Finanse - Aktualności

90 lat Banku Pekao SA

0

Jeden z największych polskich banków – Pekao SA – w 2019 r. obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny. W tym czasie przechodził wiele zmian, sam również wyznaczał nowe kierunki na polskim rynku usług bankowych.

To właśnie Bank Pekao SA był pierwszym, który uruchomił bankomat, był również pionierem na rynku kart kredytowych w Polsce, a biuro maklerskie Banku Pekao SA było także pierwszym na polskim rynku finansowym.

Pekao nie poprzestaje w realizacji inwestycji mających na celu zapewnienie klientom optymalnych możliwości w zakresie innowacyjnych rozwiązań finansowych.

To właśnie z jego marką wiąże się wprowadzenie do bezpośredniego użytku takich nowoczesnych technik jak np. biometria do aplikacji.

W dziewięćdziesiątym roku działalności jeden z najnowocześniejszych banków na polskim rynku obsługuje ponad pięć milionów klientów i zatrudnia kilkanaście tysięcy pracowników w swoich placówkach na terenie całego kraju.

W siłę rośnie nie tylko Bank, ale również jego grupa kapitałowa, do której w chwili obecnej należy kilkanaście spółek, reprezentujących różne sektory rynku finansowego. Są to między innymi: spółki maklerskie, leasingowe, faktoringowe i inwestycyjne.

Bank od początku swojej działalności miał wyznaczoną szczególną misję – jego elementarnym celem było zapewnienie należytej opieki nad finansami Polaków żyjących na emigracji – miał im zapewniać nowoczesne, jak na tamte czasy, rozwiązania finansowe, które przyczyniały się do efektywnego gromadzenia oszczędności, ale również bezpiecznego wspierania finansowego rodzin w kraju.

Pekao SA. To marka, która już dziewięćdziesiąt lat temu kojarzyła się z wieloma inicjatywami charytatywnymi i dynamicznym zaangażowaniem w wiele spraw istotnych dla społeczeństwa.

Władze Banku starają się kontynuować ten profil działalności również obecnie, co ma szczególne znaczenie w roku 2019, który nie tylko jest „okrągłą” datą w historii firmy, ale wieńczy też wielomiesięczne zmiany wiążące się z repolonizacją marki.

Więcej informacji – Media.pekao.com.pl

Oceń post