Finanse - Aktualności

PKO BP – 25% udziału w rynku bankowości mobilnej

0

PKO Bank Polski umacnia się na pozycji lidera bankowości mobilnej – posiada już 25 procent udziału w tym sektorze rynku.

Pierwsze miejsce PKO BP SA potwierdza ranking serwisu PRNews, podsumowujący ostatni kwartał 2018 roku.

Aplikacja IKO zdobywa sobie coraz większe uznanie klientów – m.in. dzięki zapewnianemu poziomowi bezpieczeństwa realizowanych za jej pośrednictwem transakcji i coraz szerszemu pakietowi usług, które udostępnia „na” telefon.

Aplikacja IKO oceniana jest jako wygodna, funkcjonalna i innowacyjna – po raz kolejny została uznana za najlepsze tego typu bankowe rozwiązanie mobilne na świecie, w ocenie klientów (zestawienie Retail Banker International).

W czwartym kwartale 2018 roku niemal 2,8 miliona klientów PKO logowało się do serwisu bankowości internetowej za pośrednictwem urządzenia mobilnego – wyliczenia te dotyczą zarówno aplikacji IKO, jak również serwisu iPKO oraz iPKO lajt.

Ten wynik oznacza progres – logowań mobilnych było o ponad pół miliona więcej niż w ostatnim kwartale 2017 roku.

Aplikacja IKO jest stale rozwijana – to niezbędna strategia w obliczu coraz większego zainteresowania klientów bankowością mobilną. Obecnie można już mówić nie o kształtującym się, ale o dynamicznie stabilizującym trendzie.

Dla wielu klientów banków korzystanie z aplikacji mobilnych staje się standardem i codziennością.

Warto w tym kontekście wspomnieć o innym wskaźniku z raportu PRNews – mianowicie o klientach „mobile only”, czyli takich, którzy kontaktują się z bankami jedynie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, nie korzystając z bankowości internetowej.

W tym rankingu PKO Bank Polski również utrzymał pozycję lidera (niemal 1,1 miliona klientów, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o ponad czterysta tysięcy).

Więcej informacji – media.pkobp.pl

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia