Kultura, sztuka i rozrywkaFilmy i seriale

Najlepsze seriale zagraniczne

0
seriale

Ranking najlepszych seriali zagranicznych:

1. Gra o tron (Game of Thrones) – tytułowa „Gra o tron” nie bez powodu zajmuje miejsce na najwyższym stopniu podium naszego rankingu. Serial, który na całym świecie zgromadził miliony widzów przed telewizorami (oraz licznymi urządzeniami mobilnymi, gdyż dostępny jest on również w popularnej usłudze „HBO GO”) bez wątpienia zasługuje na pierwsze miejsce. „Gra o tron” w porównaniu z innymi podobnymi serialami fantastycznymi wyróżnia się na plus właściwie pod każdym względem. Kreacje, zdjęcia i miejsca wybierane na plan filmu oraz oczywiście jego fabuła, która już przez tyle sezonów trzyma nas w napięciu to klucz do sukcesu, który powoduje że serial ten jest tak wyjątkowy. Emisja serialu rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to HBO (albowiem na zlecenie tej telewizji powstał serial) pokazało pierwsze odcinki. Premiera w Polsce miała miejsce w podobnym czasie, dlatego serial bardzo szybko zdobył ogromną popularność również w naszym kraju. Według wielu widzów „Gra o tron” to najlepszy serial na świecie z czym trudno się nie zgodzić, bowiem nie jest to serial tworzony masowo (na 7 sezonów wyprodukowano zaledwie 67 odcinków), co uświadamia widzom, że jest to serial skupiony na jakości produkcji, a nie liczbie przeciętnej klasy odcinków.

2. House of Cards – chcąc szybko streścić ten serial, można napisać krótko – polityka na najwyższym poziomie. Serial „House of Cards” jest bowiem dramatem, który porusza tematykę polityki. Przedstawia on losy kongresmena Francis’a Underwood’a, który uchodzi za bezwzględną postać. „House of Cards” przez wielu został okrzyknięty najlepszym serialem politycznym, a także najlepszym serialem serwisu Netflix. Serial został zakończony na 5 sezonie w cieniu skandalu związanego z aktorem odgrywającym główną rolę, przez co zadecydowano wstrzymać zdjęcia do kolejnego sezonu. Nie zmienia to jednak faktu, że 65 odcinków serialu „House of Cards” to kawał świetnego dzieła oddanego w nasze ręce.

3. Kompania braci (Band of Brothers) – serial historyczny, opowiadający losy słynnej kompanii „E”, czyli „506 spadochronowego pułku piechoty”, która należała do armii Stanów Zjednoczonych. Historia, która łapie za serce, albowiem jej odwzorowaniem zajmował się sam Steven Spielberg, którego praca została doceniona na całym świecie. „Kompania Braci” przyjęła się również bardzo dobrze w naszym kraju, ponieważ wydarzenia mające miejsce podczas II Wojny Światowej zostały odwzorowane w bardzo mocny i dosadny sposób. Pomimo iż serial składa się z zaledwie 10 odcinków, zdążył zostać okrzyknięty mianem światowego hitu. W Polsce serial o nazwie „Kompania Braci” można było oglądać na kanałach takich jak HBO, TVN, TVN Siedem oraz Universal Channel. Warto dodać, że serial ten uzyskał również 6 z 9 nagród „Emmy”, do których był nominowany. „Kompania Braci” to produkcja obowiązkowa, którą trzeba po prostu obejrzeć.

4. Breaking Bad – produkcja, która złamała wszelkie stereotypy, czym zdobyła sobie sympatię widzów na całym świecie. Serial „Breaking Bad” jest jednym z tych seriali, które nieustannie zaskakują widza, stąd tak duże nim zainteresowanie. Nieszablonowa produkcja opowiada losy nauczyciela chemii, człowieka, który wraz ze swoją rodziną wiedzie spokojne i ustatkowane życie. Tytułową postacią jest Walter White, który pewnego dnia dowiaduje się, że choruje na bardzo poważną odmianę raka płuc i do kresu jego życia nie pozostało już dużo czasu. Walter postanawia więc odmienić swoje życie o 360 stopni, zmieniając się w zupełnie innego człowieka. Serial „Breaking Bad” już dziś uznawany jest za kultowy.

5. Dr House – ostatnie miejsce w naszym rankingu, choć wiele osób być może uzna że powinien on znaleźć się na jego czele. Postać jaka została stworzona na potrzeby serialu rozkochała w sobie fanów na całym świecie, choć sam George House nie lubi ludzi i najchętniej unikałby nadmiernej styczności z nimi. Tytułowy dr House jest genialnym lekarzem, który zdiagnozuje wszystko, czego nie są w stanie zdiagnozować jego koledzy po fachu. Ponadto doktor ten ma swój własny, niepowtarzalny styl. Serial liczy 8 sezonów, składających się ze 177 odcinków. Nie jest on już produkowany, a emisja zakończyła się w roku 2012. Na otarcie łez wszystkim fanom polecamy jednak kanały TMC i FOX HD, na których „Dr House” jest cały czas emitowany.

Najlepsze seriale zagraniczne

seriale zagraniczneSeriale szczególnie kochane przez widzów to te, które bawią, trzymają w napięciu, zaskakują i ekscytują. Seriale zagraniczne w ostatnich latach zyskały ogromną popularność, głównie dzięki niezależnym serwisom VOD, jak np. Netflix i Showmax. Rynek ten powoli odbierany jest stacjom telewizyjnym, które jeszcze 10 lat temu w zasadzie nie miały konkurencji, jednak dziś oddają one miejsce coraz liczniejszym portalom internetowym. Co prawda w naszym zestawieniu znalazł się serial „Gra o Tron” (i to na samym szczycie rankingu), a więc serial wyprodukowany na zlecenie HBO, jednak w produkcji tego typu seriali coraz lepiej specjalizują się portale typu Netflix.

Obecny rok stoi również pod znakiem kontynuacji znanych seriali, które w ostatnich latach zyskały popularność. Jedną z najbardziej oczekiwanych kontynuacji będzie serial „Narcos”, który jest jedną z lepszych, fabularyzowanych opowieści ostatnich lat.

Bez względu na to, jakie seriale preferujemy, popularyzacja platform do odtwarzania zagranicznych produkcji zrewolucjonizowała rynek, czyniąc w nim wielkie zmiany z korzyścią dla widzów. Nie musimy już oczekiwać na serial, albowiem te pojawiają się często w dniu premiery lub chwilę po niej, z napisami lub polskim lektorem. Większość telewizorów wyprodukowanych po roku 2013 posiada już zainstalowane aplikacje internetowe znanych producentów, takich jak Showmax czy Netflix – dzięki nim, posiadając wcześniej wykupiony abonament, możemy korzystać z setek seriali zagranicznych, które pozostają na wyciągnięcie ręki – w tym także wszystkie najlepsze i najnowsze produkcje.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia