Superbet – legalny bukmacher z licencją na zakłady (w punktach naziemnych)

Superbet – nadal słabo rozpoznawalny w Polsce bukmacher

Firma „Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.” to bukmacher posiadający polską licencję na zakłady bukmacherskie. Po spełnieniu wielu rygorystycznych wymagań, bukmacher Superbet otrzymał specjalne zezwolenie, które upoważnia tę firmę do oferowania zakładów bukmacherskich w punktach naziemnych na terytorium Polski. To bardzo cenna informacja dla graczy, gdyż tym samym Superbet został kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce, a jak doskonale wiemy nie ma takich firm jeszcze zbyt wiele.

Superbet – Co to za firma?

Firma bukmacherska Superbet to firma pochodząca z Rumunii. Firma rozpoczęła działalność w 2009 roku, a więc jest to bukmacher, który posiada już dość duże doświadczenie w branży. Oczywiście firma pierwotnie funkcjonowała na rumuńskim rynku, jednak zdobyte tam doświadczenie z pewnością będzie miało istotne przełożenie również na ofertę prezentowaną w Polsce. W Rumunii bukmacher Superbet rozwinął sieć ponad 600 punktów naziemnych, rozlokowanych w całym kraju. Wraz z biegiem czasu i stopniowym rozwojem firmy, bukmacher poszerzył swoją ofertę również o zakłady online. Firma otworzyła także kasyna.
Występując o polską licencję na zakłady bukmacherskie, Superbet prawdopodobnie założył sobie równie ambitne cele co na rodzimym rynku. Co prawda otworzenie kasyn nie jest realne (ze względu na obowiązującą w Polsce sytuację prawną), natomiast poszerzenie oferty bukmachera o możliwość wnoszenia zakładów również za pośrednictwem Internetu wydaje się być już tylko kwestią czasu. Jednak w tym momencie nie jest to jeszcze możliwe, a zakłady wnosić można w dość licznie rozlokowanych na terytorium Polski punktach naziemnych. Oczywiście liczba dostępnych punktów nie jest jeszcze tak szeroka jak w przypadku innych bukmacherów, którzy obecni są na polskim rynku od wielu lat, jednak z czasem liczba dostępnych punktów powinna wzrastać. Możemy również spodziewać się, że bukmacher Superbet w niedalekiej przyszłości postawi przede wszystkim na rozwój oferty dostępnej przez Internet. Jeśli w Twoim mieście nie jest jeszcze dostępny żaden punkt stacjonarny tej firmy, nie powinieneś się dziwić, gdyż firma otrzymała wymagane prawem zezwolenie stosunkowo niedawno (w październiku 2017 roku), a więc nie zdążyła rozwinąć jeszcze zbyt szerokiej sieci punktów stacjonarnych. Natomiast jeśli zdarzy Ci się napotkać taki punkt to również nie powinieneś być zdziwiony, ponieważ bukmacher Superbet jest obecnie bukmacherem działającym w Polsce w sposób całkowicie legalny, a więc jego punkty można już spotkać w wielu polskich miastach (na razie głównie w tych największych).
Prezesem zarządu firmy Superbet jest Aleš Dobeš, a więc osoba doskonale znająca polskie realia, ponieważ w przeszłości był on również związany z działającym w Polsce bukmacherem Fortuna. Ambasadorem i „twarzą” marki Superbet w Polsce został natomiast doskonale znany wszystkim były bramkarz reprezentacji Polski – Jerzy Dudek.

Co znajdziemy w ofercie bukmachera Superbet?

Jak już wspomnieliśmy, na tą chwilę możliwe jest wnoszenie zakładów wyłącznie w punktach naziemnych. Nie oznacza to jednak, że bukmacher zupełnie „odpuścił” prezentację swojej oferty przez Internet. Aktualnie można bez problemu wejść na oficjalną stronę bukmachera i przejrzeć dostępną ofertę wraz z wysokością kursów na poszczególne zdarzenia (wnosić zakłady można na zdarzenia sportowe, polityczne i społeczne), jednak nie ma możliwości wniesienia zakładu przez Internet. Możliwe jest za to przygotowanie tzw. „e-Kuponu”, a więc wydrukowanie gotowego kuponu, na którym umieszczone zostaną wybrane przez gracza pozycje oraz ustalona stawka. Niestety z tak przygotowanym kuponem (lub przynajmniej z numerem tego kuponu) należy następnie udać się do naziemnego punktu bukmachera, aby ostatecznie zakład został zawarty. Oczywiście drukowanie „e-Kuponu” nie jest konieczne, ponieważ w każdej chwili można również udać się bezpośrednio do punktu przyjmowania zakładów, bez konieczności wcześniejszego drukowania „e-Kuponu” (możliwość wydrukowania takiego kuponu jest więc jedynie opcjonalnym ułatwieniem dla gracza). Należy także zaznaczyć, że „e-Kupon” pomocny może okazać się tylko w przypadku obstawiania zdarzeń z oferty „Prematch” (czyli obstawianie zdarzeń, które jeszcze się nie rozpoczęły), natomiast aby zawrzeć zakład na zdarzenia z oferty „Live” (obstawianie w trakcie trwającego meczu) lub „Sporty Wirtualne” konieczne będzie udanie się bezpośrednio do punktu przyjmowania zakładów, bez możliwości zastosowania ułatwienia w postaci wcześniej przygotowanego „e-Kuponu”. Pomimo tego, że bukmacher Superbet nie umożliwia jeszcze wnoszenia zakładów przez Internet, to funkcja „e-Kuponu” dostępna na stronie bukmachera powinna nieco uprościć procedurę wnoszenia zakładów w tej firmie.
Superbet bonus – bukmacher dla swoich klientów przygotował również ofertę bonusową.

Czy wnoszenie zakładów w Superbet jest legalne?

Tak, firma „Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.” otrzymała wymagane prawem zezwolenie na oferowanie w Polsce zakładów bukmacherskich w punktach naziemnych, dlatego obstawianie zakładów u tego bukmachera jest całkowicie legalne. Bukmacher przeszedł skomplikowaną procedurę w celu uzyskania licencji na działalność w Polsce, jednak procedura ta została zakończona w pozytywny sposób, a więc firma otrzymała licencję (miało to miejsce w październiku 2017 roku).

Jak można skontaktować się z bukmacherem Superbet?

Firma Superbet umożliwia graczom kontakt za pośrednictwem poczty e-mail lub połączenia telefonicznego.
W każdej chwili można również skontaktować się z bukmacherem pod adresem:
Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
ul. 73. Pułku Piechoty 7A
40-496 Katowice

Opinie o firmie Superbet

Bukmacher Superbet działa na polskim rynku od niedawna, dlatego ciężko jeszcze o w pełni wiarygodne opinie o tej firmie. Jednak fakt, że jest to jeden z największych bukmacherów funkcjonujących w Rumunii, który swoją działalność z powodzeniem prowadzi już od 2009 roku, pozwala uważać, że powinna to być godna zaufania firma. Na swojej stronie internetowej bukmacher Superbet twierdzi, że posiada profesjonalnych i kompetentnych pracowników, a jakość to jedna z najbardziej cenionych przez firmę wartości. Jako swój cel firma podaje również osiągnięcie pozycji lidera na rynku. Wszystkie te zapowiedzi mogą więc sugerować, że bukmacher Superbet myśli poważnie o zwiększaniu swojej roli również na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Jednak na wiarygodnie opinie o Superbet należy jeszcze trochę poczekać.