Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Transmisja live koncertu „Po drugiej stronie harfy” – Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak w Oławie 

0

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na transmisję na żywo z koncertu zatytułowanego Po drugiej stronie harfy”. 20 listopada o godz. 19.00 Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak zagrają koncert na harfie elektrycznej i gitarze basowej z towarzyszeniem wokalu. Publiczność online będzie mogła wysłuchać autorskich interpretacji utworów pochodzących z bardziej i mniej znanych filmów. 

Koncert "Po drugiej stronie harfy"

„Po drugiej stronie harfy” w Oławie

Prezentowana przez Jadwigę Tomczyńską i Maksymiliana Ambroziaka muzyka jest szczególna ze względu na bardzo oryginalne połączenie instrumentalne. Po drugiej stronie harfy” to muzyczny dialog harfy elektrycznej i gitary basowej, całość urozmaicają dodatkowo wspaniale dobrane głosy występujących artystów. Koncert w Oławie jest wart zainteresowania choćby ze względu na możliwość usłyszenia harfy elektrycznej na żywo. W Polsce ten instrument jest bardzo rzadki i nie jest przenośnią stwierdzenie, że jego egzemplarze można policzyć na palcach 1 ręki. Wyjątkowe jest też jego brzmienie, które w połączeniu z mocną gitarą basową i ciepłymi głosami artystów tworzy niespotykany efekt. Koncert, który odbędzie się w Centrum Sztuki w Oławie obejmować będzie muzykę z rozmaitych filmów: ekranizacji baśni i filmów, które zdobyły Oscary, ale też filmów o mniejszej popularności, za to takich, z których pochodzą utwory zapadające głęboko w pamięć. 

Transmisja koncertu Po drugiej stronie harfy” przeprowadzona zostanie na facebookowym profilu Centrum Sztuki w Oławie. Dostęp do transmisji na żywo jest darmowy. Koncert odbędzie się 20 listopada 2020 r. (piątek), start o godz. 19.00. 

O artystach

Jadwiga Tomczyńska ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jej debiut na dużej scenie miał miejsce podczas 21 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, kiedy była jeszcze dzieckiem. Grając na harfie występowała u boku Piotra Rubika (m. in. podczas festiwalu Top Trendy w Sopocie), brała udział w koncertach Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk, a w 2010 i 2012 r. zaliczyła występy podczas Świdnickich Nocy Jazzowych. Uczestniczyła również w międzynarodowych projektach muzycznych, przykładowo w koncercie „Anioły Europy”, gdzie wystąpili najbardziej znani artyści polskiej sceny muzycznej (koncert z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej). Ma za sobą tysiące koncertów w Polsce i za granicą. Poza tym Jadwiga Tomczyńska ma świetne wyniki na polu muzykoterapii. Jest autorką pracy naukowej o harfoterapii, za którą otrzymała wyróżnienie w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”. 

Maksymilian Ambroziak zajmuje się muzyką na wiele sposobów. Jest gitarzystą, basistą, wokalistą, gra także na ukulele, mandolinie, harmonijce ustnej oraz na instrumentach perkusyjnych. Jest też autorem tekstów do własnych utworów. Potrafi grać muzykę, nie zważając na gatunki muzyczne, choć za swoje najważniejsze inspiracje uważa rock, blues, country i folk. Intensywnie udziela się na wrocławskiej scenie muzycznej, grając m.in. w zespołach Kefiry (występ w 7 edycji programu Must Be The Music), Irish JAM czy Klucz Od Kilwatera. Współpracował także z takimi gwiazdami polskiego rocka jak: Alek Mrożek, Ireneusz Nowacki i Włodzimierz Krakus. 

Jak widać, środowiska muzyczne, z jakich wywodzą się Jadwiga i Maksymilian są diametralnie inne. Artystom nie przeszkadza to jednak w tym, by wspólnie tworzyć muzykę, która jest przy tym bardzo intrygująca i świeża. Swoje projekty muzyczne ten nietuzinkowy duet wokalno-instrumentalny prezentuje publiczności koncertowej już od ponad 7 lat. O niesamowitym porozumieniu łączącym tę dwójkę świadczy także ich relacja pozazawodowa – od kilku lat są małżeństwem i rodzicami.

4/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia