Kultura, sztuka i rozrywkaFilmy i seriale

Seriale animowane dla dorosłych

0

Ranking najlepszych seriali animowanych dla dorosłych:

1. Family Guy: Głowa rodziny – nasz numer jeden, czyli serial animowany który polubiły najpierw Stany Zjednoczone, a następnie cały świat. Serial w całym swoim zarysie nie posiada skomplikowanej fabuły, a cały sukces opiera o cięte riposty i charakterystyczne żarty, na które nie decydują się inne seriale animowane. „Family Guy: Głowa rodziny” opowiada o losach Petera Griffina i jego zwariowanej rodzinki. Istotną postacią jest Lois, żona Petera, której zadaniem jest utrzymanie w ryzach całej rodzinny Griffinów. Peter i Lois mają trójkę dzieci: 16-letnią Meg, która nawiązuje do typowej nastolatki rodem z USA, 13-letniego syna Chrisa, który jest leniem jakich mało, a także rocznego niemowlaka Stevie’ego, który jest jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci w serialu, głównie ze względu na jego plan mający na celu zniszczenie ludzkości. Nie można zapomnieć o psie Brianie, który jest w serialu równie ważną, lecz stonowaną postacią, powstrzymującą na ogół destrukcyjne zapędy swojej rodziny. Brian to pies, który mówi ludzkim głosem i jest na ogół najbardziej rozsądną postacią z całej, zakręconej rodziny. „Family Guy” to serial w którym poruszane są wszelkie tematy społeczne, polityczne, a także te, które w Stanach odbijają się głębokim echem, skutkiem czego serial przyciąga miliony amerykanów przed telewizory.

2. Miasteczko South Park – legendarny już serial, który w zestawieniu z pozostałymi serialami z naszego rankingu posiada najbardziej brutalny humor. Jeśli ktoś poszukuje animacji w której wyśmiewane są niemal wszystkie możliwe tematy, „South Park” jest rozwiązaniem tych poszukiwań. Pomysł samego serialu jak to zwykle bywa jest dość banalny. Opowiada on historię właściwie całego miasteczka South Park, albowiem z sezonu na sezon mieliśmy okazję odkrywać nowe postaci, które podbijają oglądalność serialu. Jednak to pierwszoplanowe role czterech chłopców ze szkoły podstawowej w South Park gwarantują widzom silną dawkę emocji. Według wielu widzów to właśnie „Miasteczko South Park” jest najlepszym serialem animowanym dla dorosłych, ponieważ jego autorzy nie boją się mówić o aktualnej polityce kraju, a także polityce zagranicznej oraz kwestiach gospodarczych i społeczno-obyczajowych. Jest to z pewnością serial dla ludzi o dużym dystansie, który przez wielu zostanie zapamiętany na lata.

3. Simpsonowie – kolejny serial animowany opowiadający o codziennym życiu, tym razem toczącym się w mieście Springfield. Bohaterami tego serialu jest rodzina Simpsonów. Jej głową jest charyzmatyczny, aczkolwiek niezwykle leniwy i często niesforny Homer Simpson, który oczarował miliony amerykanów, a także widzów z całego świata. Jego żoną jest Marge, czyli jego głos rozsądku, który często hamuje głupkowate pomysły Homera, bądź ich dzieci. Marge to jednak postać, która nie raz pokazała pazur, o czym możemy szczególnie przekonać się gdy oglądamy odcinki specjalnie przygotowane z okazji Halloween. Marge i Homer posiadają trójkę dzieci: Lisę, Barta i Meggy. Jest to również mieszanka charakterów i ciekawych osobowości, które wpływają często na losy swoich rodziców. „The Simpsons” to animacja która porusza wiele aktualnych tematów, dzięki czemu jest to jedna z najdłużej emitowanych animacji dla dorosłych na świecie. „Simpsonowie” osiągnęli wielki sukces zarówno w rodzimych Stanach, a także na całym świecie, w tym w Europie.

4. Brickleberry – serial z wielkim potencjałem, który chyba najzwyczajniej nie miał szczęścia, bądź odpowiedniego budżetu i zainteresowania osób, które mogłyby dalej pociągnąć jego losy. „Brickleberry” to świetny, o bardzo mocnym zabarwieniu humorystycznym serial, opowiadający o losach niesfornych strażników z parku narodowego Brickleberry. Ich losy wiszą od samego początku na włosku, dlatego stają oni na głowie aby utrzymać swoje stanowiska. Premiera serialu miała miejsce w 2012 roku i potrwała do 2015 roku, kiedy to zakończył się trzeci sezon. Jest to na pewno perełka w świecie animacji przeznaczonych dla dorosłych, do której możemy wracać tym bardziej, że kanał Comedy Central rozpoczął od zimy 2017 roku emisję serialu w wersji z polskim dubbingiem.

5. Futurama – serial, który zamyka ranking. „Futurama” ma jednak w Polsce tak wielu zwolenników, że może nawet konkurować z serialami które znalazły się wyżej od niego w naszym rankingu. Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest Philip J. Fry, którego postać rozkochała w sobie miliony widzów. To właśnie on jest główną postacią serialu, która została zamrożona w roku 1999 i odmrożona dokładnie 1000 lat później. W tym momencie Philip J. Fry musiał zmierzyć się z nową rzeczywistością, która nazywa się „New New York”, czyli Nowy Nowy York, miasto które powstało na gruzach poprzedniej metropolii. W tym miejscu nie możemy zapomnieć o przyjacielu, którego poznaje Philip. Jest nim sympatyczny, choć nieco zwariowany robot Bender Bending Rodriguez, który widzów urzekł swoją charyzmą i szalonymi pomysłami, jakie bez najmniejszych skrupułów realizuje w serialu. „Futurama”, podobnie jak pozostałe seriale z naszego rankingu, posiada swój własny, specyficzny humor, który jednym się spodoba, natomiast inni przejdą obok niego obojętnie. W każdym razie trudno nie docenić „Futuramy”, która jest serialem reżyserowanym przez autora sławnych już na całym świecie „Simpsonów”.

Seriale animowane dla dorosłych

Animowane seriale dla dorosłych w wielu krajach sprawdzają się bardzo dobrze. Ich ideą zazwyczaj jest poruszanie aktualnych spraw społecznych, politycznych, gospodarczych i obyczajowych. Wszystko to okraszone jest dozą ironii, a także specyficznego humoru, który rozumiany jest głównie przez osoby dorosłe (i dla takich osób te seriale są przeznaczone).
Seriale animowane dla dorosłychWarto nadmienić, iż w Polsce także posiadaliśmy serial animowany krajowej produkcji, który skierowany był do widzów dorosłych. Był nim sławny swojego czasu „Włatca Móch”, który przyjął się w naszym kraju bardzo dobrze i szybko zyskał uznanie widzów. Niestety tylko najlepsze seriale animowane dla dorosłych mogły przebić się na światową arenę, dlatego sukces polskiej animacji został doceniony głównie w naszym kraju. Przyjrzyjmy się jeszcze jak wielkie liczby generuje serial z 1 miejsca w naszym rankingu. „Family Guy” tworzony jest od 1999 roku, od kiedy to wyprodukowano ponad 300 odcinków! 16 sezon serialu miał nie być już emitowany, jednak fani jednogłośnie stwierdzili, że najlepszy serial animowany dla dorosłych nie może zostać zakończony już teraz, skutkiem czego pod dużym naporem zadecydowano o kontynuacji serii. Animacja „Miasteczko South Park” miała kilka lat temu również bardzo podobne problemy, gdy również poważnie myślano o zakończeniu 15 sezonu i pozostawieniu całego projektu w spokoju, lecz cała sprawa odbiła się dużym echem wśród fanów, którzy domagali się kontynuacji serii, skutkiem czego legendarny już „South Park” emitowany jest po dzień dzisiejszy.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia