ZakładyBonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie

0

Obstawianie zakładów wzajemnych jest dozwolone tylko u operatorów, którzy dysponują aktualnym zezwoleniem wydanym przez Ministra Finansów. Sprawdź, gdzie postawisz legalne zakłady bukmacherskie online:

 • Bukmacher STS – zezwolenie: PS4.6831.20.2017.KLE
 • Bukmacher Fortuna – zezwolenie: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
 • Bukmacher Totolotek – zezwolenie: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
 • Bukmacher Forbet – zezwolenie: PS4.6831.10.2016
 • Bukmacher Betclic – zezwolenie: PS4.6831.11.2017
 • Bukmacher Totalbet – zezwolenie: PS4.6831.15.2017
 • Bukmacher Lvbet – zezwolenie: PS4.6831.9.2016.EQK
 • Bukmacher Ewinner – zezwolenie: PS4.6831.29.2017
 • Bukmacher Etoto – zezwolenie: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
 • Bukmacher Betfan – zezwolenie: PS4.6831.3.2018
 • Bukmacher Noblebet – zezwolenie: PS4.6831.28.2017
 • Bukmacher Pzbuk – zezwolenie: PS4.6831.26.2017
 • Bukmacher Traf – zezwolenie: PS4.6831.3.2018

Bonusy bukmacherskie – jakie są rodzaje i jak działają? Jak wybierać najlepsze bonusy u bukmacherów?

Najlepsze bonusy bukmacherskie to obiekt pożądań zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero uczą się, jak obstawiać zakłady bukmacherskie. Na polskim rynku legalnych zakładów online jest naprawdę sporo różnych promocji i trudno na pierwszy rzut oka rozróżnić, które są naprawdę korzystne. W artykule przedstawiamy, jak działają poszczególne bonusy bukmacherskie na start i bonusy dla stałych graczy oraz co tak naprawdę ma znaczenie przy wyborze najlepszych bonusów.

Bonusy bukmacherskie

Jak działają bonusy bukmacherskie?

Po wejściu na stronę internetową dowolnego legalnego bukmachera w Polsce, na pewno od razu zobaczysz dostępne zakłady bukmacherskie. Bonusy to nieco mniej oczywisty, ale równie nieodłączny element oferty każdego internetowego bukmachera. Jak jednak konkretnie działają poszczególne bonusy? Zakłady bukmacherskie mogą być standardowo wnoszone dopiero po postawieniu na nie określonej stawki, którą gracz wnosi z własnych, wpłaconych pieniędzy. Tymczasem bonusy bukmacherskie to środki, które typer otrzymał  od bukmachera i może je wykorzystać na obstawienie zakładów sportowych. Oczywiście bonusy u bukmacherów różnią się między sobą rodzajem i warunkami realizacji oraz przyznawane są w różnych okolicznościach. Przykładowo darmowy bonus bukmacher może podarować w zamian za rejestrację konta, ale też np. z okazji jakiegoś wydarzenia sportowego. Zawsze jednak bonus bukmacherski służy przede wszystkim temu, by przyciągnąć nowych użytkowników i przytrzymać tych, którzy u danego bukmachera już obstawiają zakłady bukmacherskie. Bonusy są więc świetnym narzędziem promocyjnym, a dla graczy to po prostu okazja do zyskania dodatkowych, darmowych środków na grę, przy użyciu których można zyskać wygraną.

Czym jest bonus na start?

Bonus na start bukmacher przygotowuje dla użytkowników, którzy założą nowe konto gracza w serwisie  bukmacherskim. Ustawowy wymóg rejestracji indywidualnego konta respektowany jest przez wszystkich legalnych bukmacherów, jednak konieczność podawania danych osobowych zniechęca część osób przed założeniem konta. Aby ich dodatkowo zmotywować i przekonać, że warto poświęcić chwilę na wypełnienie formularza rejestracyjnego, w zamian za rejestrację gracz otrzymuje  bonus powitalny. Bukmacher wymaga, by podczas zakładania konta potwierdzić chęć otrzymania takiego bonusu, po czym przyznaje go od razu lub po spełnieniu określonych w regulaminie promocji warunków. Bonusy dla nowych graczy przyznawane są w Polsce jako bonusy od depozytu, bonusy bukmacherskie bez depozytu lub zakłady bez ryzyka. Poniżej omówimy wszystkie 3 bonusy powitalne. Bukmacherzy, co warto od razu zaznaczyć, przyznają tego rodzaju bonusy także stałym graczom, którzy mają już zarejestrowane konto w danym serwisie z zakładami bukmacherskimi online.

Darmowy bonus na start bez depozytu

Bonusy bukmacherskie bez depozytuBonus bukmacherski bez depozytu to gratis, który jest bardzo lubiany, a gracze naprawdę chętnie z niego korzystają. Zwany też często freebetem czy darmowym zakładem, bonus bez depozytu bukmacher przyznaje w formie dodatkowych środków finansowych, a do ich uzyskania nie trzeba wpłacać na konto gracza własnych pieniędzy. Tym samym sięgając po bonus powitalny bez depozytu, typer nie ryzykuje, że straci swoje środki finansowe. W najgorszym wypadku przyznany bonus bukmacherski bez depozytu po prostu nie przyniesie graczowi żadnego zysku, jednak w żaden sposób nie narusza to kieszeni osoby stawiającej zakłady bukmacherskie. Bonus na start tego typu, jeśli typy będą poprawne, skutkuje uzyskaniem określonej wygranej (i to bez wpłacania stawki z własnego budżetu). Można więc powiedzieć, że bonus powitalny bez depozytu ma tylko plusy.

Oczywiście poszczególne bonusy bukmacherskie bez depozytu mocno się od siebie różnią – wszystko zależy bowiem od konkretnej promocji, jaką organizuje dany bukmacher. Bonus bez depozytu może mieć różną wartość, jednak trzeba przyznać, że darmowe bonusy bukmacherskie najczęściej mają niezbyt wysoką kwotę. Z reguły bonus na start bez depozytu przyznawany jest na kwotę kilkudziesięciu złotych, choć warto dodać, że niektóre bonusy powitalne bukmacherzy przyznają w pakietach. W takiej sytuacji można otrzymać np. 2 czy 3 bonusy bukmacherskie bez depozytu, a wtedy łączna wartość darmowych środków może być znacznie wyższa. Zdecydowanie różne mogą być też warunki, jakie trzeba spełnić, aby zrealizować dany bonus powitalny bez depozytu. Bukmacher może wymagać jednokrotnego lub kilkukrotnego obrotu bonusem, do którego zaliczone zostaną tylko zakłady o określonych parametrach. Pamiętajmy też, że promocje bukmacherskie bez depozytu mają to do siebie, że bukmacherzy dają mało czasu na ich wykorzystanie. Może to utrudnić postawienie takiego zakładu, jaki chciałby zagrać typer i skłonić go do nieco wymuszonego obstawienia zakładów za środki bonusowe bez depozytu. Bonus powitalny typu freebet mimo wszystko zawsze wart jest wykorzystania. Oczywiście bonus powitalny bez depozytu bukmacher przyznaje, aby zachęcić graczy do rejestracji i przetestowania serwisu online. Jednak bardziej doświadczeni typerzy lubią darmowe bonusy bukmacherskie także dlatego, że nie grając za własne pieniądze, można obstawić nawet bardzo ryzykowne zakłady albo wypróbować nowy sposób gry.

Bonus na start od depozytu

Bonus powitalny od depozytu ma zupełnie inną zasadę działania niż darmowy bonus bez depozytu. Bukmacher przyznaje go bowiem dopiero wtedy, gdy nowy użytkownik nie tylko zarejestruje konto w jego serwisie z zakładami bukmacherskimi, ale też zasili je własnymi środkami na grę. Czasem, aby otrzymać bonus na start od depozytu, konieczne jest również postawienie za wpłacony depozyt zakładów spełniających warunki promocji. Tak więc bonusy dla nowych graczy od depozytu nie są darmowymi bonusami, choć z drugiej strony są to dodatkowe środki, które zawsze mogą posłużyć do uzyskania nawet wysokiej wygranej. Jak dokładnie wygląda mechanizm ich działania? Otóż z reguły tego rodzaju promocje bukmacherskie mają postać procentową – najbardziej powszechne są bonusy bukmacherskie od depozytu 100%, czyli takie, których wartość wynosi 100% wpłaconego Bonusy bukmacherskie od depozytudepozytu. Jednak bonus powitalny tego rodzaju może mieć też większą lub mniejszą wartość, np. 150%, 200% czy 50%. Oczywiście im większa jest ta wartość, tym większe korzyści może odnieść gracz. Co więcej, promocje bukmacherskie od depozytu najczęściej pozwalają uzyskać znacznie większe środki niż opisane wcześniej promocje bukmacherskie bez depozytu.

Na co jednak trzeba uważać, zastanawiając się, czy nie sięgnąć po tego typu bonus na start? Bukmacher i w tym przypadku tworzy regulamin promocji i ustanawia różne obostrzenia, które zawsze warto sprawdzić. Większość warunków dotyczy tych samych kwestii, które wymieniliśmy w części omawiającej bonus bez depozytu. Bukmacher proponując jakikolwiek bonus bukmacherski, określa na pewno, ile razy typer musi za niego zagrać, by środki z salda bonusowego przeniesione zostały na saldo depozytowe. Jest to tzw. warunek obrotu, czyli wymóg określający, za jaką kwotę (wielokrotność kwoty bonusu) muszą zostać postawione zakłady bukmacherskie. Promocje bukmacherskie od depozytu mogą też wiązać się z koniecznością postawienia zakładów o określonych parametrach, np. minimalnym kursie czy minimalnej liczbie zdarzeń na kuponie. Każdy bonus bukmacher określa też czasowo, choć o ile bonusy bukmacherskie bez depozytu są raczej przyznawane na krótki okres czasu, to z kolei bonusy u bukmacherów od depozytu cechują się dłuższym terminem ważności. Trzeba też pamiętać, że bukmacher bonus powitalny tego typu przyznaje tylko do określonej kwoty i ten warunek też warto sprawdzić w regulaminie promocji. Dla przykładu, kiedy bukmacher bonus na start oferuje w wysokości 100% pierwszego depozytu, ale nie większej niż 500 zł, to nawet gdy wpłacisz wyższą kwotę, środki bonusowe i tak wyniosą 500 zł. Co więcej, z reguły istnieje też limit dolny depozytu, czyli wpłata nie może wynieść mniej niż jest to zapisane w regulaminie promocji bukmacherskiej.

Bonus bukmacherski na start typu cashback

Kiedy chcemy założyć konto w serwisie oferującym zakłady bukmacherskie, bonus powitalny typu cashback również może zostać nam zaproponowany w ramach oferty powitalnej bukmachera. Cashback oznacza z języka angielskiego zwrot pieniędzy i faktycznie postawione środki mogą zostać zwrócone, ale tylko pod określonymi warunkami. Bonusy bukmacherskie cashback zwane są także zakładami bez ryzyka, co także ilustruje sposób ich działania. Otóż kiedy wpłacimy na konto gracza depozyt i postawimy zakład w ramach promocji cashback, a nasz kupon okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam postawioną stawkę lub jej określoną część (np. połowę). W pierwszym przypadku (cashback 100%) jest to faktycznie zakład bez ryzyka, bo obstawiając dany typ, nie ryzykujemy utraty własnych pieniędzy. Natomiast w sytuacji, gdy bukmacher online bonus cashback przyznaje np. w wysokości 50% stawki, ryzyko zostaje ograniczone – w najgorszym wypadku możemy stracić połowę postawionej kwoty. Jednak nawet wtedy, gdy oferowany cashback to ten lepszy bonus, bukmacher de facto nie zwraca pełnej kwoty Bonusy bukmacherskie cashbackstawki, lecz jej wartość po potrąceniu 12% podatku od gry. Podatek ten jest bowiem obowiązkowy i musi zostać odprowadzony do urzędu skarbowego od każdego zawartego zakładu, niezależnie od tego, czy zostały zastosowane jakieś bonusy. Zakłady bukmacherskie bez ryzyka nie likwidują więc ryzyka straty własnych pieniędzy w pełni, ale na pewno mocno je ograniczają.

Czy jednak, postawiwszy w ramach cashbacku nietrafione zakłady bukmacherskie, bonusy można od razu wypłacić na swój rachunek bankowy? Niestety nie. Również taki bonus bukmacher obwarowuje pewnymi wymogami i od ich spełnienia zależy to, czy przyznane środki będą mogły zostać przelane na konto w banku. I ponownie, ogromne znaczenie ma to, ile razy trzeba obrócić bonus bukmacherski i jakie parametry muszą posiadać stawiane zakłady bukmacherskie. Promocje cashback mają też zawsze sprecyzowany termin przydatności, po upłynięciu którego wygasają.

Co się jednak dzieje w przypadku, gdy wykorzystamy taki bonus bukmacherski, a okaże się, że postawiliśmy trafione zakłady bukmacherskie?  Bonus powitalny jest w takiej sytuacji spożytkowany, choć nie skutkuje to dla gracza żadnymi profitami w postaci dodatkowych pieniędzy. Wygrana jest obliczana standardowo na podstawie postawionej stawki i kursu zakładu (oraz współczynnika, który pozwala uwzględnić podatek od gry). Warto jednak zauważyć, że bonusy bukmacherskie tego rodzaju zwane są też zakładami bezpiecznymi czy ubezpieczonymi. W przypadku postawienia wygranych zakładów w ramach cashabacku świadomość posiadania „ubezpieczenia” przed przegraną daje graczowi większy spokój i komfort gry, a to na pewno trzeba zaliczyć na plus tego rodzaju promocji.

Na koniec tej części jedna uwaga, która dotyczy obszaru, jakim są oferowane przez bukmacherów funkcjonalności i promocje. Zakłady bukmacherskie bez ryzyka, czyli cashback są dość często mylone przez graczy z cashoutem. Cashout to jednak raczej pewna opcja, a nie bonus bukmacherski i polega na możliwości zamknięcia postawionego zakładu przed końcem zdarzeń, które mieszczą się na danym kuponie. Dzięki jej zastosowaniu w razie niepomyślnego zwrotu akcji typer może wycofać się z zakładu, odzyskując część lub całość wniesionej stawki i minimalizując straty lub nawet uzyskując jakiś zysk. Cashback, a więc zakład z ubezpieczeniem mylony bywa też z bezpiecznym zakładem, czyli takim zakładem wielokrotnym, w którym gracz ma prawo popełnić błąd, a kupon i tak będzie wygrany. Takie bonusy bukmacherskie oferowane są w ofercie promocji dla zarejestrowanych graczy.

Jakie są bonusy bukmacherskie dla stałych graczy?

Wielu graczy bardzo interesują wszelkie promocje bukmacherskie na start i zastanawiają się oni, jaki jest najlepszy bonus powitalny. Bukmacher nie ogranicza się jednak nigdy do oferty promocji przeznaczonych tylko dla osób, które dopiero chcą założyć konto w jego serwisie online. Legalni bukmacherzy internetowi przygotowują bardzo różnorodne i dość często aktualizowane bonusy bukmacherskie, z których skorzystać mogą wyłącznie ci gracze, którzy są już zarejestrowani u danego bukmachera. Jakie najczęściej promocje proponują działający w Polsce bukmacherzy? Bonus bez depozytu, bonus od depozytu czy cashback, a więc wszystkie omówione już rodzaje bonusów oferowane są też często jako bonusy bukmacherskie dla stałych graczy. Jednak to nie wszystko.

Chociaż dla wielu graczy najlepsze bonusy bukmacherskie to mimo wszystko freebety, dużą popularnością cieszy się też „gra bez podatku”. Ponieważ 12-procentowy podatek od gry potrącany jest standardowo od każdej wniesionej stawki, znacznie uszczupla to potencjalną wygraną. Natomiast bonus bukmacherski, który zwiększa odpowiednio kwotę wygranej, sprawia, że gracz nie odczuwa kosztów opodatkowania (które w ostatecznym rozrachunku pokrywane są w tym przypadku przez  bukmachera). Trzeba jednak pamiętać, że 10-procentowy podatek od wygranych powyżej 2280 zł zawsze musi być opłacony z kieszeni osoby, która postawiła trafione zakłady bukmacherskie.  Bonusy u bukmacherów zwiększające wygraną mogą też  przyjmować inne wartości, a więc powiększać zysk z trafionych kuponów bardziej lub mniej (niekoniecznie tyle, ile wynosi podatek). Tego rodzaju promocje bukmacherskie dotyczą najczęściej kuponów wielozdarzeniowych i z reguły od liczby zdarzeń zawartych na kuponie zależy stopień zwiększenia wygranej. Bonusy bukmacherskie mogą też polegać na zwiększaniu kursu oferowanego na konkretne zdarzenie. Jeszcze inny bonus bukmacherski to wspomniany już bezpieczny zakład, który dopuszcza popełnienie 1 lub rzadziej większej liczby błędnych typowań na kuponie akumulowanym – taki zakład mimo błędu (czy błędów) rozliczany jest jako wygrany.

Warto też wspomnieć o ciekawej formie promocji, jaką są wszelkie konkursy graczy. Bukmacher ogłasza regulamin promocji, w której określone jest za co typer uzyskuje punkty oraz w jakiej liczbie. Punkty mogą być doliczane np. za każdą wygraną czy za każdy postawiony zakład w czasie trwania akcji promocyjnej, często jednak doprecyzowane są parametry, jakie powinny spełniać zakłady bukmacherskie. Promocje mogą dotyczyć np. tylko zakładów na określoną dyscyplinę sportową czy  kuponów o minimalnej liczbie zdarzeń. Zwycięzcy takiej rywalizacji, czyli osoby, które zdobędą najwięcej punktów, otrzymują nagrody finansowe, rzeczowe lub… bonusy bukmacherskie. Darmowe bonusy bukmacherskie i inne gratisy można też uzyskać biorąc udział w programie lojalnościowym. Tu również gracz zbiera punkty Bonusy bukmacherskie - programy lojalnościoweza określoną aktywność, jednak takie promocje bukmacherskie mają charakter stały. Jeśli jakiś typer mocno wyróżnia się na tle pozostałych (pod względem wpłat, wygranych itp.), może też u niektórych bukmacherów liczyć na zaproszenie do programu VIP, gdzie czekają na niego specjalne bonusy bukmacherskie i inne atrakcje.

Jakie są najlepsze bonusy bukmacherskie?

Jak widać gracze obstawiający zakłady bukmacherskie mogą korzystać z licznych i bardzo urozmaiconych akcji promocyjnych. Niektóre bonusy bukmacherskie skierowane są do osób, które dopiero mają zamiar założyć konto gracza, inne do już zarejestrowanych użytkowników serwisu z zakładami sportowymi. Czasem bonusy u bukmacherów są okazjonalne i tymczasowe, a część z nich oferowana jest przez długi okres czasu i można je nazwać stałymi promocjami bukmacherskimi. Jak jednak, znając zasady działania poszczególnych bonusów, wyselekcjonować te, które są najbardziej korzystne?

Najpierw warto spojrzeć właśnie na rodzaj bonusu. Choć darmowe bonusy bukmacherskie (bonusy bez depozytu) są tak lubiane, może się okazać, że np. „gra bez podatku” albo cashback to coś, co również bardzo nam odpowiada. Następnie należy oczywiście sprawdzić, jaka jest wartość bonusu (nominalna i ewentualnie procentowa) i im jest ona wyższa, tym lepiej. Konieczne jest też przeczytanie warunków, jakie musimy spełnić, by środki bonusowe przemienić w depozytowe, czyli by móc je wypłacić. Najlepsze bonusy bukmacherskie cechują się tym, że mają jak najmniej warunków do spełnienia, a te które są zapisane w regulaminie, nie są zbyt „wyśrubowane”. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, jaki jest wymagany obrót bonusem i jaki rodzaj zakładów zostanie do niego wliczony. Bukmacher może określić minimalny kurs pojedynczego zdarzenia, minimalny kurs łączny zakładu, wymaganą liczbę zdarzeń, ich rodzaj (np. tylko zakłady przedmeczowe) oraz wykluczyć zakłady określonego typu (np. zakłady na sporty wirtualne). Warto także wiedzieć, jak dużo czasu mamy na wykorzystanie danego bonusu. Niektóre darmowe bonusy bukmacherskie trzeba zrealizować nawet tego samego dnia, w którym je otrzymamy, a inne promocje bukmacherskie mogą być dostępne miesiącami.

Jeśli chcemy wybrać najlepsze bonusy bukmacherskie na start, możemy też skorzystać z internetowych rankingów bukmacherów, które zamieszczane są na stronach poświęconych tematyce zakładów bukmacherskich. To ułatwi nam zadanie, a selekcji warto dokonać, przyglądając się ofertom tych bukmacherów, którzy znajdują się w czołówce eksperckiego zestawienia. Warto też wiedzieć, że czasem można dodatkowo zwiększyć bonus powitalny. Bukmacher może bowiem oferować kod promocyjny, po wpisaniu którego w formularzu rejestracyjnym bonus na start zwiększy swoją wartość. Skąd wziąć taki kod rejestracyjny? Kody również znajdują się najczęściej na stronach o  tematyce bukmacherskiej, można je też „wygooglować” przy pomocy wyszukiwarki internetowej.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia