„Pakiet podróżnika” – karta wielowalutowa, kantor wymiany walut i ubezpieczenie w ING Banku Śląskim

0
235

ING Bank Śląski nie zapomina o turystach – w okresie ferii zimowych proponuje im „Pakiet podróżnika”. W ramach tej specjalnej oferty osoby podróżujące za granicę mogą skorzystać zarówno z karty wielowalutowej (Visa zbliżeniowa), kantora wymiany walut, jak i ubezpieczenia turystycznego.

Te trzy produkty w jednym pakiecie znacznie ułatwiają podróż i pobyt poza granicami kraju. Takie rozwiązania są więc szczególnie cenione przez turystów.

Karta wielowalutowa działa również w połączeniu z aplikacją Moje ING, co pozwala na łatwe dokonywanie zakupów w różnych walutach, na całym świecie. „Wielowalutowość” nie zamyka się jedynie do formuły karty, ale funkcjonalność ta daje także możliwość dokonywania płatności mobilnych. Przydatne okazują się tu: Google Pay oraz Apple Pay.

Płatność kartą z funkcją wielowalutową to transakcja wykonywana w walucie obcej, bezpośrednio z konta walutowego (nie jest potrzebna żadna dodatkowa karta). Wcześniej należy podłączyć konto w euro, dolarze amerykańskim czy funcie brytyjskim do karty w systemie Moje ING.

W trakcie dokonywania płatności w danej walucie, środki pobierane są bezpośrednio z właściwego konta walutowego. Dzięki temu rozwiązaniu płatności są tańsze, ponieważ klient nie musi płacić prowizji za operację przewalutowania.

Otwarcie konta walutowego i podłączenie do niego karty jest bardzo proste i szybkie – można tego dokonać już w trakcie pobytu zagranicznego, np. za pomocą smartfona.

Płatność wielowalutowa mobilna jest realizowana po wcześniejszym aktywowaniu w aplikacji Moje ING płatności Google Pay albo Apple Pay.

Kolejnym elementem „Pakietu podróżnika” jest kantor, który umożliwia za pośrednictwem systemu Moje ING wymieniać waluty i następnie zasilać konta walutowe. Wymianę waluty można zlecić o każdej porze dnia. Operacja ta jest możliwa nawet dla niskich kwot – o równowartości minimalnej 5 euro.

Pakiet daje jeszcze jedną możliwość w zakresie płatności – można uruchomić pakiet wypłat za granicą i za 15 zł (opłata jednorazowa) wypłacać gotówkę w walucie obcej z bankomatów we wszystkich krajach świata, bez żadnych opłat, przez trzydzieści dni.

Dodatkowo, każdy zainteresowany klient ING, może się również ubezpieczyć (polisa turystyczna Aviva dostępna jest ze zniżką 15 proc.).