Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Bajeczna Fiesta – spektakl muzyczny online na ferie w OCK w Oświęcimiu

0

W dniu 15 stycznia 2021 r. w godz. 12.00 – 17.00 Oświęcimskie Centrum Kultury przeprowadzi transmisję spektaklu pt. „Bajeczna Fiesta”. Przedstawienie dla dzieci przygotowane przez Teatr Kultureska w Krakowie jest wypełnione tańcem i muzyką, a jego tematem przewodnim jest ekologia. Warto też wiedzieć, że możliwość zobaczenia spektaklu muzycznego to tylko jedna z wielu ciekawych propozycji przygotowanych przez OCK i ODK Zasole w Oświęcimiu dla dzieci na tegoroczne ferie. 

Bajeczna Fiesta - Teatr Kutureska
Bajeczna Fiesta – Teatr Kutureska
Źródło: http://www.ock.org.pl

Bajeczna Fiesta online 

Publiczność zgromadzona przed ekranami będzie mogła podziwiać występ gwiazdy rock’nd’jelona, czyli najbardziej barwnej ekokapeli, znanej na całym świecie formacji muzycznej: The Jelonband. W jej składzie zobaczymy Jelonka Bronka, czyli króla ekotańca połamańca, Biedronkę Ilonkę grającą na gitarze i Pszczółkę Julkę na wokalu. 

Jak przeczytamy w opisie przedstawienia na stronie OCK w Oświęcimiu, Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka są najbardziej rozśpiewanymi mieszkankami łąki. Z kolei Jelonek Bronek to niepodważalny łąkowy król tańca. To trio tworzy niesamowicie zabawny zespół rock’nd’jelonowy, czyli właśnie The Jelonband. Łąkowa kapela każdego dnia organizuje Bajeczną Fiestę z okazji Święta Przyrody. Trzeba bowiem wiedzieć, że codziennie natura zasługuje na swoje święto i każdego dnia powinniśmy o nią dbać i podziwiać jej piękno. Taka Fiesta to świetna okazja, by przypomnieć wszystkim, jakie są zasady ekologii i jak postępować, żeby nasza planeta pozostała czysta. Dzieci oglądające spektakl także staną się jego bohaterami, gdyż będą mogły uczestniczyć w rozmaitych, wesołych konkurencjach. Uczestnicy przedstawienia dowiedzą się też, kto zostanie wybrany na EkoKróla Bajecznej Ekologicznej Fiesty. 

Muzyczne przedstawienie transmitowane przez OCK w Oświęcimiu trwa 60 minut. Dostęp do transmisji jest bezpłatny, nie obowiązują też zapisy. Link do spektaklu na kanale Youtube OCK udostępniony zostanie na stronie instytucji. 

Ferie online w Oświęcimiu 

OCK i ODK Zasole w Oświęcimiu przygotowało jednak wiele innych bardzo ciekawych propozycji na okres ferii zimowych – wszystkie realizowane będą przez internet. Na ten czas zaplanowano rozmaite warsztaty:  

  • plastyczne: Ruchomy obrazek, 8 stycznia godz. 10.00,  
  • kreatywne: Kule i babeczki musujące, 8 stycznia godz. 15.00; Ahoj! Każdy może być piratem, 11-15 stycznia godz. 11.00; Mój zwierzyniec, 12-15 stycznia godz. 10.00, 
  • plastyczno-kreatywne: Mój zamek z baśni, 11-15 stycznia godz. 12.30; Prezent na Dzień Babci i Dziadka, 12 stycznia godz. 11.00, 
  • wokalne: Wirtualny chór, 11-15 stycznia godz. 10.00, 
  • teatralne: Przez zimowe okno, 11-15 stycznia godz. 10.30, 
  • dziennikarskie: Dzień dobry zimo!, 7-8 stycznia godz. 10.30, 
  • kodowania: Zabawy z kodowaniem, 9 stycznia godz. 13.00; Muzyczne kodowanie, 16 stycznia godz. 11.00, 
  • origami: Ptaszek na gałęzi, 14 stycznia godz. 17.00. 

Ponadto ośrodki kultury w Oświęcimiu organizują spotkania online z ciekawymi osobami: 

  • Bieszczady. Kraina bezkresnych połonin – spotkanie z Sebastianem Bielakiem, podróżnikiem, 7 stycznia godz. 10.00. 
  • Spotkanie z Martinem Przygodzkim – hokeistą, reprezentantem Polski i zawodnikiem klubu Re-Plast Unia Oświęcim, 13 stycznia godz. 17.00. 

Dla fanów fantastyki Oświęcimski Klub Fantastyki przy OCK przygotował wiele ciekawych propozycji, które dostępne będą na discordowym kanale Klubu. Osoby powyżej 15 r.ż. będą mogły m.in. skorzystać z zaproszeń na sesje rpg online (wymagane są słuchawki i mikrofon), jest też możliwość zgłoszenia własnych sesji. W programie znajdują się także warsztaty i pogadanki na temat gier i fantastyki (ponownie potrzebne są słuchawki i mikrofon). Zaplanowano również kreatywny konkurs dla fanów gier fabularnych. 

Inne atrakcje przygotowane na czas ferii przez domy kultury w Oświęcimiu to m.in. wykład Agnieszki Matejuk pt. Kamishibai – teatr zamknięty w drewnianej skrzynce (9 stycznia, start o godz. 11.00) i czytanie bajek przez Jesicę Bożek (w dniach 11-15 stycznia, start o godz. 9.30). Na dzieci czekać też będą codziennie (z wyjątkiem weekendów) zagadki z nagrodami (7 – 15 stycznia godz. 12.00). Trwają także 3 konkursy feryjne. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej OCK i ODK Zasole w Oświęcimiu. 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia