ZakładyLegalni bukmacherzy

Ranking bukmacherów

0

Ranking legalnych bukmacherów w Polsce

Obstawiasz zakłady bukmacherskie od niedawna i trudno Ci się zorientować, który bukmacher ma najlepszą ofertę? A może od lat typujesz u tego samego bukmachera i zastanawiasz się, czy gra u któregoś z nowszych operatorów zakładów nie byłaby bardziej opłacalna? Dlaczego nie sprawdzisz, co na ten temat mówi ranking bukmacherów w Polsce? Pozwól, by eksperci w dziedzinie bukmacherki i tym samym doświadczeni gracze podpowiedzieli Ci, którzy bukmacherzy mają najciekawszą ofertę zakładów i stwarzają najlepsze warunki do gry. Żeby jednak nie opierać się na zafałszowanych danych, najpierw sprawdź, od czego powinna zależeć ocena usług bukmacherów i w jaki sposób porównywać ich powinien profesjonalny, w pełni niezależny ranking bukmacherów.

Ranking bukmacherów

Oferta wydarzeń bukmachera 

To, jakie zakłady bukmacherskie można obstawiać u danego bukmachera, to jedna z kluczowych kwestii. Ranking bukmacherów powinien opierać się o analizę zakładów dostępnych w ofercie przedmeczowej, na żywo, a także zakładów na e-sporty, sporty wirtualne i wydarzenia nie dotyczące sportu (np. ze świata polityki czy rozrywki). Pamiętajmy, że nie każdy bukmacher oferuje zakłady bukmacherskie z wszystkich wymienionych kategorii. I tak, dla przykładu brak możliwości postawienia zakładów na sporty wirtualne lub małe możliwości w tym zakresie, powinny automatycznie obniżać punktację danego operatora. Jeśli chodzi o zakłady sportowe, ranking bukmacherów musi brać pod uwagę to, na jakie dyscypliny można stawiać zakłady, na ile zaawansowana jest oferta rynków oraz jaka jest liczba udostępnionych wydarzeń sportowych. Im szersza i lepsza jakościowo oferta zakładów, tym lepiej.  

Oczywiście duża część typerów obstawia najpopularniejsze w Polsce sporty, takie jak piłka nożna, koszykówka czy skoki narciarskie, koncentrując się na głównych rynkach i najważniejszych turniejach. Jednak dobry ranking polskich bukmacherów powinien premiować tych z bogatszą ofertą zakładów, ponieważ zadowoli ona znacznie szersze grono graczy (w tym tych najbardziej doświadczonych i wyspecjalizowanych), aniżeli oferta przygotowana tylko pod najpopularniejsze sporty i wydarzenia. 

Zakłady na żywo 

transmisje meczów live u bukmacherówZakłady live zyskują na popularności, a bukmacherzy coraz bardziej rozwijają działy dotyczące obstawiania na żywo, dlatego wypada poświęcić im nieco więcej uwagi. Tak jak w przypadku zakładów przedmeczowych znaczenie ma oczywiście liczba dyscyplin sportowych dostępnych do typowania, oferowane rynki zakładów oraz to, jakie wydarzenia można obstawiać. Jednak jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie live, ranking bukmacherów powinien kierować się także dodatkowymi opcjami. Jak wyglądają prezentowane statystyki sportowe aktualizowane w czasie trwania meczu, jakiej jakości są match-trackery ze spotkań i czy dostępne są bezpłatne transmisje meczów na żywo? Czy bukmacher umożliwia korzystanie ze specjalnych funkcjonalności, takich jak cash-out, szybki zakład, czat z innymi graczami itp.? 

Kursy bukmacherskie 

Ranking bukmacherów dużą wagę musi przykładać do wystawianych kursów, bo od nich zależy w dużym stopniu to, jaki zysk przyniesie trafiony kupon. Czy kursy bukmacherskie kształtują się tylko w oparciu o to, jakie są szanse na dany wynik (np. na remis 2 drużyn)? Otóż nie. Wysokość kursów uzależniona jest także od narzuconej przez bukmachera marży – bukmacherzy o najniższej marży mają najbardziej korzystne oferty kursowe. Dlatego ranking najlepszych bukmacherów powinien dodawać znaczną liczbę punktów tym operatorom, którzy maksymalnie ograniczają swoją marżę. Warto jednak podkreślić, że marża u tego samego bukmachera może być dość zróżnicowana, np. niższa dla wybranych dyscyplin sportowych lub określonych wydarzeń. W związku z tym ranking bukmacherów najczęściej uwzględnia tylko ofertę kursową na najbardziej popularne sporty, ligi i wydarzenia, jakie posiada dany bukmacher. Ranking może też mieć zawężony przedmiot – w internecie można znaleźć niejeden ranking bukmacherów oferujących zakłady np. na e-sporty. Jeśli więc zestawienie analizuje tylko kursy np. na wydarzenia e-sportowe, wtedy dużo łatwiej o jednoznaczną ocenę oferty kursowej poszczególnych bukmacherów. 

Należy też uwzględnić jeszcze jeden czynnik, który ma wpływ na kursy i wysokość wygranych. Chodzi o promocje, które albo podwyższają kursy na wybrane mecze, albo zwiększają wygrane z kuponów, albo też zapewniają tzw. grę bez podatku (12-procentowy podatek od gry opłacają w tym przypadku zamiast graczy legalni bukmacherzy). Ranking powinien wziąć to pod uwagę, o ile tylko promocje tego typu są dostępne u danego bukmachera na stałe albo pojawiają się dość często. 

Bonusy powitalne dla nowych graczy 

Ten punkt nie interesuje graczy, którzy stawiają zakłady bukmacherskie wyłącznie w punktach naziemnych, jednak bądźmy szczerzy – dziś zdecydowana większość typerów obstawia wyłącznie lub przede wszystkim online. Dlatego każdy ranking bukmacherski to jednak głównie ranking bukmacherów internetowych, a kwestia bonusów na start jest traktowana tu z dużą uwagą. Widać to już na pierwszy rzut oka – jeśli chodzi o ranking bukmacherów, bonusy powitalne są z reguły opisane w jego osobnej kolumnie. Gracz od razu może więc porównać, jak dużą kwotę może uzyskać, zakładając konto online w danym serwisie. Zwróćmy jednak uwagę, że wysokość bonusu niekoniecznie jest najważniejsza. Profesjonalny ranking bukmacherów online poza tym czynnikiem uwzględnia również rodzaj bonusu (najbardziej atrakcyjne są bonusy bez depozytu, ponieważ gracz nie musi wpłacać własnych środków, aby mócbonus na start u bukmachera wykorzystać bonus) oraz warunki jego obrotu (im są łatwiejsze do spełnienia, tym lepiej). Jeśli natomiast bukmacher w ramach oferty powitalnej udostępnia freebet, to pozwala graczowi zupełnie za darmo przetestować grę w jego serwisie, za co na pewno należą się dodatkowe punkty. 

 

Promocje bukmacherskie dla wszystkich 

Promocje bukmacherskie mogą być dostępne zarówno dla graczy online, jak i tych obstawiających w punktach stacjonarnych. Bukmacherzy oferują swoim zarejestrowanym użytkownikom stałe promocje i programy lojalnościowe, ale też różne bonusy w związku z np. ważnymi meczami. Jeśli promocje są atrakcyjne i często dostępne, mogą znacząco podnieść ocenę danego organizatora zakładów. Ranking bukmacherów jak najbardziej powinien brać pod uwagę liczbę i jakość promocji skierowanych do stałych graczy, ponieważ nie tylko uatrakcyjniają one grę na danej platformie, ale też są wyrazem dbałości o już zarejestrowanych użytkowników. 

Wygląd i działanie strony internetowej 

Przejdźmy do wygody korzystania z usług bukmachera. Ranking bukmacherów online w swojej ocenie powinien zawierać także analizę strony internetowej, na której możliwe jest zawieranie zakładów bukmacherskich. Odpowiedzi na pytania o to, czy strona szybko się ładuje, czy łatwo jest na niej znaleźć to, czego się szuka, czy nie jest przeładowana niepotrzebnymi elementami i czy zwyczajnie nie męczy oczu, powinny przełożyć się na ocenę funkcjonalności serwisu. Aktualnie bukmacherzy wzbogacają swoje serwisy o kolejne opcje, udostępniając m.in. różnego rodzaju wewnętrzne wyszukiwarki, statystyki, wizualizacje czy nawet transmisje z meczów na żywo. To wszystko może podnosić atrakcyjność serwisu, o ile zachowana zostaje równowaga między bogactwem funkcjonalności a łatwością obsługi strony internetowej. Najbardziej wystrzałowe „fajerwerki” nie pomogą w momencie, gdy będziemy chcieli szybko postawić zakład na żywo, ale strona będzie działać za wolno lub nie będziemy mogli odnaleźć odpowiedniej opcji. 

Wygląd i działanie aplikacji mobilnej 

Na polskim rynku zakładów wzajemnych liczba bukmacherów, którzy nie posiadają aplikacji mobilnej systematycznie maleje, a jej brak na pewno działa bardzo niekorzystanie na ocenę bukmachera. Operatorzy zakładów bukmacherskich oferują też zazwyczaj możliwość obstawiania na urządzeniu przenośnym za pośrednictwem mobilnej wersji strony internetowej. W obu przypadkach kluczowe jest to, by dane rozwiązanie umożliwiało dostęp do pełnej oferty zakładów, czyli takiej samej, jaka widnieje na desktopowej wersji strony. Ranking bukmacherów internetowych powinien także uwzględniać szybkość wczytywania danych i intuicyjność apki czy strony mobilnej. Możliwość sprawdzenia wyników i statystyk sportowych, opcje dedykowane zakładom na żywo (np. szybkie zakłady, match trackery), powiadomienia push oraz kwestie bezpieczeństwa – to wszystko podlega ocenie ekspertów. Ważne jest również, by aplikacja działała zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. 

Kanał sprzedaży naziemnej 

Obecnie część bukmacherów poprzestaje na oferowaniu zakładów tylko przez internet, jednak inni łączą działalność online ze sprzedażą zakładów w tradycyjny sposób. Chociaż punkty naziemne są dla wielu graczy zbędne, część nadal z nich korzysta nie tylko od święta”. Dlatego liczne i nowoczesne punkty stacjonarne mogą dodać do punktacji danego bukmachera kilka ważnych punktów. 

Metody wpłat i wypłat 

metody płatności u bukmacherówRanking bukmacherów w Polsce koniecznie powinien wynikać także z analizy metod płatności udostępnianych przez operatorów zakładów, ponieważ różnice bywają znaczące. Im więcej metod wpłat i wypłat, tym większy komfort gracza, który korzysta z preferowanej przez siebie opcji płatności. Kolejna kwestia dotyczy czasu realizacji transferu. O ile wpłaty realizowane są natychmiastowo, to nie wszyscy bukmacherzy oferują błyskawiczne wypłaty, co może być sporą niedogodnością. Znaczenie mogą mieć również ograniczenia co do minimalnej i maksymalnej wysokości wpłat/wypłat. Jeśli natomiast chodzi o ewentualne prowizje od wpłacanych czy wypłacanych środków, na szczęście legalni bukmacherzy ich nie pobierają, dlatego ranking bukmacherów nie odnosi się do tego aspektu. 

Łatwość rejestracji konta gracza 

Obstawianie zakładów bukmacherskich online wiąże się z wymogiem rejestracji konta gracza, co pozwala na zweryfikowanie wieku internauty (przepisy prawa stanowią, że w Polsce hazard jest dozwolony tylko dla osób pełnoletnich). Jednak wypełnianie już na wstępie długiego formularza rejestracyjnego i przesyłanie skanu dokumentu tożsamości nie jest mile widziane przez użytkowników. Zdecydowanie przydatną opcją jest więc uproszczona rejestracja, która pozwala na założenie konta tymczasowego poprzez podanie tylko najbardziej potrzebnych danych osobowych. Takie konto jest zgodne z polskim prawem i pozwala na przetestowanie przez gracza danego serwisu bukmacherskiego, który może zdecydować później, czy warto przekształcić konto tymczasowe w konto stałe. Jeśli bukmacher oferuje zarówno pełną, jak i szybką rejestrację, ranking internetowych bukmacherów powinien to docenić. 

Dział obsługi klienta 

Obsługa klienta to także bardzo ważny obszar, o jaki powinni dbać bukmacherzy. Ranking powinien brać pod uwagę, jakie są sposoby na skontaktowanie się z bukmacherem – czy dostępny jest kontakt poprzez czat na żywo, infolinię, formularz kontaktowy oraz e-mail. Najlepiej punktowani są także ci bukmacherzy, którzy zapewniają całodobową obsługę klienta, zwłaszcza że gracze często obstawiają zakłady także w weekendy czy w godzinach wieczornych i nocnych. Ważny jest też szybki czas reakcji i oczywiście skuteczność pomocy. Poza kontaktem z konsultantami ranking bukmacherów może uwzględniać także materiały pomocowe, jakie są dostępne na stronie bukmachera. Rozbudowana sekcja FAQ, tutoriale i poradniki świadczą o profesjonalizmie usługi. 

Bezpieczeństwo 

Choć nie każdy ranking polskich bukmacherów obezpieczeństwo u bukmacherów to dba, kwestią, która powinna być także uwzględniona, to bezpieczeństwo korzystania z usługi danego bukmachera. Oznacza to, że strona czy aplikacja mobilna powinna działać w oparciu o takie rozwiązania technologiczne, jak chociażby szyfrowane połączenie SSL. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza, że w serwisie bukmacherskim podajemy swoje dane osobowe i dokonujemy tu transferów pieniężnych.  

Jednak bezpieczeństwo podczas obstawiania zakładów może dotyczyć także zupełnie innego wymiaru, czyli kwestii prawnych. Z tego względu powinien nas interesować wyłącznie ranking legalnych bukmacherów, czyli takich, którzy otrzymali zezwolenie na działalność bukmacherską od Ministra Finansów RP. Korzystając z usług licencjonowanych operatorów zakładów, mamy gwarancję, że nie działamy wbrew prawu i nie narażamy się na kary pieniężne. Ranking bukmacherów legalnych w Polsce musi więc obejmować tylko tych organizatorów zakładów, którzy opłacają obowiązujące w naszym kraju podatki (wspomniany 12-procentowy podatek od gier, ale też 10-procentowy podatek od wygranej). Jednak chociaż gra u bukmacherów działających w oparciu o zezwolenie jest w związku z obciążeniami podatkowymi nieco mniej profitowa niż u nielegalnych organizatorów zakładów, mimo wszystko względy bezpieczeństwa powinny być decydujące. 

Ranking legalnych bukmacherów – uwagi końcowe 

Wszystko, co dotychczas zostało powiedziane, powinno być brane pod uwagę, jeśli ma powstać rzetelny ranking bukmacherów. Niestety nie każdy ranking taki jest – czasem analiza nie jest przeprowadzona dostatecznie wnikliwie, a czasem intencje twórcy nie są do końca czyste. Nierzadko rankingi dostępne na rozmaitych stronach zwyczajnie nie są też aktualne, a przecież oferta bukmacherów jest stale modyfikowana i modernizowana, dlatego częste aktualizacje są konieczne. Co więcej, lista licencjonowanych operatorów na polskim rynku zakładów wzajemnych nie jest zamknięta i co jakiś czas pojawia się na nim nowy legalny bukmacher. Ranking – nawet najbardziej profesjonalny i wartościowy – powinien też zawsze być przepuszczony przez filtr potrzeb danego gracza. O ile wysokie kursy bukmacherskie powinny zainteresować każdego gracza, to już mało który typer potrzebuje bardzo szerokiej oferty zakładów (np. na 50 dyscyplin sportowych). Dlatego ranking bukmacherów można potraktować jako pewnego rodzaju wstępną selekcję organizatorów zakładów z najciekawszą usługą i punkt wyjścia do dokonania własnego wyboru. 

5/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia