Finanse - Aktualności

Udogodnienia w obsłudze osób niesłyszących w PKO Banku Polskim

0

PKO Bank Polski wprowadza nowe standardy w obsłudze klientów niesłyszących. Od teraz we wszystkich placówkach banku, również agencyjnych, dostępna jest specjalna usługa, dzięki której klient zmagający się z niepełnosprawnością słuchową, będzie mógł liczyć na o wiele wyższą jakość obsługi stacjonarnej.

Rozmowę między klientem a doradcą bankowym ułatwi tłumacz migowy online. Aby móc skorzystać z nowej usługi konieczne jest posiadanie telefonu komórkowego z systemem Android i dostępem do Internetu. Za pośrednictwem sieci klient będzie mógł się połączyć z tłumaczem języka migowego.

Wprowadzona właśnie usługa zapewni taki sam standard obsługi dla wszystkich klientów, zarówno słyszących, jak i niesłyszących. To kolejne działanie największego polskiego banku, zmierzające do likwidacji różnego rodzaju barier w dostępie do oferty bankowej.

Nowa usługa oferowana przez PKO BP SA nosi nazwę Migam. W jej ramach tłumacz języka migowego będzie mógł za pomocą połączenia realizowanego online uczestniczyć w rozmowie między doradcą bankowym i klientem na bieżąco – dzięki temu komfort rozmowy znacznie się zwiększy.

Jak usługa tłumacza działa w praktyce? Jej uruchomienie nie odbiega od standardowych połączeń wykonywanych za pomocą Internetu. Na początku spotkania nawiązywane jest połączenie video z tłumaczem. Wcześniej należy wejść na stronę Pkobp.pl/migam i włączyć przycisk „Połącz z tłumaczem”.

Tłumaczenie odbywa się w typowej formule video rozmowy. Na rozmowę z tłumaczem nie trzeba się wcześniej umawiać. Usługa jest dostępna w godzinach pracy oddziałów.

Nowa oferta jest rezultatem współpracy Departamentu Usług Cyfrowych PKO Banku Polskiego z MIGAM „RKPK” Sp. z o.o. s.k.a.

Więcej informacji – Media.pkobp.pl

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia