Strona główna Aktualności Finanse - Aktualności Bank Millennium z najlepszym wynikiem w historii – 761 mln zł zysku
Finanse - Aktualności

Bank Millennium z najlepszym wynikiem w historii – 761 mln zł zysku

0

Bank Millennium przedstawił raport dotyczący wyników finansowych Grupy Millennium za rok 2018. Był to najlepszy rok w historii działalności marki Millennium na polskim rynku bankowym. Skonsolidowany zysk netto grupy ukształtował się na poziomie 761 milionów złotych. Oznacza to wzrost o 12 proc. w skali roku.

Bank pozyskał w tym czasie ponad dwieście tysięcy nowych klientów detalicznych, co przełożyło się na dynamiczne wzrosty w obszarze większości produktów adresowanych do tej grupy klientów.

Szczególnie atrakcyjne dla klientów indywidualnych okazały się pożyczki gotówkowe – w całym 2018 roku odnotowano wzrost o 39 proc. (rok do roku). Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszyły się kredyty hipoteczne (wzrost r/r o 31 proc.). Klienci indywidualni zawarli także o 18 proc. więcej umów, których przedmiotem były produkty depozytowe.

Na tak dobre wyniki finansowe Banku Millennium wpływ miały także inne decyzje o znaczeniu strategicznym. Nie można tu nie wymienić decyzji o uruchomieniu banku hipotecznego oraz podpisaniu umowy w sprawie zakupu Euro Banku.

Zwiększona skala działania przełożyła się tym samym na większy potencjał, co – według najnowszych prognoz – będzie miało także przełożenie na dobre wyniki finansowe w roku 2019.

Wszystkie te elementy polityki prowadzonej przez bank pozwoliły osiągnąć bardzo dobry wynik odsetkowy (wzrost o ponad 8 proc. r/r). Poprawa tego wyniku umożliwiła również wzrost przychodów (o 6,1 proc. rocznie). Był on szybszy niż wzrost kosztów prowadzenia działalności (ukształtował się na poziomie 5,4 proc. rocznie).

Na koniec 2018 roku Bank Millennium obsługiwał ponad 1,8 milionów aktywnych klientów detalicznych. Najpopularniejszym produktem okazało się Konto360°. Strzałem w dziesiątkę – jeśli chodzi o efektywną promocję konta – był program rekomendacyjny „Lubię to Polecam”. W jego kolejnych edycjach (do końca do 2018 r.) rejestracji dokonało ponad 377 tysięcy osób.

Zwiększyła się także sprzedaż kredytów hipotecznych – nowa sprzedaż osiągnęła rekordowy pułap – 3,3 mld zł. W przypadku pożyczek gotówkowych – 3,2 mld zł.

Łączna wartość kredytów dla klientów indywidualnych na koniec 2018 r. wyniosła 36,4 mld zł brutto.

Więcej informacji w raporcie – na stronie Banku Millennium – Bankmillennium.pl.

Oceń post