Kultura, sztuka i rozrywkaMuzyka

Klub muzyczny

0

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny klub muzyczny? Sprawdź, jakie kluby muzyczne w Polsce warto odwiedzić!

Kluby muzyczne. To właśnie tam udają się wszystkie osoby żądne znakomitej zabawy, szaleństwa, jak i świetnej muzyki na żywo. Poszukiwacze brzmień odwiedzają najlepsze kluby muzyczne, aby móc poczuć atmosferę danego utworu i wczuć się w niego jeszcze bardziej. Profesjonalne kluby muzyczne starannie selekcjonują muzykę, jaką proponują odwiedzającym. Tym samym, w jednym miejscu masz możliwość posłuchania największych hitów, jak i utworów, które są po prostu bardzo dobrej jakości.

kluby muzyczneJednocześnie trzeba zaznaczyć, że kluby muzyczne w Polsce pojawiają się, ale często równie szybko znikają. Niestety jest to typowa tendencja dla imprezowych miejsc, które szybko się nudzą. Niewiele z nich staje się kultowymi. Trzeba mieć dużą siłę przebicia i głowę pełną pomysłów, aby ciągle zaskakiwać odwiedzających i proponować im na każdym kroku nowe atrakcje. Tylko wtedy klub muzyczny będzie oblegany.

Jak powinien wyglądać profesjonalny, przyciągający tłumy klub muzyczny?

Klub muzyczny musi prowadzić selekcję

Każdy szanujący się klub muzyczny musi przeprowadzać selekcję. Choć u wielu budzi to zniesmaczenie, restrykcyjna selekcja wpływa na prestiż klubu i powoduje, że bawi się w nim śmietanka, ludzie dobrze ubrani, zainteresowani muzyką i chcący po prostu znakomicie się bawić, bez wszczynania awantur. Doświadczony selekcjoner bez trudu oceni, w jakim celu dana osoba przybyła do klubu: czy aby posłuchać muzyki, czy aby rozpętać bijatykę. Imprezy w klubach, które prowadzą selekcję są wręcz oblegane. To właśnie te kluby muzyczne w Polsce mają szansę na przetrwanie i zaskarbienie sobie sympatii odwiedzający. Każdy ma bowiem świadomość, że atmosfera tam panująca będzie sprzyjała dobrej zabawie.

Najlepsze kluby muzyczne mają znakomitą lokalizację

Czy jakość klubu można ocenić po jego lokalizacji? Zdecydowanie tak. Kluby muzyczne znajdujące się na obrzeżach miast zwykle nie mają dużych budżetów, a tym samym nie są w stanie zapewnić odwiedzającym wielu atrakcji. Ponadto, jeżeli klub muzyczny znajduje się w niebezpiecznej okolicy, „normalne” osoby na pewno nie będą chciały się do niego wybrać. Najlepsze kluby muzyczne znajdują się w prestiżowych lokalizacjach, w ścisłym centrum lub w dzielnicach historycznie związanych z muzyką. Dzięki takiej lokalizacji mogą liczyć na stały przepływ fanów muzyki.

Im atrakcyjniejszą ofertę ma klub muzyczny, tym więcej osób będzie się chciało w nim bawić

oferta klubu muzycznegoKlub muzyczny, który chce przyciągać imprezowiczów i liczyć na prawdziwe tłumy musi mieć zróżnicowaną ofertę atrakcji. Każda impreza powinna być inna, z wieloma niespodziankami, jak i gwiazdami na muzycznej scenie. To najlepszy wabik nawet na nieprzekonanych. Dobry klub muzyczny wie, jak zainteresować klientelę, a przy tym nie sprzedaje taniego piwa, nie oszukuje przy robieniu drinków i gwarantuje znakomitą zabawę do białego rana z mnóstwem atrakcji.

Największe kluby muzyczne w Polsce mają profesjonalną sieć ochrony

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Każda osoba, która odwiedza klub muzyczny powinna czuć się w nim komfortowo i nie odczuwać zagrożenia dla własnego bezpieczeństwa. O to powinna dbać ochrona. Profesjonalny ochroniarz dokładnie wie co zrobić, aby zgasić w zarodku nawet największą awanturę. Zachowuje się kulturalnie, a jednocześnie stanowczo. Poniekąd stanowi wizytówkę dla lokalu, dlatego musi dbać o interesy klientów i zapewniać nieprzerwany przebieg zabawy.

Wizytówką klubu muzycznego jest jego aranżacja

Pierwsze, na co klient zwraca uwagę, gdy wchodzi do klubu jest jego wystrój. Najlepiej, aby był nietuzinkowy, a jednocześnie odpowiednio komfortowy. W nowoczesnej scenerii każdy może bawić się znakomicie i czuć komfortowo. Na pewno nie można powiedzieć, że klub muzyczny jest dobry, gdy na bakier w nim z czystością. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy masz do czynienia z prestiżowym, luksusowym klubem, zajrzyj do jego łazienki. Jej czystość prawdę Ci powie.

Najlepsze kluby muzyczne mają profesjonalne parkiety taneczne

Im większy parkiet posiada klub muzyczny, tym lepiej. Dzięki temu jednocześnie będzie się mogło na nim pomieścić wiele osób. Impreza nie będzie odstraszała tłumami, a jednocześnie nie będzie zniechęcała do szaleństwa na parkiecie.

Scena to najważniejsze miejsce, jakie musi posiadać klub muzyczny

scena w klubie muzycznymJeżeli klub muzyczny ma aspiracje, aby zapraszać na gościnne występy największe polskie, jak i światowe gwiazdy, musi dysponować pokaźną sceną, na której zmieści się sprzęt zespołu, a wokalista będzie w stanie właściwie zaprezentować publiczności swoje show.

Każdy klub muzyczny musi posiadać profesjonalne nagłośnienie

Bez profesjonalnego, wysokiej jakości nagłośnienie nie ma klubu muzycznego. Jest ono tak samo ważne, jak parkiet czy bar. W końcu wiele osób odwiedza kluby muzyczne głównie po to, aby posłuchać muzyki, i to w bardzo dobrych warunkach. Złe nagłośnienie może zepsuć każdy efekt i nie pozwoli na delektowanie się pięknymi dźwiękami muzycznymi.

Weryfikuj kluby muzyczne, do których się wybierasz zwracając uwagę na powyższe czynniki. Pamiętaj również o…

Opiniach. Wiele informacji na temat działalności klubów muzycznych znajdziesz w internecie. Każdy profesjonalny klub muzyczny posiada własną stronę internetową, dlatego nie będzie problemu ani z zapoznaniem się z jego ofertą, ani z prześledzeniem komentarzy na temat jego działalności. Najlepsze kluby muzyczne mają tysiące wyświetleń, a także setki pozostawionych opinii pod organizowanymi przez nie wydarzeniami. Nie trudno będzie więc dowiedzieć się, czy dane miejsce zasługuje na Twój czas, czy też nie.

Sprawdź, jakie kluby muzyczne w Polsce warto odwiedzić!

  1. Stary Klasztor, Wrocław

Gotycki wystrój, budynek przypominający z zewnątrz klasztor to sceneria, w której działa kultowy już klub muzyczny Stary Klasztor. Odbywają się tu niesamowite koncerty, a wśród zaproszonych gości byli m.in. Hans Solo, 52 Dębiec, Junior Kelly, Marcin Styczeń.

  1. Bogart, Gomunice

Znajdujący się w niewielkiej miejscowości klub muzyczny jest prawdziwym fenomenem na klubowej mapie Polski. Wchodząc do lokalu, uwagę przyciągają malunki zwierząt oraz psychodeliczne wizje na ścianach. Zostały one wykonane fluorescencyjną farbą. Swoje występy mieli tu m.in. Rezerwat, Kasia Kowalska, Fisz Emade Tworzywo, Tabu.

  1. Wytwórnia, Łódź

W tym miejscu każdego roku odbywa się setki wydarzeń o charakterze muzycznym. Nowoczesny sprzęt nagłośniający, oświetlenie oraz mobilna scena powodują, że do Łodzi z wielką przyjemnością przyjeżdżają takie gwiazdy jak m.in. Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Lady Pank, Kayah i Bregović, Kasia Nosowska.

  1. Muzyczna Owczarnia, Szczawnica

Klub muzyczny, którego Prezesem Honorowym jest Nigel Kennedy nie może narzekać na brak zainteresowania. Każdego roku odbywa się tu ponad 100 koncertów, a na niewielkiej scenie swoje możliwości, jak do tej pory zaprezentowali m.in. Czesław Mozil, Kasia Kowalska, Dżem czy Bracia.

  1. SQ, Poznań

Inne kluby muzyczne w Polsce nie mogą umywać się przy SQ, który w 2008 roku znalazł się na prestiżowej liście Resident Advisor wyłaniającej najlepsze kluby na świecie. Swoje występy w tym miejscu mieli m.in. DJ Shadow, JessieWare czy Junior Boys.

Oceń post