Finanse - Aktualności

Ekokredyt dla Wspólnot Mieszkaniowych w promocyjnej ofercie ING Banku Śląskiego

0

Inwestycje ekologiczne, w tym m.in. najpopularniejsze ostatnio – termomodernizacyjne – są jednymi z priorytetowych w obszarze ekologii. Nie należą też do najtańszych.

W związku z tym wiele podmiotów jest zainteresowanych efektywnym finansowaniem tego rodzaju inwestycji, które ostatecznie, prowadzą do zmniejszenia kosztów ogrzewania budynków.

ING Bank Śląski wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom – aktualnie oferuje promocyjne warunki kredytu finansującego proekologiczne inwestycje, realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

Oferta „Bądź Eko” umożliwia sfinansowanie różnych inwestycji ekologicznych, w tym tych, które zmniejszają zużycie energii i zwiększają „zielony” potencjał budynku administrowanego przez wspólnotę czy terenu wokół nieruchomości.

W ramach promocji wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z kredytów o obniżonej marży (już od 1,5 proc.). Kredyty są udzielane bezprowizyjnie.

Środki kredytowe mogą być przeznaczone między innymi na następujące cele: wymiana okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie budynku, modernizacja systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacji, inwestowanie w odnawialne źródła energii (OZE), wymiana oświetlenia na energooszczędne, zakup nowoczesnych systemów zarządzania zużyciem energii, rozwój terenów zielonych wokół budynku.

Bank – przyznając kredyt – nie formalizuje nadmiernie tego procesu (nie jest np. wymagane posiadanie przez wspólnotę audytu energetycznego czy kosztorysu planowanych inwestycji).

W związku z tym kredyt może zostać udzielony nawet w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku i wymaganych dokumentów.

Promocja trwa do 28 czerwca 2019 r.

Więcej informacji na temat promocji „Bądź Eko” w regulaminie oferty na stronie internetowej Banku – Ing.pl.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia