Finanse - Aktualności

Idea Bank zwiększa bezpieczeństwo bankowości internetowej – program IBM Trusteer Rapport w specjalnej ofercie

0

Bankowość internetowa z roku na rok staje się coraz popularniejsza – zyskuje rzesze nowych klientów, którzy nie potrafią sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania bez możliwości, jakie dają nowoczesne serwisy e-bankowości.

Nie inaczej jest w przypadku klientów Idea Banku. Należy jednak zauważyć, że wraz ze wzrostem popularności systemów bankowości internetowej, rośnie również zagrożenie atakami ze strony cyberprzestępców.

Pozyskanie danych związanych z tożsamością klienta jest z oczywistych względów na tyle atrakcyjne dla przestępców, że podejmują oni coraz bardziej wyrafinowane technicznie kroki w celu uskutecznienia włamań na konta bankowe.

Czym może się to skończyć dla klienta, który stanie się np. ofiarą ataku phishingowego? Niestety – jest możliwość stracenia wszystkich środków zgromadzonych na koncie. Złodzieje tożsamości mogą też wykorzystać dane w celu zaciągnięcia różnych zobowiązań finansowych.

Dla wszystkich aktywnych użytkowników bankowości internetowej powinno być jasne, że podjęcie wszystkich możliwych kroków, które zredukują „szanse” cyberprzestępców jest najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o bezpieczne i komfortowe korzystanie z możliwości nowoczesnej bankowości zdalnej.

Mając na uwadze interesy swoich klientów, Idea Bank 25 marca 2019 r. dał im możliwość skorzystania z cieszącego się bardzo dobrymi opiniami programu IBM Trusteer Rapport.

Jest on polecany przez specjalistów IT jako dodatkowa ochrona uzupełniająca działanie standardowych programów antywirusowych, zabezpieczających transakcje realizowane za pośrednictwem internetu.

Program udostępniono za darmo – klienci Idea Banku mogą go ściągnąć bezpośrednio z jego strony internetowej.

IBM Trusteer Rapport jest zaawansowanym programem, opracowanym z myślą o zapobieganiu kradzieży danych przesyłanych drogą elektroniczną. Działa dwutorowo – po pierwsze usuwa malware i zapobiega kolejnym atakom tego typu. Po drugie – zatrzymuje również ataki phishingowe, których celem jest kradzież danych.

Więcej informacji – Ideabank.pl/bezpieczeństwo oraz Ideabank.pl/ibm-trusteer-rapport

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia