Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Operowa Gala Karnawałowa Teatru Wielkiego w Poznaniu – transmisja online 

0

30 stycznia 2021 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się Gala Karnawałowa, w programie której znajdą się niezapomniane walce i marsze, zachwycające arie i ansamble. Wielbiciele Straussa, Bizeta, Delibesa, Verdiego, Gounoda czy Offenbacha będą mogli delektować się mistrzowską muzyką z zacisza własnego domu – koncert będzie transmitowany na żywo przez internet. 

Gala Karnawałowa Teatru Wielkiego w Poznaniu

Gala Karnawałowa – Opera w sieci 

Tegoroczną Galę poprowadzi Jaromir Trafankowski, a dyrygentem koncertu będzie Aleksander Gref. Wystąpią Małgorzata Olejniczak-Worobiej jako sopran, Magdalena Wilczyńska-Goś jako mezzosopran, Piotr Friebe jako tenor i Jaromir Trafankowski jako baryton. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu. Streaming z Gali Karnawałowej wystartuje o godz. 19.00 w sobotę 30 stycznia 2021 r. Bezpłatna transmisja prowadzona będzie na kanale YouTube Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz w jego serwisie internetowym. 

Aleksander Gref 

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu – klasa dyrygentury prof. Renarda Czajkowskiego. Jest laureatem II Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku z 1998 r. oraz półfinalistą IV Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego w Sankt Petersburgu z 2003 r. Dyrygował podczas koncertów znakomitych orkiestr m.in. Filharmonii Częstochowskiej, Poznańskiej, Wrocławskiej, Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej, Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Poznaniu, Ensamble Orchestral de Paris, Symphonic Orchestra Academic Capella of St. Petersburg i Symphonic Orchestra of the Theater of Opera and Ballet St. Petersburg Conservatory. Ma na koncie koncerty w całej Polsce i poza jej granicami. Dyrygent w Teatrze Wielkim w Poznaniu od 1999 r. Jako dyrygent i kierownik artystyczny pracuje też w Orkiestrze Symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu i Orkiestrze Kameralnej Uniwersytetu Poznańskiego. 

Jaromir Trafankowski 

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończył liczne mistrzowskie kursy wokalne. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu z 1998 r. Solista Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu od 1994 r., w którym wykonuje wiele najważniejszych partii, np. jako Figaro w „Cyruliku sewilskim”, Malatesta w „Don Pasquale”, Papageno w „Czarodziejskim flecie”, Escamilio w Carmen”, Zurga w „Poławiaczach pereł”, Guglielmo w „Così fan tutte”, Maciej w „Strasznym dworze”. Jego repertuar zawiera też pozycje oratoryjno-kantatowe np. Pasję wg św. Jana” Bacha czy „Mszę koronacyjną” Mozarta. Wielokrotnie brał udział w tournée Teatru Wielkiego (m.in. Niemcy, Francja, Belgia, Luksemburg). Występuje też np. w Operze Nova w Bydgoszczy, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Filharmonii Poznańskiej i innych. 

Małgorzata Olejniczak-Worobiej 

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach – klasa śpiewu solowego prof. Michaliny Growiec. Ukończyła wiele kursów mistrzowskich i zdobyła liczne nagrody w konkursach wokalnych, np. w XVIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. M. Schneider-Trnavskiego w Trnavie na Słowacji (I nagroda). Od 2004 r. jest solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Występuje na deskach najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce, w tym w Teatru Wielkiego Opery Narodowej, a także z najlepszymi polskimi orkiestrami, operami, teatrami muzycznymi i filharmoniami. Uczestniczka prestiżowych koncertów oraz festiwali krajowych i zagranicznych. Brała udział w nagraniach realizowanych dla Telewizji Polskiej oraz radia ORF Ö1 z Austrii. 

Magdalena Wilczyńska-Goś 

Ukończyła klasę śpiewu prof. Ewy Wdowickiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu. Finalistka konkursu wokalnego w Dusznikach-Zdroju – kat. Oratoryjnopieśniarska (2002). Od 2003 r. współpracuje m.in. z Filharmonią Poznańską. Od 2005 r. jest solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wykonuje wiele partii operowych m.in. Carmen z „Carmen” Bizeta, Fenenę z „Nabucco” Verdiego, Jadwigę ze „Strasznego Dworu” Moniuszki, Dorabellę z „Cosi fan tutte” Mozarta, Suzuki z „Madame Butterfly” Pucciniego i wiele innych. Poza partiami operowymi śpiewa też utwory kantatowooratoryjne Mozarta, Bacha, Pergolesiego i cykle pieśni np. Schuberta, Schumanna, Rachmaninowa. 

Piotr Friebe 

Absolwent Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli, a także śpiewu solowego. Solista Teatru Wielkiego w Poznaniu od 1994 r. W swoim repertuarze ma ważne partie tenorowe m.in. z Czarodziejskiego fletu” Mozarta, „Strasznego dworu” Moniuszki, „Salome” Straussa, „Traviaty Verdiego, „Poławiaczy pereł” Bizeta czy „Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego. Współpracuje też m.in. z filharmonią Szczecińską, Wrocławską i Łódzką oraz Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, a od 2000 r. występuje w warszawskiej Operze Narodowej i bydgoskiej Opera Nova. 

Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu 

Orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu jest jednym z najważniejszych zespołów w Polsce. Orkiestra współpracowała z wybitnymi dyrygentami, np. Walerianem Bierdiajewem, Jackiem Kasprzykiem, Tadeuszem Kozłowskim, Grzegorzem Nowakiem, Andrzej Borejko i Gabrielem Chmurą. Wykonuje repertuar operowy, współczesny i symfoniczny. Orkiestra wielokrotnie odbywała tournée po Polsce i za granicą. 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia