ZakładyLegalni bukmacherzy

Betclic

0

Bukmacher Betclic – opinie i ocena zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie Betclic w Polsce można legalnie obstawiać przez internet od połowy 2019 r., kiedy to bukmacher uruchomił serwis betclic.pl z ofertą online. Jednak bukmacher Betclic działa na światowym rynku zakładów bukmacherskich już znacznie dłużej i jest jednym z najważniejszych organizatorów zakładów wzajemnych w krajach takich jak np. Francja, Niemcy czy Wielka Brytania (właścicielem marki Betclic jest firma „BEM Operations Limited”). My sprawdzimy natomiast, jak wygląda oferta bukmachera przygotowana specjalnie dla polskich graczy. Recenzja obejmie oczywiście oferowane przez Betclic zakłady bukmacherskie pre-match i live, funkcjonalność serwisu i aplikacji mobilnej oraz ocenę opcji typu dokonywanie płatności czy rejestracji konta. W artykule sprawdzimy też, jaki jest przygotowany przez Betclic bonus powitalny oraz pozostałe promocje, a także inne atrakcje, w tym transmisje meczów na żywo w Betclic TV.

Betclic - strona główna

Czy zakłady bukmacherskie Betclic są bezpieczne?

Zastanawiając się nad bezpieczeństwem zakładów obstawianych u tego bukmachera, trzeba najpierw upewnić się, czy Betclic jest legalny. Można to sprawdzić, wchodząc na stronę Ministerstwa Finansów, na której zamieszczona jest aktualna lista licencjonowanych organizatorów zakładów bukmacherskich. Znajduje się tu też Betclic – legalny operator otrzymał bowiem zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet o numerze PS4.6831.11.2017 w dniu 26 września 2018 r. Przypomnijmy, że tylko zakłady bukmacherskie obstawiane u licencjonowanych bukmacherów są zgodne z prawem, natomiast za grę u nielegalnych podmiotów grożą wysokie kary finansowe. Dlatego fakt, że bukmacher Betclic posiada niezbędne w celu prowadzenia działalności bukmacherskiej zezwolenie, ma tak duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Ponadto bukmacher Betclic dba o wysoki poziom bezpieczeństwa także poprzez stosowanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko przejęcia naszych danych przez osoby trzecie, a środki finansowe gromadzone na koncie gracza zabezpieczone są przed kradzieżą. Jako legalny bukmacher Betclic stosuje się także do polityki odpowiedzialnej gry, którą nakazuje ustawa o grach hazardowych, co ma na celu ochronę graczy przed uzależnieniem od hazardu (np. obowiązkowe jest ustalenie limitów czasu gry i kwot na nią przeznaczanych).

Czy można otrzymać od Betclic bonus powitalny?

Bukmacher Betclic znany jest z zamiłowania do cashbacków, czyli zakładów bez ryzyka. Przyznawany przez Betclic bonus powitalny dla nowych graczy to także cashback i to wysoki. Sprawdźmy więc, jak to działa. Najpierw trzeba założyć indywidualne konto online, potwierdzając w formularzu rejestracyjnym chęć skorzystania z pakietu powitalnego. Następnie musimy wpłacić depozyt i obstawić za jego kwotę zakłady bukmacherskie – Betclic określa przy tym minimalną wysokość wpłaty i maksymalną wartość bonusu. Jeśli postawione zakłady okażą się trafione, po prostu otrzymujemy standardową wygraną. Natomiast jeśli kupony będą przegrane, to uruchomiony zostanie bonus Betclic, czyli bukmacher zwróci nam stawkę zakładu (po potrąceniu kwoty podatku od gry, czyli 12% stawki). Środki ze zwrotu wpłyną na saldo bonusowe, a więc przed ich wypłatą konieczne będzie zagranie za nie w sposób zgodny z regulaminem promocji.

Betclic - bonus powitalny

Oferowany przez bukmachera Betclic bonus na start to podstawowa forma gratyfikacji, jaka czeka na każdego użytkownika serwisu bukmachera w zamian za założenie konta gracza. Obok niej istnieje jednak jeszcze inna opcja, dzięki której można powiększyć powitalny bonus Betclic: kod promocyjny Betclic.  Jest nim określona fraza, po wpisaniu której podczas rejestracji konta online możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Kod promocyjny Betclic można znaleźć po pierwsze w serwisie samego bukmachera – u dołu strony znajduje się odnośnik „Kod promocyjny”. Betclic może też udostępniać takie „hasło” na stronach internetowych swoich partnerów, najczęściej takich, które specjalizują się w tematyce bukmacherskiej. Warto spróbować poszukać miejsc tego typu w internecie, gdyż udostępniony tam przez Betclic kod promocyjny może okazać się bardziej profitowy niż ten zamieszczony na stronie bukmachera. W poszukiwaniach można wykorzystać jedną z najprostszych metod, a więc wpisać w dowolną wyszukiwarkę internetową np. „Betclic kod promocyjny”. Na koniec należy tylko pamiętać, by znaleziony kod promocyjny podać podczas rejestracji w specjalnym polu, po czym można czekać na informację o przyznanym bonusie.

Oferta promocyjna dla nowych graczy to jedno, natomiast wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z innych promocji, jakie przygotowuje dla nich bukmacher Betclic. Bonus może polegać np. na powiększaniu wygranej w przypadku kuponów akumulowanych, podwyższaniu kursów na najciekawsze mecze czy mieć formę cashbacku. Poza tym Betclic organizuje rywalizacje typerów, gdzie nie tylko kilku, ale wielu najlepszych graczy może zdobyć atrakcyjne bonusy. Najbardziej aktywni otrzymują od bukmachera zaproszenie do „Strefy VIP” – tu czeka na nich dedykowana obsługa klienta, specjalne bonusy czy zaproszenia na ciekawe mecze i inne upominki. Jednak grono VIP jest wąskie, dlatego w ofercie promocyjnej bukmachera nieco brakuje szerokiego programu lojalnościowego skierowanego do wszystkich graczy.

Jak przebiega w Betclic rejestracja online?

Bukmacher Betclic oferuje graczom możliwość pełnej lub uproszczonej rejestracji konta. Oczywiście nie ma możliwości, by użytkownik mógł obstawiać w Betclic zakłady bukmacherskie bez rejestrowania konta – tak samo jak u pozostałych legalnych bukmacherów w Polsce. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych konieczne jest bowiem zweryfikowanie, czy dana osoba jest pełnoletnia i w tym celu wymagane jest właśnie założenie indywidualnego konta przez każdego gracza. Jednak związane z tym formalności w przypadku serwisu Betclic ograniczono do minimum. Jeśli chcemy po prostu założyć konto i obstawiać zakłady sportowe, powinniśmy skorzystać z tzw. szybkiej rejestracji. W tym celu wystarczy kliknąć w przycisk „Zarejestruj się” i wypełnić krótki formularz. Trzeba tu podać swoje prawdziwe dane osobowe, m.in. imię, Betclic - rejestracjanazwisko, numer PESEL, adres e-mail czy adres zamieszkania. Poza tym konieczne jest ustalenie danych do logowania się w serwisie oraz limitów stawek i limitów czasu gry – zarówno w dziennej, jak i miesięcznej perspektywie. Obowiązkowo należy zaznaczyć pewne oświadczenia, np. o legalności źródeł, z jakich pochodzą środki, które będą przeznaczane na grę w Betclic. Bukmacher umieścił tu też pole, w jakim można wpisać wspomniany już kod promocyjny Betclic i okienko, którego zaznaczenie potwierdza chęć otrzymania bonusu powitalnego.

Kiedy wypełnimy formularz, stajemy się właścicielami konta tymczasowego – dzięki niemu możemy rozpocząć grę. Wpłacimy więc środki finansowe na konto i postawimy w Betclic zakłady bukmacherskie. Ograniczenia konta tego typu dotyczą jednak możliwości wypłat, które są zupełnie zablokowane do czasu, aż dokończymy proces rejestracji oraz limitów stawek, za jakie możemy obstawiać zakłady. Poza tym konto tymczasowe działa tylko… tymczasowo – po upływie 90 dni zostaje zawieszone i żeby móc z niego ponownie korzystać, trzeba przekształcić je w konto pełne.

Kluczowym elementem pełnej rejestracji jest przesłanie fotokopii dokumentu tożsamości – może to być skan lub wyraźne zdjęcie dowodu osobistego albo też paszportu. Poza tym trzeba uzupełnić dane, których jeszcze brakuje, czyli przede wszystkim numer własnego rachunku bankowego, gdzie bukmacher Betclic będzie przelewał nasze wygrane. Następnie musimy chwilę poczekać, aż pracownik firmy sprawdzi prawdziwość podanych danych i w przypadku pozytywnego wyniku weryfikacji, prześle nam informacje na ten temat drogą e-mailową. Od tego momentu nasze konto ma już status pełnego i możemy wypłacać zgromadzone na nim środki na podany numer konta bankowego.

Jak oceniamy Betclic online? Wygląd i nawigacja

W Betclic zakłady bukmacherskie obstawiać można poprzez stronę internetową (dostępna jest wersja desktopowa i mobilna) oraz przy pomocy specjalnej aplikacji na urządzenia przenośne. Strona internetowa przygotowana pod komputery jest czytelna i łatwa w obsłudze, a stawianie zakładów ułatwiają różnego typu narzędzia i opcje. Na stronie głównej serwisu Betclic online w samym centrum umieszczono zakłady na najważniejsze wydarzenia sportowe – sekcje „Popularne” i „Nadchodzące”, a dodatkowym ułatwieniem jest podział zakładów według dyscyplin sportowych. Po lewej stronie ekranu znajdziemy też listę najważniejszych wydarzeń (np. Liga Mistrzów czy Wimbledon) oraz  listę wszystkich dostępnych sportów, na które przyjmowane są zakłady bukmacherskie Betclic. Wybrane mecze, czyli „hity” wyróżnione są też w postaci baneru w centralnej części strony. Po prawej stronie ekranu wyświetla się pole e-kuponu, którego widok można też przełączyć na historię postawionych kuponów. Powyżej znajdują się przyciski służące do rejestracji konta gracza oraz zalogowania się na nie. Jeśli chcemy zobaczyć ofertę Betclic live, czyli zakłady obstawiane w czasie trwania danego meczu, powinniśmy przejść na zakładkę „Na żywo”, która znajduje się w górnym menu strony. Obok zamieszczono zakładkę „Promocje”, w której znajdziemy wszystkie akcje promocyjne, dzięki którym możemy otrzymać od Betclic bonus bukmacherski.

Serwis zorganizowany jest w funkcjonalny sposób i działa w pełni sprawnie. Jeśli chodzi o wersję strony na smartfony, posiada te same sekcje co strona desktopowa, ale zorganizowane w sposób uwzględniający specyfikę urządzeń przenośnych.

Jak działa aplikacja Betclic? Funkcje i sprawność

Betclic - aplikacjaZakłady bukmacherskie można również stawiać na smartfonach czy tabletach, wykorzystując Betclic mobile. Jest to przygotowana przez Betclic aplikacja na urządzenia mobilne i to zarówno te, które działają na systemie operacyjnym Android, jak i iOS. Dzięki apce użytkownik uzyskuje dostęp do kompletnej, aktualnej oferty zakładów bukmacherskich, może błyskawicznie zasilić swoje konto depozytem, wypłacić wygrane oraz obstawiać zakłady pre-match czy live na urządzeniu mobilnym. Poza tym można tu bez problemu przejrzeć statystyki sportowe, śledzić przebieg meczu na match trackerze, a wybrane spotkania obejrzeć bezpłatnie w Betclic TV na żywo. Udostępniona przez Betclic aplikacja działa przy tym bardzo sprawnie, a dodatkowo jej użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnych promocji, które nie są dostępne na stronie internetowej.

Jakie są sposoby na wpłatę środków na konto w Betclic?

W Betclic zakłady bukmacherskie można obstawiać od razu po założeniu konta, nawet jeśli ma ono charakter tylko tymczasowy. Jednak aby grać, trzeba najpierw zasilić swoje konto jakąś kwotą środków finansowych, czyli dokonać depozytu. Bukmacher Betclic umożliwia realizację wpłat za pomocą kart płatniczych VISA, szybkim przelewem Przelewy24, przez Paysafecard lub portfel elektroniczny Skrill. Jeśli zapłacimy jedną z tych szybkich metod płatniczych, pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie gracza w trybie natychmiastowym. Można też przelać pieniądze zwykłym przelewem bankowym, ale on zajmuje od kilku godzin do 2 dni i działa tylko w dni robocze. Żeby dokonać depozytu, należy po zalogowaniu w Betclic online wejść w swój profil (prawy górny róg ekranu) i wybrać odnośnik „Wpłać”, a następnie wybrać metodę płatniczą i podać kwotę wpłaty.

Jak wypłacić środki z konta gracza Betclic?

Sprawdźmy teraz, jak wygląda u bukmachera Betclic wypłata zgromadzonych na koncie gracza środków. Po pierwsze konto musi mieć status pełnego, a więc użytkownik musi być pozytywnie zweryfikowany na podstawie przesłanego skanu dokumentu tożsamości. Gracz może wypłacić swoje wygrane za pomocą szybkiego przelewu systemem Przelewy24 lub tradycyjnym przelewem bankowym. Co prawda pierwszy sposób ponownie jest szybszy, jednak niezależnie od wybranej metody zlecenie wypłaty musi być zaakceptowane przez Dział Finansowy Betclic, a to może potrwać do 48 godzin. Na szczęście standardowo trwa to znacznie krócej, pamiętajmy jednak, że w przypadku zwykłego przelewu trzeba jeszcze uwzględnić czas pracy banków i godziny sesji międzybankowych. Aby wypłacić wygrane, po zalogowaniu na zweryfikowane konto musimy wejść w profil konta, wybrać odnośnik „Wypłać”, metodę wypłaty i jej kwotę.

Jaka jest w Betclic oferta zakładów?

Oferta zakładów sportowych omawianego bukmachera jest bardzo różnorodna – obstawiać tu można mniej więcej 30 dyscyplin sportowych. Jeśli chodzi o Betclic, sport to nie tylko najbardziej popularne dyscypliny, takie jak piłka nożna, koszykówka czy tenis, ale też mniej znane w Polsce krykiet, futbol amerykański i australijski czy bandy. W ofercie znajdziemy dużą liczbę lig, zwłaszcza piłkarskich oraz szerokie rynki zdarzeń, a obstawiać można turnieje i rozgrywki o większej i mniejszej randze. Bukmacher posiada również ofertę na e-sporty, w ramach której można typować wyniki wielu gier, m.in. LoL, CS:GO, Rainbow Six, Call of Duty, Dota2, FIFA itp. Zakłady bukmacherskie Betclic na różnego rodzaju sporty uzupełniają zakłady na wydarzenia pozasportowe, czyli z obszaru polityki albo rozrywki. Jeśli więc chodzi o wachlarz zakładów oferowanych przez Betclic, niedostępne są tu jedynie zakłady na sporty wirtualne.

Czym jest Betclic na żywo i Betclic TV?

W Betclic na żywo można obstawiać od kilku do kilkunastu dyscyplin sportowych, w tym zakłady na sporty elektroniczne. Wszystkie zakłady live zebrane są w zakładce „Na żywo”, gdzie podzielone są według sportów. Gracze mogą korzystać ze statystyk na żywo i sprawdzać aktualizowane na bieżąco wyniki na żywo, co więcej dla większości spotkań udostępniane są także wizualizacje komputerowe (tzw. match trackery). Świetną opcją jest też Betclic TV, czyli oferowana przez bukmachera możliwość darmowego oglądania meczów na żywo. Program transmisji jest bardzo bogaty, a to, jakie mecze będą w najbliższym czasie transmitowane, podpowie nam ikonka transmisji zamieszczona przy danym spotkaniu sportowym. Trzeba jednak wiedzieć, że dostęp do transmisji mają tylko zarejestrowani gracze, którzy spełnią 1 z wymienionych warunków: obstawią mecz, który chcą oglądać albo postawią dowolny zakład w ciągu ostatnich 24 godzin, albo też posiadają depozyt na koncie gracza.

Betclic - match tracker

Jaka jest oferta kursowa Betclic?

To, jak przedstawia się oferta kursowa, to jedno z podstawowych pytań i kluczowych elementów oceny danego operatora zakładów. Na polskim rynku zakładów wzajemnych jest kilku bukmacherów, którzy stawiają właśnie na wysokie kursy, ale czy Betclic jest jednym z nich? Otóż marże nałożone przez tego bukmachera na oferowane zakłady są stosunkowo niskie, a co za tym idzie, kursy bukmacherskie są dość wysokie, a czasem najwyższe na legalnym rynku bukmacherskim w Polsce. Wysokie kursy znajdziemy m.in. na mecze piłki nożnej czy tenisa. Dodatkowo kursy mogą być jeszcze wyższe niż wynika to ze standardowej oferty bukmachera, jeśli wykorzystamy np. oferowany w Betclic bonus zwiększający kursy.

Jakie pomoce merytoryczne przygotował bukmacher Betclic?

Bukmacher Betclic przygotował dla graczy sekcję „FAQ”, w której wyjaśnia podstawowe kwestie związane z rejestracją konta gracza w serwisie Betclic, jego obsługą, dokonywaniem wpłat i wypłat, obstawianiem zakładów bukmacherskich czy korzystaniem z bonusów Betclic (bonus powitalny i inne promocje). Problemem może być jednak znalezienie działu „FAQ” – zobaczymy go dopiero po wejściu w formularz rejestracyjny lub profil gracza (u dołu ekranu).

Jak uzyskać pomoc od Betclic?

Jeśli chcesz uzyskać pomoc konsultanta w kwestiach technicznych związanych np. z obsługą konta gracza czy stawianiem zakładów bukmacherskich Betclic, masz do wyboru 2 możliwości. Możesz zadać pytanie poprzez czat na żywo lub przesłać je mailem. Niestety namiary kontaktowe też są jakby nieco ukryte, gdyż  bezpośrednio na stronie nie znajdziemy ani okienka czatu, ani osobnej zakładki prezentującej wszystkie opcje kontaktu. Jak odkryliśmy, dane kontaktowe można znaleźć w sekcji „FAQ”.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie Betclic? Mini-poradnik

Niezależnie od tego, czy obstawiamy zakłady bukmacherskie w punktach naziemnych czy przez internet, kolejne kroki są niemal takie same (zakłady online wymagają jednak założenia konta). Tak samo obstawianie zakładów u poszczególnych bukmacherów internetowych również składa się z tych samych czynności, jednak w praktyce mogą się one nieco różnić. Prześledźmy więc, jak krok po kroku postawić zakłady bukmacherskie Betclic:

  • Zakładamy konto, klikając w przycisk „Zarejestruj się” i wypełniając formularz rejestracyjny, a następnie logujemy się w serwisie Betclic – przycisk „Zaloguj”.
  • Wpłacamy środki na konto – w tym celu należy wejść w swój profil i kliknąć „Wpłać”, wybierając metodę płatności i podając kwotę przelewu.
  • Wybieramy zakład, jaki chcemy obstawić i podajemy jego stawkę na e-kuponie (prawa strona ekranu), a na koniec zatwierdzamy przyciskiem „Postaw zakład”.
  • Żeby sprawdzić status kuponu, przełącz widok „Kupon” na „Moje kupony” (prawa strona ekranu), gdzie znajdują się zakłady, dla których dostępny jest opcja cash-out, kupony otwarte (nierozliczone) i zakończone (rozliczone).
  • Wygrane możesz wypłacić, wchodząc w swój profil i wybierając przycisk „Wypłać”.

Bukmacher Betclic – opinie o zaletach i wadach oferty

Czas na podsumowanie tego, jak oceniamy zakłady bukmacherskie Betclic. Polska strona internetowa wystartowała w momencie, gdy na rodzimym rynku zakładów bukmacherskich online funkcjonowało już kilkanastu operatorów, trzeba jednak przyznać, że skutecznie goni tutejszych liderów bukmacherki. Oferowane zakłady bukmacherskie Betclic tworzą bogatą i ciekawą ofertę, a gracze obstawiający zakłady na żywo mogą korzystać nie tylko z zaawansowanych statystyk czy wyników na żywo, ale też świetnej jakości wizualizacji na match trackerach, a nawet live streamingu (Betclic TV). Strona internetowa i aplikacja Betclic mobile są łatwe w obsłudze i bardzo sprawne, a uproszczona rejestracja pozwala szybko rozpocząć grę, bez konieczności przesyłania od razu skanu dokumentów. Inne czynności także przebiegają tu gładko – dostępnych jest wiele metod wpłat oraz szybkie wypłaty, a w razie problemów można uzyskać wsparcie konsultantów. Bukmacher Betclic oferuje także wysoki bonus na start oraz inne ciekawe promocje dla zarejestrowanych użytkowników, a co jeszcze ważniejsze – wysokie kursy bukmacherskie na wiele wydarzeń sportowych. Oczywiście nie można zaprzeczyć, że są jeszcze niedociągnięcia, które  zapewne będą poprawiane przez Betclic. Polska oferta Betclic - sponsor sportubukmachera powinna zostać powiększona o zakłady na sporty wirtualne, a gracze na pewno chętnie skorzystaliby z ogólnodostępnego programu lojalnościowego. Nie są to jednak najistotniejsze kwestie, jeśli chodzi o usługi bukmacherskie, a w tych najważniejszych bukmacher Betclic wypada naprawdę świetnie.

Na koniec warto wspomnieć, że tak jak wielu innych legalnych bukmacherów, Betclic sponsoruje polski sport. W 2019 r. bukmacher Betclic został sponsorem klubu piłkarskiego Piast Gliwice (Mistrz Polski sezonu 2018/2019) i Lechia Gdańsk (zdobywca Pucharu Polski 2019 r.) oraz reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn (Mistrzowie Świata z 2014 r. i 2018 r.). Jak głosi hasło bukmachera „Gramy z mistrzami”, co tylko potwierdza, że Betclic mierzy wysoko i ma zamiar oferować zakłady bukmacherskie na najwyższym poziomie.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia