Finanse - Aktualności

PKO Bank Polski liderem innowacji na rynku krajowym

0

PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii „Lider innowacji” w European Leadership Awards 2019. Po raz kolejny największy polski bank został nagrodzony w tej prestiżowej kategorii. W innych konkursach (Retail Banker International 2019) doceniono m.in. serwis bankowości mobilnej PKO BP – IKO.

Kapituła European Leadership Awards zwróciła uwagę na dynamiczny rozwój cyfrowych produktów, usług i obsługi proponowanej przez bank. PKO BP efektywnie wdraża innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem najnowszych technologii cyfrowych. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu szerokiej współpracy ze środowiskiem startupów technologicznych.

Bank konsekwentnie poszukuje i z powodzeniem implementuje nowatorskie rozwiązania, które zwiększają jego konkurencyjność rynkową.

To zaangażowanie pozwala mu zachować pozycję lidera technologicznego na polskim rynku finansowym, bez większej przesady można stwierdzić, że obecnie PKO Bank Polski rozwija potencjał technologiczny, który wykracza nawet poza ścisły obszar usług finansowych.

Od 2018 roku bank powołał Operatora Chmury Krajowej, który integruje stronę prawną i technologiczną działalności, przez co stymuluje rozwój innowacji w różnych branżach, nie tylko finansowej.

PKO Bank Polski jako pierwszy wprowadził technologię blockchain, za pomocą której można bezpiecznie potwierdzać autentyczność e-dokumentów. Wspiera rozwój startupów i fintechów.

Wszystkie te działania zapewniają PKO BP SA pozycję lidera bankowości mobilnej w Polsce, z 25-procentowym udziałem w rynku. Szczególnym i stale rosnącym zainteresowaniem klientów banku cieszy się jego autorska aplikacja bankowości mobilnej IKO. Obecnie liczba aktywnych aplikacji przekracza już 3,3 miliona i wciąż rośnie.

Nagrody European Leadership Awards są przyznawane przez Executive Club, w skład kapituły konkursu wchodzą przedstawiciele świata biznesu i nauki. Nagrody mają na celu wspieranie najlepszych rozwiązań technologicznych, ich twórców oraz firmy, które tego rodzaju rozwiązania wdrażają i stają się liderami w swoich branżach.

Więcej informacji – Media.pkobp.pl

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia