Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

MOK w Żorach zaprasza do udziału w XI Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM” 

0

W lutym br. w Żorach odbędzie się XI Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM”. Miejski Ośrodek Kultury w Żorach wraz ze Szkołą Podstawowa nr 16 w Żorach zapraszają wszystkich chętnych do przesyłania zgłoszeń do udziału w Festiwalu. Czas na to upływa 12 lutego 2021 r. 

XI Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM” w Żorach

Festiwal „FIM” w Żorach 

Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM”, który odbywa się od wielu lat w Żorach każdego roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem i tych najmłodszych, jak i zupełnie dorosłych miłośników śpiewania. Najbardziej znanym finalistą Festiwalu jest Dawid Podsiadło, który jako jeszcze zupełnie nieznany wokalista wywalczył sobie podczas drugiej edycji imprezy pierwsze miejsce, wykonując utwór ,,Shape of my heart” z repertuaru Stinga.  

Standardowo „FIM” organizowany był pod koniec danego roku (w grudniu), jednak w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19 i związanych z nią obostrzeń sanitarnych imprezy nie udało się zrealizować zgodnie z przyjętym schematem. Organizacja Festiwalu została przesunięta na luty 2021 r., ale przesłuchania konkursowe mają się odbyć w tradycyjny sposób (przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności), a nie jak wiele tego typu imprez drogą elektroniczną. Koncert Galowy Festiwalu „FIM” również zorganizowany zostanie tradycyjnie w kinie „Scena Na Starówce” w Żorach – w dniu 19 lutego 2021 r.

Kto może wziąć udział w „FIM” w Żorach? 

Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM” otwarty jest dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Wszyscy uczestnicy będą oceniani i występować będą w podziale na solistów i grupy muzyczne, a także w podziale na kategorie wiekowe, tj.: 

  • grupa I – dzieci do 11 lat, 
  • grupa II – młodzież od 12 do 16 lat, 
  • grupa III – młodzież od 17 lat i dorośli. 

Etapy „FIM” w Żorach 

Festiwal „FIM” odbywa się w 3 etapach. Pierwszy etap trwa do 12 lutego 2021 r. – do tego czasu wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w imprezie, muszą wysłać drogą mailową wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania na stronie internetowej MOK w Żorach). Wszyscy, którzy to zrobią, zakwalifikują się na przesłuchanie konkursowe, które odbędzie się 18 lutego 2021 r. podczas drugiego etapu festiwalu. W trzecim, ostatnim etapie „FIM”, 19 lutego 2021 r. nastąpi przygotowanie uczestników i laureatów do występów w trakcie Koncertu Galowego Festiwalu „FIM”. Koncert zaplanowany jest na godz. 17.00 w kinie „Scena Na Starówce” w Żorach. 

Przesłuchania konkursowe 

Przesłuchania realizowane będą począwszy od najmłodszej do najstarszej grupy, przy czym dla każdego uczestnika wyznaczona zostanie dokładna godzina występu (organizator poinformuje o niej odpowiednio wcześniej). Osoby, które zgłoszą swój udział w „FIM”, muszą przygotować piosenkę z repertuaru musicalowego bądź filmowego – bez względu na rodzaj produkcji, tak więc wykonać można utwór np. z bajki filmowej, serialu, musicalu czy dowolnego innego filmu. Tematyka i język piosenki są dowolne, ważne jednak by utwór trwał nie więcej niż 5 minut. 

Nagrody w „FIM” 

Uczestnicy walczą o I, II i III miejsce w swoich kategoriach, jednak jury konkursu może zrezygnować z przyznania wybranego miejsca albo też przyznać dodatkowe wyróżnienia. Nagrodami dla uczestników Festiwalu są dyplomy, które otrzymują wszyscy uczestnicy. Instruktorzy i opiekunowie dostają pisemne podziękowania za przygotowanie podopiecznego do konkursu. 

Pozostałe informacje 

Udział w „FIM” jest bezpłatny, a wszelkie związane z nim koszty (dojazd, ubezpieczenie) pokrywają uczestnicy lub instytucje delegujące. 

Koordynatorami festiwalu „FIM” w Żorach Dorota Jurczyk (kontakt pod numerem telefonu 602234172 lub przez e-mail dorotaj87@gmail.com) i Aleksandra Grygierzec (kontakt pod numerem telefonu 601510751 lub przez e-mail aleksandra.grygierzec@gmail.com).

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia