Finanse - Aktualności

Mobilna autoryzacja w PKO Banku Polskim

0

PKO Bank Polski dynamicznie rozwija usługi mobilne – dzięki aktywnemu podejściu do realizacji kolejnych elementów strategii zakładającej rozwój innowacyjności, udaje się mu zachować pozycję lidera IT na polskim rynku bankowym.

Największy polski bank wprowadził właśnie kolejną usługę zdalną – autoryzowanie operacji zlecanych w serwisie internetowym, w aplikacji mobilnej IKO oraz na infolinii.

Od teraz, aby móc potwierdzić przelew wykonany np. za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej iPKO albo serwisu Inteligo, wystarczy wykonać jeden „klik” w aplikacji mobilnej. To rozwiązanie nowoczesne, wygodne i zarazem bezpieczne.

Mobilna autoryzacja umożliwia potwierdzanie operacji zlecanych zarówno poprzez serwisy bankowości internetowej, jak i aplikację mobilną IKO.

Nowa usługa znacznie ułatwia i przyspiesza proces autoryzacji – nie ma już konieczności przepisywania kodów jednorazowych czy kodów SMS – wystarczy potwierdzić daną operację bezpośrednio za pomocą telefonu.

IKO zmienia się dynamicznie – dziś trudno już tę popularną aplikację bankowości mobilnej PKO Banku Polskiego nazwać prostą platformą służącą do wykonywania podstawowych operacji bankowych.

Aplikacja jest systematycznie rozwijana – dzięki czemu zyskuje na popularności wśród klientów banku. Aktualnie używa jej już ponad 3,4 miliona osób.

Za pośrednictwem aplikacji można m.in. zakupić ubezpieczenie podróżne, zablokować kartę, zeskanować i zapłacić fakturę itp.

Nową funkcję – mobilnej autoryzacji – można włączyć z poziomu aplikacji IKO, jak i w za pomocą serwisów bankowości internetowej: iPKO oraz Inteligo.

Aby móc korzystać z IKO (również jako narzędzia służącego do autoryzacji operacji bankowych) konieczne jest dysponowanie telefonem komórkowym z systemem Android albo iOS.

Operację można potwierdzić bezpośrednio – w powiadomieniu „push” lub poprzez wybranie polecenia „zatwierdź”, ewentualnie powiadomienie można przekierować do aplikacji IKO, w której zatwierdzenia dokonujemy kodem PIN.

Więcej informacji o nowej usłudze w ramach IKO – Iko.pkobp.pl/funkcje oraz Media.pkobp.pl.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia