ZakładyBonusy bukmacherskie

Bonus od depozytu

0

Bonus od depozytu – kiedy opłaca się skorzystać? 

Bonus od depozytu można znaleźć u większości legalnych bukmacherów działających online – szczególnie często oferowany jest jako bonus powitalny. Jak to jednak z promocjami bywa, nie każdy bonus od bukmachera bez depozytu jest równie wartościowy. Czasem „rzucając się” na bonus od pierwszego depozytu z powodu kuszącej kwoty środków do zdobycia, można nie zauważyć, że warunki, jakie trzeba spełnić, aby środki mogły być wypłacone, są niemal nierealne. Z tego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega bonus od depozytu i jakie parametry trzeba sprawdzić, żeby dowiedzieć się, czy bonus jest rzeczywiście atrakcyjny.

bonus od depozytu

Bonus od depozytu, czyli nagroda za wpłatę 

Nie da się ukryć, że typerzy z największą radością witają bonusy bez depozytu, czyli zupełnie darmowe środki, jakie czasem można otrzymać od bukmachera. Jednak na tzw. freebetach promocje bukmacherskie się nie kończą, a bonusy innego typu również mogą być bardzo korzystne. Zdaje się, że legalni bukmacherzy w Polsce najczęściej oferują graczom właśnie bonus od depozytu, czyli gratyfikację za wpłacenie środków na konto online. Najbardziej powszechny jest bonus 100% od depozytu, którego zasady są proste, np. jeśli wpłacasz 100 zł, to otrzymujesz dokładnie 100 zł dodatkowych środków na grę. Jednak bukmacher bonus od depozytu może też określić na niższym lub wyższym poziomie. Bonus od depozytu może więc wynosić np. 50%, 75%, ale też 150% czy 200% wpłaconych środków. 

Uwaga na limity 

Bonus od depozytu, zwłaszcza taki, który umożliwia uzyskanie kwoty większej od wpłaconej, może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Niektórych graczy może to zachęcić do dokonania większej niż planowali wpłaty, właśnie po to, by otrzymać jeszcze większą sumę środków bonusowych. Jednak bukmacherzy zabezpieczają się przed skrajnymi przypadkami, kiedy to użytkownik wpłaciłby naprawdę ogromną sumę i konieczne byłoby przekazanie mu równie wysokiej czy nawet większej kwoty bonusu. Dlatego jeśli chodzi o bonus od depozytu, bukmacher zawsze określa, jaka jest maksymalna kwota dostępna w ramach promocji. Jeśli limitem jest np. 500 zł, to nawet w przypadku dokonania większej wpłaty, gracz otrzyma równo 500 zł w środkach bonusowych. Drugą kwestią jest dolny limit kwotowy. Nie każdy bonus od wpłaty bukmacher ogranicza też w ten sposób, ale czasem w regulaminie promocji jest określone, że minimalny depozyt nie może wynieść mniej niż np. 20 zł. Jeśli gracz dokona niższej wpłaty, nie otrzyma środków bonusowych. 

Realizacja bonusu od depozytu 

Każdy bonus od depozytu jest choć trochę inny, dlatego zanim ostatecznie zdecydujemy się zagrać przy jego wykorzystaniu, warto poznać szczegóły promocji. Jest to uzasadnione tym, że zanim będziemy mogli wypłacić otrzymane środki bonusowe, czeka nas spełnienie łatwiejszych lub trudniejszych warunków danej akcji promocyjnej. Po pierwsze nie zawsze wystarczy tylko wpłacić odpowiednią kwotę depozytu (mieszczącą się w określonych widełkach). Jeśli chodzi o bonus od depozytu, bukmacher może czasem wymagać od gracza, by ten dokonał obrotu wpłaconymi środkami. Natomiast zawsze obowiązkowe jest bonus od depozytu - obrótobrócenie samym bonusem i to niekoniecznie tylko jednokrotne. Co oczywiste, im więcej razy gracz musi zagrać za przyznaną mu kwotę, tym bardziej maleją szanse, że bonus od depozytu w ogóle zostanie wypłacony. Nietrafione zakłady bukmacherskie postawione podczas obracania bonusem oznaczają utratę środków bonusowych.  

W regulaminie czy po prostu opisie promocji należy też sprawdzić, jakie zakłady bukmacherskie są kwalifikowane do udziału w niej. Z reguły nie ma problemu z zakładami prostymi i wielozdarzeniowymi, ale już zakłady systemowe często nie są zaliczane do obrotu. Wykluczone mogą być też konkretne kategorie zakładów, np. na sporty wirtualne czy te oferowane w ramach promocji zwiększającej kursy bukmacherskie. Stawiane zakłady bukmacherskie muszą też spełniać warunek minimalnego kursu ogólnego (np. zakłady z kursem niższym niż 2,5 nie zostaną zaliczone do obrotu). Zdarza się też, że bukmacher dyktuje jeszcze więcej warunków, np. minimalną liczbę zdarzeń na 1 kuponie, minimalny kurs pojedynczych zdarzeń czy dzienny limit obrotu. Jednak bonus od depozytu niemal zawsze ma określony czas na jego wykorzystanie. Najczęściej typer ma 30 dni na spełnienie warunków obrotowych od momentu wpłaty depozytu, co na tle innych typów bonusów jest całkiem długim okresem czasu. Jednak konkretne zasady determinujące to, na jakich zasadach działa dany bonus od depozytu, należy każdorazowo sprawdzić na stronie bukmachera. 

Bonus od depozytu – zalety i wady 

Jak widać bonus od bukmachera bez depozytu jest dość mocno ograniczony różnego rodzaju zasadami, dlatego można się zastanawiać, czy jest sens się nim interesować. Jednak pomimo tego, że chociaż bonus od wpłaty bukmacher przyznaje dopiero po wpłaceniu własnych środków, narzucając przy tym sporo warunków obrotowych, to sama promocja ma też pewne zalety. Poniżej wyliczymy najważniejsze plusy i minusy tego typu bonusów. 

Bonus od depozytu – zalety 

 • Bonus od depozytu to sposób na uzyskanie dodatkowych środków na obstawianie zakładów bukmacherskich. Pamiętajmy, że gra u bukmachera z definicji wymaga dokonywania wpłat, dlatego możliwość uzyskania przy tym nadprogramowych pieniędzy jest jak najbardziej plusem. 
 • Bonus od depozytu wyróżnia się na tle innych bonusów wysokimi kwotami maksymalnymi, jakie można otrzymać. Szczególnie w porównaniu do darmowych zakładów (tzw. freebetów) kwoty bonusu od depozytu wypadają bardzo atrakcyjnie. 
 • Bonus od depozytu ma zazwyczaj stosunkowo długi czas na spełnienie wymogów obrotu, dzięki czemu gracz nie jest zmuszony do obstawiania „na szybko”, co zwiększałoby ryzyko przegranej. 
 • W przypadku bonusu od depozytu nie pojawia się raczej wymóg dokonania obrotu 1 zakładem, a rozłożenie gry na większą liczbę zakładów może ułatwić spełnienie warunków obrotowych. 

Bonus od depozytu – wady 

 • Bonus od depozytu wymaga uprzedniego wpłacenia własnych środków na konto gracza. 
 • Warunki obrotowe są dość skomplikowane, a czasem dotyczą nie tylko środków bonusowych, ale też wpłaconego depozytu, z czym wiąże się z kolei możliwość utraty własnych środków. 
 • Zanim gracz nie dokona obrotu, środki depozytowe nie mogą zostać wypłacone – taka sytuacja skutkuje anulowaniem bonusu. 
 • Jeśli gracz zrealizuje częściowo wymagany obrót, ale upłynie czas, w jakim powinien się zmieścić całkowity obrót środkami, w takiej sytuacji traci nie tylko bonus, ale też wygrane przy jego pomocy środki. 

Bonus od pierwszej wpłaty dla nowych graczy 

bonus od depozytu na startJeśli po analizie plusów i minusów bonusu od wpłaty nadal jesteś nim zainteresowany, pora dowiedzieć się, w jakich okolicznościach bukmacherzy oferują promocje tego typu. Gracze, którzy zarejestrują nowe konto w internetowym serwisie bukmacherskim, często mogą otrzymać bonus od pierwszego depozytu. Jeśli tak właśnie jest, bonus od pierwszej wpłaty stanowi ofertę powitalną, z której może skorzystać każdy, kto po raz pierwszy rejestruje się u danego operatora zakładów wzajemnych. Bonus od pierwszego depozytu posiada oczywiście swoje zasady określone w regulaminie promocji i tu też najlpiej jest sprawdzić wszelkie szczegóły, zwłaszcza te dotyczące maksymalnej kwoty bonusu i warunków obrotowych. Warto też wiedzieć, że niejeden bukmacher oferuje nie pojedynczy bonus na start, ale cały zestaw bonusów, w związku z czym czasem gracz ma do wykorzystania zarówno bonus od pierwszej wpłaty, ale też np. od drugiej i trzeciej. Czasem bukmacherzy tworzą też pakiety, w skład których wchodzą różne rodzaje bonusów, np. bonus od pierwszego depozytu + zakład bez ryzyka. 

Co zrobić, aby móc wykorzystać taki bonus dla nowych graczy? Po pierwsze trzeba wejść w panel rejestracyjny na stronie internetowej bukmachera i wypełnić wszelkie niezbędne dane. Najczęściej u dołu formularza znajduje się też specjalne okienko, które służy potwierdzeniu, że gracz chce otrzymać oferowany bonus od pierwszego depozytu. Bywa, że jest ono zaznaczone automatycznie, a czasem trzeba odhaczyć je ręcznie. Później procedura jest standardowa – środki bonusowe wpłyną na konto po wpłaceniu depozytu. Jeśli bonusów możliwych do wykorzystanie jest więcej, często najpierw trzeba najpierw zrealizować pierwszy z nich, żeby móc otrzymać kolejny – w tej kwestii ponownie należy zweryfikować warunki danej promocji. 

Bonus od depozytu – inne promocje bukmacherskie 

Bonus od depozytu bukmacher może jednak udostępniać także przy wielu innych okazjach, a nie tylko w nagrodę za założenie konta gracza. W takich sytuacjach bonus ten zwany jest też bonusem reload. Tak jak w przypadku innych promocji, bukmacherzy oferują go w związku z ciekawymi wydarzeniami sportowymi. Jeśli np. bukmacher organizuje taką promocję w nawiązaniu do rozpoczynających się rozgrywek Ligi Narodów, gracz musi wpłacić depozyt, a obstawiane zakłady bukmacherskie powinny dotyczyć tych właśnie meczów (choć nie zawsze jest taki wymóg). Bonusy od depozytu mogą też być dostępne dla wszystkich zarejestrowanych graczy z powodu zbliżających się świąt albo innych ważnych wydarzeń (niekoniecznie sportowych). Jeśli natomiast uczestniczymy w bukmacherskim programie lojalnościowym, możliwe, że zgromadzone punkty wymienimy właśnie na bonus 100% od depozytu (lub nawet większy). 

Jaki jest najlepszy bonus od depozytu? 

bonus od depozytu - podwojenie wpłatyBonus od depozytu może być ciekawą okazją do zdobycia dodatkowych środków na grę, jednak wyśrubowane warunki obrotowe potrafią skutecznie zminimalizować szanse na wypłatę pieniędzy na konto bankowe. Dlatego na koniec podsumujmy, co jest ważne, jeśli chodzi o bonus od depozytu i czym charakteryzują się oferty naprawdę godne uwagi. Tak więc najlepszy bonus od depozytu to taki, który: 

 1. ma wysoką wartość procentową, np. bonus 100% od depozytu jest lepszy niż bonus 50%,  
 2. ma wysoki limit kwotowy – im wyższa maksymalna kwota bonusu, tym lepiej, 
 3. musi zostać obrócony jak najmniej razy, czyli najlepiej tylko 1 raz, 
 4. obrotowi podlegają tylko środki bonusowe, a nie depozytowe,
 5. kurs minimalny zakładów jest jak najniższy – lepiej, jeśli kwalifikowane są zakłady bukmacherskie o minimalnym kursie np. 1,50 niż 2,50, 
 6. bukmacher narzuca jak najmniej ograniczeń co do rodzaju kwalifikowanych zakładów, 
 7. nie jest określona minimalna liczba zakładów, które muszą się znaleźć na kuponie, 
 8. nie ma innych dodatkowych ograniczeń, np. metod dokonania depozytu czy dziennego obrotu depozytem, 
 9. czas na wykorzystanie bonusu jest jak najdłuższy.  
5/5 - (1 głos)

Brak postów do wyświetlenia