Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Joanna Dudkowska Band i Chuc Frazier zagrają w Poznaniu 

0

Koncert formacji Joanna Dudkowska Band i Chuca Fraziera odbędzie się już 7 marca 2021 r. w Poznaniu. Jeśli macie ochotę zobaczyć wspólny występ jednej z najlepszych basistek w Polsce i charyzmatycznego bluesmana z USA, koniecznie zadbajcie o wcześniejszy zakup biletów. W programie niezwykłe aranżacje przebojów m.in. Michaela Jacksona, Boba Marleya, Erica Claptona, Prince’a, Steviego Wondera, Eurythmics czy Bruno Marsa oraz kompozycje autorskie występujących artystów. 

Koncert w Poznaniu

Joanna Dudkowska 

Joanna Dudkowska ma solidne wykształcenie muzyczne – jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Udziela się jako basistka, kompozytorka i muzyk sesyjny. Grała dotychczas z takimi gwiazdami jak m.in.: Felicjan Andrzejczak, Robert Chojnacki, Niki Buzz, Izabela Trojanowska, Urszula, Witek Łukaszewski i oczywiście Chuc Frazier. Występowała na różnych festiwalach w kraju i za granicą, w tym na Sopot Top of the Top, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w Tennessee w USA, Rawa Blues Festival czy Bass&Beat Festival. Występuje w programach TV (jako basistka): „Jaka to melodia” oraz „Szansa na sukces”. Z założoną formacją Joanna Dudkowska Band gra liczne koncerty, także poza Polską. 

W 2013 r. z Nikim Buzz’em i Dr Blues & Soul Re Vision nagrała płytę, która została okrzyknięta najlepszym albumem bluesowym wydanym w 2013 r. w Polsce. W 2014 r. trafiła do pierwszej trójki najlepszych polskich muzyków bluesowych w rankingu opiniotwórczego magazynu „Twój Blues”. Ten sukces powtórzyła 2-krotnie w kolejnych latach. W 2015 r. brała udział w nagraniach do albumu „B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa” (obok m.in. Dariusza Kozakiewicza, Wojciecha Hoffmanna, Jerzego Styczyńskiego), a w 2016 r. – płyty Roberta Chojnackiego (u boku m.in. Jacka Królika, Ryszarda Sygitowicza). Jest inicjatorką projektu „Kolęda jest kobietą”. Na artystkę zwrócono uwagę w takich światowych serwisach jak BassTheWorld, Bass Players United” i w magazynie Bass Quarterly, jej wizerunek pojawił się też dwukrotnie na okładce magazynu „Basista”. 

Chuc Frazier 

Chuc Frazier jest gitarzystą i piosenkarzem, a także kompozytorem i prawdziwym showmanem. Miał szczęście urodzić się w rodzinie o bardzo silnych tradycjach muzycznych w Teksasie. Naukę gry na gitarze rozpoczął jeszcze jako dziecko – jak opowiada, pierwszą gitarę dostał od dziadka, który pomagając na ranczu, odkrył starą gitarę akustyczną przygniecioną sianem. Już jako 15-latek zaczął występować z bluesowymi, teksańskimi zespołami w okolicznych miastach, takich jak Houston, Austin czy Dallas. Jednak prawdziwy przełom nastąpił, kiedy Frazier zaczął grać z kapelą kultowego gitarzysty, Sonny’ego Sharrocka – to z nią odbył pierwszą trasę koncertową po Europie.  

Frazier nagrał kilka autorskich płyt, uczestniczył też w kilkudziesięciu projektach muzycznych jako muzyk sesyjny. Artysta występował na licznych festiwalach muzycznych, dając setki koncertów po obu stronach Oceanu. W Polsce zagrał po raz pierwszy w 1995 r. na Rawa Blues Festiwal, a potem grał u nas jeszcze nieraz np. na: Blues Festiwal, Blues Express Festiwal, Bluesowo, Blues nad Obrą czy Krakowskich Nocach Jazzowych. Występował też z takimi artystami jak Easy Rider, Artur Malik, Paweł Mąciwoda, Rasm Almashan (ze Scorpions) oraz Piotr Żaczek. 

Choć artysta jest pod dużym wpływem Alberta Collinsa, muzyka, jaką wykonuje balansuje na pograniczu soulu, bluesa, jazzu, rocka, hip-hopu, reggae, a nawet techno i metalu. Poza wykonywaniem własnych utworów, Frazier często sięga po szlagiery takich gigantów jak np. Jimi Hendrix, Albert Collins, Chuck Berry, niejednokrotnie prezentując je w zupełnie nowych, intrygujących aranżacjach. Trzeba też podkreślić, że obok kunsztu muzycznego i niezwykłej pomysłowości, artystę wyróżnia nieziemska energia i genialny kontakt z publiczności, dzięki czemu jego koncerty stanowią rzeczywiście niezapomniane przeżycie. 

Koncert w Poznaniu 

Joanna Dudkowska Band i Chuc Frazier wystąpią w Poznaniu już 7 marca – koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w klubie Blue Note w Poznaniu. Wystąpi Chuc Frazier oraz Joanna Dudkowska Band w składzie: 

Joanna Dudkowska – gitara basowa,  

Mateusz Urbaniak – instrumenty klawiszowe, hammond,  

Anastazja Nowak – skrzypce,  

Jarosław Buczkowski – akordeon,  

Adam Konieczny – gitara,  

Mikołaj Lisowski – perkusja. 

Szczegóły dotyczące koncertu w Poznaniu oraz możliwości zakupu biletów znajdziecie na stronie internetowej organizatora (Blue Note). 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia