Finanse - Aktualności

Bank Millennium – jako pierwszy na rynku – publikuje raport finansowy w wersji online

0

Bank Millennium jest pierwszą spółką sektora finansowego, która opublikowała raport finansowy za 2018 rok w wersji online. Tą drogą przedstawiono również raport społeczny.

Krok ten pozwala uczestnikom rynku finansowego – zarówno analitykom, jak i inwestorom oraz wszystkim zainteresowanym aktualnościami rynku bankowego i finansowego w Polsce – na bardzo szybkie zapoznanie się ze wszystkimi istotnymi informacjami na temat działalności firmy.

Bank Millennium po raz kolejny, jako jeden z pierwszych, opublikował swoje raporty okresowe. Raport za rok 2018 był już w „sieci” w lutym 2019 r. Znalazł się tym samym w dwóch procentach spółek giełdowych, które publikują raporty roczne do 25 lutego roku następującego po zakończeniu roku obrotowego.

Internetowe wersje raportów instytucji finansowych, w tym banków, cieszą się coraz większą popularnością – są nie tylko łatwo dostępne, ale również klarowne i skonstruowane w sposób umożliwiający intuicyjne wyszukiwanie istotnych z punktu widzenia danej osoby informacji. Sprzyjają temu m.in. łatwe do analizowania zestawienia danych.

Na raport dotyczący roku 2018 w „wykonaniu” Banku Millennium składają się następujące części: podsumowanie wyników, osiągnięcia biznesowe, realizacja strategii, część niefinansowa, wpływ firmy na środowisko oraz społeczeństwo.

Banki coraz częściej budują swoją pozycję nie tylko poprzez realizację strategii związanych bezpośrednio z wynikami finansowymi – te są oczywiście najważniejsze – ale niefinansowe aspekty działalności np. na rzecz różnych społeczności oraz środowiska naturalnego, stale zyskują na znaczeniu.

Nie mogło więc zabraknąć również ich w najnowszym raporcie Banku Millennium, także w wersji internetowej.

Połączenie danych finansowych i niefinansowych składa się na całościowy obraz działalności banku w danym okresie. I jest to jeden z ważniejszych aspektów, które mają realny wpływ na ocenę spółki, zarówno przez potencjalnych klientów, inwestorów, jak i pracowników.

Więcej informacji – w raporcie: Raportroczny.bankmillenium.pl.

 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia