Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Świąteczne poranki teatralne dla dzieci, popołudnia – dla dorosłych. Online 

0

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przygotowało dla dzieci i dorosłych specjalny program, dzięki któremu każdy będzie mógł w świątecznym okresie obejrzeć interesujące spektakle teatralne przez internet. Przedstawienia skierowane do dzieci emitowane będą rano, dla dorosłych – popołudniami.

BCK - teatr online

Pomiędzy 25 a 29 grudnia ośrodek kultury z Białej Podlaskiej zafunduje wszystkim chętnym internautom moc atrakcji kulturalnych. Spójrzmy, co w kolejnych dniach czeka na nas na kanale Youtube BCK. 

25 grudnia 2020 r. 

Świąteczne poranki rozpoczną się o godz. 9.00 od kolęd i pastorałek, które wyśpiewa Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”. Grupa funkcjonuje przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego i składa się z uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli z Białej Podlaskiej. 

26 grudnia 2020 r.

W drugi dzień Bożego Narodzenia w ramach świątecznych poranków pokazane zostanie pierwsze przedstawienie teatralne dla dzieci zatytułowane „Niekończąca się opowieść”. Wystąpią młodzi aktorzy z Teatru Dziecięcego Pandemik, który działa przy BCK. Za reżyserię spektaklu odpowiada Damian Trzpil, scenariusz napisany został na podstawie powieści fantasy Michaela Ende. Przedstawienie porusza bardzo ważne tematy, takie jak przyjaźń, odwaga czy siła wyobraźni, a niezwykłe rekwizyty użyte podczas spektaklu ułatwiają przeniesienie odbiorców w świat magii, snów i fantazji. Start o godz. 9.00. 

Pierwszy spektakl dla dorosłych nosi tytuł „Jajko Królowej Marysieńki” i przygotowany został przez Teatr Słowa działający przy BCK. Jest to realizacja historyczna, a jej bohaterem jest ród Radziwiłłów panujących przed laty w Białej Podlasce. Start o godz. 16.00. 

27 grudnia 2020 r.

Kolejny teatralny poranek dzieci będą mogły spędzić, oglądając przedstawienie zatytułowane „Magiczny sklep”. Spektakl to dzieło Teatru Lalki i Aktora z Łomży, a zostało ono udostępnione dla BCK w ramach projektu „e-Teatr na piątek” (realizowanego przy dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury jako element programu „Kultura w sieci”). Start o godz. 9.00. 

Natomiast na niedzielne popołudnie BCK zaplanowało spektakl pt. „Wesele” w wykonaniu Teatru Słowa. Przedstawienie jest inscenizacją dramatu Stanisława Wyspiańskiego. W spektaklu zadbano m.in. o wspaniałą scenografię, świetny podkład muzyczny i piękną gier świateł. Bardzo dobrze poradzili sobie też aktorzy i sam reżyser, Jan Gałecki. Start o godz. 16.00. 

28 grudnia 2020 r. 

W poniedziałek po świętach Bożego Narodzenia dzieci będą mogły zobaczyć kolejny spektakl zagrany przez Teatr Dziecięcego Pandemik z Białej Podlaskiej pt. „W Magicznej Narnii. Start o godz. 9.00. 

Popołudniu zobaczymy natomiast przedstawienie pt. „Damy i Huzary, wystawione przez Teatr Słowa w oparciu o znaną komedię Aleksandra Fredry. Reżyser – Jan Gałecki. Start o godz. 16.00. 

29 grudnia 2020 r.

Ostatniego dnia świątecznych poranków Dance Academy Studio Biała Podlaska przedstawi widowisko o charakterze musicalu pt. „W krainie Oz”. Musical bazuje na książce należącej do światowego kanonu literatury dziecięcej pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” Franka L. Bauma. Grupa taneczna gwarantuje, że podczas występu publiczność dostanie dużą dawkę tańca, śpiewu oraz wspaniałej muzyki, wybrzmi m.in. hit „Somewhere Over The Rainbow”. Do tego w widowisku zobaczymy fantazyjne kostiumy, bajkowe rekwizyty i oryginalną scenografia, która na pewno pobudzi wyobraźnię młodych odbiorców. Start o godz. 9.00. 

Na koniec dorosła publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl pt. „Balladyna” przygotowany przez Teatr Słowa w reżyserii Jana Gałeckiego. Przedstawienie to inscenizacja dramatu Juliusza Słowackiego o tym samym tytule. Start o godz. 16.00. 

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem prezydenta miasta Biała Podlaska. Organizatorem przedsięwzięcia jest Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia