Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na Wirtualne spacery 

0

Zawieszenie stacjonarnej działalności placówek kulturalnych z powodu pandemii COVID-19 nie oznacza, że nie można nadal uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Świetnym sposobem na to są projekty, które pozwalają na zwiedzanie wystaw muzealnych online. Jedną z ciekawszych propozycji w tym zakresie ma dla nas Muzeum Historyczne w Legionowie, które zaprasza na Wirtualne spacery” po aktualnie 3 wystawach. 

Muzeum Historyczne w Legionowie - Wirtualne spacery

Jakie wystawy można zobaczyć? 

Na tę chwilę Muzeum Historyczne w Legionowie udostępniło w ramach Wirtualnych Spacerów” 3 swoje wystawy. Z czasem pojawią się tu zapewne kolejne propozycje, natomiast obecnie odwiedzający mogą oglądać online: 

  • „Dzieje Garnizonu Legionowo. Czas wojen i pokoju” (wystawa stała). W ramach tej wystawy prezentowane są różne pamiątki związane z garnizonem Legionowo. Ekspozycja podzielona jest na okresy: 1892-1915 (garnizon rosyjski), 1915 – 1918 (I wojna światowa), 1918 – 1939 (okres międzywojenny), 1939 – 1944 (okupacja niemiecka), 1944 – 1945 (walki o Legionowo), okres po 1945 r. (garnizon Legionowo po II wojnie światowej). 
  •  „Nad głowami sosny szumiące… 100. rocznica nadania nazwy Legionowo(wystawa czasowa). Wystawa zajęła pierwsze miejsce w XIV edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” – nagrodę otrzymała w kategorii „Najciekawsza wystawa”. Jej tematem są dzieje Legionów oraz miejscowości frontowych. Najwięcej miejsca zostało poświęcone Legionowu i przedstawieniu, w jaki sposób powstała nazwa podwarszawskich koszar. 
  • „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią” (wystawa czasowa). Ten projekt Muzeum Historycznego w Legionowie jest próbą odtworzenia i przybliżenia zwiedzającym dziejów miejscowości Zegrze, która swego czasu zajmowała ważną pozycję na mazowieckiej mapie, a obecnie stanowi głównie letnią bazę wypadową dla warszawiaków. Jak się okazuje, ta niepozorna wieś kryje wiele tajemnic, które warto poznać. 

Jak zwiedzać wystawy online – krok po kroku 

Żeby zobaczyć przygotowane przez Muzeum Historyczne w Legionowie wystawy, musimy wejść na stronę internetową instytucji, wybrać zakładkę Wystawy”, a następnie w rozwijalnym menu kliknąć w Wirtualne spacery”. Na stronie dedykowanej projektowi obecnie zobaczymy 3 opcje, czyli 3 wystawy, które są w tej chwili dostępne online. W celu zobaczenia wybranej ekspozycji, wystarczy kliknąć w jej tytuł. Dzięki temu zostaniemy przeniesieni na wirtualny odpowiednik sali wystawowej. Żeby zobaczyć szczegóły eksponatów, należy skorzystać z ikonki +”, która umieszczona jest w górnym rogu ekranu. Ikonka „-” powoduje oddalenie).

Poniżej wystawy znajduje się jej obszerny opis. Na ekranie widoczne są okrągłe punkty – po ich kliknięciu przejdziemy do następnej sali ekspozycji. Natomiast kliknięcie w znak zapytania na zdjęciu tablicy spowoduje przeniesienie nas do treści identycznej jak ta, która zamieszczona jest w muzeum na tejże tablicy. Kiedy wybierzemy przycisk Wróć do wystawy” u dołu ekranu, znów znajdziemy się w miejscu wystawy, w którym przerwaliśmy zwiedzanie.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia