Finanse - Aktualności

Rok 2018 – najlepszy w historii PKO Banku Polskiego

0

PKO Bank Polski zakończył rok 2018 sukcesem, a właściwie – wieloma sukcesami. Pod różnymi względami był to najlepszy rok w historii jego działalności.

Grupie PKO Banku Polskiego udało się w tym czasie wypracować 3,74 mld zł zysku netto, co oznacza wynik o ponad dwadzieścia procent wyższy niż rok wcześniej.

W szybkim tempie powiększono również sumę bilansową. Wartość aktywów na koniec 2018 r. ukształtowała się na poziomie ponad 324 mld złotych.

Opłaciła się polityka ostrożnego zarządzania ryzykiem – dzięki niej oraz mocnym wskaźnikom kapitałowym, PKO Bank Polski spełnił kryteria wypłaty dywidendy do 50 proc. zysku za rok 2018.

Grupa największego polskiego banku poprawiła także swoją rentowność, mierzoną zwrotem kapitału – przekroczyła poziom 10 proc.

Wdrażane z konsekwencją założenia strategii rozwoju Banku oraz sprzyjające warunki makroekonomiczne pozwoliły już w roku 2018 zrealizować cele przyjęte na lata 2016 – 2020.

Wyniki za 2018 rok są dobrym prognostykiem na rok 2019 – szczególny w historii PKO BP SA, który właśnie w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania.

Bank z powodzeniem łączy wypracowany przez lata model, kojarzący się z najlepszymi tradycjami bankowości tradycyjnej z innowacyjnością.

PKO Bank Polski utrzymuje pozycję lidera bankowości mobilnej w Polsce (aż 25 proc. udziału w rynku). Obecnie klienci Banku dysponują niemal 3,3 mln aktywnych aplikacji IKO. Z tego poziomu klienci wykonali ponad 28 mln transakcji mobilnych w samym roku 2018.

Aplikacja bankowości mobilnej Banku PKO BP SA – IKO – cieszy się dużym uznaniem ze strony klientów (w popularnych sklepach z aplikacjami wystawili oni ponad 300 tys. ocen, których średnia wyniosła 4,8 na 5 możliwych gwiazdek).

Przełożyło się to na wygraną w rankingu Retail Banker International, który uznał aplikację IKO za najlepszą na świecie.

W 2018 r. Bank powołał operatora Chmury Krajowej, który ma stymulować rozwój innowacyjności polskich przedsiębiorstw i instytucji.

To jedna z wielu inicjatyw, które będą kontynuowane w kolejnych latach – PKO BP SA chce zachować pozycję lidera technologicznego na szeroko pojętym rynku finansowym w Polsce.

Więcej informacji – media.pkobp.pl

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia