Gry i konsoleGry

Gry samochodowe

0

Najlepsze gry samochodowe wydane po 2015 roku

Gry samochodoweGry samochodowe najczęściej kojarzone są z wyścigowymi. Jednak pomiędzy nimi możemy zauważyć kilka różnic. Tam, gdzie główną rolę grają samochody, nie zawsze doświadczymy samych wyścigów na zamkniętych torach. Gry z samochodami mają o wiele mniejsze ograniczenia i rozszerzone są o elementy przygodowe, strategiczne, a nawet RPG. Dzięki temu twórcy mają większe pole do popisu w tworzeniu kolejnych tytułów, a gracz może cieszyć się urozmaiconym gameplayem i immersyjnością innego stylu życia. W poniższym rankingu wybrano najbardziej innowacyjne gry samochodowe, które oprócz pełnych emocji wyścigów oferują także wiele innych możliwości.

Najlepsze gry samochodowe wydane po 2015 roku

1. Grand Theft Auto V

Najpopularniejsza i najbardziej znana gra z samochodami w roli głównej. Twórcy postarali się o okraszenie jej ogromną ilością ciekawostek, dodatkowych zadań i charakterystycznego dla serii humoru. W 2015 roku miała miejsce premiera edycji rozszerzonej GTA V. W porównaniu do wersji, jaką otrzymaliśmy na start, ta posiada podkręcona grafikę, możliwość wgrywania modów, zapewniono także stabilniejsze działanie w 60 klatkach na sekundę. Fabuła GTA V zabiera graczy do wielkiego Los Santos, gdzie równocześnie obserwujemy perypetie 3 głównych bohaterów, których przypadkiem połączyły interesy. Jeśli mamy ochotę na gry samochodowe online, to GTA w pełni nas zaspokoi. Oprócz ambitnej i długiej kampanii, mamy możliwość pobawić się w luźnym sandboxie, gdzie graczy ogranicza tylko wyobraźnia. Największą siłą GTA 5 jest umiejętna walka z nudą. Sposobów na wydanie zarobionej w grze waluty jest mnóstwo. Od kupienia nowego samochodu lub posiadłości, po zabawne mini gry sportowe. Nie ogranicza nas nawet grawitacja, wystarczy znaleźć helikopter. Graficznie gra prezentuje się nieziemsko, ponadto świetna optymalizacja pozwala bawić się także na słabszym sprzęcie.

Gra dostępna na: Xbox One, PC, PS4, PS3, Xbox 360.

Rok wydania: 2015

2. Forza Horizon

Najlepsze gry samochodowe są zazwyczaj długo i niecierpliwie oczekiwane przez swoich fanów. Nie inaczej było w przypadku Forza Horizon. Ta ogromna produkcja pozwoli na ściganie się po mapach dających wrażenie otwartego świata, czego na próżno szukać w innych produkcjach tego typu. Największe wrażenie robi fenomenalna grafika i szczegółowo zaprojektowane modele samochodów, których jest prawie 500! Każdy pojazd możemy dowolnie modyfikować, żeby dostosować go do naszego stylu jazdy i konkretnego toru – na każdym z nich panują odmienne warunki pogodowe oraz czyhają na nas innego rodzaju pułapki środowiskowe. Ciekawy jest rozwój naszej postaci. Oprócz kupowania ubrań i gadżetów, mamy możliwość zdobywania kolejnych umiejętności. Fanom gry z samochodami zrobiono prezent w postaci kultowych aut i pojazdów terenowych. Dzięki nim wyścigi są ciekawsze niż kiedykolwiek. Ciekawostką jest możliwość gry multiplayer, dzięki czemu nie grozi nam nuda, a motywacja do bezbłędnego opanowania trasy jest o wiele większa. Forza została stworzona z wykorzystaniem najnowszych technologii, dzięki czemu zagramy w nią płynnie nawet w najwyższej rozdzielczości.

Gra dostępna na: Xbox One, PC.

Rok wydania: 2018

3. Burnout Paradise Remastered

Fantastyczne akrobacje, drifty, walka o pierwsze miejsce i duuużo emocji. To wszystko oferują najlepsze gry samochodowe. W Burnout Paradise będziemy mieć okazję ścigać się pośród gorących, piaszczystych plaż i gwarnych miast. Zawrotna ilość pojazdów dostępnych w grze może przyprawić o ból głowy, jest ich aż 150. Jak przystało na realistyczne gry samochodowe, nasz wóz ulega zniszczeniom z każdą kolejną stłuczką. Twórcy poszli o krok dalej i w Burnout postanowili wykorzystać tą mechanikę. W specjalnym trybie gracz musi postarać się o jak najbardziej widowiskowe zniszczenia. Sposób jazdy jest daleki od typowej symulacji. Ścigałka stawia na zręczność gracza, co wymaga perfekcyjnego opanowania możliwości samochodów. Oprócz trybu kariery możemy pościgać się ze znajomymi w trybie multiplayer. Technikalia gry zachwycają. Piękna grafika, szczegółowo zaprojektowane tekstury pojazdów, odbicia światła na karoserii… i to wszystko możliwe w najwyższej rozdzielczości 4K i płynnych 60 klatkach na sekundę. Tytuł ogramy zarówno na PC jak i na konsolach nowej generacji.

Gra dostępna na: Xbox One, PC, PS4.

Rok wydania: 2018

4. American Truck Simulator

Dalej wydaje Wam się, że gry samochodowe to głównie wyścigi? W takim razie pora spojrzeć na American Truck Simulator. Jedyna w swoim rodzaju produkcja, w której możemy wykazać się, jako kierowca ciężarówki. Rolą gracza jest podróżowanie po Stanach Zjednoczonych za kierownicą ogromnego osiemnastokołowca. Drogi odzwierciedlone są z należytym realizmem, co sprawia, że każde miejsce jesteśmy w stanie rozpoznać na żywo. Ponadto gracz musi jeszcze wykazać się sprytem i strategicznym myśleniem, gdyż możliwy jest rozwój swojej kariery i awansowanie w strukturach firmy. Ostatnim krokiem jest stworzenie własnego przedsiębiorstwa i zatrudnianie kolejnych kierowców. Na pochwałę zasługuje duża ilość pojazdów wykorzystanych w produkcji, z najpopularniejszymi modelami ciężarówek na czele. Bardzo naturalnie prezentuje się sztuczna inteligencja. Mijane miejsca tętnią życiem, a porządku na drogach pilnują patrole policyjne. Twórcy wykorzystali swój autorski silnik z poprzednich części i wzbogacili go wieloma modyfikacjami, dzięki czemu rozgrywka jest wyjątkowo płynna i stabilna. Wszystkie najlepsze gry samochodowe powinny prezentować się tak dobrze jak American Truck Simulator.

Gra dostępna na: PC.

Rok wydania: 2016

5. DiRT Rally

Poznając najlepsze gry samochodowe warto zwrócić uwagę na serięDiRT Rally. Kolejne odsłony znakomitych wyścigów samochodowych, w których poziom realizmu rzuca na kolana. Dokładną symulację rzeczywistości pozwolą odczuć nie tylko wzorowo przeniesione samochody, które z pewnością nie raz obserwowaliśmy podczas prawdziwych wyścigów, ale też piękne otoczenie i fizyka prowadzenia pojazdu. Podczas jazdy musimy zawsze zwracać uwagę na śliskość nawierzchni i pogodę, gdyż mają ogromny wpływ na sposób jazdy. Dla nieobytych w wyścigach graczy, DiRT oferuje kontrolę trakcji i stabilizację jazdy. Ciekawostką jest konieczność serwisowania naszych wozów, jeśli o to nie zadbamy, możemy nie dotrzeć do końca trasy lub jechać z o wiele mniejszą prędkością niż zwykle. Warto wspomnieć, że Codemasters udzielono licencji FIA World Rallycross, dzięki czemu w swoichprodukcjach mogą wykorzystywać prawdziwe turniejowe trasy, również te znajdujące się w Polsce. Gra oferuje kilka trybów, w tym sieciowy, gdzie możemy pościgać się ze znajomymi lub szlifować umiejętności podbijając czołówki rankingów.

Gra dostępna na: PC, PS4, Xbox One.

Rok wydania: 2019

6. Mad Max

Mad Max oferuje nam całkowicie inne spojrzenie na gry samochodowe. Otwarty świat zmieniony przez apokalipsę wyznacza nam ciekawą misję. Wcielając się w tytułowego Maxa podejmujemy wyzwanie stworzenia straconego samochodu. Pustkowia przemierzamy zasiadając za kierownicą Magnum Opus, którego możemy dowolnie dozbrajać, żeby łatwiej wygrywać z napotykanymi zastępami wrogo nastawionych mieszkańców nowego świata. Na uznanie zasługuje ciekawy system walki, który przypomina ten z Sleeping Dogs, jednak urozmaicony został klasycznymi rozwiązaniami. Przez Internet możemy prezentować społeczności, jaki samochód udało nam się stworzyć. Tryb fotograficzny możemy wykorzystać nie tylko do uwiecznienia naszego wozu, ale również do upamiętniania piękna przedstawionego świata. Technicznie Mad Max prezentuje się znakomicie, rzadko kiedy gry z samochodami są tak innowacyjne. Oprawa graficzna i efekty specjalne budują filmowy klimat i pozwalają głęboko zanurzyć się w pustynny krajobraz.

Gra dostępna na: PC, PS4, Xbox One.

Rok wydania: 2015

7. Assetto Corsa

Alfa Romeo, Ferrari, Lamborghini, Maserati… Włosi znają się na samochodach. Również oni odpowiedzialni są za Assetto Corsa, najlepsze gry samochodowe słynące z realistycznych rajdów. W grze nie tylko widoki są maksymalnie dopracowane, to samo tyczy się pojazdów. Wszystkie modele są licencjonowane, co oznacza, że możemy zasiąść za kierownicą większości legendarnych samochodów. Fani będą zachwyceni, że znalazło się miejsce nawet dla prototypów i egzemplarzy koncepcyjnych. Ciekawostką jest, że nie tylko wygląd został przeniesiony, producenci zatwierdzili także osiągi. Do pracy nad grami zaproszono specjalistów z branży, dzięki czemu upewniono się, że fizyka także będzie na najwyższym poziomie. Silnik gier jest autorski. Deweloperzy maksymalnie dopracowali symulacyjny model jazdy i zadbali o balans pomiędzy realizmem a gry walnością. Serię pochwalić należy jeszcze za korzystanie z najnowszych technologii, takich jak dynamiczne oświetlenie, zaawansowane cienie czy HDR. Warto zagrać i sprawdzić na własnej skórze, jak wielkie emocje mogą towarzyszyć rajdom po najpopularniejszych torach wyścigowych na świecie.

Gra dostępna na: PC, PS4, Xbox One.

Rok wydania: 2019

8. Project CARS

Project CARS to seria popularnych wyścigów, których proces tworzenia został częściowo ufundowany przez fanów, co wpłynęło na ich ostateczny wygląd. Sama mechanika nie odbiega zbytnio od poprzeczki ustawionej przez gatunek. Postawiono na realizm i elastyczny poziom trudności, żeby każdy gracz, nawet mało obyty z wyścigami, mógł cieszyć się emocjami płynącymi z wyścigów. Najlepsze gry samochodowe i ich poziom wyznaczają między innymi modele samochodów, efekty i ilość tras do przejechania, których Project CARS ma całkiem sporo, bo aż 60. Samochodów jest zaś drugie tyle! Podczas gry możemy wybierać pomiędzy dwoma trybami. Klasycznym single i coraz popularniejszym multiplayerem online. Pojedynki sieciowe są ustawiane na podstawie reputacji – najlepiej ćwiczyć w trybie kariery. Warto wiedzieć, że reputację zdobywamy nie tylko na podstawie miejsca zajętego podczas wyścigu. Liczy się także bezpieczna jazda i brak kolizji. Każdy samochód możemy dowolnie zmodyfikować, co pozwala dostosować go do naszego stylu jazdy, gustu, ukształtowania terenu mapy i panujących na niej warunków.

Gra dostępna na: PC, PS4, Xbox One.

Rok wydania: 2017

9. Car Mechanic Simulator

Co jeśli gry samochodowe byłyby zaopatrzone w możliwość samodzielnego naprawiania wozu zaraz po wyścigu? Twórcy Car Mechanic Simulator poszli o krok dalej i stworzyli grę, w której prowadzimy własny warsztat samochodowy. Oprócz wykonywania zadań polegających na grzebaniu w uszkodzonych częściach, musimy też dbać o renomę warsztatu i jego rozwój. Szybkie pieniądze przyniesie nam skup uszkodzonych pojazdów, a następnie ich renowacja i sprzedaż z dużym zyskiem – przyda się zmysł strategiczny. Jakość naszej pracy możemy przetestować sami, wystarczy zabrać wóz na tor wyścigowy. W każdej części twórcy wprowadzają kolejne udogodnienia, na przykład możliwość skorzystania ze specjalnego podnośnika, co ułatwi pracę nad silnikiem. Czasami naprawa części przypomina grę logiczną, ponieważ metodą prób i błędów musimy rozgryźć, co jest przyczyna usterki. W wielu przypadkach konieczne będzie przeszukanie warsztatu w celu znalezienia potrzebnego elementu. Pomimo, że gry samochodowe z serii prezentują wysoki poziom realizmu, to poradzić sobiez nimi powinni również mniej obeznani z mechaniką. Car Mechanic Simulator pochwalić należy za dokładne odwzorowanie modeli samochodów i przyjemnie zaprojektowane otoczenie.

Gra dostępna na: PC.

Rok wydania: 2017

10. Mafia III

Gry samochodowe nie muszą być nudne i zrobione według sztywnego wzorca. Mafia III jest dowodem na to, że tytuł można zaprojektować tak, żeby zadowolił również fanów gry z samochodami. Fabuła trzeciej części popularnej Mafii rozgrywa się w New Bordeaux, gdzie główny bohater musi dokonać zemsty na zabójcach ugrupowania, do którego należał. Tym, czym III różni się od poprzedniczek jest styl rozgrywki – mamy do czynienia z GTA osadzonym w mafijnym świecie, dzięki czemu jest więcej możliwości do prowadzenia walki z samochodów i niebezpiecznych pościgów. Dużą zmianą jest jeszcze możliwość przejmowania wrogich ugrupowań. Wystarczy rozprawić się z mafijnym bossem i zaatakować siedzibę. Na ulicach możemy zbierać zadania poboczne, które mogą wpłynąć na zakończenie. Ciekawostką jest możliwość spotkania postaci z poprzednich części, co z pewnością ucieszy fanów. Technicznie Mafia III nie jest lepsza od konkurencji, jednak przebija inne gry samochodowe efektami specjalnymi i świetnym oddaniem klimatu mafijnego świata. Warto zagrać i poczuć dreszcz emocji na własnej skórze.

Gra dostępna na: PC, PS4, Xbox One.

Rok wydania: 2016

Darmowe gry samochodowe

Darmowe gry samochodoweGry samochodowe za darmo nie muszą być gorszej jakości niż tytuły AAA. Oczywiście przesadą by było porównywać je pod względem nakładu pracy i budżetu produkcji, ponieważ topowe gry samochodowe tworzą setki, a nawet tysiące osób. Małe studia muszą niejednokrotnie wykazać się większą kreatywnością by przyciągnąć do siebie graczy, co jest równocześnie ich największą siłą. Poniższe darmowe gry samochodowe udowadniają, że nawet nic nie płacąc za tytuł, możemy spędzić przy nim setki godzin.

1. TrackMania Nations Forever

Najpopularniejsze na świecie gokartowe wyścigi. Niesamowicie pokręcone tory, zwrotne pojazdy i nieubłagane prawa fizyki. Trudno trafić na tak szybkie gry samochodowe jak TrackMania. Do wyboru mamy ogromną ilość tras, a na dokładkę edytor, w którym stworzymy wszystko, czego brakowało nam kiedykolwiek w grze. Krajobrazy map są urozmaicone, a grafika stoi na zadowalającym poziomie. TrackMania nie starzeje się mimo upływu lat, a świetnie będzie się bawić przy niej cała rodzina.

2. Asphalt 9: Legends

Dobre gry samochodowe za darmo, do tego dostępne mobilnie? Brzmi jak Asphalt 9. Autorzy tytułu pozwolą nam sprawdzić się, jako kierowca najlepszych pojazdów rajdowych. Dynamika i zręcznościowy sposób rozrywki nie pozwoli na nudę. Oprócz zabawy w pojedynkę, gra oferuje nam również tryb multiplayer, w którym ścigać może się maksymalnie 8 graczy. Ponadto wynikami możemy dzielić się ze znajomymi, co dodatkowo motywuje.

3. RaceRoom Racing Experience

Jeśli marzą nam się gry samochodowe online to zdecydowanie warto sprawdzić ten tytuł. Gra wykonana jest z dbałością o szczegóły, co pogłębia uczucie immersji. Na pochwałę zasługuje również realizm tego symulatora. Gra posiada wiele cech charakterystycznych dla platform społecznościowych, co ma pomóc w integracji z innymi użytkownikami. Po wyścigu możemy udać się do garażu i dowolnie zmodyfikować swój pojazd.

4. Rigs of Rods

Łatwiej trafić na nietypowe gry samochodowe za darmo, niż ich płatne odpowiedniki. Ten paradoks zawdzięczamy nieograniczanym niczym możliwościom, jakie posiadają wolni twórcy. Rigs of Rods jest ciekawym symulatorem nietypowych pojazdów, od ciężarówek, po łódki i statki powietrzne. Jeśli szukamy nowych doznań, to zdecydowanie warto sięgnąć po tego typu gry samochodowe online.

5. Stunt Rally

Darmowa i otwarta gra stworzona z myślą o posiadaczach systemu Linux. Darmowe gry samochodowe często próbują zmusić nas do mikropłatności, Stunt Rally jest inne. Tytuł wyposażono w prawie 200 tras, 20 samochodów do wyboru i kilka trybów rozgrywki. Ponadto każdy może stworzyć własne mapy w edytorze, co jeszcze bardziej zwiększa przyjemność z zabawy. Grafika prezentuje się przyjemnie, a fizyka pojazdów została przyzwoicie dopracowana.

Legendarne gry samochodowe

Legendarne gry samochodowePowyższe gry samochodowe ewoluowały z tytułów, które zdobywały popularność na wiele lat przed nimi. Warte wspomnienia są seria Need for Speed, seria GTA czy Euro Track Simulator. Pierwsze dwie serie są wręcz kultowe, ponieważ oferowały otwarty świat, w którym gracz sam mógł decydować, kiedy ukończy tryb fabularny oraz jak potoczą się losy jego podopiecznych – zadania poboczne pomagały w zbieraniu doświadczenia i potrzebnych na ulepszenia funduszy. Jeśli cofniemy się jeszcze bardziej, to przekonamy się, że pierwsze gry samochodowe powstały już w latach 80. Przeznaczone były na automaty, do których dostęp miał każdy, kto uiścił drobną opłatę. Niezwykle ważnym aspektem arkadowych ścigałek było pobijanie ustanowionego przez kogoś rekordu, co pozostało w gatunku do dzisiaj.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia