Finanse - Aktualności

Pół miliona Profili Zaufanych w iPKO i Inteligo

0

PKO Bank Polski jako pierwszy na rynku udostępnił klientom możliwość zakładania Profili Zaufanych za pośrednictwem swoich serwisów transakcyjnych – iPKO oraz Inteligo. Oferta okazała się atrakcyjna, o czym świadczy liczba założonych profili – jest ich obecnie już ponad pół miliona.

Decydując się na udostępnienie możliwości zakładania Profili Zaufanych, Bank wsparł rządowy program „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Celem projektu jest umożliwienie jak największej liczbie osób łatwego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do szerokiego pakietu usług realizowanych w ramach e-administracji.

Profil Zaufany jest swego rodzaju bazą dla całego systemu cyfrowej administracji. Profil pozwala między innymi na: weryfikację i akceptację rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, a także na wysyłanie pism ogólnych do urzędu.

Procedura zakładania Profilu Zaufanego jest prosta i jednocześnie bezpieczna. Wszystkich czynności można dokonać w stu procentach zdalnie – za pośrednictwem serwisów transakcyjnych PKO Banku Polskiego: iPKO oraz Inteligo.

Największy polski bank już w 2016 roku wprowadził opcję zakładania Profili Zaufanych w swoich serwisach zdalnych – od tego czasu sukcesywnie rozwija wachlarz dostępnych dzięki Profilom usług.

Zapewnia dostęp nie tylko do Portalu Podatkowego, ale również innych, istotnych dla klientów serwisów administracyjnych, takich jak: ePUAP, CEIDG, PUE ZUS, obywatel.gov.pl, biznes.gov.pl oraz różnych regionalnych platform e-administracji.

Zainteresowanie Profilami Zaufanymi dynamicznie rośnie – o ile trzy lata temu o zakładaniu Profili decydowało głównie zainteresowanie nowością, o tyle w kolejnych latach, wraz z sukcesywnym wprowadzaniem kolejnych e-usług, odnotowuje się lawinowy przyrost nowych Profili Zaufanych.

Klienci PKO BP SA coraz częściej zakładają Profile Zaufane, dzięki którym można szybko i bezpiecznie zrealizować wiele czynności urzędowych, bez wychodzenia z domu.

Aby założyć Profil Zaufany należy jedynie zalogować się do iPKO lub Inteligo i wybrać zakładkę e-Urząd.

Więcej informacji – media.pkobp.pl

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia