Kultura, sztuka i rozrywkaFilmy i seriale

Serwisy VOD

0
serwis vod

Ranking najlepszych serwisów VOD:

1. VOD.pl

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje portal VOD.pl, który należy do grupy Onet. Jego dużą zaletą jest szeroki wachlarz dostępnych materiałów zgromadzonych w następujących kategoriach: Filmy, Programy Onetu, Player, Ipla, Seriale, Strefa bajek. Tak, dobrze widzisz – w ramach VOD.pl można korzystać z zasobów konkurencyjnych serwisów o charakterze Video-On-Demand, czyli „polsat-owej” Ipla.tv i „tvn-owego” Playera.pl. To połączenie z wieloma popularnymi serwisami VOD docenią przede wszystkim użytkownicy telewizorów Smart, którzy nie będą musieli przeskakiwać pomiędzy różnymi aplikacjami. Pozostając w temacie aplikacji: posiadacze urządzeń mobilnych mogą bezpłatnie pobrać Onet VOD, aby cieszyć się dostępem do ulubionych materiałów bez włączania TV czy komputera.

VOD.pl to serwis znany z dostępności wielu filmów, oczywiście w wysokiej jakości obrazu, za darmo lub za niewielką opłatą. Dzieła, które miały premierę niedawno kosztują już od 9 zł w zależności od formy płatności (przelew lub SMS). Portal organizuje również promocje, a za sprawą specjalnych kodów można obejrzeć całkiem świeże filmy zupełnie za darmo.
Utwory są podzielone gatunkowo, a także ze względu na popularność i datę dodania. W przypadku darmowych materiałów trzeba obejrzeć blok reklamowy. To jednak coraz rzadziej oburza Internautów, którzy są już przyzwyczajeni do mechanizmów jakie pojawiły się wraz z popularyzacją formuły „Video Na Życzenie”. Jeżeli szukasz legalnych źródeł nowych filmów w niskich cenach, a przy tym cenisz sobie jednoczesny dostęp do polskich i zagranicznych seriali, również produkowanych dla stacji Polsat i TVN, docenisz możliwości jakie daje VOD.pl. Niewielki minus tej platformy stanowi ograniczona liczby bajek i filmów dokumentalnych.

2. Ipla.tv

Kolejnym popularnym serwisem VOD jest Ipla, którą zarządza Cyfrowy Polsat. Jak nietrudno się więc domyślić, w poszczególnych kategoriach – Serial, Sport, Film, Rozrywka, News, Wiedza i Dzieci – znajdziesz materiały doskonale znane z anten Polsatu. Może być to szczególną zachętą dla osób nieposiadających telewizora lub korzystających jedynie z darmowych kanałów nadawanych drogą naziemną. Z tej perspektywy dostęp do materiałów publicystycznych obu stacji „Polsat News” czy meczów transmitowanych oryginalnie w „Polsat Sport” nabiera nowego wymiaru.

Z Ipla.tv chętnie korzystają miłośnicy seriali i programów dokumentalnych, które wypromowała w ostatnich latach stacja z charakterystycznym logo żółtego słońca. Miłośnicy „klasycznych” produkcji, takich jak „Świat według Kiepskich” czy „Miodowe lata” będą również zadowoleni, ponieważ w łatwy sposób odnajdą wszystkie interesujące ich odcinki.
Rzecz jasna nie wszystkie materiały są bezpłatne, jednak Ipla jest znana z ciekawych i popularnych pakietów, które można wykupić nawet na jeden miesiąc, a wcześniej przetestować za darmo. Klienci Cyfrowego Polsatu i sieci komórkowej Plus mogą cieszyć się niższymi cenami. Pakiety Ipla stały się szerzej znane m.in. przy okazji transmisji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji w 2016 roku, kiedy wiele meczów było zakodowanych i niedostępnych dla posiadaczy „zwykłego” Polsatu.

W ramach Ipla.tv fani futbolu mogą cieszyć się ró wnież pakietem Eleven Sports, który transmituje najsilniejsze ligi Europy. Miłośnicy innych form telewizyjnej rozrywki także będą zadowoleni, ponieważ platforma Polsatu oferuje pakiety dla dzieci, filmy i seriale oraz programy naukowe. Bogactwo wyboru pozwala skupić się wyłącznie na interesujących Cię treściach, które oferowane są zupełnie bezpłatnie lub w niskiej, korzystnej cenie miesięcznego abonamentu. Ipla.tv transmituje też wiele wydarzeń „na żywo” – za darmo lub za niewielką opłatą.

3. VOD TVP

Ciekawym i aktywnie rozbudowywanym projektem na rynku usług VOD w Polsce jest platforma uruchomiona przez nadawcę publicznego, czyli Telewizję Polską. TVP nie ogranicza się do promowania własnych treści i stara się zapewnić dostęp do różnorodnych materiałów, głównie za darmo. Jedynym warunkiem obejrzenia jest wyświetlenie reklam. Na plus należy odnotować aktualizację aplikacji, która całkiem dobrze wygląda także na telewizorach Smart.

Jednym z haseł serwisu jest „przegapiłeś w TV? Zobacz teraz!”, co nawiązuje do dużej bazy seriali i programów emitowanych na antenie TVP1, TVP2 czy TVP Info, ale również w TVP Rozrywka, TVP Sport, TVP ABC, TVP Kultura czy TVP Historia. Warto przy tym pamiętać, że Telewizja Polska jest najdłużej działającym nadawcą, dlatego posiada ogromne, wciąż archiwizowane, odnawiane i udostępniane materiały sięgające lat 50. XX wieku.
W ramach programu rekonstrukcji cyfrowej widzom udostępniane są dawne programy, filmy oraz seriale – kochane dekady temu, a dziś inspirujące kolejne pokolenia. Portal TVP VOD działa też jako usługa „na żywo” – TVP Stream – która pozwala oglądać na komputerze lub w aplikacji mobilnej stacje TVP Info, TVP Polonia oraz 16 stacji regionalnych (np. TVP Warszawa, TVP Gdańsk, itp.).

Archiwalne i aktualnie nadawane w telewizji seriale to jednak nie jedyna oferta. W bazie znajduje się wiele filmów, nawet stosunkowo nowych i popularnych, za których wyświetlenie nie trzeba zapłacić. Nowości i szczególnie znane produkcje kosztują ok. 10 zł za całodobowy dostęp, dlatego można je uznać za bardzo tanie. Sama strona jest intuicyjna w obsłudze. Dominują w niej jasne kolory, co dodaje nowoczesności całemu portalowi.

4. Player.pl

Chciałbyś obejrzeć najnowsze odcinki „Mody na sukces” lub nadrobić przegapiony tydzień odcinków „Na Wspólnej”? Być może interesuje Cię płatny pakiet z dostępem do najlepszych zakodowanych kanałów? W każdym z tych przypadków poważną ofertę udostępnia Player.pl, czyli usługa Video-On-Demand realizowana przez TVN. Być może nie jest to najlepszy serwis VOD w Polsce, ale zdecydowanie warto go wypróbować. Dostęp do nowszych i archiwalnych odcinków wielu produkcji telewizji TVN nie jest wyłączną funkcją serwisu. Między innymi dzięki szerokiej współpracy z Canal+ oraz HBO wybór płatnych treści jest naprawdę duży. W usłudze Player+ „na życzenie” znajdziesz największy wybór filmów na żądanie w Polsce. Kolekcja jest bardzo imponująca i obejmuje produkcje, które zupełnie niedawno wyświetlano w kinach, nie wspominając o dziełach, które ominęła szeroka dystrybucja. Wykupienie dostępu wymaga jednak rejestracji lub zalogowania za pośrednictwem konta Google+ lub Facebook.

Minusem odnotowanym przez niektóre media (nie wspominając o zawiedzionych użytkownikach) okazało się przeniesienie dotąd darmowych treści do strefy Player+. Z drugiej strony takie jest prawo nadawcy. Darmowych filmów jest więc stosunkowo niewiele, choć zdarzają się wśród nich cenione i popularne produkcje, w tym także dla dzieci.
Ciekawą promocją jest możliwość darmowego przetestowania kilku pakietów. Ich cena jest zróżnicowana, ponieważ mocno różnią się między sobą. Start, Start Extra, Max czy Best TV to alternatywy dla telewizji kablowej czy satelitarnej w skondensowanej, ale ciekawej formie. Miłośnicy seriali oraz filmów zainteresują się bardziej dostępem do treści Canal+ oraz HBO, z kolei fani sportu docenią przede wszystkim zestaw trzech topowych kanałów sportowych Eleven Sports.

Podsumowując, usługa Player.pl pozwala bezpłatnie nadrobić przegapione seriale czy programy emitowane w stacji TVN, a w wersji płatnej dodatkowo umożliwia dostęp do wielu znanych filmów i treści pochodzących od czołowych dostawców.

5. Showmax i Netflix (ex aequo)

Showmax i Netflix – te gorące nazwy nie schodzą z ust miłośników seriali i filmów dystrybuowanych głównie przez prawdopodobnie najlepsze VOD na świecie, a nie klasyczne telewizje, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić je w jednym miejscu, w specjalnym podsumowaniu naszego zestawienia. Otóż „klasyczne” portale Video-On-Demand są niejako wypożyczalniami, a w kilku przypadkach rozbudowanym zapleczem telewizji. Tymczasem Showmax, a szczególnie Netflix oferują coś innego – płatny dostęp do filmów, seriali i programów znanych nie tylko z wcześniejszej emisji w TV, ale także tworzonych oryginalnie, specjalnie z myślą o tych platformach.

Użytkownicy Netflix bardzo dobrze wiedzą o co chodzi – takimi produkcjami są chociażby kultowe już seriale „Narcos” czy „Stranger Things”. Z kolei w polskim Showmax duże ożywienie wprowadziły, m.in. serial „Botoks” Patryka Vegi czy „SNL Polska” – ciekawa próba przeszczepienia amerykańskiego programu satyrycznego na polski grunt. Najlepsze VOD – tak często określa się platformy Netflix i Showmax, które można wypróbować za darmo przez krótki okres czasu. Następnie koszty oscylują w granicach 20-40 zł w zależności od pakietu. Darmowy dostęp na mocy poszczególnych ofert otrzymują abonenci T-Mobile (Netflix) i Play (Showmax). Programy można również zapisywać w aplikacji i odtwarzać offline, co jest szczególnie wygodne gdy nie zawsze ma się dostęp do stabilnego połączenia internetowego. Miłośnicy języków obcych będą zachwyceni możliwością wyboru wersji z lektorem lub napisami.

O obu serwisach trudno mówić jako o konkurencji, podobnie jak użytkownicy polskich serwisów VOD na zmianę korzystają z VOD.pl, Playera.pl, Ipla.tv czy TVP VOD. Podobnie Netflix i Showmax gwarantują dostęp do kultowych filmów oraz seriali, które naprawdę warto sobie odświeżyć lub poznać, a także gorących premier tworzonych specjalnie na te platformy. Płatne subskrypcje cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ Polacy zaczynają doceniać wysoką jakość i dostępność najlepszych produkcji w telefonie, laptopie, Smart TV czy na tablecie.

Dlaczego warto korzystać z serwisów typu VOD (Video Na Żądanie)?

Zacznijmy od głosów sceptycznych i krytycznych. Dla wielu osób paywall na stronach gazet i stron z newsami albo konieczność wykupienia płatnego dostępu do serialu, filmu czy transmisji sportowej wydaje się być czymś nie do zaakceptowania. Jak to – w Internecie trzeba za coś płacić?! Cóż, warto uświadomić sobie podstawowe kwestie.

serwis vodSkoro za telewizję płaci się abonament, za gazetę, bilet do kina czy film na DVD również ponosi się opłatę, to dlaczego nie wystawiać rachunku internautom oglądającymi materiały w sieci? Powiedzmy sobie szczerze: 9 zł za niedawną premierę, którą można legalnie oglądać, zatrzymywać i powtarzać przez całą dobę albo miesięczny abonament rzędu 20-30 zł to żaden koszt w porównaniu do bogactw treści, które możemy otrzymać. Ktoś powie – jest wiele różnych stron na których dostępne są filmy za darmo. Może to być prawdą, jednak nierzadko korzystanie z tego typu portali to balansowanie na granicy prawa lub wprost jego łamanie. Poza tym jaką przyjemnością jest oglądanie kinowego hitu w jakości, która z prawdziwym HD nie ma nic wspólnego? Do tego dochodzi jeszcze jakość dźwięku, która z reguły jest fatalna a także brak możliwości wyboru ścieżki napisów lub lektora. Po co narażać się na wirusy i denerwować wyskakującymi reklamami? Wystarczy jeden raz wypróbować wysoką jakość oferowaną przez całkowicie legalne serwisy VOD aby pozostać przy tego typu serwisach już na stałe.

Przedstawione w rankingu serwisy VOD nie są oczywiście jedyne – w Polsce działa jeszcze wiele podobnych portali, niektóre z nich są ściśle tematyczne, tworzone dla pasjonatów. Wiele filmów, w tym kultowych i niezmiernie interesujących, można obejrzeć całkiem za darmo. Trzeba jedynie wyświetlić blok reklam, ale czy to wiele, jeżeli ma się przed sobą perspektywę dobrej rozrywki? Przecież w telewizji też emitowane są co chwilę spoty reklamowe… Zmiany na rynku, jakie wniosło pojawienie się serwisów VOD, to również efekt technologicznego zaawansowania. Jeszcze parę lat temu seriale oglądało się albo w telewizji, albo na komputerze – puszczone z DVD lub ściągnięte z podejrzanych zakamarków sieci. Dziś laptop stanowi jedynie jeden z wyborów do oglądania materiałó w video, obok smartfonów, tabletów czy telewizorów Smart obsługujących aplikacje serwisów VOD.

Serwisy VODJedno konto oznacza możliwość swobodnego „przeskakiwania” po urządzeniach. Oglądasz „Narcos” z Netflix lub „M jak miłość” z VOD TVP? W obu przypadkach schemat może być identyczny: z pierwszym odcinkiem zapoznasz się na laptopie w łóżku, a drugi włączysz na nowoczesnym telewizorze, ciesząc się większą przekątną ekranu. Potem ruszasz w podroż i trzeci odcinek oglądasz już z zapartym tchem na urządzeniu mobilnym, ze słuchawkami na uszach. Takiej wygody i elastyczności nie da Ci klasyczna telewizja. To właśnie fenomen VOD. Swoją drogą, kto by pomyślał, że premierowy sezon serialu może zostać udostępniony jednego dnia, a nie rozłożony w czasie na kilka miesięcy? Tak właśnie uczyniono np. ze „Stranger Things”.

Usługi Video-On-Demand są niemal rajem dla widzów, którzy nie mają sprecyzowanych pomysłów na to co chcą obejrzeć, lub odwrotnie, mają konkretny plan na seans. Czy taki kontrast ma sens? Oczywiście. Niezdecydowani docenią w portalach VOD opisy filmów i dostępność zwiastunów. Strony są zbudowane tak, aby proponować nowości, klasyki czy pogrupowane według tematów treści. Włączasz stronę główną portalu i któryś obraz na pewno Cię skusi, przyciągnie na dłużej.

VODA co z miłośnikami filmów czy seriali, którzy doskonale wiedzą co chcą obejrzeć? Oni również docenią korzyści wynikające z dostępności wielu platform VOD. Chcąc zobaczyć konkretne dzieło, obojętnie czy z 2015 czy 1985 roku, po prostu użyją wyszukiwarki i skorzystają z legalnego źródła, darmowego lub płatnego, ale w dobrej jakości i z maksymalną wygodą. Specjaliści są zgodni: VOD to przyszłość dystrybucji materiałów wideo. Dynamiczny rozwój tego typu platform wiąże się nieuchronnymi przekształceniami na rynku telewizyjnym i sporymi zmianami przyzwyczajeń konsumentów. Na szczęście, choć tempo innowacji jest wysokie, nadal mówimy o ewolucji, która pozwala stopniowo oswajać się z nowymi możliwościami i dopasowywać je do indywidualnych preferencji.

Póki istnieje tradycyjna telewizja, wiele osób łączy jej funkcje z Video-On-Demand za pośrednictwem sieci. Po prostu możemy dziś oglądać dokładnie to, na co w danym momencie mamy ochotę, bez przeglądania programów TV i wyczekiwania tygodniami na konkretną powtórkę. Dzięki platformom VOD najzwyczajniej w świecie śledzisz swoje ulubione filmy, seriale, transmisje i programy, zawsze dobierając repertuar do okoliczności.
Poznaj zalety oferowane przez najlepsze VOD ujęte w naszym rankingu, aby w każdej chwili móc zaaranżować aktualną prasówkę, seans dla dwojga, rozrywkę dla całej rodziny, serialowy maraton czy ucztę dla kibiców. Płać niewiele lub korzystaj z darmowych treści. Oglądaj to, co chcesz, wykorzystując nowoczesne usługi VOD.

1/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia