ZakładyPrzydatne informacje

Bukmacherzy

0

Bukmacherzy w Polsce – to trzeba wiedzieć, aby obstawiać zakłady

Bukmacherzy, którzy aktualnie umożliwiają w Polsce wnoszenie zakładów bukmacherskich w sposób legalny:

 1. STS – nazwa firmy: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
 2. Fortuna – nazwa firmy: FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
 3. Forbet – nazwa firmy: forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 4. ETOTO – nazwa firmy: E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 5. LV BET – nazwa firmy: LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 6. PZBuk – nazwa firmy: Cherry Online Polska Sp. z o.o.
 7. ComeOn – nazwa firmy: Cherry Online Polska Sp. z o.o.
 8. Betclic – nazwa firmy: BEM Operations Limited
 9. Betfan – nazwa firmy: BetFan Sp. z o.o.
 10. Totalbet – nazwa firmy: Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 11. Superbet – nazwa firmy: Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
 12. BetX – nazwa firmy: Betx Polska sp. z o.o.
 13. Fuksiarz – nazwa firmy: Bukmacherska Sp. z o.o.
 14. Betters – nazwa firmy: Silesia Entertainment Sp. z o.o.
 15. Betcris – nazwa firmy: Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
 16. Go+bet – nazwa firmy: GO BET Sp. z o.o.
 17. Betway – nazwa firmy: GM Gaming Limited
 18. Traf – nazwa firmy: Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

Firmy, które także posiadają już zezwolenie na działalność przez Internet wydane przez Ministra Finansów, ale jeszcze nie oferują możliwości obstawiania (jednak prawdopodobnie niedługo rozpoczną przyjmowanie zakładów):

 1. FUN PROJECT Sp. z o.o. (funbets.pl)
 2. Polski Bukmacher Sp. z o.o. (lvbet24.pl)
 3. Wett Arena Polska Sp. z o.o. (wettarena.pl)
 4. NOVOBET Sp. z o.o. (admiralbet.pl)

Obecnie w Polsce funkcjonuje 18 bukmacherów, u których można obstawiać przez Internet w sposób legalny, a niedługo powinno zacząć świadczyć swoje usługi kolejnych 4 bukmacherów. Łącznie jest to więc już aż 22 legalnych bukmacherów!

Natomiast bukmacher Totolotek (BWIN POLAND S.A.) pod koniec grudnia 2023 roku przestał przyjmować zakłady. Bukmacherzy Milenium, eWinner, Noblebet i BestBet24 którzy jeszcze jakiś czas temu również oferowali zakłady bukmacherskie zaprzestali już działalności.

 

Legalni bukmacherzy w Polsce

obstawianie zakładów bukmacherskich przez InternetChcesz spróbować przygody z zakładami sportowymi, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Być może obawiasz się, że trafisz na nielegalnego bukmachera i narazisz się na konsekwencje prawne lub zostaniesz oszukany? A może zdarza Ci się czasem obstawiać zakłady bukmacherskie, jednak nie wszystko jest dla Ciebie jasne i chcesz nieco uporządkować czy zweryfikować swoją wiedzą na temat możliwości gry, jaką dają polscy bukmacherzy? Poniższy poradnik zawiera wszystkie podstawowe informacje na temat tego, jak działają legalni bukmacherzy w Polsce, jak odróżnić ich od podmiotów działających niezgodnie z prawem oraz jak w ogóle obstawiać zakłady bukmacherskie w punktach naziemnych oraz przez Internet.

Legalni bukmacherzy – nowe przepisy

Działalność branży bukmacherskiej reguluje nowelizacja Ustawy o grach hazardowych z 15 grudnia 2016 r. Odkąd jej przepisy weszły w życie, z polskiego rynku zakładów wzajemnych zniknęło mnóstwo nielegalnie działających firm, gdyż strony internetowe oferujące zakłady bezprawnie są na bieżąco dodawane do rejestru domen zakazanych, a następnie blokowane. Którzy polscy bukmacherzy są więc legalni? Ci, którzy uzyskali zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich przez Internet i/lub w sieci punktów naziemnych.Zastanawiasz się, czy zagraniczni bukmacherzy mogą oferować w Polsce zakłady bukmacherskie? Oczywiście, że tak, jednak wcześniej muszą uzyskać na to licencję, tak samo jak polscy bukmacherzy. Listę wszystkich zezwoleń i podmiotów, które je otrzymały, można znaleźć np. na stronie Ministerstwa Finansów RP. Pamiętaj, że korzystanie z usług tylko licencjonowanych bukmacherów jest bardzo ważne także dla samych graczy, gdyż w naszym kraju karalne jest nie tylko urządzanie, ale też obstawianie nielegalnych zakładów (jest to kwalifikowane jako przestępstwo skarbowe).

Oczywiście bukmacherzy legalni w Polsce mają pewne obowiązki, spośród których najbardziej nielubianym przez graczy jest konieczność odprowadzania podatków od zawieranych zakładów. Poza tym grać mogą tylko osoby, które ukończyły co najmniej 18 lat, dlatego jeśli chcemy zawierać zakłady bukmacherskie przez Internet, musimy najpierw założyć osobiste konto gracza. W ten sposób legalni bukmacherzy internetowi w Polsce mogą zweryfikować tożsamość gracza oraz jego pełnoletniość. Natomiast obstawiając zakłady bukmacherskie w punktach naziemnych, także przy użyciu terminali samoobsługowych, można grać zupełnie anonimowo. Jednak w przypadku, gdy pracownik lokalu ma wątpliwości co do wymaganego wieku gracza, ma prawo poprosić o dokument tożsamości. Jeśli go nie otrzyma, odmówi przyjęcia zakładu. Z drugiej strony legalny bukmacher ma też niezaprzeczalne zalety. Zawieranie zakładów bukmacherskich zgodnych z prawem to gwarancja przestrzegania przez bukmachera ustalonych zasad gry, w tym wypłacania wygranych, a także tego, że gracz nie wchodzi w konflikt z prawem.

Legalny bukmacher – jak go rozpoznać?

Najprostsza metoda na to, aby zweryfikować, czy dany organizator zakładów bukmacherskich to legalny bukmacher, czy nie, to sprawdzenie, czy posiada on zezwolenie na taką działalność. Legalni bukmacherzy podają numer licencji na swojej stronie internetowej – z reguły na samym dole witryny albo w osobnej zakładce typu „O nas”. Poza tym wszyscy legalni bukmacherzy wraz z numerami zezwoleń zamieszczeni są na specjalnej liście w serwisie internetowym Ministerstwa Finansów RP.

wnoszenie zakładów u bukmacheraJednak są też inne cechy, dzięki którym można odróżnić na pierwszy rzut oka, czy mamy do czynienia z podmiotem działającym zgodnie z prawem. Każdy legalny bukmacher pobiera podatek i widać to chociażby na postawionym kuponie. Ponadto polscy bukmacherzy posiadający zezwolenie na działalność bukmacherską przyjmują zakłady w serwisach z adresem kończącym się na „.pl”, prowadzonym w języku polskim, z polskojęzyczną obsługą klienta i polską walutą (oczywiście użytkownik może mieć większy wybór np. walut czy języków). Bukmacherzy w Polsce powinni też informować na swojej stronie internetowej o możliwości gry po ukończeniu 18 r.ż. (często stosowane są ekrany z prośbą o potwierdzenie pełnoletniości i dopiero po wykonaniu tej akcji można wejść na stronę bukmachera).Poza tym wpisują się oni w politykę promowania odpowiedzialnej gry, a więc nie tylko informują i przestrzegają przed uzależnieniem od hazardu, ale też stosują narzędzia, takie jak np. indywidualne limity czasu gry czy dziennych i miesięcznych stawek. Legalni bukmacherzy zapewniają też różne metody bezpiecznych płatności i co bardzo istotne –nie posiadają na swojej stronie internetowej kasyna lub możliwości gry w pokera. Te rodzaje hazardu oferowane są w Polsce jedynie przez Totalizator Sportowy, który posiada na nie monopol.

Obowiązki podatkowe to ważna kwestia, jaką muszą się zajmować legalni bukmacherzy. Polska ustawa o grach hazardowych mówi jedynie o tym, w jakiej wysokości podatki trzeba odprowadzać, jednak pytanie brzmi, kto ponosi ich koszty? Niestety nawet najlepsi bukmacherzy z zasady ciężar podatku od zawieranego zakładu przenoszą na gracza. Dlatego właśnie 12% kwoty każdej postawionej stawki jest przeznaczane na opłacenie podatku obrotowego. Ten rodzaj podatku uiszczany jest niezależnie od tego, czy kupon jest wygrany, czy przegrany – bukmacher potrąca go „z góry”. Czy zawsze to gracz płaci podatek? Prawie zawsze, czasem jednak legalni bukmacherzy oferują akcje promocyjne, które polegają na tym, że to bukmacher pokrywa koszty podatku, jest to tzw. gra bez podatku. W takiej sytuacji cała stawka wniesiona przez gracza przeznaczona zostaje na grę, a wygrany kupon przynosi o 14% więcej zysku.

Należy też pamiętać, że jeśli nasz kupon będzie trafiony, a kwota wygranej przekroczy 2280 zł, polski bukmacher musi potrącić z niej 10% i również przekazać do urzędu skarbowego (podatek od wygranej). Oba rodzaje opodatkowania mają taką samą wysokość dla zakładów zawartych w punktach naziemnych, jak i online.

Gdzie i jak można obstawiać zakłady bukmacherskie?

Legalni bukmacherzy w Polsce umożliwiają różne sposoby zawierania zakładów wzajemnych. Najbardziej tradycyjna metoda to gra w punktach naziemnych i nadal jest spora grupa graczy, którzy lubią obstawiać zakłady właśnie tam. Punkty stacjonarne to miejsce, gdzie można porozmawiać z innymi typerami, wymienić się typami czy sposobami na grę, a w niektórych lokalach nawet wspólnie obejrzeć wybrane mecze na żywo. Poza tym nie trzeba tu zakładać konta i gra jest w pełni anonimowa. Najlepsi bukmacherzy oferują też możliwość obstawiania zakładów przy użyciu innowacyjnych samoobsługowych terminali – także bez konieczności rejestracji.

zakłady bez wychodzenia z domuCoraz większa liczba typerów obstawia jednak spotkania sportowe online. Legalni bukmacherzy oferują z reguły funkcjonalne i intuicyjne serwisy internetowe, które zawierają nie tylko bogatą ofertę zakładów przedmeczowych, ale też możliwość obstawiania zakładów w trakcie rozgrywania spotkań sportowych (zakłady na żywo). Gracze mają do dyspozycji wiele narzędzi usprawniających  grę, np. rozbudowane statystyki i wyniki (także na żywo), specjalne wyszukiwarki zakładów i kursów, a nawet opcje typu „matchtracker” (komputerowo generowane wizualizacje meczów) czy darmowe transmisje spotkań sportowych live. Poza tym legalni bukmacherzy internetowi przygotowują dla graczy wiele pomocy merytorycznych, udostępniają wielokanałową obsługę klienta (nawet 24/7) oraz mnóstwo promocji i bonusów. W trybie online można też korzystać z aplikacji mobilnych, które mają dodatkowe funkcje i usprawniają obstawianie zakładów na urządzeniach przenośnych.

Jak zarejestrować konto gracza online?

bukmacherzy - konto graczaRejestracja konta gracza może być pełna lub uproszczona (szybka), choć nie każdy bukmacher online udostępnia ten drugi rodzaj procedury. Aby założyć konto, należy wejść na stronę internetową danego bukmachera i znaleźć przycisk kierujący do panelu rejestracyjnego (z reguły znajduje się on w prawym górnym rogu strony). Podczas tzw. szybkiej rejestracji trzeba podać jedynie najbardziej podstawowe dane osobowe i kontaktowe, ustalić login i hasło do logowania na konto oraz zaznaczyć wymagane zgody i oświadczenia, np. o ukończeniu 18 r.ż. czy legalnego pochodzenia środków, które będą przeznaczane na grę. W formularzu warto odhaczyć pole, które potwierdza chęć uzyskania bonusu powitalnego, można też podać specjalny kod promocyjny, który prawdopodobnie powiększy pakiet bonusowy otrzymany na start. Po uzupełnieniu wszystkich obowiązkowych pól trzeba jeszcze kliknąć w link przesłany na naszą skrzynkę e-mailową i już konto tymczasowe jest założone. Pozwala ono na zawieranie zakładów sportowych, wpłacanie depozytów, korzystanie z promocji, w tym na otrzymanie bonusu dla nowego użytkownika. Konto tymczasowe ma jednak pewne ograniczenia, a największym jest brak możliwości wypłacania wygranych – aby to zmienić, trzeba dokończyć proces rejestracji.

Jeśli chcemy przekształcić konto tymczasowe w stałe, musimy uzupełnić podane wcześniej dane o numer rachunku bankowego, na który przelewane będą środki, a także przesłać fotokopię dokumentu tożsamości. Bukmacherzy internetowi weryfikują przesłany skan czy zdjęcie dowodu osobistego (lub paszportu) oraz podane dane i jeśli wszystko się zgadza, aktywowane jest pełne konto gracza, które pozwala korzystać ze wszystkich opcji dostępnych w serwisie.

Oczywiście można od razu przejść przez pełen proces rejestracji i mieć wszystkie formalności z głowy. Uproszczona rejestracja ma przede wszystkim dać graczom możliwość sprawdzenia, jak wyglądają zakłady bukmacherskie u danego operatora bez poświęcania zbyt długiego czasu na procedury rejestracyjne (w tym oczekiwanie na weryfikację ze strony bukmachera). Jeśli natomiast jesteśmy przekonani, że dany organizator zakładów to najlepszy bukmacher i chcemy grać online właśnie u niego, najlepiej przejść od razu pełną rejestrację.

Jak wpłacać i wypłacać pieniądze?

płatności u bukmacherówW punkcie stacjonarnym wszystko jest oczywiste – chcesz wnieść zakład, płacisz gotówką albo kartą płatniczą, chcesz wypłacić wygraną – odbierasz ją w gotówce. W przypadku wpłat, które zasilają internetowe konto gracza, a także wypłat z niego, możliwości jest z reguły znacznie więcej.Legalni bukmacherzy online udostępniają różne szybkie, a przy tym bezpieczne metody wpłacania depozytów. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się natychmiastowe przelewy dokonywane przy użyciu systemu Przelewy24, PayU, Tpay, DotPay, BLIK, Paysefecard, kart płatniczych VISA lub MasterCard, a także poprzez bardzo lubiane przez graczy portfele elektroniczne typu Skrill czy Neteller. To, co konkretnie trzeba zrobić, aby skorzystać z danej metody, wyjaśnione jest z reguły po jej wybraniu – należy jedynie postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. A gdzie znajdziemy panel dotyczący płatności? Jeśli już zalogujemy się na swoje konto gracza, najczęściej wystarczy wejść w menu konta i tam znaleźć odnośnik „Wpłaty”, „Płatności” itp.

W przypadku wypłat nie każdy bukmacher online zapewnia możliwość skorzystania z ekspresowego transferu środków na rachunek bankowy. Natomiast wszyscy legalni polscy bukmacherzy umożliwiają wypłaty tradycyjnym przelewem bankowym, który zajmuje 1 czy 2 dni robocze. Do tego trzeba doliczyć czas na zatwierdzenie dyspozycji przez dział finansowy bukmachera, choć w standardowych przypadkach nie powinno to zająć dużo czasu. Z kolei jeśli legalny bukmacher udostępnia określony sposób na szybkie wypłaty, może to zająć tylko kilka minut, jednak trzeba mieć na uwadze, że czas transferu zależy od procedur poszczególnych banków. Często też błyskawiczne wypłaty dostępne są jedynie dla kont prowadzonych w wybranych bankach.

Jak wnosić zakłady bukmacherskie – kupony

Niezależnie od tego, czy zawieramy zakłady bukmacherskie w punkcie naziemnym, przez stronę internetową czy aplikację mobilną, kupon składa się z tych samych elementów. Muszą się tu znajdować wszystkie ważne informacje dotyczące samego zakładu bądź zakładów, jakie chcemy postawić. Kupon informuje, na jaki mecz lub mecze zawarto zakłady (numer i nazwy drużyn czy zawodników), jaki typ obstawiono (np. zwycięstwo danej drużyny) i jakie są kursy poszczególnych zdarzeń. Kurs bukmacherski z kolei mówi, na ile prawdopodobna jest wygrana, przy czym im wyższy kurs, tym szanse są teoretycznie mniejsze, ale za to ewentualny zysk większy. Dodatkowo w przypadku kuponów akumulowanych obliczony jest całkowity łączny kurs kuponu. Zapisana jest tu też stawka, jaką gracz wpłacił (czyli wpłacona kwota przed odjęciem podatku 12%) oraz sam wkład, za jaki zostanie zagrany kupon (czyli stawka po odjęciu podatku). Zawsze musi być także wyliczona wysokość ewentualnej wygranej, która oznaczana jest jako EWK. Inne informacje to rodzaj kuponu (pojedynczy, akumulowany lub systemowy), kod kreskowy oraz data i godzina wniesienia zakładu.

kupon u bukmacheraJak wygląda sam proces zawierania kuponu? W punkcie stacjonarnym podajemy pracownikowi lokalu karteczkę, na której zapisaliśmy, jakie spotkania i za jaką kwotę chcemy obstawić. Wpłacamy pieniądze, a w zamian otrzymujemy papierowy wydruk zgodny z naszą dyspozycją zawarcia zakładu. To właśnie kupon, na podstawie którego rozliczymy później ewentualną wygraną. W przypadku gry przez Internet po zalogowaniu na konto gracza i znalezieniu interesującego nas zakładu wystarczy wybrać swój typ, a w polu kuponu wpisać, jaka ma być stawka zakładu. Jednym kliknięciem zatwierdzamy stworzony e-kupon i gotowe. Postawiony kupon znajdziemy w historii naszych zakładów, tu również znajduje się informacja o jego statusie.

Legalni bukmacherzy – wygrana

wygrana u bukmacheraCzy obliczenie wygranej z postawionego kuponu jest skomplikowane? Nic podobnego, zwłaszcza, że wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce stosują te same zasady przy wyliczaniu zysku z trafionego kuponu. W przypadku zakładu pojedynczego wystarczy pomnożyć stawkę zakładu przez jego kurs oraz przez współczynnik 0,88. Dzięki temu uzyskamy od razu kwotę wygranej już po potrąceniu podatku obrotowego. Wyjątkiem są zakłady zawierane w ramach promocji „gra bez podatku”, kiedy to bukmacher pokrywa koszty opodatkowania, dzięki czemu wygraną wyliczamy, mnożąc jedynie stawkę razy kurs i uzyskując lepszy niż standardowo zysk.

Co jednak z kuponami wielozdarzeniowymi? Postępujemy w ten sam sposób, wcześniej jednak musimy obliczyć kurs łączny takiego kuponu. To też nie jest trudne, wystarczy pomnożyć pojedyncze kursy wszystkich zdarzeń zawartych na kuponie. Następnie otrzymany całkowity kurs mnożymy przez stawkę i współczynnik 0,88 i otrzymujemy wysokość wygranej.

Legalni bukmacherzy – bonusy

BonusyRosnąca konkurencja na rynku bukmacherskim powoduje, że legalni bukmacherzy muszą walczyć o użytkowników, a jednym z najlepszych sposobów na to jest oferowanie bonusów i innego rodzaju promocji bukmacherskich. Dla graczy możliwość pozyskania dodatkowych środków na grę jest oczywiście bardzo kusząca i korzystają z niej dość często. Ze względu na cel akcji promocyjnych, można je podzielić na 2 podstawowe rodzaje, czyli bonusy powitalne dla nowych graczy oraz promocje przeznaczone dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Bonus powitalny czy też bonus na start bukmacher przyznaje każdemu graczowi, który założy nowe konto w jego serwisie, choć czasem trzeba spełnić dodatkowe warunki (np. wpłacić depozyt i zagrać za jego kwotę). Z kolei promocje dla wszystkich mogą przybierać bardzo różne formy i dodatkowo zwiększają atrakcyjność oferty bukmachera. Przyjrzyjmy się więc najczęściej spotykanym formom promocji bukmacherskich.

Bonus bez depozytu (freebet, darmowy zakład, voucher bukmacherski)

To najbardziej pożądane przez graczy bonusy, jakie czasem oferują legalni bukmacherzy. Bonusy bez depozytu nie wymagają bowiem angażowania do gry własnych środków finansowych. Freebet jest darmową kwotą, którą otrzymujemy od bukmachera i możemy za nią obstawić zakłady. Jeśli postawiony kupon będzie przegrany, nie tracimy własnych pieniędzy. Darmowe zakłady można czasem spotkać w formie  bonusów na start, ale też w ofertach przeznaczonych dla stałych graczy.

Bonus od depozytu

To najczęściej spotykana forma bonusu powitalnego, choć często mogą z niej skorzystać także pozostali typerzy. Bonus od depozytu możemy otrzymać tylko pod warunkiem, że zasilimy konto gracza odpowiednią kwotą, a wysokość bonusu zależy od wysokości wpłaconego depozytu. Czyli im większa jest wpłata, tym większy bonus, aczkolwiek z reguły wysokość bonusu ma ustalone maksimum. Legalni bukmacherzy zawsze precyzują, jakie warunki trzeba spełnić, by móc wypłacić kwotę bonusu. Najważniejszym z nich jest wymóg zagrania za kwotę bonusu (a czasem bonusu i depozytu) z reguły kuponami spełniającymi określone kryteria (np. minimalny kurs, liczba zdarzeń na kuponie).

Zakład bez ryzyka (cashback)

W przypadku zakładu bez ryzyka środki, za które stawiany jest kupon także pochodzą z depozytu wpłaconego przez gracza, jednak kiedy jest on nietrafiony, bukmacher zwraca graczowi stawkę zakładu. Tym samym korzystając z cashbacku niezależnie od wyniku zakładu, nie ryzykujemy utraty pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że bukmacher przelewa środki z cashbacku na saldo bonusowe gracza, a żeby móc je przenieść na saldo główne i ewentualnie wypłacić, gracz znów musi za nie zagrać w sposób określony w regulaminie promocji. Zakłady bez ryzyka można spotkać w ofertach promocyjnych dla nowych lub stałych graczy.

Gra bez podatku

Legalni bukmacherzy oferują wspomnianą już wcześniej„grę bez podatku”, która polega na tym, że w ramach promocji podatek od zawieranego zakładu opłacany jest przez bukmachera. Tym samym do gry angażowana jest cała wpłacona przez gracza kwota, a co za tym idzie ewentualna wygrana też jest większa – o 14%.

Bonusy zwiększające wygraną

Jeszcze inny rodzaj promocji polega na tym, że wygrana może zostać zwiększona np. o 20%, jeśli zakłady spełniają określone wymogi. Bardzo często im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym bardziej zostaje zwiększony zysk w przypadku wygranej. Tego typu bonusy dotyczą więc z zasady kuponów akumulowanych i legalni bukmacherzy udostępniają je dla wszystkich graczy.

Bezpieczne zakłady

To także rodzaj promocji dotyczącej kuponów akumulowanych. Bonus polega na tym, że jeśli postawisz kupon z wieloma zdarzeniami, a 1 z typów będzie nietrafiony, kupon zostanie rozliczony jako wygrany. Czasem legalni bukmacherzy dopuszczają popełnienie większej liczby błędów.

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe u bukmacherów,tak jak to jest w przypadku programów innych sprzedawców, to długoterminowe działania promocyjne. W zamian za wykonanie konkretnych akcji w danym serwisie, użytkownik otrzymuje pewne profity. Legalni bukmacherzy nagradzają przede wszystkim samo zawieranie zakładów, ale czasem też za założenie konta, dokonanie wpłaty, grę poprzez aplikację mobilną czy nawet codzienne logowanie się na koncie, gracz może otrzymać punkty lojalnościowe. Po pewnym czasie, kiedy uzbiera ich większą liczbę, może wymienić punkty na różnego typu bonusy i nagrody rzeczowe, rzadziej na gotówkę.

Najlepsi bukmacherzy – jak wybrać?

Oczywiście nie można powiedzieć, że ten jeden operator zakładów wzajemnych to najlepszy bukmacher w Polsce, gdyż każdy gracz ma indywidualne preferencje. Dla jednych osób najważniejsza jest jakość serwisu internetowego, dla innych liczy się jedynie oferta w punktach naziemnych, jeden gracz typuje tylko żużel, dlatego to właśnie szeroka i atrakcyjna oferta na ten sport jest dla niego priorytetem, a inny lubi obstawiać bardzo różne dyscypliny, dlatego bogata oferta zakładów na różne sporty będzie dla niego jednym z kluczowych kryteriów itd. Dlatego zastanawiając się, jaki bukmacher będzie dla nas optymalny, trzeba najpierw pomyśleć, czego oczekujemy i na czym najbardziej nam zależy, a dopiero potem zrobić rozeznanie wśród ofert bukmacherskich.

Jest jednak czynnik, który jest ważny dla wszystkich graczy. Jest nim wysokość kursów bukmacherskich, od których zależy przecież wysokość wygranej. Te z kolei zależą od tego, jak duże marże na zakłady narzucają legalni bukmacherzy. Im wyższe marże, tym niższe kursy, a tym samym tym mniejsza wygrana. Właśnie dlatego przy identycznej stawce zakład u jednego bukmachera przyniesie nam większy, a u drugiego mniejszy zysk. To, który legalny bukmacher oferuje z reguły wysokie kursy, można sprawdzić, przeglądając dostępne w Internecie eksperckie rankingi bukmacherów, gdzie kursy są jednym z podstawowych kryteriów ich szeregowania.

najlepsi bukmacherzyNa co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jeśli interesują nas bukmacherzy internetowi, na pewno istotna będzie funkcjonalność, szybkość i estetyka serwisu online. Strona internetowa, która się zacina – zwłaszcza podczas obstawiania dynamicznych zakładów live lub oglądania transmisji meczów na żywo – to po prostu przekleństwo gracza. Nawigacja, która nie jest intuicyjna, funkcjonalności poukrywane tam, gdzie nie przyszłoby nam do głowy ich szukać albo w ogóle brak ważnych opcji – to wszystko zdecydowanie irytuje i odbiera przyjemność z gry. Poza tym dla wielu osób ważny jest bonus powitalny, aczkolwiek tu trzeba już być ostrożnym. Bukmacherzy online często tak konstruują bonusy, by bardzo trudno było spełnić warunki obrotowe, dlatego warto sprawdzać zapisy regulaminu, by nie przeoczyć istotnych zasad dotyczących np. okresu ważności bonusu. Bukmacherzy w Polsce różnią się też w takich elementach jak: oferta promocyjna dla wszystkich graczy, obecność i zasady programu lojalnościowego, szerokość i atrakcyjność oferty zakładów, metody dokonywania wpłat i wypłat oraz czas ich realizacji, dostępność szybkiej rejestracji, dostępność i jakość aplikacji mobilnej, jakość obsługi klienta itp. Pamiętajmy też, że nie wszyscy bukmacherzy online mają punkty naziemne. Jeśli więc interesują Cię zakłady bukmacherskie, uwzględnij te ogólne wskazówki i przede wszystkim własne potrzeby i wybierz legalnego bukmachera, który posiada ofertę najbardziej skrojoną pod Ciebie.

5/5 - (6 głosów)

Brak postów do wyświetlenia