SportKluby sportowe

Patrioci Poznań

0

Futbol amerykański w stolicy Wielkopolski

Futbol Amerykański w PoznaniuPiłka nożna od lat króluje na europejskich boiskach. Co jest z kolei władcą sportów w Ameryce? Oczywiście futbol amerykański! Ten widowiskowy sport powoli zdobywa sobie zwolenników także po naszej stronie oceanu, a także na polskich stadionach! Co jest cechami charakterystycznymi tego nieco egzotycznego dla nas sportu? Mamy dwie drużyny, niesamowicie atletycznych i potężnych graczy, bezlitosne uderzenia i walka o zdobycie kolejnych fragmentów murawy. Jeśli tylko ktoś kiedyś widział chociaż urywki meczu z amerykańskiej ligi NFL, będzie wiedział co mamy na myśli. Trybuny amerykańskich stadionów zawsze są zapełnione przez tysiące kibiców, nawet w przypadku rozgrywek licealnych! Także w naszym kraju futbol amerykański radzi sobie coraz lepiej. Właściwie każde większe miasto w Polsce może cieszyć się występami własnej drużyny. Poznań także nie jest gorszy. Patrioci Poznań to drużyna futbolu amerykańskiego, która dzielnie walczy na krajowych boiskach od 2012 roku. Biało-czerwone stroje zawodników idealnie pasują do nazwy klubu, który może już pochwalić się sukcesami. I ciągle chce więcej!

Wielkopolska drużyna może pochwalić się ogromną liczbą zainteresowanych futbolem sportowców. Świadczy o tym, chociażby liczne grono zawodników pojawiających się na rekrutacjach. Organizacja tego typu wydarzeń zapewnia drużynie rotacje w składzie, które pomagają w odświeżaniu stylu gry. Daje to także szanse nawet nowym graczom na zabłyśnięcie na boisku. Zmiany w „roosterze” (skład meczowy) są także motywacją dla bardziej doświadczonych zawodników, którzy nie mogą przestać się rozwijać w obawie przed młodszą konkurencją! Patrioci Poznań są także bardzo aktywni pod względem akcji promocyjnych, co także ma swój wkład w zasilenie składu. Zawodników klubu spotkamy chociażby w szkołach i na uczelniach, gdzie widowiskowymi pokazami zachęcają zainteresowanych do gry w futbol amerykański.

Patrioci i szkolenia z sędziamiPatrioci Poznań są znani także dzięki organizacji szkoleń z certyfikowanymi sędziami polskiej ligi futbolowej. Dzięki takim spotkaniom zawodnicy klubu mogą dokładnie zapoznać się z zasadami i regułami panującymi na boisku. Co ważne, często ligi różnią się od siebie konkretnymi przepisami, dlatego takie szkolenia powinny być punktem obowiązkowym w każdej drużynie. Dodatkowo nowi gracze oraz rekruci nie muszą się martwić, iż Patrioci Poznań wypuszczą ich na boisko bez znajomości wszelkich zawiłości futbolu amerykańskiego.

Podstawą każdej drużyny jest kadra szkoleniowa. Patrioci Poznań zatrudniają wysoce wykwalifikowanych trenerów, którzy zostali podzieleni na poszczególne formacji oraz pozycje. Jest to amerykański model szkoleniowy, który pozwala dokładniej skupić się na danej grupie zawodników. Klub posiada także trenera, który zajmuje się przygotowaniem fizycznym drużyny. Dzięki temu, w zależności od sezonu, zawodnicy mogą doskonalić swoje umiejętności na boiskach, lub trenować siłę oraz kondycję na siłowniach w okresie zimowym. Pozwala to graczom osiągnąć najlepszą formę i być gotowym na mecze bez zbędnego ryzyka kontuzji.

Warto wspomnieć, że Patrioci Poznań rozpoczęli swoją działalność jako drużyna juniorska. Jest to dość niespotykane na polskiej scenie futbolowej, gdzie zwykle to skład seniorski jest podstawą klubu. Młodzi futboliści od zawsze byli dumą poznania. Wystarczy wspomnieć, że juniorzy Patriotów w 2014 zajęli 4. miejsce w rozgrywkach PLFA J-8, a już w 2016 roku zdobyli wicemistrzostwo ligi PLFA J-11. Drużyna seniorska nie pozostaje jednak w tyle. W 2017 roku starsi zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo ligi PLFA II!

JakPrzygotowania Patriotów Poznań widać, Patrioci Poznań nie zaniedbują żadnego aspektu przygotowania zawodników. Profesjonalizm i dbałość o szczegóły owocuje tym, że żaden z członków drużyny nie może czuć braków w przygotowaniu podczas meczu. Przyjazna, rodzinna atmosfera klubu, szkolenia i treningi sprawiają, że zawodnicy sami zaczynają dążyć do doskonałości w swojej dyscyplinie. Futbol amerykański to piękny sport, którego nie mogło zabraknąć w Poznaniu!

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia