ZakładyLegalni bukmacherzy

BetFan

0

Bukmacher BetFan – opinie i fakty. Czy warto wybrać zakłady bukmacherskie BetFan?

Zakłady bukmacherskie BetFan to jedna z wielu możliwości, dzięki której można w Polsce legalnie grać przez internet. Marka należy do warszawskiej firmy „BetFan Sp. z o.o.” i swoje usługi oferuje od kwietnia 2019 r., kiedy to uruchomiła stronę z zakładami online. Sprawdzamy, jaka jest w BetFan oferta zakładów bukmacherskich przedmeczowych i na żywo, jak wygląda i działa strona internetowa i mobilna aplikacja BetFan oraz na ile sprawnie przebiegają wszelkie dodatkowe operacje (np. rejestracja konta czy dokonywanie płatności). Jaki jest oferowany bonus BetFan dla nowych graczy i inne akcje promocyjne oraz czym wyróżnia się bukmacherska oferta BetFan na polskim rynku zakładów wzajemnych? Przeczytaj recenzję i zdecyduj, czy warto wybrać zakłady bukmacherskie BetFan.

BetFan - strona główna

Czy zakłady bukmacherskie BetFan są bezpieczne?

Bukmacher BetFan należy do całkiem już licznego grona legalnych organizatorów zakładów online w Polsce. Odpowiednie zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez internet uzyskał od Ministra Finansów w dniu 29 października 2018 r. (numer PS4.6831.3.2018). Dlatego też obstawianie zakładów bukmacherskich na stronie internetowej BetFan lub przez aplikację mobilną bukmachera jest w pełni legalne i nie grożą nam za to żadne kary finansowe (tak jest w przypadku gry u nielicencjonowanych organizatorów zakładów). Pełną listę bukmacherów, którzy mają zezwolenie na sprzedaż zakładów sportowych przez internet i/lub w punktach naziemnych można sprawdzić w serwisie online Ministerstwa Finansów. Oczywiście znajduje się na niej również bukmacher BetFan i adres strony, na której może on oferować zakłady bukmacherskie, czyli betfan.pl.

Oferowane przez BetFan zakłady bukmacherskie są więc bezpieczne pod kątem prawnym, ale bukmacher dołożył też wszelkich starań, by korzystanie z jego usług było bezpieczne również w innych aspektach. Gracze mogą korzystać z bezpiecznych i błyskawicznych metod płatności, a dane osobowe zbierane w procesie rejestracji kont graczy chronione są poprzez zachowywanie specjalnych procedur (dotyczących dostępu i przechowywania danych) oraz zastosowanie odpowiednich rozwiązań informatycznych (takich jak szyfrowane połączenia). Poza tym BetFan wdrożył „Regulamin odpowiedzialnej gry” (dostępny na stronie bukmachera) oraz stosuje rozwiązania, które wspomagają bezpieczną grę i minimalizują ryzyko uzależnienia graczy od hazardu.

Czy można otrzymać od BetFan bonus powitalny?

Powszechnie stosowaną praktyką jest oferowanie nowym graczom, którzy założą konto w serwisie bukmacherskim online pakietu powitalnego. Bukmacher BetFan bonus na start przyznaje każdemu użytkownikowi, który zarejestruje konto, a następnie wpłaci depozyt w minimalnej wysokości. Jest to tzw. bonus od depozytu, a w przypadku promocji dla nowo zarejestrowanych graczy w BetFan, bonus powitalny składa się aż z 3 bonusów. Oznacza to, że po każdej z 3 pierwszych wpłat i zagraniu za nią użytkownik uzyska bonus – wynosi on 10% depozytu. Natomiast po dokonaniu wymaganego obrotu środkami bonusowymi, w momencie ich przenoszenia na saldo depozytowe (czyli takie, z którego można już je wypłacić), bukmacher mnoży ich wartość x10. W ten sposób wygrane uzyskane za środki bonusowe powiększane są aż 10-krotnie, a więc w efekcie powitalny bonus BetFan może okazać się bardzo wysoki.

Warto wiedzieć o jeszcze jednej możliwości, dzięki której startowy bonus BetFan może być jeszcze większy. Chodzi o kod promocyjny BetFan, który można wpisać w formularzu rejestracyjnym i jeśli jest on prawidłowy, bukmacher może zwiększyć pakiet powitalny. Najpierw trzeba oczywiście znaleźć działający w BetFan kod promocyjny – najprawdopodobniej znajduje się on na wybranych internetowych stronach partnerskich bukmachera. Można więc przejrzeć serwisy zajmujące się tematyką zakładów bukmacherskich albo od razu wpisać, czego szukamy w dowolną wyszukiwarkę internetową. Na hasło typu „BetFan kod promocyjny 2020”, gdzie podajemy oczywiście aktualny rok, powinno pojawić się sporo wyników kierujących do stron z poszukiwanym kodem. Kiedy już go mamy, wystarczy wpisać go w przeznaczone do tego celu pole formularza rejestracji. Ważne jest jednak, by się nie pomylić przy jego przepisywaniu – najlepiej jest więc przekleić znaleziony kod promocyjny BetFan bezpośrednio do formularza.

BetFan - bonusyW BetFan bonus można uzyskać nie tylko podczas zakładania konta, gdyż bukmacher oferuje również promocje przygotowywane z myślą o stałych graczach. Dostępna jest tu m.in. akcja promocyjna „gra bez podatku”, która cieszy się dużą popularnością wśród typerów. Dzięki niej wygrane powiększane są o 14%, co pokrywa koszty podatku od gry. Słowem wyjaśnienia przypomnijmy, że legalni bukmacherzy pobierają 12% z każdej postawionej stawki i odprowadzają do fiskusa. Natomiast jeśli gracz obstawi zakłady bukmacherskie, korzystając z akcji promocyjnej „gra bez podatku”, jest to równoznaczne z zaangażowaniem do gry całej wnoszonej przez niego stawki (podczas gdy podatek jest opłacany tym razem z kieszeni bukmachera). Poza tym w BetFan zakłady bukmacherskie można wnosić przy wykorzystaniu wielu innych promocji, np. zakładów bez ryzyka, co oznacza, że jeśli postawiony zakład okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam wniesioną stawkę zakładu. Bukmacher BetFan w ramach akcji promocyjnej „Matchday Boost” codziennie przedstawia też podwyższone kursy na ważne i ciekawie się zapowiadające zdarzenia.

Jak przebiega w BetFan rejestracja online?

Bukmacher BetFan, tak jak każdy legalny bukmacher online w Polsce, wymaga, by zarejestrować osobiste konto gracza – jest to warunek możliwości obstawiania zakładów sportowych. Tylko w ten sposób bukmacherzy internetowi mogą sprawdzić, czy dany użytkownik jest pełnoletni, a zgodnie z polskim prawem jedynie osoby powyżej 18 r.ż. mogą uprawiać hazard. Jeśli więc chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie BetFan, musisz założyć konto online. Na szczęcie nie trzeba od razu przechodzić przez cały proces rejestracji, ponieważ na początek wystarczy założyć konto tymczasowe. Dzięki niemu można wnosić zakłady bukmacherskie, wpłacać depozyty czy korzystać z bonusów. Konto tymczasowe w BetFan posiada natomiast limit maksymalnej stawki, za jaką można obstawiać zakłady, a także blokadę wypłat wygranych. Te ograniczenia zostaną zniesione dopiero wtedy, gdy konto tymczasowe zostanie przekształcone w konto pełne – ale po kolei.

Aby założyć konto tymczasowe, należy kliknąć przycisk „Otwórz konto” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu i wypełnić 2-ekranowy formularz rejestracji. Najpierw trzeba podać swój adres e-mail, numer telefonu i ustalić hasło do logowania na konto. Konieczne jest też zaznaczenie wymaganych oświadczeń, a opcjonalnie – zgód marketingowych. Na kolejnym ekranie jest miejsce na podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz zaznaczenie dalszych oświadczeń. Znajduje się tu też okienko, którego zaznaczenie potwierdza, że chcemy otrzymać powitalny bonus BetFan oraz miejsce, gdzie można wpisać wspomniany już kod promocyjny Betfan. Tyle wystarczy, by stać się posiadaczem konta tymczasowego, natomiast jeśli chcemy bez ograniczeń korzystać z serwisu BetFan online, musimy jeszcze przesłać skan dokumentu tożsamości oraz podać brakujące dane, np. numer rachunku bankowego, gdzie przelewane będą wypłaty. Po weryfikacji przeprowadzonej przez bukmachera, która standardowo zajmuje kilkanaście minut, gracz otrzymuje wiadomość e-mail z potwierdzeniem utworzenia konta pełnego.

Jak oceniamy BetFan online? Wygląd i nawigacja

BetFan - serwis onlineW BetFan zakłady bukmacherskie to zakłady obstawiane przez internet i ogromne znaczenie ma to, czy serwis online przygotowany przez bukmachera jest funkcjonalny i wygodny w obsłudze. Przyjrzyjmy się więc, jak to wygląda w BetFan. Bukmacher postawił na przyjemną tonację, w której przeważa zieleń oraz na uporządkowane i czytelne rozmieszczenie poszczególnych elementów serwisu. Na stronie startowej w części centralnej znajdują się najbardziej popularne zakłady live (z podziałem na dyscypliny sportowe) oraz polecane zakłady sportowe (z podziałem na dyscypliny sportowe i kolejne dni). Po lewej stronie ekranu umieszczono kolumnę, w której znajdują się „szybkie linki”, czyli listę najważniejszych i najbardziej popularnych wydarzeń, a poniżej mieści się lista dostępnych sportów. W sprawnym wyszukiwaniu zakładów pomaga także specjalna wyszukiwarka, do której wystarczy wpisać nazwę np. ligi czy drużyny sportowej, a zobaczymy zakłady z nią związane (po prawej stronie ekranu). Poniżej znajduje się spore pole e-kuponu – jeśli wybierzemy jakieś zakłady do obstawienia, zobaczymy je w tym miejscu wraz z ich szczegółami. W menu górnym znajdziemy zakładki kierujące do osobnych podstron z zakładami na żywo, zakładami na e-sporty, zakładami na sporty wirtualne („Gry”) i zakładami na wydarzenia pozasportowe („Rozrywka”). Poniżej umieszczono odnośniki do stron poświęconych innym ważnym kwestiom, takim jak m.in. bonus BetFan, aplikacja mobilna, płatności czy „My BET” (zakłady własne).

Jak działa aplikacja BetFan? Funkcje i sprawność

Udostępniona przez BetFan aplikacja mobilna to sposób na wygodne obstawianie zakładów bukmacherskich na urządzeniach przenośnych. Jeśli posiadasz smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android, aplikacja BetFan usprawni Twoją grę. Wystarczy wejść na stronę bukmachera w zakładkę „Aplikacja mobilna”, gdzie znajdują się wskazówki, w jaki sposób zainstalować oprogramowanie na swoim urządzeniu. Sama aplikacja daje graczowi dostęp do pełnej oferty zakładów wzajemnych, w tym zakładów na żywo czy bonusów. Niestety bukmacher BetFan nie przygotował jeszcze aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS (stan na marzec 2020 r.), całkiem możliwe jest jednak, że i ona zostanie wkrótce udostępniona. Właściciele iPhonów mogą jednak korzystać ze sprawnie działającej mobilnej wersji strony BetFan.

Jakie są sposoby na wpłatę środków na konto BetFan online?

Dokonanie wpłaty w serwisie BetFan możliwe jest przy użyciu szybkiego przelewu za pomocą systemu Przelewy24 albo poprzez BLIK. Metod płatności nie udostępniono więc wiele, zwłaszcza, że niektórzy legalni bukmacherzy online posiadają takich sposobów znacznie więcej. Z drugiej strony trzeba zaliczyć in plus fakt, że obie dostępne metody są bezpieczne, natychmiastowe i bezpłatne. Jeśli chcemy dokonać depozytu, po zalogowaniu się na swoje konto w BetFan, wystarczy wejść w menu konta, kliknąć „Wpłać” i wybrać metodę wpłaty. Pamiętajcie jednak, że BLIK dostępny jest dopiero od drugiego depozytu – ten pierwszy musi zostać wykonany z imiennego rachunku bakowego danego gracza.BetFan - wpłaty

Jak wypłacić środki z konta gracza BetFan?

W przypadku wypłat bukmacher BetFan oferuje szybkie transfery, z których może korzystać 97% posiadaczy kont bankowych w naszym kraju. Są one dostępne przez cały tydzień i zajmują przeciętnie około 15 minut. Jeśli bank danego gracza nie znajduje się na liście tych, dla których możliwa jest szybka wypłata, wygrane zostaną wypłacone zwykłym przelewem bankowym (co może potrwać do 2 dni roboczych). Aby zlecić wypłatę środków zgromadzonych na koncie gracza, wystarczy w menu konta wybrać odnośnik „Wypłać” i wpisać kwotę, jaką chcemy wypłacić.

Jaka jest w BetFan oferta zakładów?

Udostępniana przez BetFan oferta zakładów jest bardzo szeroka, a przy tym w pewnych punktach bardzo nietypowa. Poza zakładami bukmacherskimi na różnego rodzaju sporty „tradycyjne”, e-sporty i sporty wirtualne, znajdziemy tu wyjątkowo bogatą ofertę na wydarzenia pozasportowe oraz możliwość zgłaszania własnych pomysłów na zakłady (usługa „My BET”). Omówmy wszystkie wymienione kategorie zakładów po kolei. Podstawą oferty zakładów bukmacherskich powinna być oferta zakładów na mecze różnych dyscyplin sportowych i tak też jest w przypadku BetFan. Bukmacher oferuje zakłady na blisko 30 dyscyplin sportowych, przy czym uwzględnia nie tylko te najbardziej popularne (piłka nożna, tenis czy siatkówka itp.), ale też te egzotycznie brzmiące (np. pesapallo czy futsal). Dobrze prezentują się dostępne ligi i rynki zdarzeń, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się ofercie na piłkę nożną. Znajdziemy tu zakłady na sporo lig, a w przypadku polskiego footballu często obstawimy też spotkania niższych lig i mniej znanych zespołów. Oferta BetFan na sporty elektroniczne także jest świetna, można tu typować wyniki wielu gier, m.in. CS:GO, Dota2, King of Glory, StarCraft itp., a zakłady przyjmowane są na mnóstwo e-sportowych wydarzeń. W BetFan online można też obstawiać zakłady bukmacherskie na sporty wirtualne, takie jak wirtualną: piłkę nożną, koszykówkę, tenis, żużel, wyścigi psów, wyścigi koni czy kolarstwo torowe.

Coś, co zdecydowanie wyróżnia zakłady bukmacherskie BetFan wśród konkurencji, to na pewno oferta zamieszczona w zakładce „Rozrywka”. Inni legalni bukmacherzy internetowi w Polsce posiadają z reguły jakieś zakłady na wydarzenia pozasportowe, jednak najczęściej dotyczą one jedynie najważniejszych wydarzeń ze świata polityki czy rozrywki oraz ograniczają się do kilku propozycji zakładów. Tymczasem bukmacher BetFan podzielił zakłady pozasportowe aż na 5 rodzajów, wyróżniając następujące działy: Polityka, Ekonomia, Showbiz, Pogoda oraz Wokół sportu. W każdej kategorii znajdziemy zakłady na różne wydarzenia, na które bardzo często żaden inny bukmacher nie przyjmuje zakładów.

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja, której próżno szukać u większości organizatorów zakładów wzajemnych w Polsce, czyli tzw. zakłady własne. Ta opcja nazwana została przez BetFan „My BET” i służy do zgłaszania pomysłów na zakłady bukmacherskie, których gracz nie znalazł w ofercie opublikowanej na stronie internetowej bukmachera. Zakłady mogą dotyczyć meczów sportowych, ale też innych wydarzeń, np. z dziedziny rozrywki czy polityki. Jeśli mamy taką propozycję zakładu, możemy ją zgłosić za pomocą specjalnego formularza, zamieszczonego w zakładce „My BET” – zostanie ona rozpatrzona w ciągu 24 godzin. W przypadku pozytywnej decyzji, zakład zostanie dodany do ogólnodostępnej oferty BetFan, a bukmacher określi typy i kursy na to wydarzenie.

BetFan - My Bet

Czym jest BetFan live?

Zakłady bukmacherskie BetFan na żywo mieszczą się w osobnej zakładce „Live”. Znajdziemy tu od kilku do kilkunastu dyscyplin sportowych, których mecze można obstawiać w trakcie ich trwania. Poza sportami tradycyjnymi, np. piłką nożną czy siatkówką, dostępne są tu też niektóre wydarzenia e-sportowe. Bukmacher BetFan udostępnia match trackery, czyli generowane komputerowo wizualizacje, na których można śledzić przebieg akcji danego meczu oraz wyniki na żywo. To, na jakie mecze będą przyjmowane zakłady live można sprawdzić w zakładce „Kalendarz” i to na tydzień do przodu. Udogodnieniem jest też widok „Multi”, dzięki któremu można na 1 ekranie obserwować jednocześnie do 4 różnych wydarzeń. Obstawianie usprawnia też opcja „szybki kupon”, a w sytuacji, gdy obstawiony mecz przebiega nie po naszej myśli, możemy skorzystać z opcji „cashout” i zminimalizować straty (o ile opcja jest w tym przypadku dostępna).

Jak wygląda oferta kursowa BetFan?

Kursy bukmacherskie BetFan przedstawiają się dość przeciętnie, choć oczywiście kursy na poszczególne wydarzenia mogą być dość wysokie. Jednak co do zasady marże narzucane przez tego organizatora zakładów bukmacherskich w porównaniu do innych bukmacherów w Polsce są na średnim poziomie. Przyglądając się ofercie kursowej na różne dyscypliny sportowe, można zauważyć, że dość często wysokie kursy pojawiają się na wybrane mecze piłki nożnej. Jednak mamy nadzieję, że kursy na inne sporty również ulegną w najbliższym czasie zdecydowanej poprawie. Warto natomiast pamiętać o podwyższonych kursach na wybrane mecze w ramach promocji „Matchday Boost”.

Jakie pomoce merytoryczne przygotował bukmacher BetFan?

BetFan - FAQJeśli chcesz poczytać więcej na temat obstawiania zakładów bukmacherskich w BetFan bezpośrednio na jego stronie, wejdź w zakładkę „Pomoc”. Najbardziej podstawowe kwestie opisane zostały w zakładce „Jak zacząć”, gdzie bukmacher BetFan wyjaśnia ogólne zasady gry. W dziale „FAQ” tradycyjnie znajdziemy informacje na temat rejestracji i obsługi konta, weryfikacji gracza, dokonywania wpłat i wypłat, obstawiania zakładów oraz wykorzystywania bonusów. W zakładce „Rodzaje kuponów” objaśnione jest, na czym polegają różne rodzaje zakładów, a w sekcji „Oznaczenia do zakładów” – szczegółowe zasady obstawiania poszczególnych kategorii zakładów i różnych dyscyplin sportowych. Na stronie „Pomoc” znajdziemy też ważne dokumenty, np. regulaminy gry czy promocji. Warto też czasem zajrzeć do zakładki „Newsy”, gdzie obok aktualnych wiadomości ze świata sportu pojawiają się informacje na temat ciekawych zakładów  i opcji dostępnych w ofercie BetFan oraz najnowszych bonusów.

Jak uzyskać pomoc od BetFan?

Bukmacher BetFan nie tylko udostępnia pomoce merytoryczne na swojej stronie internetowej, ale także oferuje pomoc i wsparcie konsultantów. Można się z nimi skontaktować poprzez czat na żywo, infolinię, albo wysyłając zapytanie drogą mailową. Biuro Obsługi Gracza BetFan działa 7 dni w tygodniu między 9:00 a 23:00, a na podstawie swoich doświadczeń możemy potwierdzić, że na merytoryczną odpowiedź nie trzeba czekać długo. Wszystkie możliwe formy kontaktu zamieszczone są na stronie „Kontakt”, natomiast okienko czatu wyświetla się w prawym dolnym rogu każdej strony serwisu.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie BetFan? Mini-poradnik

W BetFan zakłady bukmacherskie obstawia się podobnie jak u innych internetowych bukmacherów. Jeśli jednak jesteś nowicjuszem w tej dziedzinie, zapewne przyda Ci się krótki przewodnik, jak w kilku krokach postawić zakład u tego bukmachera.

  • Najpierw zarejestruj konto gracza (tymczasowe lub pełne), a następnie zaloguj się nie – odpowiednio przyciski „Otwórz konto” i „Zaloguj” w prawym górnym rogu ekranu.
  • Następnie zasil konto online depozytem – w profilu konta znajdź odnośnik „Wpłać” i przelej środki finansowe na saldo depozytowe.
  • Znajdź zakłady bukmacherskie BetFan, które chcesz postawić – wybierz typ i wpisz stawkę zakładu, a następnie zatwierdź e-kupon.
  • Aby sprawdzić status kuponu, wejdź ponownie w profil konta, gdzie znajdziesz historię postawionych zakładów. Rozliczenie zakładu zajmuje z reguły kilka minut od zakończenia ostatniego zdarzenia zawartego na kuponie.
  • Jeśli postawione kupony są trafione, wygrana wpłynie na Twoje konto i możesz ją wypłacić – w tym celu wejdź w swoje konto i wybierz odnośnik „Wypłać”.

Bukmacher BetFan – opinie o zaletach i wadach oferty

Jak więc na tle konkurencji wypadają zakłady bukmacherskie BetFan? Bukmacher radzi sobie całkiem nieźle i stara się szybko dogonić liderów polskiego rynku legalnych zakładów wzajemnych. Oferta zakładów przedmeczowych jest szeroka i w pełni profesjonalna, a na szczególną uwagę zasługują zakłady na rozrywkę – tak bogaty i ciekawy wachlarz zakładów pozasportowych to unikat na skalę krajową. Dodatkowo usługę wzbogaca możliwość zgłaszania własnych pomysłów na zakłady, co również jest jeszcze w Polsce rzadkością. Sama strona internetowa prezentuje się bardzo przyjemnie i jest łatwa w obsłudze, a przygotowana przez BetFan aplikacja jej nie ustępuje, choć na pewno będziemy czekać na więcej przydatnych opcji dodatkowych oraz wersję apki na iPhony. Inne zalety bukmachera to bardzo wysoki bonus BetFan na start, atrakcyjne promocje dla stałych graczy (np. „gra bez podatku”), szybka rejestracja konta, błyskawiczne wpłaty i wypłaty oraz całotygodniowe wsparcie konsultantów.

Oferta BetFan ma jednak pewne wady i zapewne nadal będzie udoskonalana. Gracze chętnie zobaczą szerszą ofertę zakładów na żywo, wyższą ofertę kursową czy więcej metod płatności. Bardzo prawdopodobne jest też, że „BetFan Sp. z o.o.” zaoferuje swoim użytkownikom dodatkowe ciekawe opcje, np. bezpłatne transmisje meczów na żywo. W końcu bukmacher BetFan na każdym kroku podkreśla swój rozrywkowy charakter, a jego mottem jest hasło „Chcemy być jak kumpel” – streaming live na pewno wzmocniłby ten wizerunek.

Oceń post

Brak postów do wyświetlenia