Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

„Co będzie ze mną?” – transmisja online recitalu Małgorzaty Walendy

0

Regionalne Centrum Kultury w Pile zaprasza na koncert online Małgorzaty Walendy z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Recital nosi tytuł „Co będzie za mną?” i jest wypełniony oryginalnymi interpretacjami piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. 

Koncert Małgorzaty Walendy online

Małgorzata Walenda – aktorka i piosenkarka 

Kim jest artystka, która wystąpi w najbliższą środę w Pile? Otóż Małgorzata Walenda ukończyła Wydział Aktorski na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i obecnie jest zatrudniona jako aktorka przez Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Walenda może pochwalić się już kilkoma sukcesami – indywidualnymi i zespołowymi – na krajowej i zagranicznej scenie teatralnej. Zaczęło się w 2018 r. we Wrocławiu, kiedy to podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej artystka wywalczyła 2 nagrody. Pierwszą była nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, którą przyznano za najlepsze wykonanie polskiej piosenki podczas 39. PPA (utwór „Do kogo idziesz”/„Ogień”, tekst: Bogdan Loebl, muzyka: Tadeusz Nalepa). Walendę zauważyło także Niemiecko-Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonica, reprezentantem którego był prezes Stowarzyszenia Zbigniew Kossak von Glowczewski. Poza nagrodą pieniężną artystka otrzymała również zaproszenie do udziału w Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii. Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać – w tym samym roku Walenda otrzymała nagrodę także za granicą – na festiwalu Singing Mask w Sankt Petersburgu. Kolejne ważne trofeum było zespołowe – aktorka razem z zespołem uzyskała w 2019 r. Grand Prix za spektakl Co gryzie Gilberta Grape’a (reż. Marcin Czarnik) podczas 37. Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łodzi. 

Aktualnie Małgorzata Walenda jest aktorką Teatru Nowego w Poznaniu. Można zobaczyć ją m.in. w przedstawieniach: „Dziady” w reżyserii Radosława Rychcika, „Beniowski. Ballada bez bohatera” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej czy „Stan podgorączkowy. Bibobit/Osiecka” w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego. Jej recital „Co będzie ze mną?”, za reżyserię którego odpowiada Patrycja Kowańska, również premierę miał w poznańskim teatrze (w grudniu 2019 r.) i grany jest w nim nadal (najbliższe seanse zaplanowane są na styczeń 2021 r.). W tym roku wydana została także płyta z piosenkami ze spektaklu pod tym samym tytułem. 

Co będzie ze mną? – tym razem w Pile 

Spektakl „Co będzie ze mną?” w wykonaniu Małgorzaty Walendy to okazja do przypomnienia sobie twórczości Agnieszki Osieckiej, ale też odkrycia jej na nowo. Piosenki z tekstami poetki Walenda prezentuje w autorskiej interpretacji, a cały spektakl ma swoją fabułę i wciąga widza w kocioł emocji bohaterki. Jest nią, a jakże, Małgośka, dziewczyna, która dopiero co zakończyła burzliwy związek i ze złamanym sercem pyta samą siebie: Co będzie ze mną? Do wspólnych poszukiwań odpowiedzi na to pytanie zaprasza widzów Regionalne Centrum Kultury w Pile. Ponadczasowe teksty Osieckiej, niezwykłe aranżacje oraz przepiękny głos Walendy to gwarancja udanego wieczoru. 

Streaming z koncertu udostępniony zostanie na profilu facebookowym Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Start transmisji na żywo przewidziany jest na godz. 19.00 w środę 16 grudnia 2020 r. Dostęp do koncertu online jest bezpłatny. 

RCK w Pile – co jeszcze w grudniu?

Regionalne Centrum Kultury w Pile to placówka kulturalna, która w trudnych czasach pandemii i związanymi z nią restrykcjami swoją ofertę wydarzeń kulturalnych przeniosła do sieci. W tym miesiącu czekają nas jeszcze koncerty online: Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus (13 grudnia, godz. 19.00), koncert pt. Niespodzianka – koncert dla rockmana! (19 grudnia, godz. 18.00) i Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej (20 grudnia, godz. 18.00). 15 grudnia z kolei odbędzie się emisja spotkania autorskiego z Cezarym Łazarewiczem, które odbyło się w ramach spotkań VIII Festiwalu „Kryminalna Piła” (8.10.2020 r.). Wiele atrakcji RCK w Pile przygotowało także dla dzieci, w tym Pocztę Świętego Mikołaja. 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia