Finanse - Aktualności

Agronomist.pl – portal Banku BNP Paribas dla rolników i przetwórców

0

Bank BNP Paribas Polska uruchomił specjalistyczny portal adresowany do rolników i przetwórców. Agronomist.pl to nowoczesna platforma, dzięki której użytkownicy mają zapewniony dostęp do różnego rodzaju analiz oraz prognoz cenowych dotyczących interesującego ich sektora rynku.

Portal prezentuje kompleksowe informacje, dlatego można w nim również znaleźć m.in. aktualizowane na bieżąco dane o pogodzie w dowolnej lokalizacji czy satelitarne mapowanie pól.

W serwisie nie brakuje także informacji związanych z systemami zarządzania gospodarstwem i innych, dotyczących aktualności rynkowych itp.

Serwis jest dostępny bezpłatnie – to pierwsza platforma, która w jednym miejscu integruje informacje i szeroki wachlarz narzędzi istotnych dla rolników oraz firm działających w sektorze przetwórstwa żywności.

Tworząc specjalistyczną platformę dla rolników i przetwórców, BNP Paribas kontynuuje swoją strategię, w ramach której zawsze istotnym „elementem” byli klienci aktywni w sektorze rolniczym i rolno-spożywczym.

Bank wspiera inwestycje w tych obszarach – sfinansował m.in. budowę pierwszej w Polsce farmy wiatrowej, za pomocą kredytów przyznanych przez bank udało się także zainstalować ponad 60 proc. rolniczych biogazowni.

Zgodnie ze statystykami – co trzeci kredyt przyznany dla przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego został udzielony przez Bank BNP Paribas Polska, co daje mu pozycję lidera w tym sektorze.

O powołaniu do życia nowej inicjatywy, jaką jest platforma Agronomist.pl, zdecydowało doświadczenie rynkowe BNP Paribas i świadomość potrzeb klientów działających w sektorze rolniczym i przetwórczym.

Na potrzeby projektu przeprowadzono badania oraz warsztaty, w których udział wzięło niemal dwustu przedstawicieli branży z całego kraju. W grupie tej znalazły się podmioty reprezentujące gospodarstwa o różnej wielkości i o różnych kierunkach produkcji.

Agronomist.pl jest platformą interaktywną, dlatego użytkownicy mają zapewnioną możliwość kontaktu z ekspertami – w ramach modułu zadawania pytań. Rolnicy mogą je zadawać bezpłatnie, a po udzieleniu odpowiedzi, dokonywać oceny tego rodzaju usługi.

Ciekawą pozycją w serwisie są też profesjonalne kalkulatory kredytowe, dzięki którym można łatwiej ocenić swoje szanse na efektywne finansowanie planowanych inwestycji itp.

Więcej informacji – Media.bnpparibas.pl

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia