Sport regionalny - Aktualności

Śląsk Świętochłowice – Szczakowianka Jaworzno na otwarcie rywalizacji w IV lidze

0

Do ligowego grania dołączają w tym sezonie również zawodnicy IV ligi. Na Śląsku w ramach rozgrywek grupy I w ciekawie zapowiadającym się meczu zmierzą się drużyny Śląska Świętochłowice i Szczakowianki Jaworzno. Kto będzie górą w tej rywalizacji? Kto zacznie sezon od wygranej? Analizujemy sytuację obu zespołów przed startem śląskiej IV ligi.

Śląsk Świętochłowice poprzednie rozgrywki zakończył w dolnej części tabeli

Drużyna Śląska Świętochłowice z pewnością będzie chciała poprawić rezultat osiągnięty w poprzednim sezonie. Wówczas zespół niebiesko-białych zajął 11 miejsce, będąc jedną z najbardziej bezkompromisowych drużyn w stawce. Wygrali oni 12 meczów, w 16 musieli uznać wyższość rywali, a zaledwie dwa starcia zakończyły się podziałem punktów. Tylko mecze Ruchu Radzionków i Gwarka Ornontowice rzadziej, bo po razie, kończyły się bez rozstrzygnięcia. Rezerwy Rakowa Częstochowa, które awansowały do III ligi, podobnie jak drużyna Śląska Świętochłowice, zanotowały dwa remisy. 

Szczakowianka Jaworzno ukończyła rywalizację na piątym miejscu

Lepiej w minionych rozgrywkach radzili sobie biało-czerwoni z Jaworzna. Nie mieli oni co prawda żadnych szans na włączenie się w końcowej fazie sezonu do walki o awans, ale piąta lokata jest dobrym prognostykiem przed zbliżającą się ligą. Szczakowianka Jaworzno średnio w co drugim meczu zdobywała komplet punktów, rywalom udało się z nią wygrać 11 razy, a cztery mecze skończyły się remisem. 

Większe szanse na wygraną ma Szczakowianka Jaworzno

W poprzednim sezonie dwukrotnie górą była Szczakowianka Jaworzno. Jesienią zwyciężyli aż 6:2. Dwie bramki zdobył Jakub Sewerin, dwie Michał Chrabąszcz, a po jednej Mateusz Budak i Bartosz Marędowski. Śląsk Świętochłowice odpowiedział trafieniami Dawida Henisza i Kamila Swikszcza. Wiosną wygrana Szczakowianki Jaworzno była mniej okazała. Zwycięskiego gola zapisał na swoim koncie Marcin Smarzyński. Teraz wydaje się, że pomimo przewagi własnego boiska Śląska Świętochłowice, faworytem do końcowej wygranej będzie drużyna z Jaworzna.

IV liga śląska grupa I. Śląsk Świętochłowice – Szczakowianka Jaworzno. Kiedy mecz?

Mecz Śląsk Świętochłowice – Szczakowianka Jaworzno zostanie rozegrany w Świętochłowicach, a rozpocznie się 13 sierpnia o godzinie 11:00.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia