Kultura, sztuka i rozrywkaFilmy i seriale

Polskie seriale komediowe

0
seriale

Ranking najlepszych polskich seriali komediowych:

1. Świat według Kiepskich – komedia którą pokochał cały kraj. Serial opowiada losy rodziny pochodzącej z Wrocławia. Ferdynand, wraz ze swoją żoną Haliną i dziećmi (Waldemar i Mariola) prowadzą spokojne, aczkolwiek nieco zwariowane życie w jednej z wrocławskich kamienic. Halina jest etatową pielęgniarką pracującą w szpitalu i to na jej głowie pozostaje utrzymanie całej rodziny. Główną rolę odgrywa jednak Ferdynand Kiepski, który jest człowiekiem bezrobotnym, mającym wiele pomysłów na siebie, a także twierdzącym, iż „w tym kraju nie ma pracy dla osób z jego wykształceniem”. Bardzo podobne podejście wykazuje syn Waldemar, który bacznie idzie w ślady swojego ojca, również podchodząc do życia w pełni spontanicznie i bez poczucia żadnych obowiązków. Rodzina Kiepskich mimo wszystko pozytywnie spędza każdy dzień, w czym towarzyszą im nietuzinkowi sąsiedzi: małżeństwo Paździochów oraz Arnold Boczek. Serial „Świat Według Kiepskich” emitowany jest od 1999 roku, natomiast pierwsze trzy odcinki powstawały jeszcze w końcówce 1998 roku. Serial zdobył aż 5 wyróżnień w prestiżowym konkursie „Telekamery”, zajmując pierwsze (2001 i 2002 rok), drugie (2007 i 2017 rok), a także trzecie miejsce (2008 rok).

2. Miodowe Lata – serial opowiada losy przeciętnego małżeństwa, które odgrywa tutaj główną rolę. Karol Krawczyk wraz z żoną Aliną zmagają się z trudami życia codziennego, ciągle wpadając w nowe tarapaty, które w dużym stopniu generuje sam Karol. Rodzina Krawczyków ma przyjaciół mieszkających po sąsiedzku – Danutę i Tadeusza Norków. Tadeusz jest oddanym przyjacielem Karola, nawet pomimo faktu że ten ciągle wplątuje go w swoje kolejne pomysły na budowanie sławy i bogactwa, którym to Karol zawsze pragnął się otaczać. Również Alina i Danuta nie pozostają dłużne swoim mężom, przygotowując liczne intrygi, które mają na celu udzielenie im lekcji pokory, lecz zazwyczaj na niewiele się to zdaje. „Miodowe Lata” to serial który inspirację czerpał zza oceanu. Jest to bowiem serial na licencji amerykańskiego „The Honeymooners”, który był emitowany w latach pięćdziesiątych. Przeniesienie jednak całego pomysłu na polskie realia okazało się strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu „Miodowe Lata” przyciągnęły przed telewizory miliony widzów.

3. Ranczo – kultowy serial opowiadający losy rozgrywajace się na polskiej wsi. Jest to serial obyczajowo-komediowy, dlatego oprócz wątków humorystycznych porusza wiele problemów życia codziennego. Głównych postaci serialu jest kilka, lecz warto zacząć od postaci Lucy Wilskiej, która urodziła się w Stanach Zjednoczonych, lecz z pochodzenia jest Polką. Lucy odziedziczyła dworek w miejscowości „Wilkowyje” który na samym początku chciała sprzedać. Poznając jednak pozostałych bohaterów serialu i wszystkie zwyczaje panujące na tej wsi, Lucy zdecydowała się zamieszkać w dworku. Kolejne istotne role odgrywa Cezary Żak, który wciela się w tym serialu w aż dwie postaci. Jedną z nich jest ks. Piotr Kozioł, natomiast drugą jego brat bliźniak – Paweł Kozioł. Zarówno jedna, jak i druga postać mają bardzo duży wpływ na losy pozostałych bohaterów, co można zaobserwować już od pierwszych odcinków serialu. „Ranczo” osiągnęło wielki sukces zdobywając 4 „Telekamery”, z czego ostatnia przyznana została w 2017 roku za „najlepszy serial fabularny”. Serial „Ranczo” osiągnął sukces nie tylko w Polsce, co nie często zdarza się polskim serialom.

4. 13 Posterunek – serial komediowy, który na wiele lat zmienił oblicze policji w oczach widzów. Produkcja z bardzo oryginalną fabułą, która szybko zdobyła uznanie. Oglądamy w nim losy polskich policjantów, którzy mierzą się z trudami swojego zawodu. Do tej pory mieliśmy okazję oglądać jedynie twarde oblicze policji w serialach kryminalnych, natomiast „13 Posterunek” pokazał policję z kompletnie innej strony. Główną postacią serialu jest posterunkowy Cezary Cezary (to jego serialowe imię i nazwisko, w rolę tą wcielił się Cezary Pazura) i to głównie wokół niego koncentruje się fabuła serialu. Posterunkowy jest osobą, która lubi przyciągać do siebie wszystkie możliwe kłopoty, dlatego też nie raz musi wychodzić z tarapatów, które sam generuje lub które dokłada mu jego siostra Agnieszka (w tej roli Agnieszka Włodarczyk). Na szczęście Cezary może zawsze liczyć na pomoc swojej „sympatii” Kasi, a także wszystkich przyjaciół z posterunku nr 13. Jedną z równie ciekawych postaci w serialu jest starszy posterunkowy Arnold, który nie raz zaskoczy nas swoimi pomysłami. Jego idolem jest Arnold Schwarzenegger, na którego „Arnie” nie raz się stylizuje. „13 Posterunek” to nieszablonowy serial, który doczekał się 2 sezonów. Jego emisja zakończyła się 3 stycznia 2011 roku.

Polskie seriale komediowe

Seriale komediowe wyprodukowane w Polsce uchodzą za jedne z lepszych w Europie, czego przykładem jest choćby „Ranczo” (na produkcję własnej wersji tego serialu postawiła telewizja w Estonii). Jednak każdy inaczej postrzega najlepszy polski serial komediowy – dla niektórych osób z pewnością zabrakło w zestawieniu takich seriali jak „Alternatywy 4” czy „Czterdziestolatek”. Pamiętajmy jednak, że wspomniane seriale były emitowane o wiele wcześniej, natomiast w naszym rankingu staraliśmy się umieścić bardziej aktualne produkcje.
Seriale komediowe w telewizjiPolskie seriale komediowe odbierane są bardzo dobrze wśród widzów, dzięki czemu powstają coraz to nowe produkcje, które na co dzień oglądamy i którymi się zachwycamy. Praktycznie każda stacja oferuje nam dziś reemisję wielu seriali, w tym przede wszystkim najlepsze polskie seriale komediowe, takie jak „13 Posterunek”, „Miodowe Lata” czy „Świat według Kiepskich”.
„13 Posterunek” możemy zobaczyć na stacji TV Puls, natomiast „Miodowe Lata” i „Świat według Kiepskich” na stacjach Polsatu.

Prezentowany ranking polskich seriali komediowych przedstawia subiektywne zestawienie najlepszych seriali – ocena tych pozycji należy do naszych czytelników. Każdy z widzów posiada własne, unikalne podejście do seriali komediowych, dlatego być może nie dla wszystkich nasz ranking będzie idealny. Jednak jeśli nie masz swojego faworyta i poszukujesz dobrego serialu komediowego na dzisiejszy wieczór, to polecamy seriale umieszczone w rankingu.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia