Strona główna Aktualności Finanse - Aktualności „Pakiet podróżnika” – karta wielowalutowa, kantor wymiany walut i ubezpieczenie w ING Banku Śląskim
Finanse - Aktualności

„Pakiet podróżnika” – karta wielowalutowa, kantor wymiany walut i ubezpieczenie w ING Banku Śląskim

0

ING Bank Śląski nie zapomina o turystach – w okresie ferii zimowych proponuje im „Pakiet podróżnika”. W ramach tej specjalnej oferty osoby podróżujące za granicę mogą skorzystać zarówno z karty wielowalutowej (Visa zbliżeniowa), kantora wymiany walut, jak i ubezpieczenia turystycznego.

Te trzy produkty w jednym pakiecie znacznie ułatwiają podróż i pobyt poza granicami kraju. Takie rozwiązania są więc szczególnie cenione przez turystów.

Karta wielowalutowa działa również w połączeniu z aplikacją Moje ING, co pozwala na łatwe dokonywanie zakupów w różnych walutach, na całym świecie. „Wielowalutowość” nie zamyka się jedynie do formuły karty, ale funkcjonalność ta daje także możliwość dokonywania płatności mobilnych. Przydatne okazują się tu: Google Pay oraz Apple Pay.

Płatność kartą z funkcją wielowalutową to transakcja wykonywana w walucie obcej, bezpośrednio z konta walutowego (nie jest potrzebna żadna dodatkowa karta). Wcześniej należy podłączyć konto w euro, dolarze amerykańskim czy funcie brytyjskim do karty w systemie Moje ING.

W trakcie dokonywania płatności w danej walucie, środki pobierane są bezpośrednio z właściwego konta walutowego. Dzięki temu rozwiązaniu płatności są tańsze, ponieważ klient nie musi płacić prowizji za operację przewalutowania.

Otwarcie konta walutowego i podłączenie do niego karty jest bardzo proste i szybkie – można tego dokonać już w trakcie pobytu zagranicznego, np. za pomocą smartfona.

Płatność wielowalutowa mobilna jest realizowana po wcześniejszym aktywowaniu w aplikacji Moje ING płatności Google Pay albo Apple Pay.

Kolejnym elementem „Pakietu podróżnika” jest kantor, który umożliwia za pośrednictwem systemu Moje ING wymieniać waluty i następnie zasilać konta walutowe. Wymianę waluty można zlecić o każdej porze dnia. Operacja ta jest możliwa nawet dla niskich kwot – o równowartości minimalnej 5 euro.

Pakiet daje jeszcze jedną możliwość w zakresie płatności – można uruchomić pakiet wypłat za granicą i za 15 zł (opłata jednorazowa) wypłacać gotówkę w walucie obcej z bankomatów we wszystkich krajach świata, bez żadnych opłat, przez trzydzieści dni.

Dodatkowo, każdy zainteresowany klient ING, może się również ubezpieczyć (polisa turystyczna Aviva dostępna jest ze zniżką 15 proc.).

Oceń post