Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Światowej sławy orkiestra tanga, Bandonegro zagra w Świętochłowicach 

0

Bandonegro to genialna orkiestra tango z Polski, którą zachwycają się miłośnicy muzyki z całego świata. Koncert zespołu w Świętochłowicach zaplanowany został na 4 marca 2021 r., a uczestniczyć w nim będzie mogła publiczność zgromadzona w CKŚ. Początek koncertu w Świętochłowicach o godz. 18.00. 

Koncert Bandonegro w Świętochłowicach

Bandonegro – orkiestra tanga światowej rangi 

Już rok po założeniu, w 2011 r. zespół Bandonegro wygrał prestiżowy konkurs „Pif Castelfidardowe Włoszech, a w 2012 r. wydał pierwszy album „Tango Nuevo Astora Piazzolli, który wywołał ogromny entuzjazm krytyków muzycznych. Rok 2016 obfitował w koncerty w kraju, w tym razem z Marylą Rodowicz, Edytą Górniak czy Andrzejem Piasecznym. W grudniu 2017 r. światło dzienne ujrzała druga płyta formacji Tanchestron.  

Zespół występował na najbardziej liczących się festiwalach tanga m.in.: w Argentynie, Niemczech, Holandii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Norwegii i u boku takich legend jak np. Fernando Suárez Paz, José Colángelo, Nelson Pino, Roberto Siri, Nito i Elba Garcia, Los Totis i inni. W 2019 r. Bandonegro grała w Buenos Aires podczas festiwalu Argentina Tango Salon i wielu klubach muzycznych, gdzie wywołali prawdziwą sensację. W trakcie finału Światowego Turnieju Tańca Tango (najważniejsza impreza tango w skali globalnej) wykonali Tango Gallo Ciego. Trzecia płyta „Hola Astor” ukazała się w 2019 r. i również zachwyciła znawców muzyki. W 2020 r. nakładem renomowanego wydawnictwa DUX wyszedł czwarty krążek kapeli Tangostoria. 

Orkiestra Bandonegro – skład zespołu 

Bandonegro tworzy czterech młodych muzyków, którzy wspólne granie rozpoczęli w wieku 15 lat. Poniżej przedstawiamy ich sylwetki. 

Michał Główka – bandoneon / akordeon 

Michał Główka urodził się w 1993 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa prof. Jerzego Kaszuby). Zdolności muzyczne szlifował pod okiem tak znakomitych muzyków, jak prof. Klaudiusz Baran, prof. Grzegorz Stopa, prof. Alexander Dimitriev oraz Jurij Szyszkin. Zdobywał nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jak sam opowiada, podczas jednego z takich konkursów, w 2010 r. usłyszał wykonanie kompozycji Astora Piazzolli. To wydarzenie rozpoczęło fascynację tangiem i stało się impulsem do założenia własnego zespołu wykonującego tę muzykę. 

Jakub Czechowicz – skrzypce 

Jakub Czechowicz urodził się w 1993 r. w Poznaniu. Jego nauczycielem już od 12 r.ż. był wybitny pedagog, prof. Wojciech Maliński. Czechowicz studiował na Akademii Muzycznej w Poznaniu, ucząc się u prof. Wojciecha Grabarczyka. Laureat rozmaitych konkursów skrzypcowych o randze ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. 

Marek Dolecki – fortepian 

Marek Dolecki urodził się w 1993 r. w Poznaniu. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu – klasa znamienitego pianisty i kameralisty, prof. Bogumiła Nowickiego. Laureat Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych takich jak: „Amadeus” w Brnie, „Hillera” w Gorlitz czy „Concours Musical De France” w Krakowie. Jego nauczycielami byli cenieni pedagodzy: Aleksiej Orłowiecki, Martin Hughes, Roberto Siri, Elżbieta Tarnawska, Monika Sikorska-Wojtacha i Waldemar Wojtal. 

Marcin Antkowiak – kontrabas 

Marcin Antkowiak również urodził się w 1993 r. w Poznaniu. Początkowo uczył się w klasie fortepianu, a od 2004 r. w klasie kontrabasu. Liceum muzyczne ukończył z wyróżnieniem, po czym studiował na Akademii Muzycznej u prof. Szymona Guzowskiego. Poza grą na kontrabasie zajmuje się też komponowaniem, a utwory i aranżacje, które stworzył, Bandonegro wykonuje na wszystkich swoich koncertach. 

Koncert Bandonegro w Świętochłowicach 

Na koncert Bandonegro w Świętochłowicach zaprasza organizator, Centrum Kultury Śląskiej (CKŚ). Bilety na wydarzenie dostępne będą w sprzedaży dopiero w dniu koncertu w cenie 10 zł, jednak chętni mogą wcześniej zarezerwować bilet telefonicznie. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w dniu 4 marca 2021 r. Szczegółów szukajcie w serwisie internetowym CKŚ w Świętochłowicach.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia