Strona główna Aktualności Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności Konkurs z okazji 101 rocznicy powrotu Świecia do Polski
Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Konkurs z okazji 101 rocznicy powrotu Świecia do Polski

0

Świecie obchodzi w tym roku 101 rocznicę powrotu do Polski. Chociaż aktualna sytuacja pandemiczna nie pozwala na organizację tradycyjnych obchodów tego wydarzenia, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej przygotowała specjalny konkurs online związany z rocznicą pt. Świecie w 101. rocznicę powrotu do Macierzy”. Udział w nim może wziąć każdy chętny, a zadania konkursowe publikowane będą na profilu facebookowym Izby Regionalnej. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Konkurs online - OCKiR w Świeciu

Konkurs Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej 

Konkurs zorganizowany przez Izbę Regionalną Ziemi Świeckiej (przy OKSiR w Świeciu) trwać będzie przez cały tydzień począwszy od dziś, czyli od 25 do 31 stycznia 2021 r. W ramach konkursu uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązać zagadkę, która danego dnia pojawi się na fanpage’u Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej. Zadania będą różnorodne. Uczestnicy mogą spodziewać się zagadek słowno-literowych, a więc ich zadaniem będzie odgadnięcie bądź dopasowywanie haseł, a w kolejnym kroku wpisywanie hasła do krzyżujących się rubryk. W ramach zabawy zaplanowane są też gry, w których uczestnicy będą musieli znaleźć pary takich samych kart oraz gry polegające na właściwym dopasowaniu opisu do zdjęcia czy zdjęcia do opisu. Wszystko to służyć będzie sprawdzeniu wiedzy osób biorących udział w zabawie, ale też ich spostrzegawczości. 

Organizatorem konkursu „Świecie w 101. rocznicę powrotu do Macierzy” jest Izba Regionalna Ziemi Świeckiej działająca przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. 

Jak wziąć udział w zabawie? 

Chcesz wziąć udział w konkursie? Po pierwsze wejdź na profil facebookowy Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej i sprawdź, jakie zadanie konkursowe przygotowano na dziś. Warto być punktualnym – zadania będą publikowane codziennie o godz. 19.00, a kto pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi, ten wygrywa konkurs z danego dnia. Kiedy już uda się prawidłowo rozwiązać zagadkę, należy wykonać zrzut z ekranu, na którym widnieje nasze rozwiązanie. Wykonany zrzut należy jak najszybciej opublikować w komentarzu pod postem konkursowym – jeśli odpowiedź będzie prawidłowa i to Ty udzielisz jej jako pierwszy/pierwsza – wygrywasz. Informacja na temat wygranej zostanie przesłana przez OKSiR w Świeciu poprzez wiadomość na Facebooku. 

Nagrody dla zwycięzców 

Dla zwycięzców poszczególnych konkursów OKSiR w Świeciu ufundował ciekawe upominki. Znajdziemy wśród nich np. książki, kubki termiczne, torby, workoplecaki, magnesy i breloki do kluczy. Jak zastrzega organizator, nagród nie można wymienić na gotówkę. Nagrody będą wydawane w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu (punkt znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 139 w Świeciu). Odebrać nagrodę można wyłącznie osobiście w dniach 08 – 26 lutego 2021 r., od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 09.00 a 16.00. 

O Izbie Regionalnej 

Izba Regionalna Ziemi Świeckiej zajmuje się działalnością edukacyjną dla osób w różnym wieku. Instytucja prowadzi zajęcia warsztatowe na temat badań historii, kultury i środowiska naturalnego Świecia i ziemi świeckiej, realizuje m.in. „Otwarte lekcje historii” czy zajęcia „Winda”. Izba Regionalna organizuje też wystawy stałe i czasowe, konferencje naukowe i popularno-naukowe, konkursy tematyczne, wydarzenia o charakterze powszechnym, obchody świąt państwowych, uroczystości rocznicowych, koncerty, spektakle, pokazy filmów itp. Izba Regionalna Ziemi Świeckiej jest jednocześnie gospodarzem Zamku Krzyżackiego w Świeciu, czyli jednego z najbardziej znaczących historycznych miejsc w mieście. 

Podczas obchodów 100. rocznicy powrotu Świecia do Macierzy w 2020 r. Izba zorganizowała zajęcia edukacyjne dla szkół „Od I rozbioru do zaślubin z morzem”. W Izbie Regionalnej pokazana została też z tej okazji wystawa IPN pt. „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”.

5/5 - (1 głos)