Strona główna Aktualności Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności Konsultacje Wokalne ON-LINE w MCK w Rudzie Śląskiej 
Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Konsultacje Wokalne ON-LINE w MCK w Rudzie Śląskiej 

0

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza młodzież do lat 20 na bezpłatne Konsultacje Wokalne ON-LINE”. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 stycznia 2021 r. do godz. 12.00. Konsultacje odbędą się w dniach 11 – 15 stycznia 2021 r. 

Konsultacje wokalne online w Rudzie Śląskiej

Konsultacje Wokalne ON-LINE 

Wszystkie osoby w wieku 14 – 20 lat, które kochają śpiewać i chcą dowiedzieć się, jak robić to lepiej, powinny jak najszybciej zgłosić chęć wzięcia udziału w konsultacjach internetowych organizowanych przez MCK w Rudzie Śląskiej. Uczestnicy konsultacji otrzymają wskazówki dotyczące emisji głosu i oddechu, a także interpretacji oraz różnych innych, bardzo ważnych aspektów śpiewania i występowania przed publicznością. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł zadać konsultantowi nurtujące go pytania i dowiedzieć się, jak skutecznie operować głosem i w jaki sposób wykorzystywać posiadane walory głosowe. 

Jeśli chcesz wziąć udział w „Konsultacjach Wokalnych ON-LINE”, zapoznaj się z ich regulaminem i prześlij link kierujący do nagrania audiowizualnego, na którym śpiewasz. Napisz też nieco o sobie i swojej pasji do śpiewania, np. co najbardziej lubisz śpiewać, jakiej muzyki najchętniej słuchasz, jaki jest Twój ulubiony zespół czy artysta itp. Po wysłaniu zgłoszenia pracownik MCK w Rudzie Śląskiej prześle informację z terminem konsultacji. 

Konsultantka – Weronika VEEKA Skalska 

Konsultacje poprowadzi Weronika VEEKA Skalska, która jest pracownikiem Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Jest także wokalistką, autorką tekstów i ma ogromne doświadczenie w śpiewaniu na scenie. Jako wszechstronnie uzdolniona muzycznie artystka współpracowała z muzykami wykonującymi bardzo różne gatunki muzyczne. W swym portfolio ma występy u boku m.in. Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego, Kasi Cerekwickiej, Kasi Moś, Formacji Nieżywych Schabuff czy Urszuli. W ramach współpracy z OZD (producent i kompozytor) VEEKI powstał singiel „Wake up”, który emitowany był na antenie Radia Katowice. Weronika Skalska bierze też udział w tworzeniu oprawy muzycznej do przedstawień teatralnych dla dzieci, występując jako solistka. Spektakle te przygotowywane są w ramach cyklu „SuperWirtuozi”, który organizowany jest m.in. w NOSPR w Katowicach, Bielskim Centrum Kultury i Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Aktualnie piosenkarka pracuje z formacją FunkyLogic nad nowym materiałem na płytę z muzyką funkową i soulową. 

Jednak Weronika Skalska uwielbia nie tylko wykonywać muzykę, ale też dzielić się z innymi swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem muzycznym. Dlatego właśnie często wspiera młodych miłośników śpiewania, prowadząc liczne warsztaty wokalne, koordynując i prowadząc warsztaty podczas festiwalu „Nasz Talent” wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Myszkowie oraz miastem Myszków. 

Regulamin konsultacji 

Zgodnie z regulaminem konsultacji organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, w wydarzeniu uczestniczyć mogą osoby w wieku 14 – 20 lat. Termin przesyłania zgłoszeń upływa w dniu 8 stycznia 2021 r. o godz. 12.00. Przesłane nagranie musi mieć formę audio lub audiowizualną, musi też być amatorskie, czyli bez obróbki studyjnej. Nie powinno ono trwać dłużej niż 5 minut i musi być mieć formę linka do pobrania (z zewnętrznego serwera) albo do bezpośredniego odtworzenia w kanale Youtube lub z dysku Google osoby zgłaszającej swoje uczestnictwo w konsultacjach. Link należy przesłać na adres e-mail wskalska@mckrudasl.pl, pamiętając o dopisku „Konsultacje wokalne 2021”. 

Indywidualne konsultacje będą miały formę jednorazowego spotkania przez internet, które zajmie maksymalnie 30 minut. Termin i godzina będą podane przez konsultanta. W celu realizacji spotkania wykorzystana zostanie platforma Zoom. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w konsultacjach decyduje kolejność zgłoszeń.  

Oceń post