ZakładySystemy bukmacherskie

System stały profit

0

System stały profit w zakładach bukmacherskich 

System stały profit to taki system stawkowania zakładów bukmacherskich, który wymaga od gracza przygotowania konkretnego planu gry. Ponieważ stały profit jest systemem progresji malejącej, stawki zakładów muszą rosnąć po każdym przegranym zakładzie. Jednak to, o ile musi zostać zwiększona stawka, zależy od zaplanowanego przez typera zysku. Jak wyliczyć stawki zakładów i jak w ogóle opracować plan działania dotyczący gry systemem stały profit, omawiamy poniżej.

system stały profit

System stały profit – co musisz wiedzieć? 

Każda progresja malejąca polega na takim stawkowaniu zakładów, w którym gracz zwiększa wysokość stawki po każdym nietrafionym zakładzie. Chodzi o to, by szybko odrobić straty z poprzedniego zakładu (czy zakładów) oraz dodatkowo osiągnąć zysk. Wiele systemów progresywnych dyktuje typerowi, w jaki dokładnie sposób zmieniać wysokość stawki, np. po każdym chybionym zakładzie gracz musi podwajać jej wysokość (system Martingale’a) lub zwiększać ją w sposób arytmetyczny o wybraną wielkość (system d’Alemberta). Tymczasem system stały profit nie narzuca graczowi jakichś sztywnych zasad w tym zakresie, dając jedynie ogólną wskazówkę, jak samemu ustalić wysokość kolejnych stawek. Otóż trzeba najpierw zastanowić się, jaki zysk chcemy osiągnąć dzięki grze. Ważnym wyznacznikiem jest wielkość naszego bankrollu, ponieważ profit, jaki będziemy chcieli wypracować, nie powinien przekroczyć 80% naszego budżetu. Stawianie sobie bardziej ambitnych” celów zdecydowanie podnosi ryzyko przegranej. 

system stały profit - kursyZnając wielkość bankrollu oraz wysokość kwoty, jaką będziemy chcieli uzyskać z gry, musimy pogłówkować nad wielkością stawki początkowej i liczbą etapów gry, jaką chcemy sobie zapewnić. Teoretycznie można zaplanować osiągnięcie zysku już na pierwszym etapie gry, zwłaszcza jeśli wybierzemy zakład o wysokim kursie. Jednak stawianie wszystkiego na 1 kartę jest mocno ryzykowne. Bezpieczniej jest rozegrać to w kilku zakładach o mniejszych kursach. Można albo stawiać zakłady wielozdarzeniowe, na których zamieścimy np. po 2 zakłady pojedyncze o niższych kursach lub w ogóle rozdzielić je na zakłady pojedyncze (co jest opcją najbezpieczniejszą, ale też wymaga postawienia większej liczby zakładów). Tak więc dzielimy nasz bankroll na tyle części, ile etapów chcemy maksymalnie zagrać i ustalamy, jakie kursy powinny mieć obstawiane zakłady. Większe kwoty powinniśmy przeznaczyć do zagrania zakładów o niższych kursach, a za niższe kwoty można obstawiać zakłady o wyższych kursach. Jeśli pierwszy zakład będzie chybiony, kolejny etap oznacza wzrost stawki tak, aby nadrobić straty i osiągnąć założony profit.  

Stały profit – przykład 

Często stosując system stały profit, gracze rozbijają grę na wiele etapów, jednak dla uproszczenia w naszym przykładzie ograniczymy się do 3 poziomów obstawiania. Załóżmy, że posiadamy bankroll w wysokości 200 zł i chcemy, aby nasz zysk wyniósł 100 zł. Dzielimy nasz kapitał na 3 kwoty: 40 zł (etap 1), 60 zł (etap 2) i 100 zł (etap 3) i żeby zmniejszyć ryzyko przegranej, decydujemy się na obstawianie zakładów akumulowanych zawierających 2 zdarzenia.  Nie powinniśmy dodawać do kuponu więcej jak 2, góra 3 typów, ponieważ zbyt duża liczba obstawionych na 1 kuponie zdarzeń zbytnio zwiększa ryzyko niepowodzenia. Oczywiście suma, jaką dysponujemy, może zostać podzielona w inny sposób, a co więcej, wcale nie musimy wychodzić od wyznaczania wysokości kolejnych stawek. Równie dobrze można najpierw ustalić, zakłady o jakich kursach będziemy obstawiać na każdym etapie i dopiero do nich dobrać wysokość stawek. Jak jednak może wyglądać gra na każdym z dostępnych poziomów? 

etap  stawka kurs jeśli wygrana zysk jeśli przegrana 
1 40  3,5 (1,75 x 2,0) 140  100  przejście do 2. etapu 
2 60  3,34 (2,0 x 1,67) 200,4  100,4  przejście do 3. etapu 
3 100  3,0 (2,0 x 1,5) 300  100  koniec gry 

Jak widać w powyższym przykładzie, zaplanowany zysk można uzyskać już po pierwszym etapie gry. Jeśli to się nie uda, w etapie drugim gracz musi postawić większą stawkę i tak dobrać kurs zakładu, żeby wygrana pokryła straty, a typer uzyskał dodatkowo 100 zł profitu. Jeśli i tym razem zakłady będą nietrafione, na ostatnim etapie rozgrywki gracz stawia pozostałą część bankrollu i jeśli skutecznie typuje, wychodzi z gry z założonym zyskiem. Jeśli nie, przegrywa cały zaangażowany do gry wkład. Od razu zaznaczmy, że w takiej sytuacji gra powinna zostać bezwzględnie zamknięta – dorzucanie kolejnych kwot do wyczerpanego bankrollu w dowolnym systemie stawkowania jest uznawane za bardzo niebezpieczną praktykę. 

Czy system stały profit się sprawdza? 

system stały profit - skuteczność graczaSystem stały profit nie jest dedykowany zupełnie nowym graczom, ponieważ bardzo wiele zależy tu od umiejętności typera. Gracz musi samodzielnie zaplanować kolejne etapy gry, odpowiednio dobrać stawki i kursy kolejnych zakładów i oczywiście skutecznie typować (co zrozumiałe większa czy mniejsza skuteczność typów jest niezbędna podczas stosowania jakiegokolwiek systemu stawkowania). Osoby, które nie posiadają większego doświadczenia w obstawianiu zakładów bukmacherskich, mają więc tu za wiele okazji do popełnienia błędu – chociażby planując niewystarczającą liczbę etapów gry. Dla początkujących typerów najlepsze będą bardziej oczywiste systemy stawkowania, takie, które narzucają graczowi ścisłe zasady ustalania wysokości stawek zakładów i są mniej ryzykowne (np. stawkowanie procentowe czy płaska stawka). 

Jeśli natomiast chodzi o bardziej wtajemniczonych graczy, system stały profit może być dla nich skutecznym sposobem na ustalanie stawek zakładów bukmacherskich. Jego dużą zaletą jest możliwość osiągnięcia zysku, jaki sobie gracz zaplanował od razu po przejściu pierwszego poziomu gry. Jeśli natomiast profit nie zostanie osiągnięty za pierwszym podejściem, każdy (prawidłowo zaplanowany) kolejny etap, w którym gracz postawi trafione zakłady, pozwala zakończyć grę z odzyskanym wkładem i założonym zyskiem. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że system stały profit oznacza stawkowanie progresywne, a to zawsze wiąże się z akceptacją bardzo dużego ryzyka przegrania całego bankrollu. 

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia