Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Krzysztof Bigaj w koncercie życzeń z okazji Dnia Kobiet 

0

Koncert życzeń to już trochę zapomniana formuła wydarzenia kulturalnego, ale przy okazji Dnia Kobiet stanowi bardzo ciekawą propozycję. Zwłaszcza, jeśli dla pań śpiewać będzie wokalista taki jak Krzysztof Bigaj – artysta kochający muzykę Franka Sinatry i nagrodzony za popularyzację piosenek Eugeniusza Bodo. Na taki właśnie koncert życzeń zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie. 

Koncert życzeń z okazji Dnia Kobiet w Gostyninie

Koncert życzeń w Gostyninie – zgłoś swoją dedykację 

Filia Biblioteczna nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie zachęca wszystkich do oglądania koncertu życzeń w dniu 7 marca 2021 r. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie. Dostęp do streamingu jest oczywiście darmowy, widzowie nie muszą też wcześniej zgłaszać chęci udziału w wydarzeniu.  

Warto jednak skontaktować się z biblioteką w innym celu – aby zgłosić dedykację, która w trakcie koncertu zostanie odczytana ze sceny. Jeśli więc chcemy sprawić miłą niespodziankę żonie, dziewczynie, mamie, siostrze czy innej wspaniałej kobiecie (lub kobietom), warto pomyśleć o jakiejś nietuzinkowej dedykacji. Trzeba się jednak pośpieszyć – propozycję należy przedstawić organizatorowi najpóźniej 5 marca 2021 r. Jak to zrobić? Najprościej jest wysłać swój pomysł pocztą e-mail lub po prostu zadzwonić do biblioteki w Gostyninie i przedstawić propozycję telefonicznie. Można także przyjść do Fili Bibliotecznej nr 1 w Gostyninie (ul. Płocka 2A) i na miejscu zgłosić proponowaną dedykację. 

Start koncertu życzeń o godz. 17.00 w najbliższą niedzielę (7 marca 2021 r.). Niestety, z powodu obowiązujących rekomendacji dla instytucji kultury nie ma możliwości wysłuchania koncertu z widowni. Liczymy jednak na to, że już kolejne wydarzenia kulturalne w Gostyninie będą mogły być realizowane w „realu”. 

O Krzysztofie Bigaju 

Wokalista, który wystąpi podczas koncertu życzeń w Gostyninie, nie ogranicza się do śpiewania – komponuje także utwory i pisze do nich teksty, zajmuje się też konferansjerką i malarstwem. Jak dotąd wydał 4 albumy solowe, występował również gościnnie w innych projektach muzycznych. Swoje spektakle muzyczne prezentuje w całym kraju, ale też zagranicą, w tym w USA i w Niemczech. Krzysztof Bigaj wykonuje najczęściej piosenkę poetycką, autorską, ale też rozrywkową retro oraz swing. Dużą część swojej twórczości poświęca wykonywaniu muzyki chrześcijańskiej. W 2016 r. otrzymał nagrodę Złotego Liścia Retro na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Wyróżnienie to zostało przyznane w uznaniu dla przygotowanego przez Bigaja cyklu programów muzycznych składających się z piosenek znanych z repertuaru Eugeniusza Bodo („Zimny drań. Piosenki Eugeniusza Bodo”). 

Pierwszym albumem Krzysztofa Bigaja była wydana w 2010 r. płyta pt. Timshel(z hebr. „możesz”), na której słychać mieszankę popu, folku i poezji śpiewanej. Przy jego produkcji wsparcia udzielił projektowi Adam Prucnal, producent i członek zespołu BRAThANKI. Druga płyta Bigaja to „Pieśni o Bogu Ukrytym” (2013 r.), gdzie za teksty piosenek posłużyła poezja Karola Wojtyły, do której artysta skomponował muzykę samodzielnie. Swoim wokalem na tej płycie wspierały muzyka Marta Florek i Hania Malacina-Karpiel, za aranżację i produkcję odpowiadał Mateusz Walach, a za mix i master – Arkadiusz Wiech. Kolejne albumy Bigaja to „Wszystko Miłość” i najnowszy, z 2020 r. – „Jestem”. Ponadto Bigaj śpiewał jako gość na solowym albumie Hani Malaciny-Karpiel oraz kapeli Pospolite Ruszenie.    

W Gostyninie Krzysztofowi Bigajowi akompaniować będzie Mateusz Zastawny.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia