ZakładyPrzydatne informacje

Praca u bukmachera – możliwości zatrudnienia

0

Bukmacherzy zatrudniają pracowników na rozmaitych stanowiskach – zatrudnienie dostępne jest dla analityków sportowych, specjalistów ds. oceny ryzyka, konsultantów w dziale obsługi klienta, marketingowców, grafików, programistów itd. Jakie są obowiązki i wymagania na różnych stanowiskach oraz jakie są opinie na temat zalet i wad pracy u bukmachera? Którzy bukmacherzy zatrudniają pracowników w Polsce i w jakich miastach?

Zakłady bukmaherskie - praca u bukmachera online

Praca u bukmachera naziemnego 

Myślisz, że dziś zakłady bukmacherskie stawia się wyłącznie przez Internet? Jak się okazuje, bukmacherzy typu Fortuna czy STS nie tylko inwestują w usługi online, ale też stale rozwijają sieć nowoczesnych punktów w różnych regionach kraju. Podobnie postępują niektóre młodsze firmy bukmacherskie, np. Superbet czy forBET. Warto dodać, że współczesne lokale bukmacherów są dużo atrakcyjniejsze niż dawne punkty, na czym jednak polega praca w zakładach bukmacherskich tego typu? 

Obowiązki: 

W punkcie naziemnym klienci nadal zawierają zakłady bukmacherskie najczęściej przy pomocy tradycyjnych papierowych kuponów, pracownik obsługi musi więc przyjąć zakład i jego stawkę oraz wprowadzić dane na ich temat do systemu bukmachera. Jeśli gracz przynosi wygrany kupon, kasjer musi dokonać wypłaty wygranych środków – jeśli w grę wchodzi większa kwota, może to nastąpić po wcześniejszym umówieniu terminu lub na rachunek bankowy gracza. Czasem pracownik musi też sprawdzić dokument tożsamości klienta – np. w przypadku, gdy wygrana przekracza 2280 zł (bukmacherzy mają obowiązek ewidencji wygranych powyżej tej kwoty) czy wtedy, gdy klient wygląda na osobę niepełnoletnią (takie osoby nie mogą w Polsce uczestniczyć w grach hazardowych). 

Poza obowiązkami kasjera, pracownik lokalu jest też doradcą klienta, powinien więc umieć wyjaśnić, jakie opcje są dostępne do typowania dla danego wydarzenia, na czym polega wskazany rodzaj zakładu (np. under/over czy handicap azjatycki) itp. Praca w zakładach bukmacherskich w takim punkcie obejmuje również informowanie o ofercie kursowej, dostępnych bonusach czy różnych usługach. Jeśli w lokalu zainstalowane są np. innowacyjne terminale służące do samodzielnego obstawiania, doradca klienta powinien w razie potrzeby poinstruować klienta, jak obsługiwać taki sprzęt. Ponieważ pracownik punktu jest odpowiedzialny za dbanie o pozytywny wizerunek firmy bukmacherskiej, powinien także czuwać nad ekspozycją oferty oraz zachowaniem czystego i schludnego wyglądu lokalu. 

Wymagania: 

Jakiego rodzaju wymagania stawia tego rodzaju praca? Bukmacher najczęściej oczekuje, że kandydat odznaczać się będzie komunikatywnością i umiejętnością nawiązywania kontaktów z ludźmi. Mile widziana jest wiedza z zakresu sprzedaży i obsługi klienta oraz przynajmniej ogólna wiedza na temat tego, na czym polegają zakłady bukmacherskie. Praca wymaga rzecz jasna umiejętności obsługi kasy fiskalnej, komputera czy innych urządzeń znajdujących się w lokalu, ale nowi pracownicy przechodzą zazwyczaj specjalne szkolenia w tym zakresie. 

Plusy: 

Zakłady bukmaherskie - praca w punkcie naziemnymPraca u bukmachera stacjonarnego ma wbrew pozorom wiele zalet. Po pierwsze, co bardzo ważne dla miłośników zakładów bukmacherskich, pracownik punktu ma ciągły kontakt z innymi graczami i na żywo obserwuje, jak wygląda ich gra. Kasjer doskonale wie, jakie zdarzenia i typy obstawia większość klientów, może też wyciągać wnioski, jaki sposób gry najczęściej przynosi wygrane. Taka praca w zakładach bukmacherskich pozwala czasem uczyć się od najlepszych i to w praktyczny sposób.  

Po drugie, nie jest to praca wyczerpująca czy mocno stresująca. Naziemne lokale bukmacherskie nie są w dzisiejszych czasach mocno oblegane, dlatego pracownicy mają w ciągu dnia sporo czasu dla siebie. Poza tym dla osób, które lubią kontakt z ludźmi i nie wyobrażają sobie siedzieć cały dzień samotnie za biurkiem, praca u bukmachera naziemnego może być naprawdę przyjemna. 

Minusy: 

Oczywiście zalety potrafią czasem stać się wadami. Klienci mogą zachowywać się nieprzyjemnie lub wręcz agresywnie, np. kiedy ich kupony okazują się przegrane lub pracownik nie chce przyjąć zakładu za zbyt wysoką stawkę (na wydarzenia lub nawet na poszczególnych klientów mogą być nałożone limity). Ponadto bukmacherzy nie mogą świadczyć usług osobom poniżej 18 r.ż., dlatego pracownik punktu również im nie może sprzedawać zakładów. Innym minusem jest fakt, że praca u bukmachera stacjonarnego wypada często w soboty, niedziele czy święta – nawet w godzinach wieczornych. Wynagrodzenie kasjera w punkcie bukmacherskim też nie jest wysokie, choć niektórzy bukmacherzy stosują premie, jeśli sprzedaż stoi na ponadstandardowym poziomie. 

Uwagi: 

Praca u bukmachera naziemnego może mieć też inną formę, mianowicie franczyzy. W tym modelu współpracy firma bukmacherska podpisuje umowę z osobą prowadzącą działalność gospodarczą, na podstawie której może ona oferować zakłady bukmacherskie pod marką tego bukmachera (np. jako STS czy Fortuna). Firma dostarcza franczyzobiorcy swoje produkty (w tym ofertę kursową czy promocje bukmacherskie), oprogramowanie i niezbędne do realizacji usług urządzenia, a nawet dba o wystrój lokalu i zapewnia wsparcie merytoryczne. Druga strona umowy dzieli się w zamian za to z bukmacherem przychodami ze sprzedaży zakładów.  

Plusem takiego rozwiązania jest na pewno możliwość większego zarobku. Minusy to brak pewności co do wysokości uzyskanych dochodów, a nawet ryzyko strat. Poza tym, żeby nawiązać współpracę tego typu, trzeba dysponować prawem do lokalu (może to być także dzierżawa lub wynajem), w którym prowadzona będzie sprzedaż zakładów bukmacherskich oraz pokryć koszty np. opłaty startowej i kaucji. 

Praca u bukmachera internetowego 

Oczywiście praca w zakładach bukmacherskich nigdy nie ograniczała się do obowiązków związanych bezpośrednio z obsługą naziemnych punktów. Bukmacherzy zawsze przecież potrzebowali pracowników zajmujących się przygotowywaniem oferty kursowej, finansami firmy, analizą ryzyka, księgowością itd. Jednak rewolucja związana z migracją usług bukmacherskich do Internetu sprawiła, że również powiązany z nimi rynek pracy uległ znacznym zmianom. Dotyczy to wszystkich legalnie działających firm bukmacherskich w Polsce – wszystkie bowiem posiadają zezwolenie na działalność online (a tylko niektóre na urządzanie zakładów naziemnych). 

Przejdźmy więc do kolejnych stanowisk pracy, jakie oferuje dziś każdy bukmacher. Praca u bukmachera internetowego, co warto podkreślić, dotyczy w większości takich obszarów, które były obecne w branży już wcześniej, jednak teraz zakres obowiązków, sposób ich realizacji i wymagania stawiane kandydatom są w dużej mierze inne. 

Analityk sportowy 

Klasyczna praca u bukmachera, czyli coś dla speców od kursów. Słowem wyjaśnienia, nazewnictwo jest w tym temacie bardzo urozmaicone – można spotkać takie określenia dla tego stanowiska pracy jak m.in. trader, oddsmaker czy specjalista ds. kursów bukmacherskich. 

Obowiązki: 

Zakłady bukmaherskie - praca oddsmakeraAnalityk sportowy uczestniczy w procesie tworzenia oferty kursowej na wydarzenia sportowe, ale też polityczne czy rozrywkowe. Obecnie praca w firmie bukmacherskiej w roli tradera realizowana jest przy pomocy specjalistycznych narzędzi, przede wszystkim oprogramowania, które niesamowicie ułatwia dokonywanie obliczeń i szacunków. Specjalista nie wylicza też kursów dla każdego zdarzenia, co zresztą przy obszerności dzisiejszych ofert jest niemożliwe – bukmacherzy oferują zakłady przedmeczowe i na żywo na mnóstwo spotkań sportowych, a dla wielu z nich dostępnych jest po kilkadziesiąt czy kilkaset wariantów zawarcia zakładu. Dlatego analityk pracuje na ofercie kursowej opracowanej przez firmę z zewnątrz, sprawdzając kursy, dokonując ewentualnych zmian, a następnie je zatwierdzając. Na bieżąco musi monitorować rynek zakładów bukmacherskich live i pre-match, w tym posunięcia konkurencji. Szczególnie dużo wysiłku wymagają z natury rzeczy kursy zakładów na żywo.  

Czasem też praca u bukmachera analityka sportowego obejmuje analizę i zarządzanie ryzykiem związanym z przyjmowaniem zakładów (niektórzy bukmacherzy tworzą osobne stanowiska dla analityków ds. oceny ryzyka). 

Wymagania: 

Praca w zakładach bukmacherskich jako analityk sportowy to zajęcie dla „najlepszych”. Pracownik odpowiedzialny za opracowywanie i aktualizowanie oferty kursowej musi naprawdę lubić pracować z liczbami. Zdolności matematyczne oraz wiedza z obszaru statystyki czy rachunku prawdopodobieństwa są tu obowiązkowe, a z drugiej strony na zatrudnienie mogą liczyć tylko ci, którzy świetnie znają się na wybranych dyscyplinach sportowych. Zdecydowanie należy też dobrze radzić sobie z napięciem i presją czasu, które są stale obecne w czasie korygowania kursów na zakłady bukmacherskie live. Taka praca u bukmachera nie jest też raczej dobra dla samotników – z reguły firma bukmacherska ma zespół analityków, którzy zadania wykonują w kooperacji. 

Plusy: 

Praca w firmie bukmacherskiej na tym stanowisku to wymarzone zajęcie dla wielu graczy, dla których jest ona przede wszystkim bardzo interesująca. Zamiana hobby w pracę zawodową to przecież idealna sytuacja, która umożliwia zarabianie na tym, co się najbardziej lubi robić i przy tym na ciągły rozwój swoich umiejętności. Pozwala ona także sprawdzić „od kuchni”, jak działa bukmacher. Praca jest dość dobrze opłacana, a im większe doświadczenie analityka, tym wyższe stawki. 

Minusy: 

Jak już wspomnieliśmy, analiza i korekta kursów bukmacherskich to na pewno stresująca praca. Zakłady bukmacherskie live to dynamicznie zmieniająca się oferta, a błędy w kursach czy niedostatecznie szybka reakcja przekładają się na straty firmy – odpowiedzialność jest więc znaczna. Ponadto jest to taka praca u bukmachera, która dość często wypada wieczorami i w weekendy, dlatego może mocno kolidować z życiem rodzinnym i osobistym. 

Analityk ds. oceny ryzyka (i płatności) 

Obowiązki: 

Zakłady bukmaherskie - praca analityka ds. ryzykaAnalityk sportowy a analityk ds. płatności i ryzyka to najczęściej dwa różne stanowiska. Zadaniem tego drugiego specjalisty jest monitoring aktywności użytkowników serwisu bukmacherskiego w celu zapobiegania różnego typu oszustwom finansowym. Bukmacherzy muszą kontrolować transakcje finansowe choćby ze względu na przepisy tzw. ustawy hazardowej oraz ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W związku z tym analitycy zatrudnieni w firmie analizują transakcje klientów i realizują wywiady finansowe (według specjalnych procedur AML).  

Inną sprawą jest fakt, że każda firma bukmacherska obserwuje działania graczy ze względu na swój interes finansowy – działalność typerów, którzy stosują określone systemy gry lub inne niemile widziane przez bukmachera praktyki, może być dzięki temu ograniczana, np. poprzez nakładanie na nich indywidualnych limitów stawek. Ponadto do obowiązków analityków należy sprawdzanie autentyczności kont graczy. 

Wymagania: 

Na kogo czeka tego rodzaju praca? Bukmacher na pewno oczekiwać będzie znajomości zagadnień branżowych oraz wysoko rozwiniętej umiejętności analizy i sprawności matematycznej. Bardzo przydaje się biegła znajomość programu Excel, a nierzadko także dobra znajomość języka angielskiego. Bukmacherzy wymagają też z reguły samodzielności, precyzyjności, dobrej organizacji pracy, umiejętności wykonywania obowiązków pod presją czasu i dobrze rozwiniętych zdolności komunikacyjnych. 

Plusy: 

Jeśli lubi się zakłady bukmacherskie, praca ta ma tę zaletę, że także umożliwia poznanie od środka mechanizmów działających w świecie bukmacherki, choć nie dotyczy oferty kursowej. Taka praca u bukmachera wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, dlatego zarobki na tym stanowisku są dość dobre. Istnieje też możliwość otrzymywania dodatkowej premii, jeśli wyniki wskaźników efektywności są satysfakcjonujące. 

Minusy: 

Oczywiście skoro praca u bukmachera na stanowisku analityka ds. ryzyka jest obarczona dużą odpowiedzialnością, ma to również pewne negatywne konsekwencje, mianowicie dość duży stres. 

Konsultant(ka) w call center  

Obowiązki: 

Zakłady bukmaherskie - praca w call centerPraca u bukmachera w dziale obsługi klienta polega na odpowiadaniu na zapytania użytkowników. W zależności od tego, jakie kanały kontaktu udostępnia bukmacher, praca może polegać na odpowiadaniu na pytania graczy zgłaszane przez czat na żywo, wiadomość e-mail czy formularz kontaktowy. Niektórzy bukmacherzy np. Totolotek czy Totalbet umożliwiają też kontakt telefoniczny, dlatego część konsultantów obsługuje klientów przez infolinię. Zapytania dotyczyć mogą obsługi konta, stawiania zakładów czy korzystania z promocji bukmacherskich, zdarzają się też zgłoszenia dotyczące jakichś technicznych problemów. Praca w zakładach bukmacherskich w call center polega oczywiście na udzielaniu użytkownikom potrzebnych informacji i wsparcia technicznego, ewentualnie przekierowanie sprawy do specjalisty. Czasem firma bukmacherska czyni konsultantów dodatkowo odpowiedzialnymi za dokonywanie weryfikacji rejestrowanych w serwisie kont graczy. 

Wymagania: 

Podobnie jak praca u bukmachera naziemnego, tak i obsługa klienta w call center wymaga komunikatywności i odpowiedniego podejścia do klienta. Uprzejmość, cierpliwość, ale też uważność i rzeczowość to konieczne cechy, jakie powinny charakteryzować pracownika biura obsługi klienta. Praca u bukmachera online przeznaczona jest co oczywiste dla osób bezproblemowo i błyskawicznie posługujących się komputerem i różnego typu komunikatorami. Na niektóre stanowiska bukmacherzy mogą zatrudniać tylko osoby, które w stopniu komunikatywnym opanowały wskazany język obcy. 

Plusy: 

Na pewno praca w firmie bukmacherskiej jako pracownik działu obsługi klienta ma kilka zalet. Zatrudnienie jest łatwo dostępne – warunki dla wielu osób nie są trudne do spełnienia, a potrzebną wiedzę można szybko uzyskać na szkoleniach. Często taka praca u bukmachera jest dostępna też dla młodych osób, które dopiero co ukończyły szkołę średnią i nie mają żadnego doświadczenia zawodowego, a firma bukmacherska może być dobrym miejscem, by rozpocząć karierę. Plusem są też często współpracownicy – konsultanci to zazwyczaj towarzyskie dusze, dlatego opinie o pracy w call center często mówią o fajnej atmosferze. 

Minusy: 

Praca u bukmachera internetowego w charakterze konsultanta ma te same wady, co zatrudnienie w każdym innym call center. Przede wszystkim dość powszechne są opinie, że praca ta może być stresująca, gdyż nie zawsze rozmówcy są mili, np. gdy nie zgadzają się co do wyniku rozliczenia kuponu czy zasad promocji, w której wzięli udział. Ponadto, ponieważ zakłady bukmacherskie cieszą się największą popularnością w weekendy i wieczorami, niektórzy bukmacherzy prowadzą działy obsługi klienta do późnych godzin wieczornych i to nie tylko od poniedziałku do piątku. Konsultanci często pracują też w święta, a niektóre firmy zapewniają całodobowe wsparcie – np. w STS trzeba być przygotowanym na to, że część zmian może wypadać w nocy. 

Praca u bukmachera – inne stanowiska 

Bukmacherzy oferują oczywiście wiele innych możliwości zatrudnienia. Każda firma bukmacherska musi mieć przecież rozbudowany dział IT, marketingowy, finansowy, HR, prawny, administracyjny itd. Nie będziemy ich tu omawiać, gdyż na przykładzie pracy konsultanta BOK w firmie bukmacherskiej dobrze widać, że niektóre stanowiska pracy u bukmachera tylko w niewielkim stopniu różnią się od pracy w innej branży na analogicznym stanowisku. 

Zakłady bukmaherskie - praca w firmie bukmacherskiejOczywiście każda branża ma swoją specyfikę. Dla przykładu opinie o wyzwaniach, jakie stawia przed marketingowcem praca w firmie bukmacherskiej a praca np. dla marki odzieżowej czy instytucji bankowej to zupełnie inne sprawy. Jeśli więc świat sportu i bukmacherki jest nam bliski, praca u bukmachera da nam z dużym prawdopodobieństwem większą satysfakcję niż dla branży nam obojętnej. 

Zakłady bukmacherskie – praca czeka! 

Na koniec rzućmy okiem, którzy bukmacherzy posiadają zezwolenie na prowadzenie internetowej i/lub naziemnej działalności bukmacherskiej w Polsce i dowiedzmy się, gdzie i w jakiej formie może na nas czekać praca w zakładach bukmacherskich. Opinie na temat tego, jak wygląda zatrudnienie w poszczególnych firmach można znaleźć w różnych miejscach w Internecie, jednak ponieważ zawsze są to subiektywne osądy, my podajemy jedynie fakty dotyczące miejsca pracy. Uwaga! Czasem praca u bukmachera internetowego może być oferowana w trybie hybrydowym lub nawet w pełni zdalnym. 

Bukmacherzy wymienieni są w kolejności alfabetycznej.

BestBet zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych  

Firma bukmacherska działająca pod marką BestBet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów internetowych i naziemnych. Biuro BestBet zlokalizowane jest w Warszawie. 

Betclic zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Betclic to marka znana typerom z całego świata – w Polsce bukmacher posiada zezwolenie tylko na działalność online. Biuro operacyjne Betclic w Polsce mieści się w Katowicach.  

Betcris zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Betcris to także firma bukmacherska zajmująca się wyłącznie oferowaniem zakładów wzajemnych przez Internet. Siedziba bukmachera Betcris znajduje się w Gdyni. 

Betfan zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

Betfan posiada oba rodzaje zezwoleń, dlatego możliwe jest tu zatrudnienie w stacjonarnych punktach przyjmowania zakładów. Natomiast siedziba i biuro Betfan znajduje się w Warszawie. 

Betters zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Bukmacher Betters może organizować jedynie internetowe zakłady bukmacherskie. Możliwość pracy w biurze Betters zainteresować powinna przede wszystkim mieszkańców południowej części województwa śląskiego, ponieważ zlokalizowane jest ono w Cieszynie. 

BetX zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Co prawda BetX posiada oba rodzaje zezwoleń, jednak jak na razie nie prowadzi naziemnych punktów sprzedaży zakładów (stan na maj 2022). Oferuje natomiast internetowe zakłady bukmacherskie – praca, jeśli są akurat wolne jakieś stanowiska, dostępna jest w biurze BetX w Bielsku-Białej. 

Etoto zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Etoto to firma bukmacherska, która aktualnie może urządzać zakłady bukmacherskie tylko online (wcześniejsze zezwolenie na działalność naziemną utraciło ważność). Biuro bukmachera Etoto mieści się w Warszawie. 

eWinner zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Bukmacher eWinner także przyjmuje zakłady bukmacherskie tylko za pomocą strony internetowej i aplikacji mobilnej. Siedziba firmy bukmacherskiej eWinner zlokalizowana jest w Gdyni.  

forBET zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

Bukmacher forBET udostępnia swoje usługi zarówno online, jak i w tradycyjny sposób. Praca w firmie bukmacherskiej może więc mieć miejsce w jego biurze, które znajduje się w Warszawie, jak i w jednym z kilkudziesięciu lokali przyjmowania zakładów forBET zlokalizowanych na terenie całego kraju. 

Fortuna zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

Firma bukmacherska, która obok STS posiada najwięcej stacjonarnych punktów bukmacherskich w Polsce, to Fortuna, dlatego zarówno potencjalni franczyzobiorcy, jak i pracownicy obsługi klienta mogą z powodzeniem szukać zatrudnienia właśnie u tego bukmachera. Poza tym w swoim biurze w Cieszynie Fortuna także tworzy miejsca pracy dla dużej liczby osób. 

Fuksiarz zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Z kolei bukmacher Fuksiarz to wyłącznie internetowy usługodawca. Jeśli interesuje nas praca u bukmachera online w biurze w Warszawie, Fuksiarz to adres, pod którym warto spróbować szczęścia. 

GoPlusBet zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

GoPlusBet posiada zezwolenie na działalność internetową i stacjonarną, jednak jak na razie (stan na maj 2022 r.) nie uruchomił jeszcze punktów naziemnych, w których przyjmowane byłyby zakłady bukmacherskie. Praca w GoPlusBet odbywa się w biurze firmy w Krakowie, choć siedziba znajduje się w Warszawie. 

LVBet zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

LVBet prowadzi w Polsce lokale naziemne, jednak ich sieć nie jest tak gęsta, jak STS czy Fortuny. Natomiast biuro bukmachera LVBet zlokalizowane jest w Katowicach. 

Noblebet zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Noblebet to typowo internetowy bukmacher. Jego siedziba zlokalizowana jest w Dąbrowie Górniczej, a więc praca u bukmachera Noblebet jest najłatwiej dostępna dla osób zamieszkujących aglomerację śląską. 

PZBuk zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Zatrudnienie w PZBuk oferowane jest wyłącznie w Warszawie, w biurze bukmachera. PZBuk nie posiada bowiem zezwolenia na urządzanie zakładów w systemie naziemnym. 

STS zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

Firma bukmacherska STS to, jak już wspomniano, jeden z dwóch największych bukmacherów w Polsce – także jeśli chodzi o liczbę punktów stacjonarnych. Zatrudnienie w takim lokalu można znaleźć w STS także w dość małych miejscowościach, na co na pewno powinny zwrócić uwagę osoby zamieszkujące z dala od wielkich miast. STS prowadzi też rekrutacje do swoich biur, które mieszczą się w Warszawie i w Katowicach. 

Superbet zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

Superbet również prowadzi w Polsce dość dużą liczbę naziemnych punktów przyjmowania zakładów bukmacherskich. Biuro bukmachera Superbet mieści się w Katowicach. 

Totalbet zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Firma bukmacherska Totalbet nie posiada zezwolenia na organizację zakładów bukmacherskich w lokalach stacjonarnych. Praca u bukmachera Totalbet dostępna jest w jego biurze w Warszawie. 

Totolotek zakłady bukmacherskie: praca w biurze 

Totolotek prowadził przez wiele lat wiele punktów naziemnych w całej Polsce, jednak obecnie ten bukmacher oferuje tylko internetowe zakłady bukmacherskie. Praca w firmie bukmacherskiej Totolotek wykonywana może być w biurze, które znajduje się w Warszawie. 

Traf zakłady bukmacherskie: praca w biurze i w punktach naziemnych 

Traf posiada zezwolenie na oba typy działalności – online i naziemną. Jego punkty stacjonarne funkcjonują jednak tylko w wybranych, z reguły większych miastach. Biuro bukmachera Traf również zlokalizowane jest w Warszawie.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia