Kultura, sztuka i rozrywka - Aktualności

XXV Koncert wspomnień online – wystąpi zespół „Na Szlaku” i goście

0

Miejski Domu Kultury Batory w Chorzowie po raz 25 organizuje „Koncert wspomnień”, podczas którego wystąpi zespół „Na Szlaku” oraz goście specjalni. Wydarzenie muzyczne odbędzie się bez udziału publiczności, jednak na żywo będzie prowadzona transmisja online. Miłośnicy nurtu muzycznego, który przyjęło się nazywać „krainą łagodności”, powinni zarezerwować czas przed ekranami 11 grudnia.

Koncert wspomnień w Chorzowie

Zespół muzyczny „Na Szlaku” 

Amatorski zespół „Na Szlaku” został założony przez Karola Pieloka już w 1984 r. i od tego czasu działa w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie nieprzerwanie. Grupa muzyczna wykonuje poezję śpiewaną, piosenkę turystyczną i najogólniej ujmując – muzykę tzw. krainy łagodności. Zespół ma na swoim koncie muzyczne sukcesy w kraju i za granicą. Pierwszym osiągnięciem było zdobycie trzeciej nagrody podczas Finału Ogólnopolskiego Festiwalu w Siedlcach w 1986 r. i w tym samym roku pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Z najnowszych sukcesów warto na pewno wymienić miażdżące konkurentów wyniki, jakie grupa osiągnęła podczas Międzynarodowego Festiwalu „Wyspa Sztuki” w Bułgarii w 2017 r. Formacja „Na Szlaku” zajęła wtedy 2 pierwsze miejsca (w kategorii zespołów wokalnych oraz duetów), 2 drugie (w kategorii solistów) oraz miejsce trzecie (w kategorii solistów). Zespołu można też posłuchać np. na albumie pt. „Muzyczna Pocztówka” (piosenka „Orawa”), który został wydany przez Miasto Chorzów. 

Raz w roku organizowany jest Międzynarodowy Koncert Wspomnień „I znów jesteśmy razem”, podczas którego okazję do spotkania mają wszystkie pokolenia „Na Szlaku” oraz osoby zaprzyjaźnione z grupą. Pomimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19, w tym roku koncert również ma się odbyć, choć w zmienionej formule. Karol Pielok, zespół „Na Szlaku” oraz Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie zapraszają do oglądania przez internet tegorocznego Koncertu wspomnień. 

XXV Koncert wspomnień – kto, gdzie i kiedy? 

Zbliżająca się edycja Koncertu wspomnień w Chorzowie to przede wszystkim piosenki wyśpiewane przez zespół „Na Szlaku”, ale nie tylko. Chorzów będzie reprezentowany także przez innych wokalistów. Podczas wydarzenia muzycznego zaśpiewa Martyna Guzy, która doskonali swoje umiejętności wokalne w Studiu Artystycznym „BANDA – RABANDA” (prowadzenie – Magda Rabanda). Wokalistka jest laureatką XV Konkursu Piosenki Poetyckiej „Sentymenty” z 2019 r. Zobaczymy również „Świetlicowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Chorzowa (prowadzenie Agata Gruszka Zorychta). Co ciekawe, obie panie szkolące dzieci wokalnie, są wychowankami zespołu „Na Szlaku” i same śpiewały w nim przez wiele lat. Pierwszy raz w dziejach Koncertu wspomnień w Chorzowie gospodarzem imprezy będzie najmłodsza sekcja grupy, która działa od ubiegłego roku. Akompaniować artystom będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Rafała Smolenia. 

Na bezpłatną transmisję w internecie na swój profil facebookowy zaprasza Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie. Transmisja odbędzie się na żywo 11 grudnia 2020 r.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia