Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Retransmisja online koncertu Szymona Pejskiego 

0

Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie zaplanował na 20 grudnia retransmisję koncertu Szymona Pejskiego. Fani muzyki z pogranicza rocka i popu, nastrojowych ballad i kawałków z tzw. pazurem oraz po prostu dobrej muzyki powinni już rezerwować niedzielny wieczór na spotkanie online z obiecującym muzykiem i jego twórczością. 

Retransmisja koncertu - Szymon Pejski

Szymon Pejski – muzyk wszechstronny 

Szymon Pejski jest Łodzianinem, który wykazuje zdolności w wielu obszarach związanych z muzyką: gra na różnych instrumentach, pisze teksty piosenek, komponuje (w tym muzykę do filmów) i oczywiście świetnie śpiewa. Jest też charyzmatycznym frontmanem, który występował jak dotychczas w kilku kapelach. Wykształcenie muzyczne odebrał w londyńskim Vocaltec Actontown. 

Jego przygoda z muzyką trwa już od najmłodszych lat i jak deklaruje artysta, wszystko w jego życiu od zawsze kręci się wokół muzyki. Swoje piosenki nagrywa w całości samodzielnie, zarówno śpiewając wszystkie partie wokalne, jak i grając na wszystkich instrumentach. Teksty utworów także pisze sam, opowiadając w nich o sprawach osobistych i uniwersalnych – o miłości i o życiu, o otaczającej go rzeczywistości. 

Pierwsze sukcesy 

Szymon Pejski dał się poznać większemu gronu odbiorców, występując w 6. edycji programu typu talent show „Mam Talent”. Podczas przesłuchania muzyk pojawił się jako reprezentant zespołu SteamLove i pomimo tego, że reszta członków kapeli na nie dotarła, on postanowił zaryzykować i wystąpić. Jak się okazało, było warto – Pejski doszedł do półfinału. Kolejny znaczący występ artysta zaliczył podczas „Debiutów” na Festiwalu w Opolu w 2017 r., w trakcie których zaśpiewał piosenkę pod tytułem „Walizki”. W trakcie swojej kariery muzycznej dał już sporo koncertów, występował na wielu festiwalach i grał z różnymi zespołami (m.in. Karuzela, Help czy The Radio). Śpiewa też w grupie Garden of love, do której należy m.in. Krzysia Górniak, uznawana za najlepszą gitarzystkę jazzową w naszym kraju. Na płycie zespołu pt. „Garden of love” Pejski nie tylko udzielał się wokalnie, ale też skomponował wszystkie utwory i zadbał o ich aranżację. 

Pejski i Gary Moore Tribute Band 

Do dużego sukcesu zaliczyć należy również występy Pejskiego z grupą Gary Moore Tribute Band, założoną przez Łukasza Gorczycę. Gorczyca jest świetnym basistą i kompozytorem, który współpracował z najlepszymi muzykami z Polski i ze świata (np. Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Wojciech Korda). Grając z Gary Moore Tribute Band Pejski miał też wielokrotnie okazję występować obok Jacka Moore’a, który pojawia się w składzie zespołu w ramach gościnnych występów. Jest to bardzo utalentowany gitarzysta i kompozytor, a prywatnie syn samego Garry’ego Moore’a. W zespole grają też inni cenieni muzycy: Bogdan Topolski (gitary) oraz Tomek Dominik (perkusja). 

Solowy album – „Piosenki o miłości” 

Jesienią tego roku ukazał się debiutancki album Szymona Pejskiego, który jest faktycznie od początku do końca dziełem solowym artysty. Płyta nosi tytuł „Piosenki o miłości” i przeważają tu subtelne, nastrojowe kompozycje, aczkolwiek można też posłuchać piosenek z prawdziwym rockowym pazurem. Na albumie znalazł się też utwór, który wokalista zaprezentował podczas Festiwalu w Opolu. Całość wypada naprawdę ciekawie i potwierdza, że Pejski nie jest artystą mainstreamowym. W swojej twórczości stawia na indywidualność i autentyczność i robi to z niesamowitą energią. Tym bardziej polecamy koncert, który choć retransmitowany będzie przez Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie, dostępny będzie tak naprawdę z dowolnego miejsca. 

Inne projekty Pejskiego 

Warto także wspomnieć o działalności artysty związanej z filmem i teatrem. Szymon Pejski opracował bowiem muzykę do kilku produkcji filmowych. Napisał piosenki do filmu dokumentalnego pt. „My Rimpocze” reżyserowanego przez Tomasza Łukasiaka oraz produkcji niemieckich: „Winter Reise” i „Autistic Disco” reżyserowanych przez Hansa Steimlera. Nagrał wokal do ścieżki dźwiękowej filmu pt. „0_1_0”, którą napisał Antoni Łazarkiewicz. W swojej karierze ma też epizod teatralny – wystąpił w przedstawieniu „Nasz Portret” wystawianym przez Teatr Muzyczny w Łodzi. 

Retransmisja koncertu Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie 

Internetowa retransmisja koncertu Szymona Pejskiego zrealizowana zostanie przez Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie. Wszyscy chętni słuchacze mogą uzyskać do niej dostęp – wystarczy wejść na Facebooka instytucji w niedzielę 20 grudnia o godz. 18.00. Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie udostępnia retransmisję bezpłatnie.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia