Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Przegląd kolęd i pastorałek w Bielsku-Białej – każdy może wziąć udział! 

0

Ostatniego dnia stycznia odbędzie się w Bielsku-Białej Koncert Galowy XXI Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba”. Przegląd realizowany jest w formie otwartego konkursu, w którym udział wziąć mogą wszyscy pasjonaci muzyki. Zgłoszenia należy przesyłać mailowo do 17 stycznia 2021 r. 

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Bielsku-Białej

Kto może wziąć udział w Przeglądzie? 

Organizator wydarzenia, czyli Dom Kultury w Hałcnowie (w Bielsku-Białej) podkreśla, że uczestnikiem konkursu może być każdy, bez względu na wiek, narodowość czy miejsce zamieszkania (z zastrzeżeniem, że osoby niepełnoletnie mogą zostać zgłoszone do konkursu jedynie przez swoich opiekunów prawnych bądź instruktorów). Jak stanowi regulamin imprezy, w rywalizacji konkursowej uczestniczyć mogą dzieci, młodzież i dorośli – zarówno soliści, jak duety czy zespoły. Do udziału w konkursie zapraszane są przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, chóry, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno-instrumentalne i kapele, w tym zespoły ludowe. Natomiast 1 uczestnik może zaprezentować 1 wybrany utwór muzyczny, który zostanie oceniony przez Jury konkursu.  

Zgłoszenie do konkursu 

Na konkurs należy nadsyłać nagrania, na których uczestnik wykonuje na żywo kolędę, pastorałkę albo też piosenkę świąteczną – może być w to utwór w języku obcym, z dobranym indywidualnie podkładem muzycznym. Nagranie z utworem wykonywanym przez uczestnika przeglądu może zostać zrealizowane przy pomocy dowolnego urządzenia, w tym telefonu komórkowego. Dopuszczalne formaty pliku filmowego to: mp4 (preferowane), avi, wmv, mov, a preferowana rozdzielczość filmu to co najmniej 1920×1080 px. Co bardzo ważne, nagranie musi być wykonane w układzie panoramicznym (czyli poziomym) w statyczny sposób (warto użyć statywu). Nagrania pionowe będą automatycznie dyskwalifikowane. Niewystarczająca jakość przesłanego filmu również może skutkować odrzuceniem zgłoszenia.  

Nagrania wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową oraz wszelkimi wymaganymi zgodami należy przesyłać przez serwis wetransfer.com na adres halcnow@mdk.bielsko.pl. Zgłoszenia można przesyłać do 17 stycznia 2021 r. włącznie. Spośród otrzymanych nagrań Jury konkursu wybierze laureatów i te wykonania, które zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Galowego. Pod uwagę brane będą kryteria takie jak: interpretacja, intonacja, walory wokalne, a także ogólny wyraz artystyczny. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami, statuetkami i nagrodami ufundowanymi przez Dom Kultury w Hałcnowie z siedzibą w Bielsku-Białej. Rozdanie nagród nastąpi w trakcie Koncertu Galowego. 

Koncert Galowy w Bielsku-Białej 

Koncert Galowy XXI Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba” w Bielsku-Białej odbędzie się 31 stycznia 2021 r., początek planowany jest na godz. 17.00. To, w jakiej formule zostanie zrealizowany koncert zależy od tego, jak ukształtuje się w najbliższych dniach sytuacja pandemiczna w Polsce. Dom Kultury w Bielsku-Białej poda informacje na ten temat na swojej stronie internetowej – tam znajduje się też regulamin uczestnictwa w wydarzeniu oraz niezbędne dokumenty. 

Inne imprezy muzyczne w MDK w Bielsku-Białej 

Jeszcze w tym miesiącu MDK w Bielsku-Białej ma w planach organizację 2 koncertów. 16 stycznia 2021 r. o godz. 17.00 rozpocznie się internetowa transmisja XVI Komorowickiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „KOLĘDA 2021”, który jest po raz kolejny organizowany przez Dom Kultury w Komorowicach. Koncertu będzie można posłuchać po wejściu na profil facebookowy Domu Kultury. 

Natomiast 30 stycznia 2021 r. Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich opublikuje w swoich mediach społecznościowych (Facebook, YouTube i Instagram) koncert „Kolęda przy choince”. Uwaga – muzycy, którzy chcieliby dołączyć do wydarzenia, mogą przesyłać zgłoszenia do 17 stycznia 2021 r. Do udziału w koncercie zapraszani są wszyscy instrumentaliści – młodsi i starsi i o różnym poziomie zaawansowania. Szczegóły na stronie internetowej Domu Kultury.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia