ZakładyPrzydatne informacje

Obstawianie meczy

0

Polscy gracze mają szeroki wybór, jeśli chodzi o serwisy internetowe, na których można w legalny sposób obstawiać zakłady bukmacherskie. Legalnie obstawiać można m.in. u bukmacherów:

 • Totolotek – zezwolenie Ministra Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
 • Fortuna – zezwolenie Ministra Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
 • STS – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.20.2017.KLE
 • Forbet – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.10.2016
 • Betclic – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.11.2017
 • Betfan – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.3.2018
 • Totalbet – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.15.2017
 • Lvbet – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.9.2016.EQK
 • Etoto – zezwolenie Ministra Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
 • Pzbuk – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.26.2017
 • Traf – zezwolenie Ministra Finansów PS4.6831.3.2018

Obstawianie meczy – poradnik dla „nowych”

Choć na początku obstawianie meczy przez internet może wydawać się czarną magią, jednak w rzeczywistości składa się na nie kilka prostych kroków. Dowiedz się, jak łatwo odnaleźć się w bogatej ofercie zakładów bukmacherskich, postawić pierwszy zakład sportowy, obliczyć wygraną czy sprawdzić status postawionego kuponu. Sprawdź, jak założyć konto gracza online, jak dokonywać wpłat i wypłat oraz jak korzystać z bonusów bukmacherskich. Aby wyjaśnienia były jak najbardziej zrozumiałe i obrazowe, kolejne kroki prześledzimy na screenach z serwisu internetowego bukmachera Betclic.

obstawianie meczy u bukmachera

Czy obstawianie meczy przez internet jest legalne?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że zakłady bukmacherskie to obszar, który jest w Polsce szczegółowo uregulowany prawnie. Wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące tego, na jakich zasadach mogą być organizowane zakłady sportowe oraz jacy bukmacherzy są legalni, znajdują się w „Ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”, która w skrócie nazywana jest po prostu ustawą hazardową. Legalny bukmacher to taki podmiot, który otrzymał z Ministerstwa Finansów RP specjalne zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Może ono dotyczyć zakładów przyjmowanych w punktach naziemnych albo zakładów internetowych (spora część bukmacherów posiada 2 rodzaje licencji i oferuje zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych oraz online). Pozostali bukmacherzy, a więc ci, którzy nie posiadają aktualnego zezwolenia na działalność bukmacherską, działają wbrew prawu. Co więcej, również gracze, którzy obstawiają u nich zakłady bukmacherskie, popełniają przestępstwo i może ich spotkać naprawdę wysoka kara finansowa. Dlatego przed postawieniem pierwszego zakładu, zawsze warto upewnić się, czy dany bukmacher jest licencjonowany. Jak można to sprawdzić? Zestawienie bukmacherów posiadających aktualne zezwolenie znajdziesz w artykule „Lista legalnych bukmacherów”, a w skróconej formie widnieje ona na górze ekranu nad niniejszym artykułem.

Trzeba też wiedzieć, że ustawa hazardowa określa, że obstawianie meczy dozwolone jest w Polsce tylko dla osób pełnoletnich. Aby przepis ten był przestrzegany, bukmacher naziemny ma prawo sprawdzać wiek graczy na podstawie dokumentu tożsamości, choć w praktyce taka procedura jest stosowana tylko wtedy, gdy pracownik lokalu ma wątpliwości co do pełnoletniości klienta. Z kolei wiek użytkowników zawsze jest weryfikowany, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie online. Bukmacherzy internetowi mogą bowiem udostępniać obstawianie meczy  tylko tym graczom, którzy zarejestrują osobiste konto i pozytywnie przejdą proces weryfikacji wieku. Podsumowując, obstawianie meczy w Polsce jest legalne, ale tylko u bukmacherów posiadających zezwolenie i tylko dla pełnoletnich osób. Natomiast obstawianie meczy online możliwe jest tylko po założeniu konta gracza. Jak wygląda proces zakładania konta oraz inne czynności niezbędne do postawienia zakładu sportowego, sprawdzimy teraz na przykładzie bukmachera Betclic.

Obstawianie meczy online – zakładanie konta

Na początek rozróżnijmy dwa rodzaje rejestracji konta – rejestrację pełną, która jest dostępna u każdego bukmachera i skutkuje założeniem stałego konta oraz rejestrację uproszczoną (szybką), która pozwala na założenie konta tymczasowego. Ta druga opcja zajmuje znacznie mniej czasu, gdyż wymaga podania tylko podstawowych informacji, jednak prędzej czy później, jeśli interesuje nas obstawianie meczy przez internet, będziemy musieli dokończyć proces rejestracji. Szybka rejestracja nie uprawnia bowiem do wypłat wygranych na rachunek bankowy, często też wiążą się z nią inne ograniczenia. Spójrzmy więc, jak krok po kroku założyć konto gracza w serwisie bukmachera Betclic w wersji uproszczonej i pełnej.

obstawianie meczy - rejestracja w Betclic 1Po wejściu na stronę główną w górnym prawym rogu zobaczymy przycisk „Zarejestruj się”, a po jego kliknięciu przeniesieni zostaniemy do formularza rejestracji. Należy tu wpisać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia oraz adres e-mail, a także zaznaczyć tytuł (Pan lub Pani). Obowiązkowe jest również zaznaczenie oświadczeń dotyczących zapoznania się z regulaminem serwisu i innymi ważnymi dokumentami, ukończenia 18 lat, legalnego źródła pochodzenia środków na grę oraz prawdziwości podanych danych. Jednocześnie potwierdzamy chęć otrzymania bonusu powitalnego. Natomiast kolejny przycisk zamieszczony poniżej dotyczy zgody na otrzymywanie treści marketingowych i jego zaznaczenie jest dobrowolne.

Po obstawianie meczy - rejestracja w Betclic 2uzupełnieniu pól zamieszczonych na pierwszym ekranie rejestracji, należy przejść na kolejny ekran. Tu konieczne jest wpisanie numeru PESEL, adresu i numeru telefonu. Pamiętajmy, że należy  podawać tylko prawdziwe i aktualne dane – podczas weryfikacji danych na podstawie dokumentu tożsamości (na etapie rejestracji pełnej) zostaną one sprawdzone przez bukmachera.

obstawianie meczy - rejestracja w Betclic 3Na koniec, na trzecim ekranie musimy ustalić nazwę użytkownika i hasło oraz pytanie bezpieczeństwa, które pozwoli nam odzyskać konto w razie, gdy zapomnimy danych do logowania. Jeśli posiadamy kod promocyjny, który zwiększy bonus powitalny przyznawany przez Betclic, tu znajduje się specjalne miejsce, gdzie powinniśmy go podać (nie jest to jednak obowiązkowe). Kiedy wszystkie dane są uzupełnione, klikamy „Zapisz się”. Bukmacher Betclic wymaga następnie, by każdy gracz ustalił własne limity na grę – w wymiarze czasowym i kwotowym. W tym momencie konto tymczasowe jest już aktywne: możliwe jest więc wpłacanie na nie środków finansowych oraz obstawianie meczy online. Jednak takie konto działa przez maksymalnie 90 dni, a co gorsza nie pozwala na wypłatę środków na nim zgromadzonych. Aby zdjąć z niego wszelkie blokady, należy je przekształcić w konto stałe.

obstawianie meczy - pełna rejestracja w BetclicW tym celu należy zalogować się na swoje konto, kliknąć w swój profil (ikonka człowieka w górnym prawym rogu ekranu) i wejść w „Moje dokumenty”. Tu trzeba dodać screen lub zdjęcie swojego dowodu osobistego lub paszportu oraz podać dane rachunku bankowego. Teraz pozostaje poczekać, aż dokument tożsamości zostanie zweryfikowany przez pracownika firmy bukmacherskiej, co maksymalnie trwa 24 godziny, jednak w praktyce dokonywane jest na bieżąco. Jeśli weryfikacja jest pozytywna, konto uzyskuje status konta pełnego, a bukmacher wysyła informację na ten temat drogą e-mailową.

Jak wpłacić depozyt na konto gracza?

Obstawianie online możliwe jest po wpłacie depozytu na konto gracza. Legalni bukmacherzy udostępniają wiele różnych popularnych opcji wpłat internetowych, które są nie tylko bezpieczne, ale najczęściej też natychmiastowe. Jeśli mamy zamiar wpłacić środki na konto w Betclic, po zalogowaniu ponownie musimy wejść swój profil – na samej górze zobaczymy saldo swojego konta z podziałem na saldo depozytowe, czyli środki  depozytowe, które możemy wypłacić oraz środki bonusowe, które przed wypłatą trzeba jeszcze obrócić. Poniżej znajduje się przycisk „Wypłać” i „Wpłać” – aby wpłacić pieniądze, wybieramy oczywiście tę drugą opcję. Następnie musimy wskazać kwotę, jaką chcemy wpłacić i wybrać metodę płatności.

obstawianie meczy - wpłata

Bukmacher Betclic oferuje kilka metod błyskawicznych płatności, warto jednak zwrócić uwagę, że obowiązują tu różne limity (górne i dolne) dotyczące wpłacanych kwot. W zależności od preferencji można więc wpłacić depozyt poprzez Przelewy24, kartę kredytową VISA lub MasterCard, e-portfel Skrill lub Paysafecard. Dostępny jest również zwykły przelew bankowy, choć należy pamiętać, że jego realizacja zajmuje znacznie więcej czasu i zależy od sesji międzybankowych. Każda z metod płatności realizowana jest w standardowy dla niej sposób i wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Wymagane jest też podanie niezbędnych danych, które są niezbędne do realizacji przelewu w dany sposób. Przykładowo płatność kartą płatniczą wymaga wpisania imienia i nazwiska jej właściciela, numeru karty, jej daty ważności oraz kodu weryfikacyjnego. Jeśli wybierzemy któryś z natychmiastowych sposobów na zasilenie konta, środki powinny pojawić się w czasie liczonym w sekundach czy ewentualnie minutach. Tak więc gracz ma sporo opcji, by w wygodny sposób dokonać wpłaty na bukmacherskie konto online. W ramach ciekawostki można natomiast dodać, że obstawianie meczy za wirtualne pieniądze nie jest dostępne u legalnych bukmacherów działających na terenie Polski.

obstawianie meczy - metody wpłaty w Betclic

Obstawianie meczy – jak znaleźć zakład?

Obstawianie meczy przez internet może być nawet łatwiejsze niż wnoszenie zakładów w punkcie naziemnym, jednak najpierw trzeba zrobić ogólne rozeznanie i zorientować się, jak uporządkowana jest strona danego bukmachera. Ogólnie bukmacherzy w Polsce w dość podobny sposób organizują swoje serwisy – najważniejsze zakłady bukmacherskie zamieszczają oczywiście na stronie głównej, jednak wydzielają też osobne zakładki dla zakładów na żywo, zakładów na sporty elektroniczne, zakładów na sporty wirtualne itp. Niemal zawsze do dyspozycji użytkownika są również specjalne funkcjonalności, które ułatwiają obstawianie online. Prześledźmy to na przykładzie strony internetowej Betclic.

Strona główna

Po wejściu na stronę główną serwisu Betclic, w centralnej części strony zobaczymy listę z najbardziej popularnymi zakładami przedmeczowymi i zakładami na żywo („Popularne”). Możemy też przełączyć się na widok, w którym zobaczymy zakłady bukmacherskie dostępne w najbliższym czasie („Nadchodzące”). Domyślnie wyświetlają się zakłady na wszystkie sporty, można jednak wybrać zakłady na konkretną dyscyplinę sportową. Jeśli interesuje nas np. jedynie obstawianie meczy piłki nożnej, wystarczy kliknąć „piłka nożna” i wyświetlą się tylko zakłady na mecze futbolowe. Od razu widać nie tylko, jakie zespoły wezmą udział w spotkaniu, ale też jaki jest kurs bukmacherski na główne typy, ile jest dostępnych zakładów, kiedy mecz się odbędzie i czy jest dostępna transmisja na żywo. Aby obstawianie meczów było jeszcze łatwiejsze, z lewej strony ekranu znajdują się najważniejsze wydarzenia, takie jak np. Liga Mistrzów czy Polska Ekstraklasa – po kliknięciu w wybrany odnośnik wyświetlają się zakłady bukmacherskie podpadające pod dane wydarzenie. Poniżej również z lewej strony ekranu znajduje się sekcja „Sport”, gdzie wszystkie dostępne zakłady pogrupowane są według dyscypliny sportowej

obstawianie meczy - strona główna Betclic

Betclic nie posiada osobnej zakładki poświęconej zakładom na sporty elektroniczne, jednak ich obstawianie online jest tu jak najbardziej możliwe. Wystarczy odnaleźć w części „Sport” odnośnik „E-sport” i wybrać interesujące nas wydarzenie e-sportowe lub konkretną grę (m.in. LoL, CS:GO czy Dota2). Natomiast sporty wirtualne nie są na razie dostępne w ofercie bukmachera Betclic (stan na luty 2020 r.).

Zakłady na żywo

Jeśli interesuje Cię obstawianie meczy live, wejdź w zakładkę „Na żywo”, która znajduje się u samej góry ekranu. Tu także można przefiltrować wyniki według dyscypliny sportowej, wybierając np. tenis czy piłkę ręczną. Przy każdym zakładzie wyświetlają się aktualne kursy na główne typy, trzeba jednak pamiętać, że obstawianie meczy live wiąże się z koniecznością śledzenia kursów, które zmieniają się bardzo dynamicznie w zależności od tego, co w danej chwili dzieje się na boisku. W Betclic te kursy, które właśnie wzrosły, podświetlane są na moment na kolor zielony, a te, które spadły – na czerwony.

obstawianie meczy - oferta live

Widok pojedynczego zakładu

Po znalezieniu konkretnego zakładu, należy w niego kliknąć, dzięki czemu zostaniemy przeniesieni na stronę mu poświęconą. Tu znajdują się wszystkie możliwe zakłady bukmacherskie, jakie można obstawić w przypadku danego meczu. Obstawianie meczy polega bowiem nie tylko na typowaniu zwycięzcy spotkania czy dokładnego wyniku meczu. Na przykład obstawianie meczy piłkarskich to multum bardzo szczegółowych typów, takich jak: jaką różnicą goli wygra zwycięzca, czy padnie bramka strzelona przez zawodnika rezerwowego, który zespół wykona więcej rzutów rożnych albo który otrzyma więcej punktów karnych za czerwone kartki. Jeśli nie jest dla nas jasne, czego dokładnie dotyczy dany zakład, możemy kliknąć ikonkę pytajnika i przeczytać precyzyjne wyjaśnienie. Jeśli bukmacher oferuje dużo zakładów na dany mecz, poszukiwanie konkretnych typów można sobie ułatwić, korzystając z opcji „Filtruj ofertę”. Przykładowo, gdy interesuje nas obstawianie rzutów rożnych, wybieramy „Rzuty rożne”, a kiedy obstawianie remisów – „Wynik” albo „Popularne zakłady”. W ten sposób szybko wyłowimy konkretne zakłady z kilkuset innych typów. Warto też zwrócić uwagę na to, że obok zakładów często wyświetlają się specjalne ikonki. Niebieskie oznaczają możliwość skorzystania z opcji „Cash-out”, podczas gdy pomarańczowe towarzyszą zakładom, w przypadku których można znacznie zwiększyć wygraną w ramach promocji „Multi+”.

obstawianie meczy - widok pojedynczego zakładu

Natomiast obstawianie meczy live  to możliwość skorzystania z dodatkowych opcji. Jeśli dla danego spotkania sportowego dostępna jest transmisja na żywo, wyświetli się ona w okienku po prawej stronie ekranu. W przeciwnym razie przebieg meczu można śledzić na match trackerze, który odtwarza komputerowe wizualizacje tego, co w danym momencie dzieje się na boisku. Aby zobaczyć taką animację, wystarczy kliknąć „Wyniki live” – wyświetlą się nam tu również wyniki danego meczu. Jeśli chcemy poznać bardziej szczegółowe informacje na temat danej rozgrywki, powinniśmy wybrać „Statystyki”. Z kolei informacje na temat dotychczasowych akcji danego meczu znajdziemy otwierając odnośnik „Komentarze”.

obstawianie meczy - transmisja live i match tracker

Jak obstawiać mecze – zawieranie zakładu

Samo zawieranie zakładu jest banalnie proste. To, co jest najtrudniejszym zadaniem, to oczywiście wybór trafionego typu, jednak od strony technicznej w Betclic obstawianie meczy jest bardzo łatwe. Kiedy już znajdziemy zakład, jakiego szukaliśmy, wystarczy, że klikniemy w nasz typ (np. remis), a znajdzie się on na naszym e-kuponie, który znajduje się po prawej stronie ekranu. Wyświetlają się na nim informacje, o jakie spotkanie chodzi, jaki typ obstawiamy i jaki jest oferowany na nie kurs bukmacherski. Kolejnym ruchem, jaki musimy wykonać, to wpisanie stawki zakładu. Na kuponie od razu zobaczymy, jaka jest potencjalna wygrana ze stawianego zakładu. Jeśli zamierzamy wnieść pojedynczy zakład, czyli obstawianie meczy - zawieranie zakładuobstawić tylko jeden typ, to już wszystko – klikamy „Postaw zakład” i czekamy na jego rozliczenie. Natomiast kiedy chcemy obstawić kilka typów, musimy powtórzyć opisane czynności wobec kolejnych zakładów, ustalając łączną stawkę zakładu wielokrotnego (AKO). Możemy też postawić zakład systemowy (wymagane są co najmniej 3 zakłady na kuponie) – w tym celu musimy kliknąć w odnośnik „System” i wybrać rodzaj zakładu (dostępne rodzaje zależne są od liczby wybranych zakładów). Jeśli chcesz usunąć pojedynczy zakład, kliknij w widniejący przy nim krzyżyk, a jeśli wszystkie wybrane zakłady – w „Usuń wszystkie”. Postawione kupony zobaczysz, kiedy klikniesz w sekcję „Moje kupony”.

Obstawianie meczy – wygrana

Jeśli chodzi o obstawianie wyników meczy, to, co interesuje wszystkich graczy, to na pewno wygrana. Jak wspomnieliśmy, podając stawkę zakładu na dany typ, na e-kuponie z automatu wyliczona zostanie kwota wygranej, warto jednak wiedzieć, od czego zależy jej ostateczny wynik. Znaczenie mają 3 elementy. Po pierwsze stawka – obstawianie zakładów bukmacherskich za większą stawkę w przypadku trafionych typów przynosi oczywiście większą wygraną. Po drugie zysk zależy od kursów bukmacherskich wystawionych na konkretne spotkanie sportowe. Obstawianie meczy o wyższych kursach to sposób na uzyskiwanie wyższych wygranych, trzeba jednak pamiętać, że im wyższy kurs towarzyszy danemu typowi, tym szacowane prawdopodobieństwo na zajście danego zdarzenia jest mniejsze. Kurs można też znacznie zwiększyć wtedy, gdy obstawiamy mecze przy użyciu zakładów wielokrotnych. Dla przykładu, kiedy na kuponie AKO obstawimy zakład o kursie 2,00 i zakład o kursie 2,50, łączny kurs wyniesie 5,00 (2,00 x 2,50) i ewentualna wygrana znacznie przewyższy wygraną, jaką przyniosłoby obstawianie meczy na 2 osobnych kuponach. Jednak w zakładzie akumulowanym ryzyko przegranej również wzrasta, ponieważ aby był on trafiony, oba zakłady muszą być poprawnie wytypowane.

Legalne obstawianie zakładów bukmacherskich musi jednak uwzględniać podatek od gry, dlatego poza stawką i kursem zakładu, przy obliczeniach ostatecznej wygranej pod uwagę należy wziąć jeszcze specjalny współczynnik. Sam podatek wynosi 12% wnoszonej stawki każdego zawieranego zakładu (niezależnie od jego wyniku), dlatego też wygrana musi zostać przemnożona przez współczynnik 0,88. W ten sposób uzyskujemy wartość wygranej już po potrąceniu kwoty podatku z wnoszonej stawki. Dlatego najczęściej, żeby wyliczyć możliwy zysk z konkretnego zakładu, należy przemnożyć stawkę przez kurs i współczynnik 0,88. Czasem obstawianie meczów może jednak nie wiązać się z koniecznością opłacenia podatku od gry – w przypadku legalnych bukmacherów dotyczy to jednak tylko sytuacji, gdy bukmacher przygotuje promocję na „grę bez podatku”. Wtedy obstawianie zakładów bukmacherskich odbywa się przy wykorzystaniu na grę całej wpłaconej stawki, a koszty podatku od gry pokrywa bukmacher. Dla gracza jest to bardzo komfortowa sytuacja, gdyż jego wygrana wynosi wtedy o około 14% więcej (wygrana to w takim wypadku prosty iloczyn stawki i kursu bukmacherskiego).

Żeby wyczerpać temat wysokości wygranych w pełni, trzeba jeszcze wspomnieć o podatku od wygranej. Co prawda, na wygrane do kwoty 2280 zł obowiązuje zwolnienie podatkowe, a więc w ich przypadku opodatkowanie nie obowiązuje. Natomiast 10-procentowy podatek od wygranej pobierany zostaje w sytuacji, gdy wygrana przekroczy ten limit – bukmacher od razu potrąca go przed dokonaniem wypłaty i przekazuje do urzędu skarbowego.

Obstawianie meczy online – jak sprawdzić status kuponu?

obstawianie meczy - sprawdzanie e-kuponuObstawianie meczy nie kończy się oczywiście na zawarciu kuponu – po nim następuje czas oczekiwania na jego rozliczenie. Jeśli chodzi o obstawianie online na żywo, na wyniki nie trzeba czekać długo, natomiast zakłady bukmacherskie przedmeczowe to najczęściej kwestia godzin, dni a w przypadku zakładów długoterminowych jest to od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Czasem można więc zapomnieć, że postawiło się dany zakład, szczególnie gdy gramy dość intensywnie. Jednak obstawianie meczy przez internet o tyle ułatwia sprawdzanie postawionych zakładów, że wszystkie znajdują się w jednym miejscu, czyli w historii zakładów na koncie gracza. W przypadku bukmachera Betclic, aby sprawdzić status postawionych kuponów, należy się zalogować i widok „Kuponu” (prawa strona ekranu) zmienić na widok „Moje kupony”. Ta sekcja podzielona jest na kupony otwarte, kupony zakończone oraz te, dla których dostępna jest opcja „Cash-out”. W kuponach zakończonych znajdziesz wszystkie wygrane i przegrane zakłady bukmacherskie, jakie postawiłeś, a w kuponach otwartych te, które jeszcze czekają na rozliczenie. Czym więc jest obstawianie meczy online przy użyciu „Cash-outu”? Otóż, choć nie można anulować postawionego zakładu, ta funkcja umożliwia rozliczenie kuponu przed zakończeniem się zdarzeń na nim obstawionych, czyli po prostu wycofanie się z zakładu live. W ten sposób można zminimalizować straty, jeśli mecz idzie nie po naszej myśli, jednak opcja ta nie jest dostępna dla wszystkich zakładów.

Z kolei obstawianie meczy online za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne daje możliwość bycia informowanym na bieżąco o statusie postawionych zakładów. Wystarczy skorzystać z opcji powiadomień push, a  w ustawieniach zaznaczyć chęć otrzymywania powiadomień na temat rozstrzygnięć postawionych kuponów.

Obstawianie meczy – wypłaty wygranych

Kiedy okazuje się, że postawione zakłady bukmacherskie są trafione, na saldo depozytowe gracza wpływają środki z wygranej. Za uzyskane pieniądze można oczywiście postawić kolejne zakłady, jednak kiedyś zapewne będziemy chcieli wypłacić całość lub część zgromadzonych na koncie gracza środków. W Betclic podobnie, jak przy dokonywaniu wpłaty środków na konto, aby wypłacić je na rachunek bankowy, należy zalogować się na swoje konto gracza i wejść w swój profil. Środki, które możemy wypłacić, oznaczone są jako „Do wypłaty”. Po kliknięciu w przycisk „Wypłać”, wpisz, jaką kwotę chcesz wypłacić oraz wybierz metodę płatności. Na koniec koniecznie zatwierdź zlecenie wypłaty. Bukmacher Betclic umożliwia wypłaty szybkim przelewem poprzez system Przelewy24 oraz tradycyjnym przelewem bankowym. Pierwsza metoda jest natychmiastowa, a druga może zająć nawet do 7 dni roboczych. Pamiętajmy, że zanim dyspozycja zostanie zrealizowana, musi zostać zaakceptowana przez Dział Finansowy bukmachera, co w Betclic może potrwać do 48 godzin.

obstawianie meczy - wypłaty w Betclic

Oczywiście środki mogą zostać wypłacone jedynie w przypadku, gdy konto pozytywnie przeszło proces weryfikacji i ma status konta pełnego. Jeśli nie prześlemy fotokopii dokumentu tożsamości i nie podamy numeru rachunku bankowego (imię i nazwisko właściciela musi być takie samo jak właściciela konta gracza), a tym samym rejestracja konta nie zostanie dokończona, nie będziemy mogli dokonać żadnej wypłaty. W takiej sytuacji po kliknięciu w „Wypłać” zobaczymy jedynie informację o konieczności dosłania wymaganych dokumentów. Ponadto wypłacie podlegają tylko środki depozytowe – za kwoty, które widnieją jako „bonus”, należy najpierw postawić zakłady bukmacherskie (szczegółowe wymogi znajdziesz w regulaminie danej promocji).

Jak obstawiać mecze przez internet przy pomocy bonusów?

Aby kompleksowo omówić tematykę dotyczącą tego, jak obstawiać mecze, należy też choć pobieżnie wyjaśnić, jak wygląda obstawianie meczy za darmo. Standardowo przed postawieniem zakładu konieczne jest wpłacenie własnych pieniędzy na konto w serwisie bukmacherskim, jednak w ramach różnego typu promocji możliwe jest też darmowe obstawianie meczy. Betclic i inni legalni bukmacherzy przygotowują rozmaite bonusy, które pozwalają na uzyskanie czasem nawet dużych kwot na obstawianie meczów. Specjalnie dla nowych graczy w zamian za rejestrację konta (najczęściej wystarczy założenie konta tymczasowego) oferowane są bonusy na start: freebety, bonusy od depozytu lub cashbacki. Freebet zwany jest często darmowym zakładem i aby go uzyskać nie trzeba wpłacać żadnych środków na konto gracza, dlatego to właśnie ten bonus umożliwia prawdziwie darmowe obstawianie meczy. Pozostałe bonusy wymagają dokonania uprzedniej wpłaty: bonus od depozytu polega na zwielokrotnieniu wpłaconych środków, a cashback gwarantuje zwrot postawionej stawki w przypadku przegranej. Poza tym bukmacherzy często oferują również promocje okazjonalne dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, m.in. wspomnianą już „grę bez podatku”, promocje na zakłady akumulowane zwiększające wygraną, konkursy typerów itp. Stali gracze również mogą od czasu do czasu otrzymać freebet, bonus od wpłaty czy cashback.

obstawianie meczy - bonusy bukmacherskie

Warto natomiast pamiętać, że obstawianie meczy za darmo, czyli korzystanie z promocji bukmacherskich powinno być zawsze poprzedzone sprawdzeniem regulaminu danej akcji promocyjnej. Uzyskane środki bonusowe muszą być najpierw obrócone określoną liczbę razy i to zakładami o określonych parametrach. Bukmacher wyznacza też ramy czasowe, w jakich bonus powinien zostać wykorzystany, w przeciwnym razie traci on swoją ważność.

W Betclic wszystkie aktualne promocje znajdują się w zakładce „Promocje”. Wystarczy wybrać interesującą nas akcję promocyjną i jeśli chcemy z niej skorzystać, postępować zgodnie z instrukcjami, które zamieszczone są w jej opisie.

Jak skutecznie obstawiać mecze?

Jak widać, technicznie obstawianie meczy nie jest tak naprawdę niczym skomplikowanym. Jednak zastanawiając się, jak obstawiać mecze, najważniejszym pytaniem jest przecież: jak obstawiać mecze, żeby wygrywać? Od razu możemy nieco asekuracyjnie uprzedzić, że gotowej recepty na to, jak obstawiać mecze, nie posiadamy, a sposobu na 100-procentową skuteczność obstawianych typów po prostu nie ma. Jednak, choć obstawianie meczy to jedna z gier hazardowych, nie jest to gra czysto losowa. Przypadek odgrywa tu pewną rolę, ale z drugiej strony dobry gracz, dysponując odpowiednio dużą wiedzą sportową i znajomością zasad bukmacherki, ma spore szanse na odniesienie zwycięstwa. Jak więc te szanse zmaksymalizować?

Co oczywiste, jeśli chcesz przewidzieć przykładowo, jakim wynikiem zakończy się spotkanie piłki nożnej, musisz znać zasady tej dyscypliny sportowej, ale też wiedzieć, m.in. która drużyna teoretycznie ma większe szanse na wygraną, czy kluczowi zawodnicy nie są kontuzjowani, czy któraś drużyna nie jest bardziej zmęczona ostatnimi meczami, a nawet jakie są nastroje i motywacja do gry w każdym z zespołów. Tak więc ogólna znajomość danej dyscypliny oraz aktualne informacje na temat konkretnych drużyn i/lub zawodników uczestniczących w danym spotkaniu, to podstawa tego, by wiedzieć, jak obstawiać mecze. Jak najbardziej warto też sięgać po analizy sportowe czy sprawdzać typy ekspertów. Jednak wiedza sportowa to nie wszystko.

Drugim elementem układanki, która powie nam, jak obstawiać mecze, jest wiedza bukmacherska. Oczywiście nikt się z nią nie rodzi, a najlepiej (podobno) człowiek uczy się na własnych błędach. Można jednak też czerpać z doświadczenia i wiedzy innych. W internecie znajdziesz mnóstwo serwisów z rzeczowymi poradami na temat tego, jak obstawiać mecze systemem, jak wyszukiwać valuebety czy w ogóle, jak zacząć obstawiać mecze. Trzeba być jednak ostrożnym i odpowiednio weryfikować źródła informacji. Na hasła typu „obstawianie meczy pewniaki” lepiej nie zwracać uwagi, gdyż w sporcie nic nie jest pewne i żaden typ bukmacherski nie może gwarantować wygranej. Nie oznacza to jednak, że publikowane w internecie typy nie są przydatne, jeśli chodzi o skuteczne obstawianie meczy. Typy można podzielić na bezpłatne i płatne, a oba rodzaje mogą być wartościowe, choć na początku nie jest łatwo odróżnić je od tych o niskiej jakości. Dlatego doświadczeni gracze nie polecają korzystania z płatnych typów nowicjuszom. Poza tym nawet jeśli korzystamy z typów innych osób, zawsze warto najpierw osobiście je ocenić i dopiero potem rozpocząć obstawianie meczy. Typy ekspertów mogą więc być pomocne, jednak szlifowanie własnych umiejętności bukmacherskich powinno być priorytetem.

jak obstawiać meczeOlbrzymie znaczenie ma także właściwa postawa – emocje nie są dobrym doradcą i zapewne nie podpowiedzą właściwie, jak obstawiać mecze. Wszystko zależy też od tego, po co właściwie gramy. Jeśli możemy powiedzieć, że uprawiamy obstawianie meczy dla zabawy, to czasem możemy „zaszaleć”. Jednak tak naprawdę najlepszą praktyką jest ustalenie sobie swojego bankrollu na grę, czyli kwoty, której nie możemy przekroczyć, obstawiając zakłady bukmacherskie. W samokontroli gry pomagają narzędzia oferowane przez bukmacherów, takie jak wspomniane już limity kwotowe i czasowe gry (w ciągu dnia oraz miesiąca). Warto zadbać o ich rozsądne ustawienie, gdyż służą one ograniczeniu ryzyka bankructwa gracza i wpadnięciu w granie nałogowe. Niejeden zaawansowany gracz na pytanie o to, jak obstawiać mecze, odpowiada także: cierpliwie. Wytrwałość to bardzo pożądana cecha typera, a realizacja założonego celu małymi kroczkami jest bardziej realna niż rzucanie dużych kwot w przypływie sportowych emocji.

Jak obstawiać mecze – podsumowanie

Wiemy już, jak obstawiać mecze przez internet – tak naprawdę wystarczy założyć konto gracza, wpłacić depozyt i można obstawiać zakłady bukmacherskie. Warto wziąć pod uwagę wykorzystanie bonusów bukmacherskich, zwłaszcza, że w zamian za rejestrację nowi użytkownicy otrzymują często bardzo atrakcyjne bonusy powitalne. Inne elementy gry również są proste w wykonaniu, gdyż bukmacherzy starają się, by np. znalezienie interesującego gracza zakładu czy sprawdzenie statusu postawionych kuponów było łatwe i jak najbardziej intuicyjne. Jeśli napotkasz na jakikolwiek problem, możesz również skorzystać ze wsparcia konsultantów bukmachera albo poszukać odpowiedzi na swoje pytania w sekcji „FAQ”. Przykładowo Betclic zamieścił tu szczegółowe informacje m.in. na temat tego, jak rozwiązać problemy z logowaniem na konto, jak zmienić dane konta czy jak w Betclic obstawiać mecze. Obstawianie  od strony technicznej łatwo jednak opanować, a skoro wiemy, jak obstawiać mecze Betclic, również w serwisach innych bukmacherów powinniśmy szybko zorientować się, gdzie znaleźć potrzebną opcję.

Znacznie dłuższej praktyki potrzeba do tego, by zostać mistrzem w poprawnym typowaniu wyników meczów. Na początek na pewno najlepiej trzymać się podstawowych zasad obstawiania zakładów bukmacherskich. Porządna analiza typowanych wydarzeń sportowych, nieuleganie emocjom i przestrzeganie ustalonego budżetu na grę oraz wytrwałość to podstawa. Z kolei żeby pogłębić wiedzę bukmacherską, możesz na początek poczytać inne artykuły o tej tematyce zamieszczone w naszym serwisie.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia