ZakładyBonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie

0

Promocje bukmacherskie – jak działają różne bonusy u bukmachera i które warto wybierać?

Promocje u bukmacherów internetowych pozwalają graczom na zdobycie dodatkowych środków na obstawianie zakładów bukmacherskich. Dla wielu graczy są też okazją do bardziej odważnej gry lub przetestowania nowego sposobu grania. Dlatego czasem warto z nich korzystać, trzeba jednak wiedzieć, że zasady poszczególnych promocji bukmacherskich bardzo się od siebie różnią. W tym artykule przyjrzymy się najczęściej spotykanym akcjom promocyjnym skierowanym do stałych graczy, jakie spotkać można u legalnych bukmacherów w Polsce.

promocje bukmacherskiePromocje bukmacherskie dotyczące ważnych wydarzeń sportowych 

Zakłady bukmacherskie kręcą się przede wszystkim wokół sportu, dlatego każde wydarzenie sportowe, które wzbudza większe zainteresowanie graczy, jest dla bukmacherów świetną okazją do sięgnięcia po promocje. Bukmacher może w takiej sytuacji zaoferować bardzo odmienne formy bonusów, w tym omówione poniżej – m.in. bonusy kursowe, grę bez podatku czy bezpieczne zakłady bukmacherskie. Promocje zawierają często także bonusy znane graczom przede wszystkim z pakietów powitalnych, czyli promocje bukmacherskie bez depozytu, bonusy bukmacherskie od depozytu czy zakłady bez ryzyka. 

Podobnie wygląda sprawa promocji, które skierowane są do kibiców danej drużyny czy ligi. Takie promocje są organizowane np. w związku z meczem klubu, którego sponsoringiem zajmuje się dany bukmacher. Promocje mogą być ogólnodostępne, np. każdy kto obstawi dane spotkanie otrzymuje bonus, ale mogą być też zarezerwowane dla tych kibiców, którzy są w stanie „udowodnić” swoje zaangażowanie (np. posiadają karnet na aktualny sezon rozgrywek i mogą przesłać jego zdjęcie). 

Promocje bukmacherskie bez depozytu 

Promocje bukmacherskie bez depozytu, czyli tzw. freebety są szczególnie mocno cenione przez graczy, ponieważ stanowią one po prostu darmowe środki na grę przyznawane przez bukmachera. O ile jednak bonusy bukmacherskie na start, czyli te oferowane nowo zarejestrowanym użytkownikom faktycznie przyznawane są bez konieczności wpłacania środków (jako nagroda za samą rejestrację), w promocjach dla stałych graczy bywa inaczej. Tu typerzy muszą się wykazać jakoś inaczej, aby zdobyć dodatkowe środki na grę. Najczęściej zadaniem gracza jest obstawienie wybranego meczu czy spotkań danej ligi z salda depozytowego (czyli z własnych środków) i to w sposób spełniający warunki określone przez bukmachera. Czasem promocje u bukmacherów internetowych, w których można otrzymać freebet (a nawet czystą gotówkę), są bardziej złożone. Przykładowo gracz musi poprawnie obstawić wszystkie mecze w ramach danych rozgrywek – jeśli mu się to uda, do wygranej z kuponu dodana zostaje jakaś pula środków. Natomiast w przypadku, gdy takie szczęście ma więcej niż jedna osoba, bonus zostaje podzielony pomiędzy zwycięskich typerów. 

promocje bukmacherskie - bonus urodzinowyTo jednak tylko przykład. W praktyce pomysłowość speców od marketingu jest niezmierzona, dlatego promocje bukmacherskie bez depozytu mogą też działać zupełnie inaczej. Świetnym przykładem są bonusy urodzinowe. Jeśli bukmacher oferuje tego typu promocję, każdy zarejestrowany użytkownik może liczyć na freebet z okazji urodzin. Najczęściej jednak musi wykazywać się choć minimalną aktywnością w serwisie. Bonusy bukmacherskie bez depozytu niemal zawsze podlegają warunkom obrotu. Tym samym otrzymanych środków nie można od razu wypłacić, ponieważ najpierw trzeba zagrać za nie w odpowiedni sposób (określony w regulaminie promocji). 

Programy lojalnościowe 

Promocje bukmacherskie mogą przyjąć formę programu lojalnościowego. Tego rodzaju akcja promocyjna jest dobrze znana klientom różnego typu sklepów czy zakładów usługowych – także tych internetowych. Programy lojalnościowe mają charakter długoterminowy, ponieważ ich idea polega na przyznawaniu punktów w zamian za dokonywanie zakupów lub podejmowanie innych czynności określonych w regulaminie akcji. Następnie po uzbieraniu wyznaczonej liczby punktów lojalnościowych można je wymienić na konkretne nagrody.  

Promocje u bukmacherów również mogą polegać na zbieraniu punktów – najczęściej otrzymują je jako nagrodę za postawienie zakładu (o określonych parametrach) lub zagranie za stawkę o ustalonej wysokości. Liczba przydzielonych punktów może zależeć m.in. od stawki zakładu, jego kursu czy liczby obstawionych zdarzeń. Czasem też ta liczba może być tymczasowo zwiększona (np. podwojona) w związku z jakimś ważnym meczem czy przykładowo świętami. Inne aktywności, za które niektórzy bukmacherzy nagradzają graczy punktami to m.in.: rejestracja konta online, codzienne logowanie, wpłata depozytu, pierwsza wypłata środków, dostarczenie dokumentów niezbędnych do weryfikacji konta. Najczęściej uzbierane punkty lojalnościowe można wymieniać na określone bonusy bukmacherskie, np. darmowe zakłady, bonusy od depozytu czy bonusy kursowe, a czasem też nagrody rzeczowe. Trzeba jednak pamiętać, że zasady dotyczące zbierania i wymiany punktów u poszczególnych bukmacherów mogą się znacząco różnić. Dlatego warto je wcześniej sprawdzić – szczególnie ważny jest termin ważności punktów, ponieważ dość często są one aktywne tylko przez określony czas. 

Dodatkowo niejednokrotnie promocje bukmacherskie łączą program lojalnościowy z rankingiem graczy. W takim przypadku raz na jakiś czas, np. raz na miesiąc, gracze, którzy zdobyli największą liczbę punktów otrzymują specjalne nagrody. 

Programy lojalnościowe mogą również mieć bardziej zamkniętą formułę. Bukmacherzy często stawiają bowiem na przygotowanie dla użytkowników programu lojalnościowego typu VIP. Promocje bukmacherskie VIP kierowane są do najbardziej aktywnych i najbardziej wyróżniających się graczy. Jeśli typer stawia zakłady bukmacherskie często, przeznacza na grę wysokie kwoty, jego kupony cechuje duża skuteczność itd. – wtedy są spore szanse, że bukmacher zaprosi go do członkostwa w klubie „najlepszych”. Gracze VIP mogą nie tylko liczyć na specjalne bonusy bukmacherskie, ale też korzyści o innym charakterze. Bukmacherzy często oferują im opiekę dedykowanego konsultanta, szybką autoryzację, większe limity na grę (a nawet ich brak) czy zaproszenia na ciekawe wydarzenia sportowe i inne eventy. 

Konkursy i rywalizacje graczy 

promocje bukmacherskie - rywalizacje graczyRywalizacje graczy to ciekawy sposób na jeszcze intensywniejsze emocje sportowe. Dzięki temu zakłady bukmacherskie mogą przynosić nie tylko zysk i radość z trafnego typowania, ale też pozwolić typerowi na zmierzenie się z innymi graczami. Jest to też oczywiście okazja, by ugrać kolejne bonusy bukmacherskie i/lub nagrody. Jak już wspomniano, rywalizacje typerów są często prowadzone w ramach programów lojalnościowych, ale mogą też być organizowane jako samodzielne promocje bukmacherskie. W tym drugim przypadku gracze konkurują najczęściej poprzez stawianie zakładów na mecze wybranej ligi czy innego ważnego wydarzenia sportowego. Regulaminy takich konkursów również mogą być bardzo odmienne – nagradzane punktami mogą być np. wszystkie zakłady bukmacherskie postawione na określone mecze albo tylko te, które są trafione, albo stawiane kwoty (np. każda postawiona złotówka). Nagrody mogą być przyznawane graczom na koniec jakiegoś okresu czasu, np. po podsumowaniu wyników z tygodnia, a nagrody główne trafiają do najlepszych typerów na koniec trwania promocji. 

Programy poleceń 

Promocje u bukmacherów internetowych mogą przyjąć także formę programu poleceń, w którym gracz jest wynagradzany za ściągnięcie do serwisu online nowego użytkownika. Polega to na tym, że zarejestrowany gracz musi przesłać przez system przygotowany przez bukmachera zaproszenie do rejestracji do swojego znajomego. Podstawowym warunkiem promocji jest na pewno to, aby zaproszona osoba dokonała rejestracji z tego dedykowanego linku. Jednak czasem dochodzą też dodatkowe warunki, np. konieczność wpłaty minimalnej kwoty depozytu i zagrania za nią, co może dotyczyć osoby zaproszonej, jak i osoby zapraszającej. 

Promocje bukmacherskie na grę bez podatku 

Podatek od gier, który wynosi 12% każdej wnoszonej do gry stawki, jest zmorą polskich graczy. Podatek potrącany jest w momencie stawiania zakładu, dlatego jego koszty w widoczny sposób przekładają się na wysokość wygranych. Jeśli chcemy obliczyć, ile wyniesie wygrana w przypadku danego kuponu, nie wystarczy pomnożyć kursu przez stawkę zakładu. Konieczne jest jeszcze pomnożenie wyniku tego działania przez współczynnik 0,88. Jednak w ofertach promocji bukmacherskich znajdziemy remedium na ten ból – grę bez podatku. W ramach tego typu promocji kwotę podatku pokrywa niejako bukmacher. Promocje na grę bez podatku, zwane też czasem happy hours, pozwalają graczowi uzyskać wygraną liczoną od całej wpłaconej stawki. Podatek w tym przypadku nadal jest opłacany, jednak jego koszty bierze na siebie operator zakładów. W praktyce bukmacher przyznaje bonus kursowy podnoszący wygraną o 14%. Jednak ostatecznie wartość wygranej wynosi tyle, ile iloczyn jego stawki i kursu bukmacherskiego. 

Niektórzy bukmacherzy promocje na grę bez podatku tego typu mają na stałe w swojej ofercie – dla przykładu gra bez podatku może być dostępna zawsze w dany dzień tygodnia czy podczas meczów wybranej ligi. Czasem też gra bez podatku dostępna jest tylko w związku z konkretnym wydarzeniem sportowym czy jakąś bardziej ogólną okazją. 

Zwiększanie wygranych z zakładów akumulowanych 

Zakłady akumulowane, czyli wielozdarzeniowe są często wybierane przez graczy z tego względu, że wygrana z takiego zakładu jest znacznie większa niż z zakładów prostych (postawionych na te same typy). Wynika to z faktu, że kursy poszczególnych zdarzeń znajdujących się na kuponie akumulowanym są przez siebie mnożone, co daje kurs łączny danego zakładu. Jednak to nie wszystkie możliwości, jakie niosą zakłady wielozdarzeniowe – w zwiększeniu zysku z zakładu pomocne mogą być specjalne promocje. Zakłady promocje bukmacherskie na zakłady AKObukmacherskie AKO mogą przynieść większy zysk, jeśli postawione zostaną w ramach promocji premiującej trafione kupony. Każde kolejne zdarzenie dodane do kuponu zwiększa wysokość wygranej. Przykładowo w przypadku 5 zdarzeń bukmacher podnosi wygraną o 10%, a dla zakładu 6-zdarzeniowego wygrana zostanie zwiększona o 15%.  

Żeby jednak nie było zbyt łatwo, promocje u bukmacherów dotyczące zakładów AKO mają też ściśle sprecyzowane warunki. Bukmacherzy zawsze określają, ile co najmniej zdarzeń musi zostać obstawionych oraz jakie są wymagane minimalne kursy pojedynczych zdarzeń. Poza tym z reguły nie wszystkie zakłady bukmacherskie mogą wziąć udział w danej promocji. Nie należy również zapominać, że zakłady akumulowane oznaczają większe ryzyko porażki – jeden błędny typ na kuponie to strata postawionych pieniędzy, ale też możliwości zysku z pozostałych, być może poprawnych, typów. 

Promocje bukmacherskie podwyższające kurs 

Jednym z kluczowych czynników decydujących o atrakcyjności oferty zakładów bukmacherskich jest oferta kursowa. Dlatego też promocje u bukmacherów często dotyczą podniesienia standardowych kursów np. na najbardziej ciekawe wydarzenia sportowe danego dnia. Jest to możliwe w prosty sposób – bukmacher obniża dla tych zakładów swoją marżę, dzięki czemu typer może zgarnąć znacznie większą wygraną. Zakłady o takich zwiększonych kursach umieszczane są w osobnej kategorii (np. superoferta), a na liście dostępnych zakładów wyróżnia je specjalne oznaczenie. Trzeba przyznać, że czasem różnice w kursach między standardową ofertą a ofertą udostępnioną w ramach promocji są naprawdę duże. Niektórzy operatorzy nakładają na promocje bukmacherskie tego typu pewne ograniczenia.  Czasem konieczne jest, by poza zdarzeniem z promocyjnej oferty obstawić jednocześnie zdarzenie z oferty zwykłej, a chęć obstawienia większej liczby zdarzeń o podwyższonym kursie może oznaczać konieczność dodania odpowiedniej liczby typów z oferty standardowej. 

Bezpieczne zakłady i cash-backi 

Bukmacherzy oferują również akcje promocyjne dzięki czemu zostaje ograniczone ryzyko przegranej. Taka opcja porównywana jest do gry z kołem zapasowym czy ubezpieczeniem, dlatego są to tzw. bezpieczne zakłady bukmacherskie. Promocje tego rodzaju dotyczą tylko zakładów wielozdarzeniowych, z reguły zawierających określoną minimalną liczbę zdarzeń i o określonym minimalnym kursie ogólnym. Często spełnione muszą zostać także inne warunki, np. maksymalny i/lub minimalny kurs pojedynczego zdarzenia czy maksymalna i/lub minimalna stawka zakładu. Promocje u bukmacherów tego typu dopuszczają pojawienie się na kuponie nietrafionego typu i gwarantują rozliczenie go jako zakładu wygranego. Możliwe jest nawet, że błędnych typów może być więcej, jednak to zależy już od warunków danej promocji.  

Jeśli postawiony kupon będzie w całości trafny, wysokość wygranej wynosi tyle samo, co w przypadku standardowego zakładu (niepostawionego w ramach promocji). Natomiast jeśli na kuponie znajdzie się nieprawidłowy typ, gracz otrzyma wygraną, ale niepełną. Tu ponownie trzeba już sprawdzać warunki regulaminu. Czasem bukmacherzy wypłacają jakiś procent wygranej z pozostałych obstawionych zdarzeń, częściej jednak typer otrzymuje określoną wielokrotność postawionej stawki. Niektóre promocje bukmacherskie tego typu polegają natomiast na zwrocie kwoty stawki pomniejszonej o wartość podatku od gier i wtedy mamy do czynienia z cash-backiem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre promocje u bukmacherów internetowych tego typu oznaczają otrzymanie środków na konto bonusowe i konieczność obrócenia nimi, zanim będą mogły być wypłacone. Na plus trzeba natomiast zaliczyć wybranym organizatorom zakładów, że kupony, które kwalifikują się do promocji są automatycznie rozliczane jako biorące w niej udział. 

Promocje z elementem loterii 

Zakłady bukmacherskie to dziedzina hazardu, w której ogromną wagę ma wiedza sportowa i umiejętność obstawiania, podczas gdy przypadek powinien odgrywać jak najmniejszą rolę. Jednak w przypadku promocji, bukmacherzy czasem sięgają po czystą formę losowości, czyli loterię. Jak to wygląda? W zamian za obstawiane zakłady czy za postawienie określonej kwoty typerzy otrzymują losy, które następnie biorą udział w losowaniu nagród. Wyłanianie zwycięzców może odbywać się cyklicznie, np. raz na tydzień czy miesiąc albo jednorazowo na zakończenie promocji. Nagrodami mogą być bonusy bukmacherskie różnego typu, pieniądze i nagrody rzeczowe.  

Bonusy od depozytu 

promocje bukmacherskie od depozytuBonusy bukmacherskie od depozytu to często spotykany element promocji przeznaczonych dla nowych graczy, jednak mogą z nich skorzystać czasem także stali gracze. Idea jest prosta. Gracz wpłaca depozyt o określonej minimalnej wysokości, czasem musi też obstawić za niego zakłady bukmacherskie. Promocje od depozytu powodują, że wpłacony depozyt zostaje powiększony, np. o 50%, 100% czy 200%. Jednak uzyskane w ten sposób środki pojawiają się na saldzie bonusowym i przed ich wypłatą obowiązkowe jest ich obrócenie w określony sposób (liczba obrotów, wysokość kursów itp.). 

Internetowi bukmacherzy – promocje dla nowych graczy 

Na koniec słówko na temat promocji skierowanych do graczy, którzy dopiero zakładają konto w serwisie danego bukmachera. W tym przypadku promocje bukmacherskie mają służyć przyciągnięciu świeżych użytkowników do serwisu (odciągając ich od innych operatorów zakładów albo stanowiąc pierwszy wybór osoby rejestrującej konto u bukmachera). Dlatego właśnie te promocje u bukmacherów internetowych są z reguły bardziej atrakcyjne, opiewają na wysokie kwoty, a nierzadko stanowią cały pakiet bonusów. Tego rodzaju promocji nie spotkamy oczywiście w bukmacherskich punktach naziemnych – tam znajdziemy jedynie promocje dla stałych graczy (na marginesie zazwyczaj jest ich znacznie mniej niż promocji w serwisach online). Promocje bukmacherskie dla nowo zarejestrowanych graczy sięgają po następujące formy bonusów: promocje bukmacherskie bez depozytu, od depozytu i cashbacki (lub pakiety złożone np. z 2 rodzajów bonusów).  

Promocje bukmacherskie – uwagi końcowe 

Niezależnie od rodzaju bonusu, jego adresatów i celu, gracze powinni uświadamiać sobie, że nie wszystkie promocje bukmacherskie są warte zainteresowania. Wysoka wartość bonusu to jeszcze nie wszystko. Co z tego, że można uzyskać np. 1 tys. zł bonusu od depozytu, skoro najpierw trzeba wpłacić tyle samo i zagrać całą kwotą, obstawiając zakłady o stosunkowo wysokim kursie? Bardzo prawdopodobne, że w takiej sytuacji przepadnie zarówno przyznany bonus, jak i wpłacony przez gracza depozyt. Kwestia obrotu jest więc podstawową sprawą, jaką należy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wykorzystanie danej promocji. Dobrze jest też wiedzieć, jak dużo czasu mamy na spełnienie tych warunków, ponieważ po upływie określonego terminu, nawet niebotycznie wysoki bonus okaże się bezwartościowy. 

 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia