiazdy, a samo wyjście z domu relaksuje i uprzyjemnia życie. Jeśli już znajdziesz wykonawcę, którego koncert chcesz zobaczyć – zamów bilet przez Internet i osobiście przekonaj się, jakie to łatwe!

1.5/5 - (4 głosy)

Brak postów do wyświetlenia