Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

Wystawa akwareli i prac na jedwabiu pt. Wiatr we włosach 

0

W piątek 12 marca 2021 r. o godz. 18.00 w Łomży nastąpi otwarcie wystawy Agnieszki Piotrowskiej zatytułowanej „Wiatr we włosach”. Na wystawie będziemy mogli podziwiać prace wykonane w technice akwareli i malowanych na jedwabiu. Wystawa mieści się w Galerii Pod Arkadami prowadzonej przy Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. 

Wystawa Wiatr we włosach” w Łomży 

Wystawę, którą już na dniach będzie można zobaczyć w Galerii Pod Arkadami w Łomży, najlepiej opisuje i wyjaśnia sama malarka. To natura jest jej motywem przewodnim, bo to właśnie zachwyt nad jej dziełami jest dla artystki inspiracją do malowania. Największą rolę odgrywają przy tym rośliny i ich niesamowicie różnorodne kształty i kolory. Na wystawie w Łomży pokazane zostaną obrazy, na których szczególnie dużo miejsca malarka poświęciła drzewom, które są dla niej najpiękniejszą materializacją życia. W sztuce Piotrowskiej często pojawia się również woda, ponieważ jest ona dla życia niezbędna i bez niej żadna forma życia nie mogłaby zaistnieć. Jest też oczywiście tytułowy wiatr. Wiatr, który niesie zmiany, porusza i przemieszcza różne formy życia i który wyraża myśl, że nic tak naprawdę nie może trwać wiecznie. 

Natura w swoich rozmaitych przejawach, takich jak drzewo, woda i wiatr są więc głównym tematem prac Piotrowskiej. Technika, po jaką sięgnęła artystka, czyli akwarele na papierze i jedwabiu pozwala wyrazić podziw i fascynację przyrodą oraz ukazać jej piękno. Dzięki wykorzystaniu właśnie takich technik, jak akwarela i jedwab, obrazy cechuje niezwykła delikatność i lekkość, na której tak zależy malarce. 

Agnieszka Piotrowska – malarka i projektantka ogrodów 

Agnieszka Piotrowska ukończyła studia w SGGW w Warszawie na Oddziale Architektury Krajobrazu (kierunek ogrodniczy). Od ponad 20 lat pracuje jako projektantka ogrodów, jednak ma też drugą wielką pasję, czyli malowanie – zwłaszcza przy użyciu akwareli i na jedwabiu. W ostatnim czasie (2019 – 2020 r.) Piotrowska dużo czasu zaczęła poświęcać właśnie drugiemu zajęciu, biorąc także udział w zajęciach z malarstwa i rysunku na ASP AO w Warszawie i z malowania akwarelą w Magazynie Sztuk w Warszawie. Jednocześnie od 2018 do 2021 r. malarka wzięła udział w 11 wystawach (indywidualnych i zbiorowych) w Polsce i za granicą. Miała m.in. indywidualną wystawę w Magazynie Sztuk, DK Ochota w Warszawie pt. „Kamienie – Rzeka Prut (Ukraina) w tuszu i akwareli” (listopad 2019 r.). Jej prace wystawiane też były w ramach międzynarodowych wystaw np. we Włoszech czy Albanii. Agnieszka Piotrowska od 2020 r. należy do Związku Artystów Plastyków (ZAP). 

Wernisaż w Łomży 

Wernisaż wystawy pn. „Wiatr we włosach” Agnieszki Piotrowskiej ma odbyć się 12 marca 2021 r. o godz. 18.00 w Łomży. Jednak z powodu nietypowych okoliczności, czyli obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, organizator zdecydował się na przeprowadzenie wernisażu przed budynkiem Galerii Pod Arkadami (ul. Wojska Polskiego 3 Łomża). Wystawę będzie można oglądać w środku galerii, jednak widzowie będą wpuszczani w małych grupkach (po 4 osoby). Oczywiście bezwzględnie obowiązkowe jest noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne. 

Miejskim Domu Kultur – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza wszystkich chętnych na piątkowy wernisaż. Wystawa pt. „Wiatr we włosach” Agnieszki Piotrowskiej będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 13 kwietnia 2021 r. 

5/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia