FinanseFinanse osobiste

Porównywarka OC

0

Porównywarka OC to doskonałe narzędzie dla osób, które poszukują ubezpieczenia samochodu. Oferuje ona porównanie ofert nie tylko tej obowiązkowej polisy, lecz także dodatkowych usług. Dzięki temu możesz znaleźć najlepsze, kompleksowe rozwiązanie dla swojego pojazdu. Sprawdź porównanie cen OC dostępnych u największych ubezpieczycieli i wybierz rozwiązanie, które będzie Cię satysfakcjonowało!

Porównywarka OC – co oferuje?

Co oferuje porównywarka OCPorównywarka ubezpieczeń OC to łatwo dostępne w internecie narzędzie, w którego bazie znajdują się produkty większości obecnych na polskim rynku ubezpieczycieli. Użytkownik ma za zadanie uzupełnić wymagane pola, po czym w ramach wyników jego oczom pokazują się wyniki najbliższe jego wymaganiom. Są to aktualne oferty firm ubezpieczeniowych, dopasowane indywidualnie do danego kierowcy. Dzięki temu możliwe jest łatwe porównanie OC – wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje dostępne są w jednym miejscu.

Ale po kolei – przejdźmy do poszczególnych czynników, które bierze pod uwagę porównywarka ubezpieczenia OC. Na początku będziesz poproszony o podanie danych dotyczących samego pojazdu, dla którego chcesz wykupić OC. Porównywarka oferuje wyliczenie ubezpieczenia nie tylko dla samochodów, lecz także innych rodzajów pojazdów. Pierwszym etapem będzie więc wybranie, czy ubezpieczasz auto, czy np. motocykl. Czasem porównywarka ubezpieczeń OC uwzględnia oferty dla pojazdów w leasingu – pamiętaj jednak, że nie zawsze jest to regułą.

W porównywarce OC poza obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, możesz zaznaczyć inne interesujące Cię produkty, jeśli interesuje Cię bardziej kompleksowe ubezpieczenie pojazdu. Najpopularniejsze wśród nich to:

  • AC, czyli autocasco. Taki typ ubezpieczenia chroni Twój pojazd oraz jego wyposażenie w przypadku zniszczenia, uszkodzenia czy kradzieży,
  • To ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które dotyczy zdrowia i życia kierowcy czy pasażera, powstałych podczas użytkowania pojazdu,
  • Polisa ta zapewnia pomoc techniczną w przypadku nieprzewidzianych wypadków na drodze, np. holowanie.

Dlaczego o tym mówimy? Najlepsza porównywarka OC bierze pod uwagę również te dobrowolne rodzaje ubezpieczeń. Wiele polis to oferty łączone, dlatego w ramach narzędzia możesz porównywać je między sobą.

Warto podkreślić, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a za jego brak grożą kary finansowe. Ten typ polisy chroni poszkodowanych w sytuacjach stłuczki czy kolizji spowodowanych naszym pojazdem. Innymi słowy, gdyby nie OC, za szkody wyrządzone naszym samochodem musielibyśmy płacić z własnej kieszeni.Dlatego tak ważne jest dokonywanie porównanie ubezpieczeń OC, by ta nieunikniona opłata była jak najniższa.

Porównanie OC –na co trzeba zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę w porównywarkach OCKiedy już wybraliśmy, jaki typ ubezpieczenia nas interesuje – poza OC – porównywarka poprosi nas o podanie bardziej konkretnych informacji na jego temat. Przy wyliczaniu wysokości polisy liczy się bowiem bardzo wiele indywidualnych czynników, dlatego narzędzie to potrzebuje jak największej liczby danych, by jak najlepiej obliczyć OC. Porównanie należy rozpocząć więc od podania marki i modelu samochodu. Jak wpływają one na cenę ubezpieczenia? Towarzystwa ubezpieczeniowe przy szacowaniu kosztów polisy wspierają się statystykami dotyczącymi liczby wypadków powodowanych autami konkretnych marek. Jeśli Twój pojazd znajduje się w grupie budzącej, zdaniem ubezpieczycieli, większe ryzyko, ubezpieczenie będzie wyższe. Dlatego do porównania cen OC kwestia ta jest niezbędna. W ramach darmowej porównywarki OC w wielu przypadkach musisz podać jeszcze więcej szczegółowych informacji: np. co do wersji, rodzaju paliwa, a nawet liczby drzwi. Inna ważna kwestia, o której nie można zapomnieć, uzupełniając porównywarkę OC online, to pojemność silnika. Im większa, tym auto jest „lepsze”, a więc ma większą moc oraz potrafi rozwinąć większe prędkości. A to z kolei rodzi ryzyko wypadku, które skutkuje podniesieniem ceny ubezpieczenia OC. Porównywarka zazwyczaj sama zaproponuje Ci do wyboru konkretną moc silnika przypisaną do Twojego modelu po uzupełnieniu odpowiedniego pola.

Kolejną informacją, o którą proszą administratorzy porównywarki ubezpieczeń OC w celu dobrania jak najlepszej oferty, jest ta dotycząca roku produkcji auta. Bez względu na to, czy kupujesz samochód nowy, czy używany, wiek pojazdu ma duże znaczenie przy porównaniu polis OC. Im bowiem starszy, tym większe prawdopodobieństwo usterek i spowodowania wypadku. Dlatego właśnie za pomocą porównywarki OC możesz sprawdzić, że posiadacze samochodów starszych będą mieli wyższe ubezpieczenie niż kierowcy jeżdżący nowszymi modelami. Równie ważny jest też stan licznika, a więc liczba pokonanych przez pojazd kilometrów. Porównywarka ubezpieczenia OC często może zapytać też o przewidywaną liczbę przejechanego dystansu w roku, w którym będzie obowiązywała polisa. Wyższy przebieg oznacza wyższy poziom eksploatacji samochodu, co z kolei może przełożyć się na większą wypadkowość. Porównywarka cen OC bierze więc również ten czynnik pod uwagę przy wyliczaniu wysokości ubezpieczenia.

Jedną z pierwszych danych, których będziesz musiał udzielić, chcąc skorzystać z darmowej porównywarki OC, jest czas startu nowego ubezpieczenia. Co do zasady, polisa OC jest ważna przez 12 miesięcy, a przerwa w ubezpieczeniu grozi karami finansowymi, których wysokość zależna jest od czasu, w jakim nie opłacaliśmy OC. Porównanie ofert bierze pod uwagę także zniżki, które przysługują każdemu kierowcy za bezszkodową jazdę. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe odejmują wypracowane zniżki właśnie za przerwę w opłacaniu składek OC. Porównanie za pomocą opisywanego narzędzia bierze więc pod uwagę i tę informację, by móc dopasować ofertę do jak największej liczby ubezpieczycieli.

Porównywarka OC – darmowa pomoc w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert

Darmowa pomoc w poszukiwaniu najlepszego OCPorównywarka cen ubezpieczeń OC to także miejsce, w którym powinieneś podać informacje np. co do tego, gdzie pojazd będzie parkowany. To obowiązkowe ubezpieczenie ma bowiem za zadanie pokryć szkody związane nie tylko z ruchem pojazdu, lecz także jego postojem. Wspólny garaż czy parking na ulicy rodzą więc o wiele większe zagrożenie niż zostawienie go na terenie ogrodzonej, prywatnej posesji. Kolejny punkt przy porównaniu OC to ustalenie, w jakich celach będziesz używał ubezpieczanego pojazdu. Dzięki temu porównywarka OC pokaże Ci oferty dopasowane do Twoich potrzeb – ze względu na to czy używasz samochodu w celach prywatnych czy firmowych, jak np. przewóz osób czy transport towarów.

Następny etap to podanie daty, od kiedy jesteś właścicielem danego pojazdu, dla którego kupujesz OC. Porównywarka, chcąc pokazać Ci najlepsze oferty, musi uwzględnić to, czy regularnie opłacałeś składki – dlatego liczy się nie tylko rok produkcji, lecz także czas, w jakim posiadasz auto. Aby dobrać jeszcze lepszą ofertę, porównywarka OC powinna uwzględnić też Twój numer rejestracyjny. Dlaczego podawanie tej informacji jest ważne? Za jego pomocą można sprawdzić historię regulowania składek w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Mowa tutaj o zweryfikowaniu, czy dany kierowca nie miał przerw w OC oraz, jeśli wystąpiły – jak długo trwały. To zaś liczy się przy ustalaniu wysokości zniżek. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe przy długiej zwłoce w opłacaniu składek traktują kierowcę jako nowego klienta, który dopiero pierwszy raz wykupuje polisę. W związku z tym, aby porównanie ofert OC mogło być jak najdokładniejsze, musi wyeliminować w analizie tych ubezpieczycieli, którzy daliby Ci zbyt dużą zwyżkę – wówczas wynik porównania OC byłby niekorzystny. Jeśli jednak boisz się o swoje dane albo używasz porównywarki OC samochodu by tylko zorientować się w cenach polis, wcale nie musisz podawać tych informacji – podobnie jak innych, jak imię, nazwisko czy numer PESEL. Miej jednak na uwadze, że porównywarka OC bez danych osobowych nie pokaże tak dokładnych wyników, niż miałoby to miejsce przy udostępnieniu ich większej liczby.

Przy porównaniu ofert OC liczy się także fakt, czy dany pojazd będzie przebywał zagranicą i jeśli tak – na jak długo. Warto wiedzieć bowiem, że polisa obowiązuje również na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Szwajcarii i Norwegii. W innych krajach, aby móc korzystać z ubezpieczenia, należy posiadać tzw. Zieloną Kartę, która jest obowiązkowa w Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Iranie, Izraelu, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogórze, Tunezji, Turcji i na Ukrainie. Dlatego w porównywarce OC kwestia przebywania pojazdu za granicą również jest istotna dla wyliczenia wysokości polisy.

Porównywarka ubezpieczeń OC a dane kierowcy

Dane kierowcy w porównywarce OCChoć polisa OC przywiązywana jest nie do posiadacza pojazdu, a do samochodu, to fakt, kto będzie nim jeździł, nie jest bez wpływu na wysokość składki. Nawet najlepsza porównywarka OC nie obliczy ceny ubezpieczenia bez kilku niezbędnych danych na Twój temat. Pierwsza kwestia to rok urodzenia właściciela oraz data otrzymania prawa jazdy. Porównywarka cen OC potrzebuje tej informacji, by ocenić Twój wiek i doświadczenia za kółkiem.Młodzi kierowcy, ze względu na to, że mają tendencje do brawurowej jazdy, muszą liczyć się z tym, że zapłacą wyższe ubezpieczenie OC. Porównywarka zapyta Cię też o adres zamieszkania czy kod pocztowy. Jest to informacja, której musisz udzielić obowiązkowo. Na jej podstawie bowiem ubezpieczyciele oceniają, czy miejscowość, po której będziesz się poruszał ubezpieczanym samochodem, ma wysokie statystyki wypadków i kolizji. Jeśli tak – raczej będziesz miał do zapłacenia wysokie ubezpieczenie OC. Porównywarka zbiera więc wszystkie niezbędne parametry, które bierze pod uwagę towarzystwo ubezpieczeniowe przy ocenie ryzyka danego klienta.

Co jeszcze trzeba określić, by móc skorzystać z porównywarki OC? Choć może Cię to zaskoczyć, są to dane dotyczące stanu cywilnego oraz liczby posiadanych dzieci. Z badań i statystyk przeprowadzonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe wynika, że żonaci mężczyźni oraz mężatki jeżdżą ostrożniej niż kawalerowie i panny. Większą rozwagą na drodze wykazują się również rodzice, którzy podróżują z dziećmi – nie podejmują oni na drogach impulsywnych decyzji, które mogłyby skutkować wypadkiem. Właśnie dlatego to małżeństwa i osoby z dziećmi mają szansę na korzystniejszą cenę ubezpieczenia, o czym szybko się przekonasz, korzystając z porównywarki polis OC.

Ostatnia indywidualna kwestia niezbędna do wykonania porównania OC to określenie, czy kierowca będzie korzystał z pojazdu sam, czy z innymi osobami. W tym przypadku ponownie to wiek ma znaczenie. Jeśli samochodem będzie jeździć też np. Twój młodszy współpracownik, młodsze rodzeństwo czy dziecko, które nie ukończyło 25 lat, to – zdaniem ubezpieczycieli – pojazd narażony jest na większe prawdopodobieństwo wypadków. Skutkuje to wyższą ceną polisy, co łatwo sprawdzisz, dokonując porównania OC online.

Jak historia polisy wpływa na porównanie ubezpieczeń OC?

Historia polisy kierowcy a cena OCKolejna grupa informacji, których musisz udzielić, by skorzystać z porównywarki OC, to kwestia opłacania składek w przeszłości. Kwestie te mają znaczenie w kontekście zniżek na ubezpieczenie. Przyjęło się, że za każdy rok bezszkodowej jazdy towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają 10-proc. rabat na polisę, zaś za każdą stłuczkę czy wypadek wiążą się z 10-proc. zwyżką ubezpieczenia OC. Porównanie produktów bierze pod uwagę również i tę kwestię. Warto bowiem zaznaczyć, że wspomniana sytuacja nie jest normą, a zasady co do przyznawania zniżek nie są uregulowane. Więcej szczegółów co do danej oferty można poznać w ramach samej porównywarki OC online, po kliknięciu w odpowiedni link.

Na początku, aby dokonać porównania OC samochodu, musimy doprecyzować, od ilu lat osobiście wykupujemy składkę tego ubezpieczenia. Nie jest ona tożsama z wiekiem samochodu, bowiem operacja może dotyczyć używanego auta. Dzięki temu towarzystwa ubezpieczeniowe mogą ocenić, czy właściciel pojazdu ma na swoim koncie przerwy w opłacaniu składek. Niektóre firmy mogą bowiem za takie działanie karać „zabraniem” zniżek. Inne uwzględnione w darmowej porównywarce OC przedsiębiorstwa mogą w ogóle nie honorować zniżek wypracowanych u innych ubezpieczycieli. Najważniejszą w kwestii zniżek informacją, którą należy podać w porównywarce ubezpieczeń OC, jest to, czy z którejś z poprzednich polis wypłacane były odszkodowania. Należy również wskazać, ile razy do takiej sytuacji doszło, a także kiedy miało to miejsce. W oparciu o te dane najlepsza porównywarka OC online sprawdzi najlepsze oferty. Pamiętaj jednak, że przy porównaniu ofert OC nie warto brać pod uwagę wyłącznie wartości zniżek, a po prostu wysokość obowiązującej nas składki. Tak naprawdę w końcu nie wiemy, od jakiej wartości dana zniżka będzie obliczona. Nie warto przy porównaniu ubezpieczenia OC kierować się tego typu „procentami”, które często mają za zadanie skusić klienta na skorzystanie z produktu danego ubezpieczyciela.

Kiedy uzupełniłeś wszystkie pola porównywarki ofert OC, pozostaje czekać na wyniki obliczeń. W ramach rezultatów pojawiają się propozycje najlepiej dopasowane do Twojego pojazdu, od większości polskich ubezpieczycieli. Są one posortowane w ten sposób, że najkorzystniejsza oferta znajduje się na samej górze. Pamiętaj jednak, by nie podejmować decyzji co do polisy impulsywnie. Po kliknięciu w szczegóły konkretnego produktu w porównywarce OC ukaże się nam więcej informacji co do oferty. Najważniejszą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, to zakres ochrony. Często ubezpieczenie OC jest połączone z innymi, wspomnianymi wcześniej rodzajami polis. Jeśli któreś z dobrowolnych ubezpieczeń nie jest Ci potrzebne, lepiej wyeliminować tę ofertę, by zaoszczędzić. Porównywarka ofert OC, poza zakresem ochrony, zawiera informacje o tym, czy dany produkt można wziąć na raty i ile to będzie kosztować. Zazwyczaj rozkłada się je na dwie lub cztery transze. To dobry sposób na opłacenie tego obowiązkowego ubezpieczenia dla osób, które nie dysponują często dość sporą gotówką na jeden raz.

Zanim więc podejmiesz decyzję co do ubezpieczyciela, u którego wykupisz polisę, sprawdź możliwości porównywarki OC. Darmowa możliwość rozmowy z konsultantem czy agentem ubezpieczeniowym powinna przynieść odpowiedzi na wszelkie pytania. Wystarczy zostawić swój numer telefonu na stronie porównywarki OC. Pamiętaj, że polisa ta jest obowiązkowa, a za jej nieopłacenie jest równoznaczne z karami finansowymi. Zapewnij więc sobie i swojemu portfelowi spokój, wybierając najkorzystniejszą ofertę z pomocą porównywarki OC!

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia